Забобони. Ваше ставлення до них

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Макарена, 28 Лютий 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Це не забобон, це традиція, ще зі Старого Завіту. Те, що католики визнали її застарілою та від неї відмовилися, не робить її забобоном.
     
  2. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    О, я цього не знала навіть.
    Як то кажуть, вік живи - вік учись :)
     
  3. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    просто для православних це очевидно - і питати не треба.
     
  4. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    не розумію, який зв"язок має фізичний/природній стан з наміром.
    Чому очевидно? Поясніть. Якщо це прадавній закон, то чи повинні зараз його дотримуватися?
    Що в хресної матері зміниться від того, що вона знаходилася в певній фазі свого життя?

    Чи є ще якісь дії, які жінка не може виконувати під час МС?
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Яким наміром?
    Забобони стосуються відбирання долі в похресника/ці тощо, а те, що не приступається до таїнств - традиція.
    Очевидно тому, що люди знають традицію своєї Церкви.
    Якщо рішення про відміну не було, то як інакше?
    Є. Вам у цю тему.
     
  6. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Мене цікавить наступне: коли людина помирає, то в хаті, кажуть, треба закрити (позавішувати) всі дзеркала і зупинити всі годинники. Про дзеркала говорять, щоб душа людини не "вселилась" в дзеркало (якось так пояснюють). Це забобон? Якщо ні, то звідки ця традиція і що означає.
     
  7. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Я не знаю чи це забобон чи ні, але мені в дитинстві бабця забороняла багато дивитись в дзеркало, бо там живе диявол. Я думаю, що то свого роду переконання, щоб в людини не виховалась гординя, від того що буде собою любуватись постійно.
    Напевне, від того, що в дзеркалі живе диявол, той дзеркала треба закривати.
     
  8. oksitigra

    oksitigra Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Замовили ми з нареченим обручки з комбінованого золота. А мені моя бабця каже, щотак не можна, повинні бути гладкі і з одного золота. Інакше розлучимось:khomyak: так люди люблять скидати з себе відповідальність на якісь предмети. Можна подумати, що люди, які розлучились, мали негладкі обручки. Бред сивої кобили....
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Марусю, а що там жидівські традиції щодо цього кажуть? Бо то саме від них українці перейняли. Я десь читала, що час скорботи не дозволяє дивитися в дзеркало. Коли в хаті хтось помирає, то дзеркала закривають, бо родичі мають перебувати в скорботі, молитві й не думати про свій вигляд.
     
  10. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    мені казали, що то перехід у інший світ і щоб мерці не дивились на живих, і не могли їх потім "забрати"
    певно то через прадавню віру у те, що відображення живого - то теж живе
     
  11. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    Равін каже, що треба закривати, бо...
    Це просто тому, що колись тіло тримали вдома і читали псальми і молитви над покійником цілу ніч. Зараз, принаймі в Америці, такого не роблять і тіло зразу беруть в похоронне заведення, і там тримають до того часу поки не повезуть до церкви а тоді на цвинтар. Тому в наш час воно не зовсім те, що конче треба закривати дзеркала. Ну хіба би хтось ся крутив перед дзеркалом цілий день, замість бути в жалобі за померлим.
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    А в Україні вже не тримають тіла в хаті хіба? Ще ж ніби нема аж такого страху перед смертю, як в Гамериці.
     
  13. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    залежить в кого... в багатьох є, хоча тіло тримають в хаті.

    Ну тут в похоронних заведеннях просто не вішають дзеркал, хіба в туалеті. Ну а куда від того дінешся.
     
  14. Apelsynka

    Apelsynka Well-Known Member

    Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них

    В Україні вже плавно переходить до традиції поховання через каплички у містах.
     
  15. Naama

    Naama Добре, коли реальність краща за мрію

    Відповідь: Як нарешті стати мамою? (4)

    VsjaVolodina так і буде от побачите, на все свій час. Доречі дівчата я десь вичитала, що на Пасху потрібно в кошику святити дитячі речі ,і ми цього року так і зробили щоб ніхто не бачив ,купили біленьку шапочку та шкарпеточки і посвятили, з кошиком, пройшов місяць і нас вже троє)))) також багато їздили по святих місцях, у Львові , за межами і за кордоном ,на провідну неділю їздили в Раківець, ходили по джерелі, тобто закинувши лікування ,ми все таки вірили та молились,але без фанатизму ,кожну неділю до церкви не ходили ))
     
  16. tasha

    tasha New Member

    Відповідь: Як нарешті стати мамою? (4)

    Я дуже хотіла покласти дитячий бодік в кошик, навіть мала його дома, а потім передумала. Тепер шкодую.
    Нехай твоє маля росте здоровеньким і міцно тримається за маму.
     
  17. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Відповідь: Як нарешті стати мамою? (4)

    святий Герард Маєла є також опікуном матерів, і жінок, які мають намір стати мамою.
    Також здається, що в церкві Йосафата є Літургія окрема за дар материнства, і (раніше було останнього понеділка місяця) і чин на оздоровлення.

    отак я б не радила робити - з духовного боку то неправильно.
    А те що ви молились з вірою, то й так видно по ситуації, з якою Вас дуже вітаю!!!
     
  18. Naama

    Naama Добре, коли реальність краща за мрію

    Відповідь: Як нарешті стати мамою? (4)

    А де пише , що це заборонено? А банани святити , це духовно, а до церкви ходити , тільки для того щоб себе показати і обговорити інших, це духовно? Тому думаю дитяча шапочка з носочками, це найменш не духовне , що може бути.
    Дякую, дівчатка за привітання, надіюсь та вірю що ми будемо рости здоровенькі.
     
  19. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Як нарешті стати мамою? (4)

     
  20. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Відповідь: Як нарешті стати мамою? (4)