Хвали мене мій язичку...

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем Liliyah Romanova, 27 Липень 2007.

  1. afterstep

    afterstep Well-Known Member

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    Автоматизовані системи управління - це лише відсотків на 20 комп'ютерна техніка. Складно не програму написати - складно створити модель автоматизації, щоб та модель максимально точно відповідала реаліям життя. На додачу - якщо вдасться забезпечити стійкість системи - тобто несхильність системи до саморуйнування у разі збоїв - то взагалі щастя...
    --
    Поясню останнє речення. Уявимо ситуацію, коли якийсь час система не отримує достовірної інформації: або інформація некоректна, або взагалі відсутня. Потім - все повертається на "круги своя", - але "якийсь осад" залишився. Так от, якщо наявність того "осаду" не впливає на подальшу діяльність, і система містить засоби для пошуку та ліквідації наслідків збою - то є щастя ;)
     
  2. Salata

    Salata Active Member

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    afterstep, это точно, но правда в том, что кроме компьютеров и баз данных мне и моим одногруппникам ничего не пригодилось в нынешних обстоятельствах.

    Вот еще немного по теме ветки ;) :

    Есть такая штука как "теория игр", сейчас логистикам бы очень пригодилось, нам как раз на перевозках многое объясняли. А сами "Математические основы теории систем" нам преподаватель давал с техническими и экономическими примерами...

    Кстати, первый курс начался с интегралов и матриц. Комплексные числа никто не объяснял...
    Сейчас, говорят, на Радиотехнику (самая умная специальность была :))
    можно поступить с 80 баллами (из возможных 150) каких-то школьных тестов... Жуть.
     
  3. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    а я вмію вишивати на машинці :)=
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Смішно Смішно x 1
  4. afterstep

    afterstep Well-Known Member

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    я особисто АСУ засвоював на практиці - тобто і теорію ігор, і теорію "конечньіх автоматов" проглядав лише при потребі. Теорія ігор розрізняє декілька видів гри - і та сама "антагоністична гра" дісно може бути застосована в АСУ, в управлінській частині.
    Власне самі бази даних - еволюція йде настільки швидко, що знадобитися могли лише суто теоретичні приклади. Практична ж їх реалізація - вже на моїй пам'яті - рази три кардинально змінилася. Хоча - теорія взірця 1972 року (CODASYL) - таки актуальна до цього часу ;)
    Стосовно перевозок - це типова задача, причому вона саме економістам і читається. Сімплекс-метод - якщо не плутаю нічого ;) - як варіант - "задача коммівояжера".
    --
    Стосовно АСУ - суттєву роль якраз відіграє моделювання. Особливо важливо - на етапі проектування БД - пошук "вузьких місць" - тобто власне тих гілок обліку, які не продубльовані іншими гілками6 і зустрічаються (впливають) на значну кількість подальших гілок обліку...
    Тема - цікава, але викладачі на АСУ - зазвичай самі слабо володіють темою ;) Свої враження склав від спілкування з викладачами кафедри АСУ львівського політехнічного.
    --
    Комплексні числа - в часи, коли я поступав - читали на першому курсі університету. До речі, радіотехнічні спеціальності - без комплексних чисел ну просто не уявляю ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Salata

    Salata Active Member

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    afterstep, Вы правы, только вот с преподавателями мне лично здорово повезло.

    Базы нам дали так, что диплом я писала сама (руководитель был номинальный) и рецензент с кафедры программистов (довольно вредный, по отзывам его студентов) меня очень хвалил. (Хорошая тема ветки, оффтоп захочешь - не напишешь :))

    Языки программирования - да, с тех пор несколько раз менялись. Теория - почти нет, доработали.
     
  6. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    з цим проблем не було - здала і забула, а в житті не застосовую на жаль... а от теорію комплексних чисел було цікаво вчити, навіть подобалося, і що думаєте, прийшлося здавати іспит по талону... ;)
     
  7. afterstep

    afterstep Well-Known Member

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    то ще пів біди ;) іноді свідомо йшли на талон - заради кращої оцінки - ну не повезло з першого разу, давайте спробуємо ще раз?
    Хоча - там така іноді містика зустрічається, що просто "на голову не налазить". Ну і екзамен для більшості - лотерея ;)
    хоча - як модель - вони досить зручні, особливо для електромагнітних коливань.
     
  8. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    В мене за все навчання був лише один талон. По ньому я здавала фізкультуру.
     
  9. zet

    zet Well-Known Member

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    А что такое талон? Что-то у нас такого не припомню...
     
  10. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    А типу якшо зі всіма не здав йдеш в деканат і там тобі виписують бумажку - направлення повторно здати. Я на фізкультуру зовсім не ходила.
     
  11. zet

    zet Well-Known Member

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    А! У нас это называлось "хвостовкой". :) Ничего по ней не сдавала, а вот мужу пришлось...
     
  12. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    в нас переважно тішилися з того чи здав чи не здав! у деяких викладачів було за щастя здати на 3! ніхто і про 4 не мріяв ;)
     
  13. zet

    zet Well-Known Member

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    кто б спорил, а не буду.. Ибо ВЕРЮ! :)
    У нас из 120 человек закончило 31.
    Из низ: 16 - иностранцев и 15 - тогда еще советских...
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    Завдяки форуму навчилася друкувати українською без наліпок на клавіятурі, відповідно не дивлячись на неї і досить швидко. :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    А в мене тих наліпок ніколи і небуло :) Всі хто питає дозволу скористатися моїм компом коли сідають кажуть - ой, а де букви :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    Просто в школі в нас був факультатив - Вчилися друкувати сліпим методом. Була така стара друкарська машина і каробка від торту з дзюрками - норма 62 знаки в хвилину.

    Анегдот в тему - Я навчився друкувати сліпим методом !!! Зовсім на монітор не дивлюся!
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. duncan

    duncan Well-Known Member

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    я теж вивчав теорію ігор на інформатиці (шо за дебільна назва)...
    спочатку не розчув назву і записав так: “теорія Ігор”, тобто теорія про якогось ігоря.... [​IMG]
    може викладач був не дуже, може я не тойво, але на першій парі не зрозумів до чого тут ігри, якщо треба підходити до задачі з точки зору абстракції...
    нічого, з часом задачі чим складніші були — тим краще.....
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. zet

    zet Well-Known Member

    Відповідь: Хвали мене мій язичку...

    (Гордо!) Это мой метод! :)
    [​IMG]