Забобони. Ваше ставлення до них

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Макарена, 28 Лютий 2009.

  1. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Ну тим більше Ви правильно зробили, він показав, хто він - коли людина шле прокльони в церкві, бо йому не подали милостиню...ноу коментс. Попросіть Бога, щоб простив цього чоловіка. А ваше здоров'я і здоров'я вашої дитини в Божих руках, але аж ніяк не може залежати від чиїхось слів - його прокльони - його гріх.

    Надіслано від мого V9180, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Ніяк... просто не думайте про той випадок. Ті прокльони ні вам, ні вашим діткам не зашкодять. Думайте, що ви відбули прощу, отримали благословення. А той чоловік кляв на такий благословенній землі. В таких випадках згадую собі слова з псалмів «За мною Господь — не боюся нікого, що зробить людина мені?»
    Скажу, що моїй сестрі десь у 20 чи 21 рік біля Добробуту циганка теж кляла, коли та не дала її гроші. Казала страшні речі. І нічого з того не збулося. Чудова сім'я, двоє діток.
    Але якщо вас це так бентежить, то помоліться за цю людину. Колись о.Ян Білецький казав, що треба молитися за тих, хто бажає вам зла.
     
    • Подобається Подобається x 7
  3. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Останнім часом все частіше натрапляю на статті про "обереги для дому", "оберіг-вишиванка", ляльки-матанки і що це все тягнеться з доісторичних часів і наявність таких предметів у домі приносить щастя, оберігає людину від бід. Чи дійсно це правда? Чи це ми самі себе в цьому переконуємо?
    Слідкуючи за дописами у соцмережі, читаю що всі щось усердно хочуть закодувати у вишивці (не лише вкласти душу), щоб то принесло щастя, розроблено цілі програми, які перетворюють букви у візерунок. Питання для чого? Не вже ті символи несуть якусь цінність?
    Чи варто вважати натільний хрестик оберегом? Чи це лише ознака віри?

    п.с. розумію що все на купу, все різного походження і хтось в одне вірить, а в інше ні, але мене дійсно зацікавила тема оберегів.
     
  4. Ярочка

    Ярочка Well-Known Member

    ну якщо себе в тому переконати - то це дійсно буде правда:)
    Я обереги сприймаю приблизно тако: я вірю в Бога, тому беру собі камінчик, молюся, прошу Бога, щоб камінчик мені приніс щастя, оберігав мене, постійно думаю про камінчик, боюся його загубити, бо тоді втрачу щастя, долю, радість, а потім дарую той камінчик своїй дитині, вчу її, що він її друг-оберіг і до нього треба звертатися по допомогу і "не дай Боже загубити" той камінчик - всьо, капєц, почнуться біди і нещастя ( і почнуться точно)...
    Як на мене, легше вибрати собі "оберегом" Бога, завжди при тобі, завжди можна звернутися за допомогою і подякувати, і з дитиною Ним "поділитися" можна, а не віддати на зовсім і не загубиш ніде:) і економніше:) не треба купляти окремо для всіх, а ще окремо в машину, хату - Один для всіх і на всі випадки життя:)
    А якщо серйозно, думаю, що оберіг - то якесь таке трохи викривлене розуміння віри. Вірити не в добро, а в ляльку, що приносить добро, вірити не в щастя, а в жабу, яка його приносить. Або ще гірше - вірити не в себе, в свої сили, в результат своєї праці, а в дядька пузатого, який гроші приносить, ага, візьме і принесе мішок з грошима, аякже))
    І взагалі, я тих всяких оберегів, особливо "закордонних" трохи боюся, всі вони якісь химерні.
    А щодо вишивки...не знаю, якщо вишиваєш своїми руками, для когось конкретно, з добрими думками про ту людину, з добрим наміром потішити людину, то воно вже принесе щастя, для тої людини буде щастям те, що для неї старалися, що її хотіли потішити, догодити, а не те, що саме там "закодували" в тій вишивці
    Також все на купу вийшло:) скоро читаю і пишу, поки діти сплять
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  5. Ярочка

    Ярочка Well-Known Member

    Згадалося...не зовсім про обереги, але відображає суть оберегу....Я як була мала, жила з бабцьою в селі. Нас, дітей, вчили боятися Бога (то окрема тема) і молитися ! до образів. В кожній кімнаті хати мусіли висіти образи, щоб можна було помолитися, дуже побожні люди вішали образи навіть в кухні, щоб і там можна було молитися, і ліжка ставили під образами, щоб спати під ними і щоб вони оберігали...
     
  6. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Дівчата, хто що скаже? Сьогодні замислилась над питанням оберегів у хаті. У мене на холодильнику висить симпатичний домовичок, а на перемикачі газової труби на мотузочці (іншого місця не знайшлось просто, та й магніт слабенький, сповзає, тому тільки на мотузочці вішати можна) - такий дерев"яний магніт з козаком з виделкою і варениками і написом "Оберіг на здоров"я". Над дверима висить сувенір у вигляді підкови з дзвіночком, в центрі якої - ікона Богородиці. Чи можна віруючій людині мати такі речі в хаті, якщо не надавати їм жодного містичного значення, тобто якщо вони - лише декоративна прикраса житла і не більше. І якщо вони подаровані близькою людиною та придбані на згадку про відвідини ярмарку.
     
  7. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Я думаю, що як прикраса цілком може бути.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Спитала у священника. Він сказав, що все залежить від наміру, з яким я зберігаю ці речі.
    Тепер я спокійна :girl_smile:
     
  9. flame

    flame невгамовний експериментатор

    в мене на холодильнику висить оберіг від "мишей, тарганів і голодних чоловіків". Нічо не допомагає:girl_impossible:. Продукти пропадають, є вічноголодний в хаті:girl_cray:. Що робити?:girl_in_dreams: Такий
    [​IMG]
    Може треба якийсь інший?
     
    • Смішно Смішно x 2
  10. arushka

    arushka завжди досягаю мети

     
    • Смішно Смішно x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Креативно Креативно x 1
  11. flame

    flame невгамовний експериментатор

    @arushka, значить тре мені мольфара якогось, щоб "зварив" такий оберіг.
     
  12. Zvizda

    Zvizda Well-Known Member

    Такий підійде?
     
    • Смішно Смішно x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  13. rusyarusya

    rusyarusya Member

    Дівчата привіт!
    Може хтось з мене посміється, але маю якусь параною просто :sad::girl_mad:о_О
    Була в гостях у мами, коли йшла додому то заглянула у пошту, там були якісь рекламки. Коли відчинила поштову скринь то випала монета, мені це здалося дивним я б сказала навіть дуже дивним..... але не піднімала, шпурнула ногою і пішла далі. Вечері пішли з чоловіком в гості до знайомих, коли виходили від них я відчинила загальні двері в коридорі і начебто з замка щось випало. В під'їзді було темно та й я підняла бо подумала що це щось від замка відвалилось але це була монета!!! я в шоці, куди не сунуть там монети, мене це починає лякати. Можливо я себе накручую що це щось не добре роблять але питання чому?! Може це домушніки таким чином якось провіряють чи часто вдома хтось є. Хтось з таким стикався, чи дійсно я себе накручую??? :girl_cray:о_О
     
    Останнє редагування: 11 Березень 2017
  14. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Вчора сталась зі мною одна дуже неприємна історія. Отримала на пошті посилку, замовляла в приватної особи взуття. В пакунку знайшла велику циганську голку без вушка. Я людина не забобонна, але така знахідка видалась мені підозрілою.
     
  15. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    ви питали ту особу чому в тій посилці таке?
     
  16. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Написала повідомлення, але відповіді не отримала і думаю вже не отримаю
     
  17. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Ну значить таки спеціально..
    Про себе скажу що я в забобони не вірю, і думаю тому зі мною ніколи нічого подібного не ставалось, і якщо та голка просто вадялась в коробці, то я б швидше за все її навіть не помітила:)
    Якщо ви частково вірите в таке, просто помоліться, попросіть в Бога опіки і вам мало б стати спокійніше на душі.
    А так більше не знаю що порадити, я думала що швидше за все та голка там опинилась випадково.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  18. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Тільки хвора людина могла таке зробити, та ще й незнайомій людині. Не думаю, що зламана циганська голка там опинилась випадково. Попросіть в Бога для неї здоров'я і розуму, а для себе захисту від недоброзичливців, та й усе. А голку викиньте, не треба вам того в хаті.
     
  19. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Можливо пані в тій коробці тримала нитки голки чи непотріб і при прибиранні голки незамітила... В будь-якому випадку помолитися, викинути то, і забути.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  20. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Я б просто не звертала на то увагу. Не вірю в забобони. І вважала б то випадковістю. Допоки будемо шукати знаків у всьому, доти будемо залякані та залежні. Для чого? Викинули та забули.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2