Школа: влаштування і наука

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем dArt, 2 Серпень 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    Ну не підміняйте понять! Якщо офіціант вас обслуговує, це не означає, що він вам ще й мешти почистити має.Нє?
    І якщо ваша дитина деградує і не вчиться, то не пробували з нею позайматися. Може вона просто не вчиться, і не справа вчительки її змушувати вчитися і ставити тільки такі оцінки, як дитина хоче.
    Мене зажди (ще зі школи) дратували батьки, які приходили і казали "школа винна", "школа не виховала" і т.д. А самі дітям не приділяли жодної уваги.

    Додано через 38 секунд
    ТО школа святої Софії, Ука про неї розповідала
     
    • Подобається Подобається x 5
  2. Олька

    Олька Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    Я вчилась в 37-ій і хотіла туди малу віддавати, але вирішила, що то треба буде дуже рано вставати, бо далеко возити. Це єдина причина чому я туди її не дам, а так школа чудесна, мені багато знань дала і вчителі хороші!
     
  3. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    Нє! Мова йде про початкову школу, да вчитель дорівнює вихователь, і проводить з дітьми весь час, в тому числі і в столовій зокрема. І якщо він спочатку розповідає по дисципліні "Основи здоров"я", що треба мити руки перед їдою, а потім робить навпаки, то це вже не вимога чистити мешти дітям.:)
    До речі, в порядному закладі немає чим мешти вимазати, але Є де їх почистити, й головне, є ЧИМ. Ви багато таких закладів знаєте?
    Якби дитині не приділяли уваги вдома, то вона в школі взагалі не мала б що робити. ВСЕ навчання відбувається вдома. Школу дитина "відвідує". Так би мовити, перебуває в колективі. Якби я сказав, що зі школи дитина приносить лише грип, то був-би правий лише на 50 відсотків. Звісно, школа потрібна. Але й шкільна програма відштовхує від навчання, бо деякі завдання навіть дорослі не можуть зрозуміти.
    Так що питання стоїть чисто конкретне "нам недоплачують, - а ми недопрацьовуємо". Замкнуте коло.
    Тобто, коротко, питання стоїть так: шкільний вчитель повинен вчити в розумінні "начитувати матеріал", чи виховувати? Як на мене, то виховувати, бо якщо дитина не бачить прикладу культурної, вихованої, грамотної в різних питаннях людини в своїх батьках, то де ще вона мала б побачити таку людину як не в школі? А якщо дитина навіть у свої 7 років бачить, що їй ставлять оцінку нижчу порівняно з іншим учнем лише через те, що цей учень займається з вчителем персонально, і відповідно, платно, то, по-перше, чи не виникне в дитини апатії до навчання (бо старайся-не старайся, а результат низький, = занижена самооцінка), а по-друге, чи не виводиться таким чином та сама формула "ти платиш - я працюю" ?

    Додано через 40 хвилин
    Мене теж:) Я якось сам давав собі ради, і батьки, а точніше, мама і бабусі-дідусі, бо батько з нами не жив, за мене не червоніли. Принаймні, я не знаю випадків, коли вчительці б "втіхаря" можна було доплатити, - тоді таких вчителів практично не було, бо це був встид на всю школу.:) Погодтеся, в цьому теж був виховний момент.
    Але те, про що Ви пишете, є подвійним лицемірством з боку батьків, - мало того, що школа вчить подвійній моралі, що вони самі вчать такій моралі, то ще й дитина винувата, що не розуміє "життя".
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    ну, ви неправі, купу дітей "посилають" до школи, привозять, годують і знову "посилають", чи то гуляти, чи то спати. Особливо батьки, які не мають часу, заробляючи гроші.
     
  5. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    Ну, не всі "посилають", але Ви праві в тому, що є й такі діти, які приходять зі школи, і ганяють м"яч аж до вечора. Коли уроки роблять - невідомо...
    Але ж ми не повинні на це орієнтуватися.
     
  6. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    Блін, не встигла дописати, глюки якісь.
    Це уже претензії до міносвіти :)

    Ну це загальний синдром, і не завжди він відсутній у приватних школах.

    Ну, думати тут можна усе, що хочеш. Головне питання, що стосовно цього написано у посадових обов'язках. :) Ну і в принципі, виховувати вашу дитину краще вдома. Ну, по-перше, вона у вас вдома 1-2-3, в школі їх нємєряно. По-друге, кожен виховуватиме по-своєму (воно вам тре?). 3. Хто такий взагалі вчитель, щоб виховувати мою дитину? Ще скажіть, що суспільство має виховувати молодь - це узагалі буде демагогія.
    Слухайте, ну завжди так було, і світ неспрваедливий. Чесно скажу, коли я таке бачила, мені було боляче. Правда, я не знала ще причини, чому їм ставлять більше, а мене весь час мучають. Але бажання вчитися воно не відбило, бо я хотіла вчитися. От і все.

    Додано через 8 хвилин
    Якщо грають в м'яч - то ще добре, головне, щоб перед тєлєком не сиділи з ранку до ночі.
    І ви праві, орієнтуватися на найгірше точно не треба.
    Але й те, що робиться у багатьох привітних школах - перегин палки.:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    Читаю, i так прикро за багатьох. Чого ж ви так все на вчителiв валите? Ви вважаєте, що нема вчителiв, якi працюють, тому, що iм подобєэться навчати, спiлкуватись з дiтьми, радiють досягненням дiтей?! Та багато таких! А ви всiх в один млин.
    А ось щодо батькiв:
    Скiльки таких дiтей, яким дома не придiляють уваги, не показують прикладу культурноi людини..! Ой як з ними прикро спiлкуватися! Вони часто не розумiють нi пояснень, нi доброго прикладу інших (ні вчительського ні інших дітей.) Все таки? зробити дитину вихованою - це завдання батьків! Завдання вчителя привити дитині інтерес до знань, до навчання, зробити так, щоб дитині самій хотілось дома щось почитати чи знайти якусь інформацію. Хоча початок любови до знань закладається батьками ще у зовсім юному віці. Хіба ні?
    Шкільну програму, як ви, мабуть, знаєте складають не вчителі. Учитель же наприкінці уроку пояснює діткам що потрібно зробити, а не просто називає номери завдань. Не всі діти слухають, розслабившись, що вже кінець уроку.

    Ви вважаєте, що дитина у свої 7 років може обєктивно судити оцінювання інших? - зовсім ні, як і багато батьків у свої далеко не 7 років! Приклад з життя: приходить мама по свого синочка у клас, де щойно закінчився урок у молодої вчительки. Синочок показує щоденник, а там двійка з цього предмету, і мати, не розібравшись що до чого вигукує: "що? ця соплячка поставила тобі два?!" (правда мама вчительки не помітила, але хіба це щось міняє?)
    І ще щодо подвійного лицемірства батьків. Як вам такий приклад, коли мама присилає шестикласницю з коробкою цукерків до вчительки, щоб та не ставила дитині поганої оцінки...
     
    • Подобається Подобається x 7
  8. Lady

    Lady Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    Дома дитина виховується по одному, а коли вона іде в школу і робить перші маленькі самостійні кроки тоді велике значення має в якому оточенні вона перебуває. В школі в дитини формується свій самостійний світогляд. І якщо вчитель, клас якого з 30 дітьми, не може приділити кожному увагу і подати той рівень знань то нічого хорошого в тому нема.
    За кордоном хороша школа платна і це нормально а у нас це сприймається по дикому. Якщо плачу гроші за школу і моя дитина відповідно доглянута і навченна то це цілком нормально.
    А якщо, як тут писали,(що діти часто викладачів мають за ніщо, типу я плачу гроші, а ти мене обслуговуєш і що у приватних школах діти просто тероризують вчителів, мол став мені хорошу оцінку, бо завтра тато з пістолетом прийде) то це вже винна батьків які ведуть дома такі розмови про вчителів і про гроші тому і в дітей в результаті таке відношення.
     
    • Подобається Подобається x 6
  9. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    Власне так! Але я все-ж таки додам, що імідж школи залежить не тільки від рівня знань вчителів, але й від їхніх педагогічних талантів. Тобто, вчитель може добре розбиратися в своєму предметі, але ніхто з учнів цього не побачить, якщо викладач не буде педагогом, власне, вчителем. У ВУЗі це трошки інакше, в школі такі речі кидаються в очі моментально. Чого б Ви хотіли більше - щоб вчитель був улюбленцем дітей, чи вибагливо ставився власне до навчання? Чи того і другого? :) Я би хотів і того, і того. А "престиж" і рівень школи може походити і від першого, і від другого.
    Це одне. По-друге - а чого хочуть від школи самі батьки? Одні вимагають шалених знань, другі - щоб за їх дітьми добре доглядали (бо, наприклад, багато хворіють), скільки людей, стільки забаганок:)
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    Так то воно так, але, по-моєму, є різниця між "вчити" і "виховувати". Індивідуальний підхід до дитини і виховування - 2 великі різниці.

    Додано через 34 секунди
    100% так і є. І насправді це проблема.

    Додано через 1 хвилину
    Угу, а школа має задовольнити і перших, і других, і третіх? ТАк не вийде
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Lady

    Lady Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    Мови нема, звичайно того і другого. І якщо потрапити до такого вчителя то ціни йому нема.

    Нажаль!
     
  12. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    Та Боже борони! Говоримо про ті факти, які є, не більше того. Просто мені прикро, що моя дитина і ті діти, які з нею вчаться, вже не матимуть таких вчителів, яких мав, наприклад, я. Мені б хотілося, щоб через багато років мій малий згадував таких вчителів з любов"ю і симпатією, а не про те, скільки і кому заплатив тато чи мама, щоб зробити його "чєловєком".

    А скільки є таких дітей, яким не один рік показуєш, пояснюєш, вимагаєш, наказуєш, - і то все "до лямпи"! Відвернувся тато - все, постіль не застелена, відвернулася мама - уроки не зроблені. Він - ТАКИЙ, нічого кардинального Ви не зробите, поки дитина САМА не відчує ПОТРЕБУ щось зробити, побачить доцільність якихось дій. Може, то лише наш такий?

    Значить, я маю претензії до міністерства освіти. Що все проговорять, то так, але шкода, не маю того підручника під рукою (хм, каламбур виходить :) ), - Ви самі не знали б, що робити з тими завданнями, - не те, що дитина в 7 років...


    Ні, не вважаю. Але дитина вже в цьому віці мала б розуміти, що оцінку треба заслужити, а не виходити кудись до когось. Це так за союзу кожного , хто закінчив літературний або журналістський ВУЗ, мали друкувати, бо він "вчився". Дитина може відвідувати індивідуальні заняття лише задля того, шо так хочуть батьки, і ніяких здібностей не проявляти, але гарна оцінка їй гарантована. Бо - "ходив".

    Додано через 11 хвилин
    Так ясно, що не вийде, - бо немає універсальної школи. Десь на першому місці математика, фізика, десь - мови, десь - спорт. Так завжди було. Ви ж розумієте, що батьки викладачі чи науковці навіть якщо віддадуть своє чадо в спортивну школу, будуть висувати одні вимоги, а батьки з "Торпедо" - інші. Хоча бувають і винятки.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    Ото точно.
    Правда, я ще не знаю, що мені буде потрібно від школи для дитини. Навряд чи дитина буде така як я. ТАк що час покаже.
    А ваші де вчаться?
     
  14. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    :) Маємо одного, але його вистарчає...
    В школі.:)
     
  15. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    І раніше були тати і мами, котрі платили. А були такі, що не платили, і нічого: діти вивчились і вчителів згадують з повагою, і поступити у вуз без хабарів змогли. Не буду захищати теперішніх вчителів, бо поки дітей немає, з ними особисто не стикалася. Але процитую одну молоду вчительку - мою однокласницю: "Розчарувалась у своїй професії у перший місяць роботи. А так старалась: щось шукала, вирізала, клеїла, придумувала, всі конспекти уроків писала. А поті побачила, що те все нікому не потрібне. Учні цього не цінують. І наступило розчарування. Тепер не маю ніякого бажання йти в школу на роботу. Не знаю, що буду робити..." То може справа дійсно у "скільки і кому заплатив тато чи мама". І якщо дитина знає, що батьки це зроблять, навіщо напрягатися? Можна і байдики побити, і похаміти.
    Медаль має дві сторони...
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    Резюме: Всі навколо винуваті в тому, що якась дівчинка мріяла зовсім не про те...
    Кожна робота - перш за все робота, треба напружуватися, а не робити те, що тобі приємно. Добре, коли получається, ще й гроші платять.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    Дозвольте не погодитись. Бути вчителем - це, скоріш, все таки покликання. Вчителю має бути приємно спілкуватись з дітьми. А напружуватись трохи треба, щоб підготувати щось складне до уроку, чи набратись терпіння, коли в класі 30 учнів і всі показують свій характер. Ну а якщо ставитись до вчителювання лише як до роботи, отоді й виходить - хто платить того й люблю.
    А першопочатковий ентузіазм з яким беруться до роботи завжди з часом зменшується. Тут важливо знайти чим його підживлювати. і просто грошима в цій професії його не піднімеш.
     
    • Подобається Подобається x 4
  18. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    Покликання - то покликання, але людина, яка вчиться у ВУЗі, має собі уявляти, де і в яких умовах вона буде надалі працювати. Для цього сьогодні існує безліч можливостей, в тому числі і стажування, і робота у вільний час, і багато іншого. Наскільки я зрозумів з написаного, людина весь цей майбутній "техпроцес" уявляла собі абсолютно абстрактно, і виявилася неготовою до такого виду трудової діяльності. Саме через таких вчителів сучасна школа має безліч проблем. Бо потім "діти не такі, як треба", і "батьки винуваті".



    Мені взагалі подобається ведення дискусії людьми, які зі школою мають "теоретичні" зв"язки, і при цьому починають допис з репліки "Ви не праві". Всі довкола знають, що треба робити, - а воно якось не теє...
    Ну, то вибачте старого, мав необережність прийняти участь в теоретичному диспуті.
    Пешыте ісчо!
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    від доброго вчителя дуже багато залежить. в мого малого в першому класі була така вчителька як лектор в університеті, або ж як модель: стане біля дошки, розкаже урок (може і добре розкаже, не сперечаюся) і піде на перерві на каву, чи в учительську... діти на головах ходять, носи розбивають... першачки, вони і є першачки...
    мамаші, ті, що без роботи сиділи в школі цілий день - на перервах дітей вгомоняли, носи витрали, зошити з сумок витягували... і т д.
    а я свого питаю: чому не писав в школі? зошита не міг знайти... як не міг, он він лежить в сумці...
    мала дитина, воно і є з проблемами... ніхто не каже, що вчитель має обслуговувати, але допомогти маленькому можна! зрештою перевела в іншу школу, можей погачкувала, бо дитина на другий рік вже інша стала - доросліша.
    я зайнята по вуха, наймаю гувернантку (щоб малий не був безпризорникомі щоб не сваритися з ним ввечері за уроки) і вже до неї ставлю свої претензії (якщо вони є), але все ж, більше до дитини.:)
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Натася

    Натася Well-Known Member

    Відповідь: В яку школу віддати дитину.

    я закінчила 53 школу (батьки віддали мене туди не тому, що "крута" школа, а тому, що найближча від дому) - не буду хвалитись, але рівень знань суттєво відрізнявся від рівня інших дітей (це було помітно і в коледжі, і в універі). батьки ходили до школи тільки на батьківські збори. хабарів нікому не носили (єдиний випадок хабаря - фізкультурник у 9-му класі - пляшка і кава, бо тільки по фізкультурі виходила "4", а все решту було "5", а я йшла після 9-го в коледж, тому хотілось свідоцтво з відзнакою). правда, в часи, коли я там вчилась, хабарництво не було таким поширеним.
    до речі, і в коледж, і в універ (на юрфак, заочний, державний) я вступала сама - без хабарів, знайомств і навіть без репетиторів.
    вчилась і закінчувала ті заклади теж сама - батьки навіть ні разу там не були:) вже не говорячи про якісь хабарі.
    коледж закінчила з червоним дипломом. в універі вже не мала бажання і не бачила сенсу вчитись на "5".

    коли в тій школі вчився мій брат (на 6 років молодший від мене), то вона вже була крутою, там вчилось багато дітей крутеликів, яких привозили на джипах до школи. відповідно, вже поширенішими були "подарунки" вчителям. але то швидше була провина батьків, бо круті хотіли попантуватись і дарували вчителькам золоті ланцюжки, кулончики і т.д. (це типу від класу).
    деякі в індивідуальному порядку носили за своїх чад. але про це знали всі в класі, і радше насміхались з того, бо ті, за кого носили, були повними неуками.

    брат теж казав, що в нього вищий рівень знань (зараз вчиться в універі). в універ (за держ.замовленням) вступив після відвідування репетитора з укр.мови і літератури. теж без хабарів, знайомств і т.д.

    вчителі були різні - і справді віддані своїй роботі, і випадкові люди (як усюди).

    наразі збираюсь свою дитину віддавати в 53 школу.
    але хто його знає, як буде, коли моя дитина доросте до школи:)
     
    • Подобається Подобається x 2
Статус теми:
Закрита.