Жіночі проблеми

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Радість, 3 Листопад 2007.

  1. Orman

    Orman Модератор-бомба

    глянула

    High prolactin levels interfere with the normal production of other hormones, such as estrogen and progesterone. This can change or stop ovulation (the release of an egg from the ovary). It can also lead to irregular or missed periods. Some women have high prolactin levels without any symptoms.

    пишуть, що блокує і прогестерон і естроген. Може котрийсь з них підскочив, тому і помазалось.
    я навіть не починаю новий цикл відраховувати, позначила два дні як spotting-мазанина. Бо на місячні воно не тягне.
     
  2. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    Ще тут запитаю. Дівчата, у мене поліп у цервікальному каналі. Дуже маленький. Гінеколог каже не видаляти поки що, місяців так з 2. Бо у її практиці бувало, що такі маленькі самі відпадали. А як ні, то забрати електропетлею. Чи хтось видаляв нею? Була у двох гінекологів, причини появи так і не встановили. В принципі, якби не огляд, я б і не знала, про його появу.
     
  3. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Поговоріть зі мною про "механізми" затримки КД.
    Я приймаю ліки, побічний ефект яких зазначено як "увисоких дозах - пригнічення репродуктивної системи" і "загальне - гіперпролактинемія". Критичних днів не бачила з зими. Гінекологічне УЗД робила також ще взимку при затримці - воно просто показувало стан "наче щойно після КД" - тобто, жодних дозрілих фолікулів.
    Питання:
    1. Це можна кваліфікувати як стан "лактаційної аменореї"?
    2. Від ановуляторних циклів це відрізняється тим, що в ановуляторному таки є порожній фолікул і КД, а в мене не дозрівають зараз жодні, тому і КД нема, вірно?

    і - питання дуже "перший клас", але вибачайте:
    3. Якщо овуляція відбулася, то КД обов'язково будуть (або вагітність), вірно?
     
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба

    3. Так
    2. Трохи не так, але не принципова різниця.
    1. Ні, якщо це від ліків, то інші механізми. Ну тобто при природній ЛА воно трохи інакше працює. Баланс гормонів і все таке.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  5. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    от у мене враження, що естрогену нічого не сталося, а прогестерон зашкалює вже кілька місяців.
    Тобто, фактично це "затяжна перша фаза циклу", а відчувається як "затяжна друга" або як вагітність. Хоча затяжної другої не буває, і вагітності також немає.

    Ще маю таке питання. Лікар пропонує компенсаторне лікування високими дозами вітамінів групи В.
    І я наразі не можу знайти доказовості такого призначення - тобто, яким чином ті вітаміни впливають на рецептори мозку так, щоби відновити вироблення гормонів. Стан близький до відчаю
    , але поки не зрозумію, чим мені то допоможе, колоти не стану.
    Можливо, хтось має досвід такого лікування при гіперпролактинемії? Препарат "нейрорубін" містить концентровані дози вітамінів групи В. Пропонують колоти його 10 днів, разом з аскорбіновою кислотою.
    Або - гормональне лікування: бромокриптин, та каберголін. Які мені не можна, бо несумісні з основними препаратами і з ГВ. Змінювати основні препарати не можна, бо вони підібрані за сумісністю з ГВ. Вобщєм, трібунал. Буду вдячна за будь-які думки.
     
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ти відлучати не плануєш?
    В тебе тоді хоча б свій пролактин впаде.
    Ну і волосся і то все - це ж не обов‘язково від пролактину-недостатності прогестерону.
    --- дописи об"єднано, 18 Травень 2020 ---
    Вітамін В підвищує чутливість рецепторів до того, що вже є в тілі.
     
  7. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Не маю ресурсу на то насправді. Лідія на карантині дуже озвірілий грудничок. Може, якби в неї був спокійніший якийсь період, я би посприяла... а так - по живому відривати не хочу.
    я дочиталась, що зміцнює нейронні зв'язки... от тепер думаю, яким чином це допоможе, якщо є збій.
     
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ну то таке лікарка намагається малою кров‘ю обійтись. Не факт що поможе. Ну і я ж не знаю, що за ліки основні, може вони щось там блокують.
     
  9. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    дякую. От і я думаю, що далеко не факт і шукаю, чим може нашкодити.
    Якщо з'ясую, що особливо нічим - то напевно проколю.
     
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  10. Ia MaRYNkA

    Ia MaRYNkA New Member

    Може комусь ставили по УЗД аденоміоз при плануванні вагітності?...як він впливає на вагітнення?...яке лікування було?
     
  11. WildWind

    WildWind Member

    Погугліть Доктор Олега Березовська. Вона має офіційний сайт і багато книжок написала, книги можна купити онлайн в електронному варіанті, бо в паперовому нереально купити, є окрема книга про гормони. Толкова лікарка (працює в Канаді, займається лікбезом серед жінок, ганить пострадянських лікарів за безкінечні непотрібні призначення)
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. mamvasulka

    mamvasulka Well-Known Member

    Потребую поради. Дочці 18 років, в неї місячний цикл 40 днів, може бути довший. Цього разу було 50 днів. Робили ультразвук, все в нормі. Пила таблетки на травах, що б врегулювати цикл, поки пила було 40 днів, потім знову збільшується. Порадьте з чого почати, мій гінеколог каже що після родів в неї зміниться, але я боюсь запустити цей процес. Я з таким не стикалась, в мене наоборот короткий цикл. Може порадите з чого почати, аналізи, або лікаря хорошого
     
  13. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    цікаво. крім гормонів ніщо не регулює цикл.

    треба розуміти, який процес.
    Якщо по УЗД все в нормі, можна спробувати відстежувати овуляцію і дивитися на фази циклу. Друга фаза в нормі 11-16 днів, рамки першої ширші. Виявити, в якій фазі може бути збій, здати гормони по ній. А тоді толкового гінеколога-ендокринолога.

    Але є індивідуальні особливості, і чомусь мені здається, що це вони. У мене цикл був довгий, коли я сильно схудла в 16 років (спершу була перерва 3 міс, а потім 45 днів).
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    Вчора читала в доказових гінекологів, що до 20-21 року то ще «підліток» і цикл в цей час ще встановлюється, тому зайві втручання, особливо гормонами, можуть тільки заважати цьому. І «таблетки на травах» - то якось сумнівно, гінеколога точно варто міняти.
     
    • Подобається Подобається x 4
  15. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    @mamvasulka в мене все життя довгий цикл, 35 -37 днів в середньому. І після родів не змінився.
    Якщо по аналізах все впорядку, і гормони внормі то не думаю що треба щось лікувати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. mamvasulka

    mamvasulka Well-Known Member

    @cjomcjomka дякую, я пробую розібратись, я так розумію тре здавати гормони, але які? І коли краще робити ультразвук на якому дні циклу? Робили в лютому на 9 день, лікарка казала що все в нормі. 40 днів я ще розумію, але 50 то я вже налякалась.
    @WinterDog аналізи на гормони ще не здавали, думала лікарка назначить, тре міняти лікаря:girl_sad:
    --- дописи об"єднано, 16 Липень 2020 ---
    @Havronia дякую, я також читала що то норма, але я боюсь щось пропустити. Зараз так багато молодих дівчат не можуть завагітніти, хочу щоб дочка розуміла свій цикл, і вивчала його. Поки я разом з нею вчусь
     
  17. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Для самозаспокоєння точно треба доброго лікаря :) причини справді бувають різні.
    У мене теж був довгий цикл завжди. І якось після дуже довгої перерви (в років 16) просто почалася кровотеча. Мама завела до лікаря, та сказала яке кровоспинне попити і ніхто не вникав в суть питання. Через багато років я довідалася, що маю проблему з прогестероном - його нестача не дає запуститися місячним (а також не дає закріпитися вагітності, навіть якщо вона настала). І ще тепер знаю, що навіть те кровоспинне мало досить «технічний» характер , а потрібне було щось більш «гінекологічне»...
    То я намагаюся не страшилку написати, а лише «обернути» вас в сторону лікаря, бо версій таки може бути багато.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    я би все дала інформацію про самоспостереження і вчила досліджувати цикл. Хоча би пару місяців. Якої статури Ваша доня? В якому віці було менархе?
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. mamvasulka

    mamvasulka Well-Known Member

    @cjomcjomka дочка 162 см, худенька, 50 кг, перші місячні в 13 років. Вона спостерігає за собою , веде календар в телефоні. Я розумію що її вік такий ,дорослішає, хочу щоб розуміла своє тіло. Може маєте корисні книжки чи сайти де можна їй прочитати
     
  20. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    календар в телефоні спостерігає сам за собою насправді :)
    Раджу книгу свічадо "Вчимося розпізнавати плідність"
    --- дописи об"єднано, 16 Липень 2020 ---
     
    • Подобається Подобається x 1