Жінка в християнстві

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Orman, 5 Жовтень 2017.

  1. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Спитаюсь тут. Пробачте мою не обізнаність, цікавлять думки зі строни. Як вважаєте, чи віра це поняття інтимне, чи все ж треба це виставляти на показ? Ваше ставлення до "прогресивних" християни? Чи бажання вивчати біблію є найважливішим і можна на це приділити весь свій час, чи все ж на це можна виділити, деякий час, а решта часу приділити на суспільно побутові цілі?
    Скільки часу для пересічної людини достатньо приділяти в день/тиждень/місяць часу, щоб порозмовляти з Богом, помолитись...?

    Напишу своє ставлення. Якось так склалось в житті, що я не є глибоко віруючою людиною, притримуюсь католицизму.Молюсь щовечора. І ходжу до церкви паску святити. Не вірю, що одна людина може зцілити інші. Допускаю існування "прогресивних" християн, але коли мені не нав'язуть, як, коли, де і скільки мені вірити в Бога. При переході цієї межі, для мене людина стає сектанткою.
     
  2. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Напишу свою думку:
    1. На показ виставляти не потрібно. Не потрібно скрізь розказувати, що я такий сильно віруючий. В Біблії чітко написано не молитися і не постити показушно. З іншого боку, якщо тебе питають - не треба приховувати, що ти віруючий.
    Те що відбувається на зібраннях в різних течіях - це їхня внутрішня справа - вони ж не на вулиці перед усіма показушно це роблять.
    2. Не можливо виділити весь час для вивчення Біблії/молитви. Хіба у вас є спонсори. Але можна розставити пріоритети і дивитися по собі особисто. Наприклад, якщо ви не можете сидіти читати, коли в хаті безлад, і будете весь час думками в тому безладі - то треба прибрати, а тоді читати. Так само, якщо зараз прийде голодний чоловік/діти, а ви не забезпечили вечерю (не важливо приготували чи замовили), то це не добре, бо в Біблії чітко написано, що хто не турбується про свою сім’ю - той гірший невіруючого.
    З іншого боку - все питання пріоритетів. Наприклад, якщо у вас безлад в хаті, але треба йти на роботу, то ви ж ідете? Чи спочатку прибираєте? Тобто виходить пріоритет роботи дуже високий. Тому так само можна поставити духовні справи високо у пріоритетах.
    Є мотивація - знайдеться можливість.
    3. Якщо у вас нема потреби помолитися, то примусово один раз в день/тиждень/місяць - яка різниця скільки? Чи принесе це якусь користь? Якщо у вас є потреба - то молитися/читати Біблію стільки, скільки хочеться, хоч і дві/п`ять/дванадцять годин на день.
    З іншого боку, якщо ви хочете почати молитися, але ще не відчуваєте потреби - можна поставити собі мету просту: дякувати ввечері за день, або вранці просити благословіння на день, або дякувати за їжу. Або якщо мета - читати Біблію, то почати з якихось осяжних 15 хв ввечері.

    У нас трохи в країні люблять давати поради скрізь, не тільки чи треба шапочка дитині, але й щодо релігії. На жаль. То такий менталітет. Мені в Німеччині за всі 7 років з дітьми лише кілька разів давали поради щодо дітей. А щодо релігії - взагалі ніхто ніколи.
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Matvijko

    Matvijko Мамуся в декреті...

    Насправді, тут залежить що ви очікуєте від більшого присвячення часу на читання Біблії чи молитву.
    Я коли приділяю більше часу молитві і читанню Біблії то потім все виконується швидше і продуктивніше. Тут є Божа допомого в тому.
    Зараз багато додатків для телефону і те саме читання може бути в дорозі при присиплянні дитини чи на прогулянці.
    Можу вам порекомендувати в ютубі є канал Галилея там о. Роман Братковський записав відео як Бог хоче тебе забезпечити.
    Не пожалійте 40 хвилин для перегляду.
    А з привду того чи розказувати, то ви своєю вірою і прикладом можете когось надихнути, чи направити.
    Але то чисто моя особиста думка.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Корисно Корисно x 1
  4. Online

    Online Well-Known Member

    В мене теж не все гладко, працюю над цим. Купу разів таке було, що на ранкову молитву вже й часу нема: встала, зразу якось закрутилося, і вже треба вибігати з дому, бо запізнююсь. Або на недільну Службу піти ніяк не виходить, бо на ту годину якісь невідкладні справи чи ще щось. Тоді згадую собі про Марту і Марію. І притчу про весільний бенкет. І вже неодноразово переконалася: якщо спізнюючись, таки зупинитися і вдумливо помолитись, то на диво, ті 15 хв. самі собою компенсуються і нікуди не запізнишся. Якщо пошукати варіанти і таки сходити на Службу, може в раніше чи пізніше, в іншу церкву - то теж ніякі плани не поламаються, все потім нормально складається. І весь день вдалий і продуктивний. Наш священник одного разу дуже влучно і гарно висловився в сенсі: якщо ти не можеш знайти час на молитву, літургію чи інше спілкування з Богом, подумай про те, що для зустрічі з якоюсь надзвичайно важливою людиною, клієнтом, начальством, інвестором ти розпихаєш всі справи і знаходиш можливість. Питання приорітетів. Читання Біблії з тієї ж серії.
     
    Останнє редагування: 27 Жовтень 2019
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  5. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    @Basyanya

    Біблія і не прибрано. Читатиму тоді, коли є потреба (сильні переживання щодо здоров'я, різних ситуацій... ). Та навіть читати - другим ділом. Першим - молитва. Хвилина, дві. Знаю людей, які перед сном моляться півгодини та навіть годину: за свій стан, стан близьких, знайомих.... Я перед сном молюсь хвилин 3-5 (з них 1-2 хвилина - з дітьми: ті теж дякують, хочуть здоров'я, якісь цікавинки та смаколики, добудуватись :)), і вже відчуваю пріоритетну потребу спати :). Зранку ввожу цю звичку молитись, буквально хвилину і часто подумки (тобто не на колінах, а в динаміці, коли вдягаюсь, встаю тощо). Ці молитви, ці хвилинки спілкування з Богом дають мені духовну впевненість, особливо коли є відповіді на молитви :).

    В шкільні роки та надалі в мене з'явилась ця звичка молитись. Тільки раніше це було іконам, зі свічками, і молитви я читала з книжечки. Деякі треба було декілька раз "для пущєго ефекту". Вибачте, не втрималась, як згадалось :). Тоді Біблію не читала.

    Я декілька місяців практикувала щоденне читання Біблії. Перед сном. Главу, декілька глав - коли як. Іноді мені "не лізло" і я себе заставляла. Іноді порівнювала переклади, вчитувалась, шукала коментарі і минало година-дві... В моїй Біблії є багато підкреслених місць тексту, які в той чи інший момент життя мені допомагали й допомагають. Новий завіт я прочитала чотири рази. Старий - десь 40%. В даний момент знову почала Буття з наміром таки прочитати. Останній раз я заглохла на Повторенні закону, бо нудно :). Прочитала вибірково декілька книг і повернулась до Нового - там ближче, зрозуміліше та сучасніше :).

    Щодо підкреслення тексту - зустрічала думку, що не можна, бо то святе. Так і є. Тільки я розумію, що моя Біблія - це і є моє інтимне, і як я відчуваю спілкування з Богом - теж моя справа. Бувають часи душевного занепаду, навмання відкриваєш - а там підкреслені рядки, які тебе враз надихають. Тобто Біблія - це не атрибутика: для цьомання та притуляння до хворих місць вона не передбачалася. А в ній Істина, і я вважаю однією з цілей свого життя пізнати її. А для цього треба хоча б книгу відкривати, читати, розмірковувати.

    Останні півроку вдається прочитати тричі на тиждень хвилин по 10-15 перед сном. Та я відчуваю, що мені мало.

    Ставлення до прогресивних.
     
    Останнє редагування: 23 Листопад 2019
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  6. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    І я би ще додала, що в Біблії мова йде про спасіння душі, а не про успіхи в кар'єрі, як купити машину, щоб діти слухались а чоловік любив і т.д. :) Спочатку - спасіння душі, а потім бонуси. Або без них.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. VikiTiki

    VikiTiki Well-Known Member

    Я також із рекомендацією додатку на андроїд для читання Біблії.
    Багато протестила додатків і залишаюсь задоволеною лише "My Bible". Головна перевага, що є можливість завантажити велику кількість модулів, в залежності від мови, а також із запропонованими варіантами читання Біблії за хронологією, за темпами, за притчами. Цікавим є також і можливість читання двух паралельних перекладів, наприклад укр-англ. Фон наближений до паперового, безліч опцій по налаштуваннях шрифтів. І, для мене було вирішальним, є декілька перекладів українською: Хоменко, Огієнко та інші, що дає можливість порівнювати тексти.

     
    • Подобається Подобається x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. Doktor Moro

    Doktor Moro Member

    Перечитав тему та ще більше утвердився в думці що не жінка в християнстві а християнство в жінці, і в прямому і в переносному сенсі. Ave Maria:)