Вишивана сорочка

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем Chortenia, 21 Грудень 2006.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    [mod]
    у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку :girl_crazy: тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod]
    Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки.

    Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися:

    Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут
    про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут,
    про розташування взору на реглані
    защіпки на рукав 1, 2
    про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3
    кутасики 1, 2, 3, 4

    Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи
    Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему.
    Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Травень 2014
    • Подобається Подобається x 2
  2. LudmilaP

    LudmilaP Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    А для чого більше? На випадок, якщо сяде тканина чи як?
     
  3. Lysia

    Lysia New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    саме так, адже це поки заготовка, а її потім ще попрати і віддати кравчині на пошиття, ось і боюсь щоб якось то вгадати))
     
  4. LudmilaP

    LudmilaP Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    А якщо тканина вам сяде не на 1-2 см. а на 3см або взагалі не сяде? Ви краще перед тим як вишивати виперіть цю тканину, а вже потім вишивайте :) Так 100 % вгадаєте з розміром ;)
     
  5. Відповідь: Вишивана сорочка

    Вишивати треба на пару см. більше, не тільки тому , що сяде.В вишиванці стійка - це прямокутна смужка, а сама стійка має такий вигляд:
    [​IMG]
    (тільки це для жіночої блузи,не знайшла картинки чоловічої, тому розмірами не користуйтесь).
    А мочити тканину перед вишиванням трохи ризиковано.Потім може бути важко вишивати.
     
  6. LudmilaP

    LudmilaP Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    В мене така думка, що не намочити ризиковано. Якщо тканина сяде і на ній буде важко вишивати тоді можна пришити канву. Але якщо сяде і буде замалий комір тоді вже нічого не зробиш і робота буде змарнована
     
  7. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Станіславо,маю до Вас питання:яку тканину використовуєте на дитячі сорочечки?я так зрозуміла що кроїте самі, а здаєте потім кравчині?
     
  8. Lysia

    Lysia New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    дякую, що відгукнулися, а як ви вважаєте чи не надто ризиковано нести до кравчині звичайну сорочку, щоб вона знімала розміри і шила вишиванку (хотіла таким чином зробити сюрприз коханому)?
     
  9. Що стосується чоловічої сорочки, то це навіть краще. Тому , що розміри різних виробників можуть не співпадати.Але бажано нести до кравчинь ,які знають толки в вишиванках,тому що там є своі нюанси.

    А яку тканину ви використовуєте для вишиванок?
     
    Останнє редагування модератором: 9 Лютий 2011
  10. LudmilaP

    LudmilaP Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Я використовувала різні тканини. Вишивала на батисті, льоні, домотканому полоні і льоні з синтетичними додатками. Я не великий знавець прядильної галузі, але колись більш знаючі люди розказати таку річ, що натуральна тканина має здатність сідати більше ніж тканина з синтетичними домішками
     
  11. Jaci

    Jaci New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Добрий вечір. Я ще про тканину: Побачила в магазині з лавсановою ниткою домотканне полотно. Ціна 115 грн. Порадьте чи хороше воно чи дійсно вартує тих грошей, чи можна і взяти звичайне (на Шуварі бачила теж з тих тонших і ціна приємніша - 65 грн.) Тільки боюсь як носитися буде???:girl_sad:
     
  12. Stanislava

    Stanislava Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Моя дипломна робота. зроблена в 2000 році.
    [​IMG]
     
  13. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Вишивана сорочка

     
  14. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    зроби мережку обов"язково
    але я б радила не бокові лінії вкорочувати, а трошки (на півромба) продовжити серединку-ефект буде такий самий
     
  15. Stanislava

    Stanislava Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    мож центральну смугу довшу, мережку коротше, і знов смугу коротшу, типу ткитутничка.
     
  16. Glori

    Glori New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Holly, можна цей проміжок офортити так , тільки вибір відтінку щовку для Вашої сорочки мене б затруднив. Як на мене, блиск робить сорочку святковішою.
    [​IMG]
     
  17. Веснулька

    Веснулька Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Glori ,просто шикарна у Вас сорочка.А схему маєте?Може у когось з вас дівчатка є схожі орнаменти.Наперед вдячна:kiss:
     
  18. Малява

    Малява New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Нарешті і я взялась за роботу, правда моїми темпами вишивання десь за рік може вишию.[​IMG]
     
  19. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    як дзеркальне відображення
     
  20. Малява

    Малява New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Підкажіть мені хто з таким стикався моя вишивка просвітлюється, коли я її виперу вона стане нормальною чи краще випороти і вишити двома нитками.
    І що мені так невезе[​IMG]
     
  21. Xomka

    Xomka Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Не дуже щось видно, але однозначно шити треба у дві нитки. Краще випороти зараз, ніж потім вишити усю сорочку й не хотіти її носити.
    Ще один варіант - пройтися зверху півхрестиком, але не впевнена, чи не буде потім видно різниці...
     
    Останнє редагування: 22 Лютий 2011