Вишивальні прикмети й забобони )))))

Тема у розділі 'Теревені', створена користувачем Adriasia, 18 Серпень 2009.

  1. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: Запитання щодо розділу

    То більше в тему весільні рушники,але чому ж не можна?
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. мамочка

    мамочка Well-Known Member

    Відповідь: Запитання щодо розділу

    а чому ні?
    забобони?

    В мене був чоно-червоний рушник. Вишивала сама. Нарікань на долю нема....
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. krab

    krab Well-Known Member

    Відповідь: Запитання щодо розділу

    Дякую,троха начиталася забобонів:)))
     
  4. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивальні прикмети й забобони )))))

    Зараз Ірця рушниковий майстер :girl_haha: Вам все розкаже

    МОЖНА!!!
    І червоний можна :girl_crazy:

    То навіть не забобони, а територіальні відмінності.
    Весільні рушники з покон-віків по всій території України були різні. Десь вони відшивалися в чорно-червоній гаммі, десь в жовто-зелно-червоній, десь шили геометрію, десь квіти.
    А тепер то все інтернетом бродить і збиває з пантелику юнних рушнико-вишивальниць.

    Хочете чорно-червоний-будь ласка!
    Хочете голубенький з рожевим-будь ласка.
    Головне з гарними думками!

    Рівних хрестиків Вам!
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  5. Natalia H

    Natalia H Well-Known Member

    Відповідь: Вишивальні прикмети й забобони )))))

    Дурниця всі ті забобони, і кожному буде по вірі його, то точно.

    Я як мала починати свій рушник, то начиталась в неті всякого. Голка для рушника має бути одна протягом всього процесу, міняти не можна. Голки треба купувати в понеділок, здається. Рушник починати тільки в четвер! (хоча в нашому регіоні на четвер завжди старші люди казали "мертвий день", через страсті Христові) Вишивати сидячи тільки лицем чи боком до вікна, бо шось там теж недобре вийде (ну тут хоч логічно, спиною сидячи заступати собі будеш :) ) Не дай Бог на полотні будуть якісь вузлики, плямки, розтяжки і т.д. - біда. Пороти не можна ні в якому разі - життя в шлюбі не буде доброго. Ну і всякого такого, що аж вуха в'януть. Вирішила собі тоді на початку, що сильно на то все не буду зважати, але десь воно корінь пустило.

    Вишивати я почала не в Чт, голка в мене вже була і нової я не купувала. Але вишивши добру смужку узору я намацала якийсь вузлик на полотні розкопирсала його голкою - а це видно ниточки полотна перетерлись і продавщиця звязала їх акуратно, а кінчики поперепихала так, що і не видно було. Чесно - розстроїлась страшно. Ходила похмура цілий вечір, але потім себе розрадила - ну яке то має значення! Головне вишивати з ясними добрими думками, і щоб гарно вийшло.
    А другий раз загубила я голку прямо посеред вишивання! Нагнулась кудись чи що, вертаюсь - нема. Облазила все - чудасія. Вже і нерви почали брати, і спереживалась. На щастя, коханий розрадив, та й голка скоро знайшлась. А пороти доводилось скільки через неуважність...

    А потім собі сіла і думаю - і чого то ми себе так мучим. Навмисно ж підсвідомо шукаєм щось негативне, нє? То почули щось і вже "о, точно!" Позитивно треба настроюватись, тоді і вийде все добре - собі все так кажу (тільки не все слухаюсь) і вам бажаю.
     
  6. Нифка

    Нифка Well-Known Member

    Відповідь: Вишивальні прикмети й забобони )))))

    а я от почала вишивати свій рушник, ще в 9 класі, завдання таке було по трудовому навчанні. Але вік тоді ще був не той, не віднеслася я до тієї справи серйозно, вишила четверту частину і закинула його, так він у мене і лежить. Взір подобається, але там я вишивала ниточками ДМС (бабусіними) в дві, і як на мене зовсім ріденько получається. От собі і думаю чи нема ніякої прикмети, що я цей покину а інший почну?
     
  7. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивальні прикмети й забобони )))))

    ні, немає
    потім дошиєте, як дриг будете мати
     
  8. Lastivochka

    Lastivochka Member

    Відповідь: Вишивальні прикмети й забобони )))))

    krab, а я десь читала такий забобон, що у весільному рушнику має бути якомога менше чорних ниток )))).
    Я в забобони не дуже вірю, але все ж запитаю може хтось знає, що означає якщо одну сторону весільного рушника вишила добре, а більшу половину другої сторони почала вишивати з виворотної сторони ...Моя знайома вишиває весільний рушник і з нею сталася така халепа...
     
  9. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивальні прикмети й забобони )))))

    справді халепа, бо найбільше шкода РОБОТИ!
    кажуть, що весільний рушник не можна пороти, але якщо в мене СУТТЄВА помилка з якою потім буде купа мєнінгіту, то я випорюю і зовсім тим не переймаюся, а якщо хрестик вправо-хрестик вліво, то залишаю, тОго і так потім не буде видно (потім викладу збільшені асиметричні фрагменти)

    у випадку вашої подруги-я би почала вишивати НОВИЙ (інший) рушник, бо так як є-то не діло, і пороти половину сторони-по-перше, дурна і пуста робота, по-друге-саме полотно не матиме товарного виду (залишається ворс від ниток, дирочки більші), по-третє, який після того настрій буде до того рушника.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Нифка

    Нифка Well-Known Member

    Відповідь: Вишивальні прикмети й забобони )))))

    а з тих половинок можна подушки зробити
     
  11. Niferttiti

    Niferttiti Well-Known Member

    Відповідь: Вишивальні прикмети й забобони )))))

    Сьогодні потішили одним вишивальним забобоном.
    Під час вишивання цієї пані [​IMG], відбувається процес схуднення до бажаного результату.
    :girl_crazy:
     
  12. LudmilaP

    LudmilaP Well-Known Member

    Відповідь: Вишивальні прикмети й забобони )))))

     
  13. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Вишивальні прикмети й забобони )))))

    Круто. [​IMG]
     
  14. Niferttiti

    Niferttiti Well-Known Member

    Відповідь: Вишивальні прикмети й забобони )))))

    Ой,не то слово.
    Просто є одна дамочка, яка в курсі усіх вишивальних прикмет. Вона стільки мені всього наговорила. :girl_in_dreams: Але я щось того всього собі до голови не брала. Запяматалося тільки ось це схудення. Але там ще з десяток таких прикмет. На наступний раз все гарненько занотую і вас усіх потішу, як сьогодні я тішилася. :girl_haha:
     
  15. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Вишивальні прикмети й забобони )))))

    Занотуйте будь ласочка. І запитайте заодно хто в тої пані дилєр, траву хорошу продає.
     
  16. Макарена

    Макарена Well-Known Member

    Відповідь: Вишивальні прикмети й забобони )))))

     
  17. вишиванка

    вишиванка Well-Known Member

    Відповідь: Вишивальні прикмети й забобони )))))

    О і я, і я з вами)))
    ))))))))))))))))))))))))
     
  18. LudmilaP

    LudmilaP Well-Known Member

    Відповідь: Вишивальні прикмети й забобони )))))

     
  19. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Вишивальні прикмети й забобони )))))

    то так дорого набір коштує? що навіть на харчі не залишається?
     
    • Смішно Смішно x 1
  20. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Вишивальні прикмети й забобони )))))

    Треба цю інфу в темі -60 запостити. Ото нових вишивальниць буде:D:D:D