Забобони. Ваше ставлення до них

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Макарена, 28 Лютий 2009.

  1. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    колись нам пояснювали різницю між іконою і Образом (наголос на О).. Ікону малює дуже духовна людина, зазвичай монах.. коли він її малює, припустим в монастирі, то всі інші монахи моляться.. в той час на монаха сходить Божий Дух (якось так я зрозуміла) і фактично руки монаха є лише знаряддям в руках Божих.. Для написання ікони монах не обовязково володіє художніми навиками, і малює так, як бачить, і як йому виходить, тому на іконах обличчя часто дещо спотворені і нереалістичні, але духовна суть в них надзвичайно велика..

    а образ малює будь-хто.. Фактично то є картина, зі зображенням святих..

    Тому, з вашого обличчя може бути написаний образ.. То я трішки уточнила різницю.. А чи можна малювати з вашого обличчя образ - не бачу в тім ніц поганого.. Дуже часто художники малюють обличчя на картинах чи образах з когось реального (натурщиків/натурщиць).. А ще частіше перемальовують з інших готових картин/образІв.. Це не зробить Вас святішою, чи навпаки.. І поклонятись будуть не Вам, не Вашому обличчю, а Богу..


    От про освячення речей/дому і ін.. Теж колись не розуміла як до того ставитись.. Але ж паску-ковбаску ми освячуєм? квіти.. фрукти.. свічки.. І те ж саме стосується інших побутових речей.. Просто не потрібно надавати цьому надзвичайного значення, тоді то не буде забобоном..

    Про освячення дитячих речей в кошику.. мені здається, що то як есперимент з таблетками-пустушками.. 25% людей настільки вірили, що пусті таблетки їх вилікують, що хвороба лікувалась, так би мовити, самою вірою.. якось по-науковому той ефект називається, але забула-м як.. тут справа не в тому, щоб покласти топіки в кошичок, а в тому, щоб вірити/сподіватись, що воно допоможе..
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Обличчя нереалістичні не через невміння автора ікони, а через те, що пишуть не людей, а святих, відповідно їхні лиця відрязнються, оскільки вони вже з Богом і споглядають Його славу. В іконах нема нічого просто так, там усе має значення.
    Називається плацебо.
    На жаль, то не так просто. Якщо людина вірить, що саме той ритуал їй приніс бажане, то це вже не плацебо, це вже надавання сили речам.
    Будь-що може стати ідолом, бажання мати дитину в тому числі.
     
  3. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    допис Хельги в іншій темці надихнув написати тут про один забобон.

    В мене в гуртожитку є подружка з Хмельницької області. От в них є така традиція, що якщо людина помирає, то їй в труну кладуть змінний одяг. Якщо не покласти то мрець буде до тебе приходити вночі. От в сімї дівчинки хтось помер і вони щось забули додати і всіх мучили страшні сни, що та людина(яка померла) приходить і свариться з ними.
    коли я сказала що я взагалі вперше про таке чую і що ніхто нічого туди не кладе, вона заявила на відріз - то ти просто не знаєш, бо ти б так просто не спала.
    Як на мене це вже просто самонавіювання. Боїтесь що людина прийде, думаєте про то, от і сниться вона.
    Той же самий міф що не можна спати в кімнаті де померла людина. Це вже просто звичайний людський страх. Я спала в тій кімнаті де помер дідусь і нічого не трапилось. Коли ранком прийшла сусідка і відкрила двері до кімнати щоб щось там занести і мене побачила ще сонну, вона не знала що робити! Не можна і все, а чому не можна, так і не пояснила!
     
  4. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Я вже 13 років живу в такій кімнаті. Мало того, в нас там спальня з мужом тепер. Спиться не те що спокійно - прекрасно! До речі, десь із півроку я спала навіть на дідусевому ліжку, поки диван мені не купили.
     
  5. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Ого, а число яке! То все неспроста :sad:

    Сьогодні розповіла одній пані, що : позавчора знайшла в дворі мишеня з відгризеною головою ( кіт напевно притаскав), вчора голуб впав прям переді мною , з поламаним крилом ( знову ж таки у дворі), а сьогодні слимака в дворі знайшли величезного. Розказала, та й все, міні-події.
    А вона мені- йди в церкву, то все знаки! То не просто так!
    А то нічо, що у дворі живе ще кільканадцять людей?
    Йти до церкви нічого проти не маю, але конкретно з таких приводів- емм... якось..
    І, вроді би, тверезо мислю, але якийсь, тимчасовий, неспокій мені та пані в голову посіяла. А вдрух? Вдрух равлики приповзають неспроста :xaxa:
     
  6. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Та певно, що неспроста. Ягоди поїсти. Поживитись важим врожаєм. :girl_haha:
     
  7. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

     
  8. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

     
    • Смішно Смішно x 1
  9. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Коли дідусь помер, нарядили його в сусідній кімнаті - вітальні, і вже в ніч перед похороном я була дуже втомлена, попередні два дні набігалася, мені пропонували прилягти в другій спальні, але я відмовилася, пішла на його ліжко, де він помер, прихилила голову і заснула. Мені так солодко спалося хіба кілька разів у житті. Досі його диван люблю най-найбільше, коли до бабці в гості приходжу, завше мені там мило посидіти-полежати.
     
  10. Dmytro Romanko

    Dmytro Romanko New Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    В мене негативне ставлення. Та й саме слово забобон має тільки негативний контекст. Віра в забобон несумісна із вірою в Бога.
     
  11. Seshat

    Seshat Альфа-баклажан

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    В мене було аналогічно. Хоч він на тому ліжку хворів і в муках помер, але все-одно воно таке затишне. Ніколи до його смерті там не спала, а вже на похоронах в обід замучена пішла туди відпочити і дуже класно поспала.. Мене навіть в емоційному плані попустило від того..
     
  12. MorsImmortalis

    MorsImmortalis мирний атом

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    я так розумію, шо малось на увазі : не можна спати біля покійника. хтось мусить сидіти цілу ніч коло нього.
    щоправда, не розумію суті того ритуалу.
    біля тата ми сиділи цілу ніч і вже над ранок я заснула. і нічого. і зовсім не страшно.
    якшо любив ту людину за життя, то її мертве тіло не буде лякати якимось "потойбіччям".
    а от з бабою було мені тяжко. я її не любила і до труни близько не підходила. мене аж тіпало з переляку (та я тоді ще й мала всього 10 років)
     
  13. Seshat

    Seshat Альфа-баклажан

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Ну не знаю.. З чотирьох внучок тільки я змогла дідуся поцілувати і сісти біля нього.. Старша сестра стояла при вході в кімнату - вона дуже боялась..
     
  14. MorsImmortalis

    MorsImmortalis мирний атом

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    я це розумію саме так..


    ---------- Додано в 14:56 ---------- Попередній допис був написаний в 14:54 ----------

     
  15. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Кілька днів тому мала суперечку з рідними. По сусідству померла жінка і от її діти приїхали на подвір"ї порядки наводити. А після похорону не минуло 40 днів. А Інша сусідка дуже обурювалась, що нічого в хаті чіпати не можна 9 днів, а на подвір"ї 40.
     
  16. Seshat

    Seshat Альфа-баклажан

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Саме воно. Деякі навіть з віком мають той страх.
     
  17. Dmytro Romanko

    Dmytro Romanko New Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Похорон - дуже важлива річ для людини. Смерть навчає правди про життя, а саме, що воно - скінчене і на той світ нічого не візьмеш. Тому дуже важливо не зіпсувати цей урок різними забобонами, які покликані тільки маскувати страх. Крім того того похорон - це прощання з людиною. І дійсно важливо не перетворити його на виставу з різними дивними звичаями. Померлий вже не потребує штучних вінків, закритих дзеркал, відмови від прибирання. Єдине, що зараз має для нього значення - це молитва.
     
  18. radyslava

    radyslava New Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Забобони часто з’являються у доленосних митях нашого життя, особливо у лякаючі моменти. А що може жахати людину більше, ніж смерть? Тому багато незрозумілих, але обов’язкових ритуалів оточують похорон. Візьмімо, наприклад, популярне покривання дзеркал у домі, де є покійник. Це начебто має запобігти поверненню душі небіжчика. З цієї ж причини перевертають табуретки, на яких стояв гріб, або лишаюсь сокиру на місці, де був покійник. Обов’язковим є тричі погойдати труну над порогами дому. Це відлуння древнього звичаю віддавати шану предкам, похованим під порогами.

    Часто люди ставляться до смерті як до вірусної хвороби, яка враз може скосити всю родину, тому народні увірування не дозволяють родичам нести труну або йти перед гробом покійника, бо обов’язково помреш. Доходить до того, що в хату не пускають людей, котрі йдуть з похорону, бо це буцімто може навести порчу. Також часто покійника намагаються забезпечити необхідними речами, кладучи їх у гріб. На поминальній трапезі обов’язково залишають їжу і горілку для померлого. Часто можна побачити гастрономічні продукти на цвинтарі, які живі приносять до гробів у поминальні дні.

    Священослужителі усіх конфесій віками марно намагаються викорінити забобони, пов’язані з похороном. Часто люди самі не знають, для чого виконують той чи інший забобон, обмежуючись відповіддю «так треба» або «так робили мої батьки». Підхід самих християн часами дивує, буцімто «віра вірою, але додаткові ритуали не завадать, а то й допоможуть». Проте це є фундаментальною оманою, оскільки вірячи й виконуючи забобонні ритуали, ми тим самим визнаємо, що не віримо в Бога, який є володарем нашого життя, не цілковито уповаємо на Нього, вдаючись до додаткових оберегів, тим самим відкидаючи Його опіку над нами.

    Смерть як наслідок первородного гріха є невід’ємною частиною людської долі, проте ми часто забуваємо, що Христос після мученицької кончини зійшов у пекло і подолав пута смерті, дарувавши нам життя вічне. Тому нам треба бути вірними лише Його Слову і Церкві, настанови й ритуали якої є єдиними необхідними та життєдіяльними.
     
  19. Irysochka

    Irysochka Well-Known Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Забобони оточували і оточують мене кругом: і під час вагітності (радили мені не вишивати, і не носити поясків на штанах - щоб не було обвиття пуповиною, не стригти волосся іт.д.), і з малюком - не можна малій дитині дивитися у дзеркало, бо пізно заговорить і т.д. Якби я до цього усього прислухалася, то стала б рабинею і ні вагітність, і ні народження синочка не принесли б радості у нашу сім’ю. Як на мене, забобони паралізують людину ,її думки та вчинки, тому що коли люди зациклюються на забобонах, то вони не можуть спокійно ступити й кроку, бо скрізь бачать забобонні ситуації.
    Катехизм УГКЦ"ХРИСТОС-НАША ПАСХА":
    "Правдива віра виключає поклоніння будь-яким божествам, ворожбиство, забобони та магію, що є порушеннмя першої заповіді Божої "Нехай не буде в тебе інших богів, крім мене".
     
  20. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Я себе відівчаю від тих всіх побутових забобонів. Бо багато з них мають суто логічне пояснення, і не треба боятись. Ось наприклад: не можна повертатись додому, якщо щось забув, передавати речі через поріг, плювати тричі, якщо розсипали сіль - посипати цукром, не вимітати зерно після засівання та тому подібне. Якщо задуматись - єрунда полнєйшая :)