Вишивана сорочка

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем Chortenia, 21 Грудень 2006.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    [mod]
    у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку :girl_crazy: тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod]
    Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки.

    Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися:

    Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут
    про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут,
    про розташування взору на реглані
    защіпки на рукав 1, 2
    про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3
    кутасики 1, 2, 3, 4

    Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи
    Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему.
    Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Травень 2014
    • Подобається Подобається x 2
  2. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка



    а можна десь купити якийсь альбом чи журнал де б були схеми вишитих сорочок?

    Знаю що є окремо набори, і можна вибрати в магазині. Та я б хотіла мати альбом :connie_pull-pigtail
     
  3. Top-Olya

    Top-Olya Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    якщо так підходити до цього питання, то напевно і вбрання Катерини Ющенко та Юлії Тимошенко з елементами вишивки (піджаки, пальта та інше) також треба назвати абсурдом адже такі вбрання класичними назвати ніяк не можна, але в більшості своїй ці вбрання людям подобаються, та ні я би сказала більше, саме ці вбрання заставляють декого згадати про те що таке українська народна вишивка. Завжди класика в якийсь час переростає в щось нове і напевно також має право на існування.
     
  4. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дівчата, не плутайте класичну вишиванку і одяг. декорований українською вишивкою - то є дві великі різниці. Бо якщо задумана класична вишиванка, але виконати її приліпивши вишивку на панамі, то це буде покруч, щось середнє між вишиванкою і одягом., декорованим вишивкою. Але, якшщо глянути на одяг тої ж Катерини Ющенко, то і тамнема нашитої вишивки!
     
  5. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    але ж то ніхто не називає вишиванкою? правда?

    а на сорочку пришпандьорять щось і кажуть, що то вишиванка
    те саме, що китайські підробки оригіналом називати
    сорочка з нашитою вишивкою-не є українською вишиванкою
    та власне і класичним вбранням ніхто не називає
    і що? то робить їх традиційним ураїнським вбранням?
    якщо чесно, дивні якісь логічні зв"язки у вас
    в описаному вами випадку-най ліпше не переростає
    поширювати такий такий досвід та ще й відстоювати його-це злочин проти свого народу і його історії, ще більше-перед своїми дітьми

    сьогодні спеціально перелистала книжку свою з фото старовинних сорочок, електронні книги по ТРАДИЦІЙНОМУ вишиванню

    НЕМАЄ там сорочок з нашивками
    вже й шукати не буду
    бо їх не було

    я не буду чорне називати білим
    і мовчати про це не буду

    бо мені БОЛИТЬ
     
  6. Top-Olya

    Top-Olya Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    добре, не сперечатимусь
     
  7. Kalina

    Kalina Active Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дівчата,поможіть... Попросив знайомий купити йому сорочку вишиту на полотні і передав свою класичну сорочку, щоб я приклала її до вишитої і так розмір підібрала. Але в мене виникло питання чи треба купляти трохи більшу чи так щоб співпадала з тою що він передав.
     
  8. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    А для чого більшу?
     
  9. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    то при пранні натуральні тканини сідають, а сорочка, ймовірно, вже прана (не завадить уточнити)
    тому, напевно, не треба
     
  10. LadyEva

    LadyEva Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Перечитала тему вздовж і впоперек- і так захотілося вишити сорочку для чоловіка! Оскільки кроїти не вмію, поїхала в Призму по заготовку, проте там їх було тільки дві- одна біла, друга- коричневого відтінку, іто не мого розміру.Меніне дуже сподобались. Хто знає де у Львові можна купити домоткане полотно? Може порадите мені кравчиню, котра знається в шитті вишиванок. Дякую.
     
  11. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Вишивана сорочка

    ще є заготовки в магазинчику у Ніфертіті (це біля Н. цуму) і в Галинки (біля ц. Анни)
     
  12. LadyEva

    LadyEva Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дякую. А я Галинку шукала на Добробуті.
     
  13. mermaid

    mermaid Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    чекаю я на Imel і ніяк не можу дочекатись, скинула їй фото сорочки, яку вона вишивала, щоб вона показала, а її немає і немає...
    Може посварить мене, а краще хай зітре і покаже завтра нові фото..
    Я не втримуюсь і показую зараз....:connie_pull-pigtail



    [​IMG]

    але ж яка краса, так гарно вишити...
     
  14. Drimka

    Drimka Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Надумала собі вишити таку сорочку http://www.dianaplus.com/Uzory-vyshivok-mini-Vyshivanki-№3612-p-3306.html, але ту що на білому полотні з квадратним вирізом. Ніколи ще не вишивала жіночої сорочки, лише чоловічі і трохи мені страшно. Не знаю, як то правильніше зробити, чи купити вже готову заготовку, бо кравчині не маю і нема часу її шукати і їздити до неї, чи то всетаки краще купити полотно і вишити, а тоді шити сорочку. Як то мудріше буде?
     
  15. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    якщо біленька і з квадратним вирізом, та ще й перша-купіть заготовку
    в Призмі є такі фасони, узор такий теж є. пам"ятайте, що сорочка після прання сідає десь на 1 розмір, але прати треба вже після вишивання
    як не буде такого фасону чи розміру-вам пошиють і передзвонять, коли буде готова

    перед початком вишивання-добре розграфте і відміряйте, щоб потім не потроти
     
  16. Drimka

    Drimka Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дякую. Я якраз думаю, що тоз тим буде найбільше мороки, а далі процес приємний :)
    От ще треба в Призму попасти, бо чоловік приїжджає додому 17:30, а там лише до 18. Вже раз туди потрапила, частину ниток купила, а готових сорочок не було, то тепер чекаю, коли знов вирвуся, а тоді вже точно ночами спати не буду:).
     
  17. Відповідь: Вишивана сорочка

    Моделі "Призми" можна подиватися на їхньому сайті: введіть через Google "Бабусина скриня" І перша ссилка - це їхній сайт.
     
  18. Kalina

    Kalina Active Member

    Відповідь: Завершені вишиті роботи

    Такі вставки будуть до сорочки чоловіка
    [​IMG]
     
  19. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Вишивана сорочка

    ось, прошу -
    [​IMG][​IMG]
     
  20. Львів_янка

    Львів_янка Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Прошу допомоги.
    Шукаю щось на зразок такої сукні
    [​IMG]
    Колись бачили гарну на білому полотні - зараз з шукаю і годі найти.
    Мене цікавить крій і якісь гарні узори, які пасуватимуть до неї
     
  21. LudmilaP

    LudmilaP Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Це не вишита сукня, а просто пошита з такої тканини.