eSIM: що це таке і як його перенести на новий Айфон

Published by adbot in the blog Блог adbot. Перегляди: 313

Починаючи з iPhone 14, Apple почала перехід на версії смартфонів з електронною SIM-картою. Власне кажучи, Айфони, призначені для внутрішнього ринку, уже не мають слота для класичної фізичної SIM-картки. На інших ринках така можливість збереглася, але чи надовго? Українцям уже зараз варто замислитися про перехід до віртуального номера, хоча б на тих гаджетах, які мають підтримку цієї фішки.

Що таке eSIM?


Звичайна SIM-картка дає змогу зробити прив’язку телефонного номера (і одночасно оператора стільникового зв'язку), прошитого в чипі картки, до конкретного пристрою. Це означає, що її можна переносити з одного телефону на інший, і це дійсно зручно.

eSIM — це цифровий аналог пластикової картки. Тобто він запрограмований у пам'яті самого смартфона, й окремий слот для цього вже не потрібен. Можливість перенесення віртуального номера на інший гаджет збереглася, але зробити це вже не так просто, як у випадку з пластиковою сімкою.

esim.png

Як налаштувати eSIM в iPhone 15


Якщо йдеться про новий Айфон 15 Про, то він від самого початку готовий до процедури активації цифрового номера стільниковим оператором. Для цього потрібно просто дотримуватися інструкцій, які висвітлюються під час активації нового Айфона. Варто бути дуже уважним, щоби вибирати правильні опції, якщо будуть пропонуватися альтернативні варіанти якихось налаштувань.

Зокрема, це важливо, якщо у вас уже є акаунт Apple — вам достатньо буде перенести дані зі старого Айфона. Просто виберіть опцію «Перенести з іншого iPhone», а далі все буде зроблено автоматично. Процедура перенесення виконується швидко, але можливі затримання, якщо виникло велике навантаження на сервер виробника чи стільникового оператора.

Але навіть якщо ви пропустили перенесення свого номера на новий гаджет, це можна зробити пізніше, вибравши в налаштуваннях пункт «Стільниковий зв'язок» і далі «Налаштувати стільниковий зв'язок».

Трохи складнішою буде процедура трансферу номера з Android-телефона.

esim2.png

Як налаштувати eSIM для переходу на Айфон з Андроїд-смартфона


Якщо ви придбали iPhone в інтернет-магазині eStore.ua вперше, а раніше користувалися гаджетами інших виробників, процедура перенесення вашого стільникового номера, незалежно від того, віртуальний він чи фізичний, буде трохи іншою.

Є ймовірність, що під час замовлення телефона вашому номеру вже присвоєно eSIM. Тоді потрібно робити так, як написано в попередньому розділі.

Коли ж під час першого налаштування з якихось причин присвоєння номера не відбулося, потрібно звернутися в службу підтримки свого стільникового оператора. Він має надати вам відповідний QR-код, за допомогою якого можна буде самостійно прив'язати eSIM до телефона, відсканувавши його.

Також є інший варіант — з використанням функції eSIM Carrier Activation. Для цього вам потрібно знову ж таки зв'язатися з оператором та попросити надати налаштування активації eSIM.

У такому разі ви отримаєте повідомлення з приблизно таким текстом: «План стільникового зв'язку оператора готовий до встановлення» — і вам залишиться тільки натиснути на нього, щоб запустити процедуру.

Користування віртуальним номером нічим не відрізняється від фізичного, але в електронного є вагома перевага: у випадку з телефонами Apple ви можете мати до 8 таких номерів, тоді як кількість фізичних обмежена наявністю відповідних слотів: це максимум два, а частіше — один.[/h2][/h2]
You need to be logged in to comment