Хабарництво у вишах

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем Liliyah Romanova, 23 Вересень 2009.

  1. airy_cat

    airy_cat New Member

    Відповідь: Хабарництво у вишах

     
  2. Відповідь: Хабарництво у вишах

    airy_cat, частково ви праві. Нерідко студенти помилково вважають, що знання з деяких предметів їм не знадобляться у майбутній професії, а потім жаліють, що не вчились.
    Але повірте, з програми підготовки спеціалістів-архітектрів в моєму вузі можна абсолютно безболісно виключити кілька дисциплін, які мають до майбутньої професії дууууже вже опосередковане відношення.

    Ну і ще по темі.
    Дивують мене люди, які пхають того хабаря навіть тоді, коли можна спокійно обійтися і без нього. Розкажу вам випадок:
    У моїх далеких знайомих син вирішив вступати у вуз на ту ж спеціальність, що й у мене. Ну і мама того хлопця прийшла до мене на "консультацію" - що, як і по чім..
    Я у свій час успішно поступила без усіляких зв`язків та хабарів, лише ходила на репетиторство з "рисунку" (цей предмет був у мене профілюючим) до викладача вузу, в який збиралась вступати.
    Відповідно, те ж саме раджу і їй. Типу, порекомендую вам викладача, походить син на репетиторство і успішно поступить. Так ні, вона вперлася: "Це все добре, але ж треба ще комусь "на лапу" дати". Кажу їй що це абсолютно без потреби, ну, але, врешті-решт, вирішувати вам.. Познайомила я цього абітурієнта з репетитором, десь півроку вони займались. Прийшов час вступних іспитів. Приходить ця мама до мене радісна, з шоколадкою, каже: "Поступив! Але ви знаєте, ми все одно там одному в кишеню 2 тисячки долярів запхали.."
    Питається - для чого?:confused:
     
  3. Arctica

    Arctica Енергійна жіночка

    Відповідь: Хабарництво у вишах

    Мабуть у нас вже це в крові, і треба не один десяток літ, щоб цього позбутися. Почула гарну і влучну до цієї теми фразу:
    "Ми народжуємося і вмираємо з хабарями", і це правда, в пологову "віддячуємося" і вмерти годі бо все таке дороге. Є над чим задуматися
     
  4. MILITARIYA

    MILITARIYA Well-Known Member

    Відповідь: Хабарництво у вишах

    Розкажу вам про свій університет: Тернопільський економічний національний університет(став національним, бо сам Ющенко його закінчував :girl_haha:).
    Коли поступала, то казали, що дуже багато хабарництва, але я просто не уявляла в яких рамках. Починаючи з того, що майже кожен (напевно 9 з 10, якщо брати умовно)викладач таки заставляє купити свою книжку, яка коштує мінімум 25 грн. Там розписані всі лекції, які читає він, та й модулі писали тільки по тих книжках. Я раз принципово не купила книжки у одної викладачки (спочатку просто не мала грошей, а потім вже пішло по принципу), так вона мене так пресувала, а вкінці не допустила до екзамену, коли до неї прийшла вона мені нагло сказала аби я купила книжку яка коштує 80 гривень, я відмовилася, на шо вона мені відповіла, що ставить 2 без права перездачі. Я цього не стерпіла, пішла до її завкафедри, він оцінив мої знання, визвав її срочно в інститут і тоді, вона ще вибачалася перед мною. Обідно, але факт є фактом. Оці книжечки це є тільки половина зданого іспиту чи заліку, одним викладачам хватає і ставить тоді, а інші ще й нагло гроші вимагають. Обідно, коли ти вчиш, ходиш, а ті, що не ходили мають 5, а ти 4.
    Одне тішило. що на своїй кафедрі гроші не вимагали, звичайно платили, але хто не хотів вчитися. Коли народила сина не переводилася на заочне і академки не брала, просто перевелася на індивідуальний графік. Тоді і почалося, приходилося таки купляти ті книжечки і сидіти вдома їх зубрити, багато предметів тоді прийшлось таки платити, бо платили навіть ті, хто знав предмет ідеально, аби не було потім проблем, викладачі нашого інституту тільки чекають аби прийшла сесія, та й розцінки вже навіть повстановлювали, якщо на факультеті звичайної економіки такса була в гривнях, то на міжнародній в у.е.
    Але звичайно мені траплялися і такі викладачі, які справді оцінювали по знаннях і не брали ні копійки, як один викладач говорив до одногрупника, я тобі ше дам грошей, за те, щоб ти шось вивчив, бо має дуже багато фірм, а сіпеціаліст в галузі економіки суперовий!!! Так що за це я їм вдячна,що є ше такі в тому інституті, про яких можна гордо сказати ВИКЛАДАЧ))))
    Але якщо економіка це ше пів біди, що говорити про медичний, мені аж страшно стає подумати, хто нас буде лікувати, коли повмирають ті старі лікарі. тут таки треба вчитися, бо саме від тебе буде залежати життя людини, а не якась там економіка((((( сумно про це думати...