Як налаштувати безпеку даних на MacBook

Published by adbot in the blog Блог adbot. Перегляди: 203

Захист персональних даних уже давно зайняв важливе місце в інфраструктурі розроблення комп’ютерів. Не виключенням є бренд Apple та їхній MacBook.

Компанія розробила власну політику збереження безпеки даних користувачів для створення повноцінної системи. Тож кожен ноутбук Apple має комплекс програмних та технічних засобів для захисту інформації, з яким пропонуємо ознайомитися.

upload_2024-12-21_21-10-12.png

Чип T2 Security Chip


Компанія розробила свій власний чип T2 Security Chip для захисту даних. Ця модель є другим поколінням процесорів безпеки. Він покликаний забезпечувати безпечний запуск та завантаження, автентифікацію Touch ID та шифрування даних, що зберігаються на пристрої. Чип обробляє процес входу без запуску системи, а лише після цього стартують усі інші елементи системи.

Також чип відповідає за відключення мікрофона під час переходу комп’ютера в режим сну. Цей перехід відбувається автоматично, коли активується режим.

Захист із допомогою FileVault


На MacBook із вбудованим безпековим чипом Apple T2 шифрування відбувається автоматично. Але вбудований інструмент шифрування FileVault забезпечує додатковий захист, встановлюючи пароль входу для доступу до даних. Запуск цього програмного забезпечення підключає також і інші функції безпеки. За увімкненого FileVault ноутбук виходить із режиму сну або екранної заставки й потребує введення паролю.

Створення кодів доступу


Це один зі способів входу в обліковий запис без створення паролів. Замість пароля код доступу використовує Touch ID із метою ідентифікації користувача. В обліковому записі можна додати до трьох відбитків пальців.

Із допомогою технології Touch ID відпадає потреба у встановленні паролів та зникає потреба запам’ятовувати їх, що значно підвищує рівень захисту.

upload_2024-12-21_21-10-24.png

Налаштування облікових записів


Якщо доступ до MacBook мають декілька користувачів, то для надійного шифрування варто налаштувати окремі облікові записи для кожного із них. Це дає змогу розділяти дані кожного окремого юзера, унеможливлюючи несанкціонований доступ до інформації або зміну параметрів. А також допоможе запобігти використанню комп’ютера неавторизованими користувачами.

Захист у період неактивності


Ноутбук дає змогу налаштувати час автоматичного завершення поточного сеансу. Можна встановити період часу неактивності пристрою, після якого відбувається автоматичний перехід у сплячий режим. Ця функція забезпечує додаткову безпеку в тандемі з FileVault, який встановлює необхідність введення паролю під час виходу із режиму сну або вимкнення екранної заставки.

Крім того, можна налаштувати не лише автоматичне засинання, але й ручне переведення в такий режим із допомогою функції «Використання активних кутів».

Обмеження кількості користувачів-адміністраторів


Такі користувачі можуть створювати та видаляти облікові записи, керувати ними, встановлювати і видаляти програмне забезпечення або змінювати параметри. Під час створення декількох облікових записів, варто обмежити кількість адміністраторів до одного.

Адже в разі отримання несанкціонованого доступу до облікового запису звичайного користувача нанесена шкода значно менша, ніж за аналогічної ситуації з обліковим записом адміністратора.
You need to be logged in to comment