Вишивана сорочка

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем Chortenia, 21 Грудень 2006.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    [mod]
    у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку :girl_crazy: тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod]
    Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки.

    Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися:

    Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут
    про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут,
    про розташування взору на реглані
    защіпки на рукав 1, 2
    про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3
    кутасики 1, 2, 3, 4

    Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи
    Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему.
    Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Травень 2014
    • Подобається Подобається x 2
  2. geregala

    geregala Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    На чоловічій то льон, а моя чорна то бавовна звичайна, але така, що видно хрестики.
     
  3. mermaid

    mermaid Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Гарні сорочки, якраз дуже доречна тканина для теперішньої погоди.. А продається така зараз взагалі?
     
  4. roksolanka

    roksolanka Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Особисто я не бачила такої тканини, але не дуже і питалась за нею, бо мені не треба було.
     
  5. Відповідь: Вишивана сорочка

    Я бачила заготовки вишиванок з марльовки в "Призмі"
     
  6. Levchik

    Levchik New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Добрий день усім! хотіла поспитати вправних вишивальниць про те - як вишивати жіночу сорочку: прямо по полотну? річ у тім, що я вишиваю чоловічі таким чином, що спочатку на тканині, а потім вже мені майстриня нашиває вишивку на сорочку. А жіночі так не вийде. то як правильно робити, підкажіть будь ласка.
     
  7. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    правильно вишивати по полотні
    зараз гарного полотна до кольОру, до вибОру
    не потрібно ЖОДНИХ водорозчинних канв, накладних чи ще якихось хитро-мудрих прибамбасів, які тільки УСКЛАДНЮЮТЬ роботу вишивальниці


    прошу не ображатися, але то сурогат якийсь :bad:

    вишивка на полотні набагато краще "дивиться", саме полотно приємне до тіла, не парить

    та й нащо вигадувати колесо, якщо вже всі давно їздять на авто?

     
  8. Levchik

    Levchik New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дякую за відповідь, доволі змістовно. Але зрозумійте - живу там, де про техніку вишивки саме вишиванок не тільки не знають. а ще й не хочть знати. Тому навчитись ніде, ось так доводиться самій шось вигадувати. Тому маю ще питання - якщо вишиваю по полотну, то як треба робити, щоб не зтягувалась тканина? (пяльця, розкреслювання перед вишиванням?) може питання вам видасться дурне. але от таке маю.
     
  9. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    я вишивала на п"яльцях, просто старалась сильно не тягнути нитку, по можливості давати лягати їй вільно. Після прання воно взагалі гарно вляглось все.
     
  10. Levchik

    Levchik New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    ой, дякую, завтра ж спробую, коли мале спати буде :)
     
  11. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    пялечка роблять рівнишими хрестики, потребують трохи практики, не всім одразу зручно
    тканина натягується і затяжка стібків виходить рівномірною, а взагалі просто не треба сильно тягнути, коли хрестик пухкіший, він симпатичніши :)

    розграфлення-допомагає ліпше орієнтуватися на схемі і відповідно додає трохи швидкості, запобігає помилкам

    ще досить суттєвим моментом вишивки на полотні є те, що натуральні тканини після прання "сідають", тому треба кроїти з запасом
     
  12. Top-Olya

    Top-Olya Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    imel, чому так категорично виступати проти нашитої вишивки??? Я наприклад хотіла, щоб в чоловіка була класична сорочка з елементами української вишивки і мені в пригоді став саме цей спосіб.
     
  13. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    то одне, а от класична вишита сорочка, то вже трошки інше :)
     
  14. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    бо в класичній вишиванці не було нашитих вишивок (категорично)

    вишивали на домотканному полотні, яке ж вдома і ткали, полотно було виключно натуральне
    а накладна вишивка-це просто абсурд
    і з українською традиційною вишиванкою немає ніц спільного

     
    Останнє редагування: 24 Серпень 2010
  15. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    а де можна придбати хороше полотно на сорочку? і де можна його гарно розкроїти?

    дуже хочу вишити чоловікові сорочку, а не знаю як до того приступити (((
     
  16. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    наприклад в Призмі або в Наталі-Ніфертіті

    тут вже важче
    сама в пошуках файної кравчині :girl_in_dreams:
     
  17. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Я брала готову заготовку. В принципі, задоволена. Єдине що дійсно дуже сідає. Треба борати на розмір більшу як мінімум.
     
  18. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    мені треба 56 ))), так щоб купити то немає хіба під замовлення, а от що вони мені там скроять то вже невідомо. Хочу щоб мені спочатку розкроїли, а потім і позшивали. Бо з шиттям не дружу взагалі :girl_impossible:
     
  19. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    може хтось поділиться телефоном хорошої кравчині ?:girl_blush2:
     
  20. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    ну напевно те ж, що і на 46, тільки трохи більшу
    поговоріть з тою пані з Призми, мені здається, що так можна теж домовитися
    там ще можна принести звичайну сорочку, а вони їгідно мірок пошиють заготовку (я так робила, всьо гуд, мені правда пощастило і пошили на розмір більшу, бо ми худощаві, але височенькі :) а вона потім файненько "сіла" і зроилася в сам раз :))
    я вже зрозуміла, що кравчиню треба підбираи так само ретельно як і перукаря, щоб "зв"язок" був
    бо з тією, що кроїла мені бісерну ми не порозумілися (радили як файну, певно вона і файна, бо і замовлень багато має) і або я погано пояснила, або вона мене не до кінця зрозуміла, але викроїла зовсім не так як мало би бути :sad:
    а я потім "розгрібала" то все, та й вид вже не той :sad:

    тепер буду користуватися методом "тику"
     
  21. Niferttiti

    Niferttiti Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Найвірніший варіант - відшив вишиваної сорочки по звичайній класичній, яку носить ваш чоловік. Проколів ще у таких випадках не було зовсім.