Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

Тема у розділі 'Скрапбукінґ', створена користувачем Liliyah Romanova, 19 Липень 2013.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Останнім часом у скраповому світі багато говорять про крадіжки та порушення авторських прав різних компаній.
    Порушенням таких прав є:
    - поширення відштампованих зображень (задурно чи за гроші)
    - продаж висічок, зроблених за допомогою ножів до машинок
    - поширення електронних матеріялів
    - поширення відсканованих зображень ґумових та силіконових штампів
    Я, може, не все згадала, але це таке основне.

    Ще одним скандалом або частиною скандалу магазин CraftyAnn, власниця якого є дружиною українця, котрий працював для Cheery Lynn, вкрав у компанії масу їхньої продукції, заробив на цьому гроші й утік. Ножі в магазині його дружини аж надто схожі на ножі Чирі Лин, що викликає підозру щодо оригінальності ідей. Та й виробництво китайське.

    Яка ваша думка щодо цього всього?
     
  2. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    цей пункт дуже цікавий, багато магазинів продають висічки та тиснення за окремі гроші; зрештою продаючи чи роздаючи висічки просто так той, хто це робить: використовує папір, куплений за власні кошти (а не наданий виробником), періодично купляє розхідні матеріали до машинки

    - поширення відштампованих зображень (задурно чи за гроші)
    те саме, зображення наносится на якусь поверхню, яку штампувальник сам придбав, з допомогою чорнила-пудри-фарби, яку теж оплатив окремо. Чи має право виробник претендувати на відбиток зображення, якщо у готовому продукті зображення займає лише 1/3? Виробник продав штамп, заробив на тому гроші, і, на мою думку, може лише вимагати не копіювати його штамп (для виробництва таких же штампів)

    за логікою заборони ділитись навіть безкоштовно висічками чи штамповками, з тим же успіхом може поширитись продавати одну-дві сторінки з набору паперу, як це зараз практикується.

    стосовно промислових крадіжок, то вже дещо інше, за цим мають пильнувати юристи компаній
    нещодавно була щиро здивована, коли побачила папір, який один український виробник позиціонував як свою розробку, у закордонного виробника.
     
  3. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    Лілю, ну дуже не красиво знаючи лише одну сторону "скандалу" про таке писати. Особисто знаю Інну і можу сказати що всі люди були б такими як вона і її сім*я. А Чіріліну з конкурентами варто було б боротися якісною продукцією та шикарними дизайнами. А не таким лайном, як вони вилили на компанію Крафті Енн. Я була бухгалтером і як їхній бухгалтер міг профтикувати недостачі на такі суми як заявляє чірілін ... це так питання для роздумів.
    А так, і ще глянь на дати виходу релізів у Інни і в Чіріліна. Різниця у декілька місяців на користь Крафті Енн нічого не говорить?
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    Кожна компанія виробник ножів має правила користування ножами. І там наголошено, що можна продавати вироби з використанням висічок, але не висічки.
    А які магазини продають висічки саме з ножів, скажімо, від Спелбайндерс?
    Особисто поділитися з кимось теж ніби не надто за правилами, але то не масова продукція, тому з тим простіше. Продаж таки масовий.
    Але це порушує правила користування штампами, які мають виробники штампів, або й самі художники, які їх малюють.
    За таким принципом, якщо я купила двд з фільмом, потім скопіювала на диск, який я купила, на своєму компутері, потратила струм, за який я плачу, то розповсюдження таких копій - це вже не крадіжка? З музикою те саме. Але це не так, це все одно крадіжка.
    Так що поширення, а особливо продаж їх - це піратство ґумових штампів.

    Папір до цього не належить. І не буде належати. Принцип не той. За винятком копіювання та видавання за своє, але то вже інша матерія, то вже можна до суду подавати. На рівні користувачів проблема стоїть зовсім інакше.
    Я бачу лише те, що стиль не є особливий. Вони просто копіюють стиль ножів Чирі Лин.
    Хороші люди не є безпомилковими й можуть робити погані речі. Буття хорошою людиною не страхує від помилок та поганих вчинків.
     
  5. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    копіювання диску то одне, бо то є відворення один до одного, а штамп, що призначений для створення відбитків (виробник же не обмежує кількість штампів які ти можеш зробити), і коли ти робиш відбиток, ти сам творчо підходиш до цього (обираючи колір, структуру паперу, іноді вирішуєш використовувати не весь відбиток, а лише частину покрити чорнилом). Але ще раз наголошу, я веду мову лише про безоплатний обмін (треба подрузі терміново якийсь там штампик, а купляти немає часу чи потреби, бо штамп специфічний)

    А магазини, що продають, це, переважно інтернет-магазини у нас (у кількох бачила такі позиції)
     
  6. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    А Спелбайндерс де свої ножі робить? Все у тому ж Китаї.
     
  7. Holi Dolli

    Holi Dolli New Member

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    Liliyah Romanova, а ви звідки взяли цю информацию про те, що ножі схожі чи те, що вони вкрали? Може ви зацікавлена особа?

    Ну що з того, що виробляють у Китаї? Там люди працюють і заробляють своєю процею грощі. Невже це погано?

    Звертаю увагу всіх. Ось два ножі:

    - Crafty Ann випущений ще в січні 2013 року Ornament 1 http://www.crafty-ann.com/patera-1/

    - Чирі Лин новий ніж липня 2013 року http://www.cheerylynndesigns.com/cape-cod-w-angel-wing-set-of-2-dl250/

    От тепер скажіть, хто у кого ідеї краде???

    І ще:
    - Лезвие Marianne Design Creatable Dies - Vintage Bicycle http://scrapua.com/lezvie-marianne-design-creatable-dies-vintage-bicycle вже є у нас на ринку

    - Чирі Лин новий ніж липня 2013 року http://www.cheerylynndesigns.com/vintage-bicycle-steampunk-series-b356/

    Так давайте не будемо довіряти інформаціі, яке хто зна де взялась.

    Складається таке враження, що компанія Чирі Лин веде брудну гру та намагається брехливими звинуваченнями підірвати авторитет нової компаніі.

    ---------- Додано в 14:26 ---------- Попередній допис був написаний в 14:15 ----------

    А ви не думали, що цією фразою ви дуже принижуєте почуття тих дюдей, які малюють ці дизайни... вручну, на папері, це їх особиста творчість... Як можна так казати не знаючи правди???
     
  8. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    На форумі є тема "обмін матеріалами для листівок", то теж порушення авторських прав? Брєд! Я не дуже розумію, чесне слово: якщо я автор якось штампика (ну, наприклад) я навпаки хочу, щоб ним користувалось якомога більше людей. Хіба ні? І формулянка одна на ДП активно продає свої висічки, то що вона порушниця?
     
  9. Holi Dolli

    Holi Dolli New Member

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    Підтримую Bree van deKamp, адже не кожен має кошти на придбання машинки, а потім на ножі, а скрапити подобається для себе, для друзів робити листівочки... не можу зрозуміти чому це забороняється...
     
  10. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    Мабуть, тому що продавці машинок на них заробляють, продавці ножів - також. Для виробника краще таки продати 100 ножів, аніж 1 ніж, а з хтось там наробить 99-ть висічок. Аналогічна ситуація зі штампами.
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    У таких випадках так. Якщо я впевнена в чесності людини, то теж так зроблю. Але не всі чесні й відштамповане зображення сканують та ставлять в інтернет.
    Якби ви були автором штампів, то мислили б інакше.
    Автор штампів не отримує нічого, коли люди просто пересилають чи дають один одному зображення. Якщо поширення масове, автор втрачає гроші, а відповідно може закрити бізнес. Якщо я люблю чиїсь штампи, я підтримую їх тим, що купую їх продукцію, бо тоді вони будуть випускати нові зображення. Магазини могли б продавати не штампи, а відштамповувати зображення за 20 копійок на папері покупця, але поважні магазини розуміють, до чого би це привело.

    Виробники ножів мають свої поліси, але їх аж надто таке не зачіпає, тому не надто боряться. Для виробників штампів такі речі дуже відчутні й можуть спричинити закриття виробництва.
    Тих, хто краде зображення та ідеї, не можна образити. Якщо людина копіює чужий стиль, а не створює свій власний, то про що може йти мова.
    Порівнювати поодиничні ножі в такому випадку нема сенсу. Особливо зважаючи на дати заснування кожної компанії. Одна компанія вже має свій стиль, а друга просто його копіює.
    Це не перший випадок у скраповому світі й, на жаль, не останній.
     
  12. Princess

    Princess Well-Known Member

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    не плутайте авторське право (умовно - творча складова, дизайни, самі вироби) і промислову власність (машинки, трафарети, умовно - засоби виробництва). авторське право, буває майнове і немайнове, не реєструється, а промислове - реєструється у відповідній країні. в одну мішанину це все звалювати не потрібно, і, без розборок хто у кого що і коли крав, це насправді цікава тема. інтелектуальна власність, безумовно, має поважатись і бути захищеною, але без перегинів (таких як "продаж висічок, зроблених за допомогою ножів до машинок" і "поширення відсканованих зображень ґумових та силіконових штампів"). про "поширення відштампованих зображень (задурно чи за гроші)" я взагалі не розумію, це ж по типу спечений за чиїмсь рецептом пиріг є об'єктом авторського права автора рецепту? а сенс продажу засобу виробництва, якщо ним не можна створювати товар??? авторське право дає багато повноважень авторові, але ж не такі...
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    Я не плутаю. Є. Angel Policy, за яким ті, хто придбав штампи, не можуть розповсюджувати відштамповані зображення.
    Порівняння з кулінарією тут недоречне. Порівнювати доречніше саме з піратством фільмів та музики.
    Якщо на листівці використане зображення, стягнене з інету, з чийогось блогу, не в автора зображення, значить використане зображення крадене.

    Вистачить почитати Angel Policy виробників штампів та поліси виробників ножів, аби знати, як користуватися продукцією з повагою до виробників. Авторське право стосується саме зображення, а не ґуми.

    Щодо того, що одні автори копіюють інших, то такого теж багато. І якщо хтось дає магазинові знати, що їхній художник створив штамп на основі іншого, магазин, якщо він себе поважає й цінує свою репутацію, знімає зображення з продажу.
     
  14. Princess

    Princess Well-Known Member

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    чесно кажучи, не знала про таке явище, як Angel Policy - дякую, тепер знатиму! (я тісно цікавлюсь питаннями авторських і суміжних прав)

    з того, що прочитала про Angel Policy, побачила, що по-перше, це є не у всіх фірм-виробників, а по-друге, умови дуже різняться, і говорити про єдині правила, які можна порушити не варто.
    ті фірми, які запроваджують таку політику/правила, акцентують на використанні штампів (і іншого, в тім числі й паперу, хоч ви казали, що це інша річ, і ви праві) у комерційних цілях, і зосереджені здебільшо на захисті від копіювання у промислових масштабах. у більшості фірм ці правила дозволяють довільне використання штампів, якщо це робиться вручну, або обмеження на тираж, типу 10000 на рік (я не знаю, але мені здається це досить багато, як для любительського заняття). але ці правила у всіх різні і регулюються лише фантазією виробника.

    ті, хто мають таке хобі, можуть спокійно користуватись придбаним товаром, не переживаючи про потенційне порушення.
    а для майстрів, котрі роблять на цьому бізнес, у коментарях юристів на цю тему здебільшо звучить порада подальших конкретних консультацій у кожному випадку, бо це не те питання, у якому є пряма й очевидна юридична відповідь. правила використання - це не закон і не право; більш того, у випадку з папером (чи іншим матеріалом) це входить у конфлікт з правом першого продажу, і юридично безпідставно.

    Angel Policy можна порівняти з правилами використання форуму. на кожному форумі ці правила різні, хоч бувають і схожі моменти. користувач/покупець приймає ці правила при реєстрації/покупці товару. виробник може справді встановити будь-які обмеження (тут, як на мене, приклад з майонезом якраз влучний). і юристи будуть сперечатись: чи виробник зазнав збитків через неправомірне використання його товару, чи було місце порушення прав споживача, і збитки через це у покупця - це якщо говорити про саме юридичний погляд на це питання.

    тут прослідковується бажання наблизити сферу до власне музичних творів/їх піратства, але для них існує окрема галузь - суміжні права. там справді є певні нюанси відтворення, які регулюються відповідними законами.

    ну а про чужі (крадені) зображення/штампи і копіювання творів навіть немає що говорити - це порушення саме авторських немайнових і майнових прав, і це відповідні пункти законів, які, безсумнівно, необхідно поважати.
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    Користуватися - так, ділитися - хіба з дуже близькими людьми, хоча і то є порушенням.
    У всіх Angel Policy виробників штампів один пункт збігається: не можна задурно чи за гроші ділитися нерозмальованими відбитками чи зображеннями. Розмальовані - можна.
    Існує об'єднання авторів зображень Stamp Out, котрі стежать за тими сайтами, де розповсюджують зображення (наприклад відскановані Тільди, Gorjus, або електронні штампи) й боряться з тим: спершу пишуть до авторів сайту, якщо не діє такий метод, скаржаться до тих, у кого той сайт створений: blogspot, facebook, pinterest.

    У нас на форумі вишивальі схеми певних фірм не викладають взагалі, тільки мейлом пересилають, а інших - пишуть назву через зірочки. Чому? Бо відомі випадки, коли ресурс, де розповсюджували відповідні схеми, просто закривався, стараннями власне виробників схем.
    І зі штампами схоже. Можна розмалювати відштамповане зображення й подарувати, так само як можна подарувати відшиту за схемою картину. А розповсюдження копій самої схеми - це вже порушення. Саме тому на сайтах магазинів зображення штампів або розмальовані, або мають водяні знаки, або одне й інше.
    Про папір дивно говорити. Єдиний спосіб крадіжки з папером - це відсканувати й роздруковувати.
     
  16. Princess

    Princess Well-Known Member

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    тут є конфлікт - у момент використання штампу ви створюєте власний відбиток, який є об'єктом вже вашого авторського права. і ви маєте право робити з цим відбитком те, що вважаєте за потрібне: нищити, продавати, дарувати, поширювати, фотографувати, комбінувати з іншими, розфарбовувати чи ні, все це не може бути заборонено.

    не впевнена в цьому моменті, але припускаю, що об'єктом авторського права виробника штампу є оте зображення, котре створює форму штампу, "штамп-навпаки". на жаль, не маю уявлення як це правильно називається. і так, копіювання оцієї форми є порушенням авторського права. але не використання цього штампу за прямим призначенням.

    якщо виробник штампів бажає обмежити використання свого товару, він може йти шляхом патентування і ліцензування (це вже промислова власність), та ще й повторні процеси у кожній з країн. звісно, що це невиправдані видатки, тому й придумали Angel Policy : дешевий спосіб накласти обмеження. але тут багато нюансів: чи не були змінені ці правила з моменту покупки, чи були вони на момент покупки, чи покупцеві була надана вичерпна інформація про обмеження, чи було це чітко вказано на упаковці товару, і т.д. ну і власне обсяг того, що може бути заборонене - це геть складно формалізувати.

    і ще момент стосовно електронних матеріалів. у цьому аспекті це схоже на вишивальні схеми, книги, і багато інших матеріалів. кожна людина має право фотографувати, сканувати свою власність. і має право надавати цю фотографію в довільний доступ. але в момент надання доступу слід унеможливити неправомірне використання цього електронного матеріалу третіми особами: водяні знаки, згіршення якості, доступ за паролем тощо. тобто сфотографувати/зісканувати/відксерити схему ви можете (наприклад, для власного користування у зручному для вас форматі). але, якщо вирішите викласти в Інтернет, мусите зробити так, щоб нею не можна було скористатись, і тоді можете викладати це фото - тобто по суті ви викладаєте свою авторську фотографію, на якій зображений певний об'єкт. якщо зображений об'єкт може призвести до чиїгось збитків - власники авторських прав на цей об'єкт можуть скаржитись і ви зобов'язані дослухатись до цього (теоретично аж до суду, хоч, я так розумію, до цього рідко коли доходить). ну і, для уникнення можливих конфліктів, необхідно уважно пильнувати за тим, що викладається в Інтернет: чи немає у матеріалі чогось, що може бути об'єктом авторського права. зауважу тільки, що відбиток штампу - це об'єкт вашого авторського права, що виникло в момент створення цього відбитку.



    про папір - у деяких Angel Policy бачила через кому перелічені і штампи, і ножі, і папір - хоча останній явно має іншу вагу, ніж перші.
     
  17. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    Такі речі чітко вказані при покупці товару. Коли ви купуєте такий штамп, то там написано і вам вказано, що можна використовувати лишень для особистого вжитку а не в комерційних цілях, тобто відштамповувати і перепродавати.

    Ви зараз захищаєте те, що не дуже розумієте. Поцікавтесь в неті щодо цифрового паперу чи цифрових штампів. Ці всі правила чітко прописані при покупці товару, проте нарід і надалі розповсюджує речі незважаючи нінащо.

    Щодо компанії яка згадувалась в першому дописі, то там навіть справа дійшла до суду. Це дуже прикро, що наш нарід вміє прославлятись у світі тільки з негативної сторони - у когось вкрасти, когось обдурити, когось використати.

    Можете мене закидати капцями, але дуже сумно, що для багатьох вкрадене це нормально. Так, машинка, це дороге задоволення, і не тільки для українців, а й для багатьох американців.
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    Повторюю, що авторське право є саме на зображення, малюнок. Коли художники патентують їх, то вони патентують не штамп, а сам малюнок, який може стати і штампом, і елементом на папері чи тканині тощо.
    Коли я роблю відбиток і його розмальовую - це вже моє.
     
  19. Princess

    Princess Well-Known Member

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    я так і казала:
    Ви додали, що можна його використати і в інших середовищах, і з цим абсолютно погоджуюсь

    і стосовно відбитку:
    ніби те ж?
     
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Скрап-матеріяли і порушення авторських прав

    Не у випадку штампів у світлі сучасних технологій та поширення інформації, тому й змінилося ставлення до цього, що ми живемо в еру інтернету. Відбиток штампа я можу використовувати в приватних цілях, але не тих, які приведуть до незаконного поширення зображення.