Старости на весіллі

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем Ольга, 19 Січень 2009.

  1. siriuska

    siriuska Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    Хм,кажете старости,а ми спеціально не брали хресних за старостів,бо казали,що неможна їм,а чого то вже точно і не памятаю.
     
  2. Karrizo

    Karrizo New Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    Я бачу й щодо старостів кожне село і місто має свої традиції. Була в подруги на весіллі, то в неї староста був хресний і старостіна мамина подруга - не сімейна пара, в нас ніби заведено брати сімейну пару - когось з близьких друзів або родичів.
     
  3. sunset

    sunset Active Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    так, роблю висновок- в кожного своє)
    наприклад, в одногрупниці на весіллі за старосту була ще одна огдногрупниця з нареченим))
    мабуть в мене хресний не буде, бо за станом здоров*я не зможе він ту всю дефіляду витримувати!!
    а за алкоголем хай татусі слідкують)))
    того візьму сестру з чоловіком)) максимум що від них вимагатиметься- то нести коровай)
     
  4. siriuska

    siriuska Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    максимум що від них вимагатиметься- то нести коровай)

    Це неправда,бо староста має слова говорити,тоді коли молодята кланяються перед батьками,а ще має читати молитву,перед застіллям.В мене був такий староста,що вже 7 раз старостував,йому десь 35 років,всі казалищо вдало вибрала.
     
  5. sunset

    sunset Active Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    а то має один з 2 старост говорити, тобто немає значення чи від молодої чи від молодого, бо в мене немає такого родича щоб підійшов(:)girl_sad: то можна щоб староста молодого то все виконував, а з моєї сорони тільки коровай несли7
     
  6. altari

    altari New Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    В молодого вдома благословить староста від молодого.А в молодої,то вже як домовляться старости.Є такі,що будуть робити все що треба,тільки б не говорити(хто невміє,хто встидається..).В нашому випадку,усю "роботу" робив перший(ще кажуть головний)староста,другий тільки коровай носив.І в нас старостів беруть від сторони молодого.
     
  7. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    У нас так виходить, що крім старост, коровай ще принесе хресна молодого. Оскільки вона розлучена, то старостою бути не може...Один коровай, наскільки я знаю, залишається в церкві, інший стоїть на столі у молодих. Короваю від хресної десь також місце знайдеться, можливо, також подаруємо церкві. :girl_smile: З моєї сторони старостою буде мій старший брат з дуржиною. А зі сторони молодого ще точно не вибрали, але скоріше за усе буде його дядько з дружиною.
     
  8. Milady

    Milady Well-Known Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    от це питання мене цікавить, бо багато хто каже,що не можна брати розлучених...це з розряду забобонів чи як?
     
  9. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    Думаю, тут кожен для себе сам обирає - ми вирішили брати одружених, щасливих у шлюбі старост. Хресна і сама б не хотіла бути старостіною, то точно. Тому у нашому випадку ніби все без забобон, просто таке наше спільне бажання з коханим.
     
  10. Мальва

    Мальва Well-Known Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    Були ми з чоловіком в подружки старостами. Я як взнала, почала відмовлятися- що, до чого, як то буде, хай хтось з родини. Сама подружка заспокоїла - походить чоловік з короваєм та й все, мовляв з родини нема підходящих одружених. Розважали весілля музиканти, за випивкою, наїдками батько пильнував. Так що в нас старостування звелось лише до замовлення короваю, ну і дружці за букетики заплатили.
     
  11. innamorata

    innamorata Well-Known Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    то виявляється дві пари старост має бути????
    ми з одною ніяк придумати не можемо :girl_impossible:
     
  12. Lusuzka

    Lusuzka New Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    Мої старости ще ні разу не були за сторостів і незнають слів, які потрібно говорити вдома молодої при благословенні батьків. Підкажіть, будь-ласка, що вони повинні говорити або де можна знайти якийсь текст?
     
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  13. manka

    manka Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    також вперше будемо старостами на весіллі. Тамади не буде, отож я хочу дещо накидати, типу сценарію. В неті інформації є купа. Наберіть в google "старости на весіллі", "сценарій весілля" і обирайте, що подобається і найбільше підходить до традицій вашої місцевості.
     
  14. Kosjana

    Kosjana New Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    Я щось отаке знайшла... може Вам пригодиться..
    * Як і багато років тому, старосту переважно обирають серед родичів. А щоб він вирізнявся серед інших гостей, його або перев’язують вишитим рушником, або чіпляють йому букетик, відмінний від усіх інших.
    * Староста зранку приїжджає до нареченого додому, перед тим як він буде просити благословення у батьків. Староста звертається до батьків з такими словами: «Став ваш син перед вами, як свіча перед образами, просить благословення і от отця, і от матері, і от братців, і от сестер, щоб простили, благословили і на свій хліб вирадили...». Батьки в такому разі відповідають: «Хай Бог благословить». Тоді з хлібом сідають в кімнаті батьки, дідусь з бабусею, хрещені батьки, родичі. Наречений їм кланяється і просить в кожного благословення
    * По дорозі до нареченої староста несе весільний коровай.
    * Під час викупу нареченої староста торгується разом із дружбами
    * Коли викуп завершено, молоді з дружбами та дружками, з родиною заходять додому до нареченої просити благословення. Староста знову звертається до батьків зі словами: «Стали ваші діти перед вами, як свіча перед образами, просять благословення і от отця, і от матері, і от братців, і от сестер, щоб простили, благословили і на свій хліб вирадили...». Батьки відповідають: «Хай Бог благословить», сідають в кімнаті. Наречені їм кланяються і просять в кожного благословення.
    Думаю може бути і щось довше
     
  15. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    Мої старости (брат з дружиною) вчора дзвонили і питалися, якого точно числа у мене весілля...:girl_crazy: Треба за них братися, щось вирішувати з обов'язками, короваями, щоб не забували про такий день. До речі, щось мені захотілося звичайних короваїв, без білкових прикрас. З Білорусії старости нареченого будуть такого плану везти, прикраси будуть з тіста, і моїм старостам також такий простенький замовлю.:girl_in_dreams:
     
  16. SamKarter

    SamKarter New Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    Ми йдемоо за старостів до чоловікового брата, коровай маємо замовити і ще якісь конкурси для розважання гостей, тому допоможіть з конкурсами=))
     
  17. Svjatkova

    Svjatkova Well-Known Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    В нас на весіллі тамади не було, тому наші старости поділили між собою ці обов"язки за попередньою домовленістю.
    вже на весіллі казали, що три тижні зубрили все напам"ять)) Вийшло просто СУПЕР!
    Ну і коровай несли-купляли і за офціантами наглядали самособою...
     
  18. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Відповідь: Старости на весіллі

    В наших родинах як таких особливих традицій щодо старостів і їх кількості не має. На весіллі буде тамада і весільний координатор, тому забавляти і слідкувати за столом і офіціантами є кому. Тому ми трохи розгубилися, скільки потрібно старостів і для чого? Лише старосту зі строни молодого, щоб ніс коровай і ним благословляв (і то потрібно лише старосту чи одружену пару)? Чи ще і з моєї потрібно?
    І те саме щодо короваїв можна лише один чи обов'язково до пари два (в мами питала чи треба залишати в церкві, то вона не знає, брат ніби не залишав)? І хто його має замовляти ми чи староста? :girl_crazy:
    І ще, якщо в нас буде торт, який хочемо під кінець весілля розрізати, то що тоді робити з короваєм?:) І де він у вас стояв? Бо на стіл молодих не буде де ставити через стиль оформлення:girl_impossible:
    Ох, прочитала я цю тему і ще більше заплуталась:girl_cray: Я розумію, що в кожного свої традиції, але хотілося б підібрати найоптимальніший варіант. Буду дуже вдячна!:)
     
  19. Bulbashka

    Bulbashka Active Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    В нас старостів було 2 пари. Тобто зі сторони молодої і молодого. В їхні обов"язки входило тільки нести коровай.
    Короваїв було два. Один залишили в церкві, інший розрізали на 2 день для своїх. Ще знаю, що коровай ріжуть і розкладають гостям у корзинки з солодким.

    Коровай замовляє староста. Після того як прийшли до залу, поставили його на фуршетному столі, де він стояв до кінця весілля.
     
  20. Tamada

    Tamada ла-ла-ла

    Відповідь: Старости на весіллі

    Це згідно традицій. Насправді зараз мало хто з старост знає про ці обов'язки і взагалі погано собі уявляють що таке весілля. Тому на 100% розраховувати, що староста сам купить не варто)