Як символи змінюють наше життя?

Published by adbot in the blog Блог adbot. Перегляди: 1065

Коли народжується дитина, чимало уваги приділяють вибору імені. Трапляється, що в родині через цю „дрібничку” розпалюються справжні баталії. Адже з іменем людині жити довіку. Чому ж воно таке важливе? Навіть люди, які не зважають на якісь символи, погоджуються, що ім’я впливає на багато чого — на характер, на звички, навіть на долю.

Часто батьки надають великого значення тому, що означає ім’я, що воно символізує. Деякі впевнені, що дитина стане саме такою людиною, яке значення ім’я має за походженням. Очікують, що Петро буде сильним, мужнім („камінь” з давньої грецької), Андрій — хоробрим (з тої ж грецької), Тарас — неспокійний, бунтар.

Та нас оточує чимало інших символів, які впливають на наше життя, незалежно від того, надаємо ми цьому значення чи ні. Це і візуальні образи, на які наш погляд падає мимоволі, а чи зосереджуємось на них навмисно. Певні асоціації виникають у нас і в зв’язку з деякими звуками, мелодіями. Є й якісь національні особливості, історичні символи тощо (і для різних суспільств вони можуть мати навіть протилежні значення). Для багатьох важливі знаки зодіаку. Залежно від того, під яким знаком народжена людина, пояснюють її характер, сумісність із іншими людьми, зокрема у дружбі чи в шлюбі. Хтось прислухається і до прогнозів на найближче майбутнє для знаків Зодіаку. Часто бачимо побоювання щодо цифри 13, наприклад (можна знайти приклади, коли у літаках пропускають цей номер при нумерації сидінь або в потягах після 12-го вагона чіпляють 14), а в когось є щасливі числа.

Ми можемо в щось вірити чи не вірити, помічати чи ігнорувати, але хоч якісь образи впливають на нас. Саме тому люди так зосереджуються на називанні дітей. Саме тому зараз такі популярні тату. Ми вибираємо для себе якісь візуальні образи, які мають для нас значення, які промовляють за нас і про нас. Часом вони можуть надавати нам якихось стимулів для розвитку та змін. Вони можуть робити нас іншими. Розповідають про нас іншим. Можуть вказувати на нашу приналежність до певної спільноти.

Ми стаємо такими, якими ми є, не лише забажавши цього. Вплинути на власний розвиток, на оточення можна за допомогою образів, символів, якими ми себе оточуємо.

Один із найбільш впізнаваних у світі образів — Зевс. Як верховний бог давньогрецької міфології, бог грому і блискавки, в сучасному світі він асоціюється з силою, міццю, владою, могутністю. Багато цікавого про Зевса можете прочитати зокрема на сайті https://whoiszeus.com.ua/ . Цей образ використовують у мультиплікації й кінематографі, в мистецтві, в рекламі, ігровій тематиці, Зевсами називають дітей.

Зевс — це не лише мужній вигляд (фізично сильний, мускулистий чоловік, із довгим волоссям і бородою, не доглянутими в барбершопі, а природними і „вільними”), а й сила духу — він має владу, силу, в яких упевнений. У мистецтві його зовнішність додатково підсилюють атрибутами влади — лавровий вінок на голові, блискавки в руках, скіпетр, меч. У Древній Греції його могли зображати у вигляді бика чи орла.

У сучасних мультфільмах, кіно чи рекламі цих зовнішніх атрибутів використовують менше. Але Зевс — завжди мужній, сильний, владний.

Хлопчиків називають Зевсами здебільшого у США та Бразилії. Батьки, які дають синам таке ім’я, вважають, що воно допоможе їм стати благородними, сильними, одухотвореними.

В Україні, як і в багатьох інших країнах, ім’я Зевс більше популярне як кличка для домашніх тварин. Найчастіше так називають великих собак, зокрема — бійцівських порід.

У 2012 і 2013 роках найвищим собакою, який потрапив у Книгу рекордів Гіннеса, був данський дог Зевс.
You need to be logged in to comment