Школа - фінішна пряма 10-11 клас.

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем porIra, 24 Травень 2019.

  1. Sofijusia

    Sofijusia Well-Known Member

    Розкажіть, будь ласка. В приват або тут, як Вам зручно.
    Дякую).
     
  2. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    @Sofijusia загалом все дуже просто. Десь з червне-липня починається процес прийому документів(рекрутація), і триває десь до початку жовтня. Навчання в польських вузах триває від жовтня до червня. Я б поділила вступ до польського вузу на 2 категорії, які будуть трохи відрізнятись між собою. Вступ у державний вуз, тут я не дуже в курсі про пакет документів, здають екзамени, плюс треба сертифіка про знання пол. мови, може ще щось. І вступ в приватний.

    Отже про приватний вуз. Треба свідоцтво про повну середню освіту, з апостилем (хоча згідно якихось договорів не потрібно, але деякі вузи хочуть), плюс переклад завірений нотаріально. Це доволі довго робиться десь 2-3тижні. Оплатити оплату рекрутаційну і за перший семестр, отримаєте довідку про навчання і можна подавати на візу. Якщо маєте якісь конкретні питання постараюсь відповісти.
     
    Останнє редагування: 30 Травень 2021
    • Подобається Подобається x 1
  3. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Між Україною та Польщею діє Договір про правову допомогу, відповідно до якого офіційні документи однієї держави визнаються іншою державою без апостилю. Можливо, деякі вузи не знають про цей Договір або вимога апостилю передбачена як загальна для всіх іноземців (не зі всіма країнами Польща має такі договори)
    P.S. у нас десь тема була про освіту закордоном
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    @MalvinkaLv я про це в курсі. коли висилаєш вузу цей договір на польській мові з посилання на офіційне польське джерело, а вони тобі, а ми хочемо апостиль, а ти хочеш в них вчитись, то виходу немає. Це виключно мій досвід. Деякі вузи казали ок, апостилю не треба. Я знаю, що не треба, але ціна питання апостиля десь 200 зл, а різниця в навчанні в цьому вузі, що я хотіла і в іншому, була десь 400 злотих в семестр.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Мене вже декілька днів мучать результати ЗНО. Як таке взагалі можливе... Подивилась завдання і виникло запитання, а що сучасні діти навіть не знають як виглядає циліндр? 80% завдань рівня 6 класу, + дали всі формули. Прочитала коментарі, прозріла ще більше, завдання вищої математики. Так, були завдання, які треба подумати, але це рівень 2+2...
    Для порівняння допомогала випускниці австрійської школи для напряму, де математика не профільний предмет. Одну задачу я розвязувала десь 10хв, але я її сама ускладнила
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    Як таке можливе?
    Вперше цього року зробили обов’язковим ДПА у формі ЗНО і велика частина дітей, які в математиці «ні бум-бум», пішла його здавати. Раніше 5-10-30 років тому вони тихенько писали випускні екзамени в своїх школах і отримували мінімальні потрібні оцінки.

    Перевантажена і не розділена по рівнях програма з математики. В 10-11 класах 3 уроки в тиждень, на рівні стандарт вони вчать похідну, тригонометрію, стереометрію... І з майже нульовим рівнем після 9 класу - це нуль помножений на нуль. Замість того, щоб підтягувати прогалини, в спринтерському темпі вичитується новий матеріал.

    Майже відсутність практичних задач в підручниках і посібниках, які використовуються в школі. Діти вміють шукати периметр і не можуть знайти довжину огорожі ділянки.

    Низький рівень викладання ( одна з причин невисокі зарплати), невміння пояснити матеріал, абиякі домашні завдання, образи і «плачі Ярославни» вчителів, якщо батьки намагаються втрутитися.

    І аж потім - «не такі» «сучасні» «невмотивовані» :facepalm:діти
     
    Останнє редагування: 23 Червень 2021
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Інформативно Інформативно x 2
  7. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Я всеодно в шоці... Просто я також здавала ЗНО і це було взагалі не до порівняння. Мої однокласники, які ледь тягли програму школи (можна сказати сільської) і пішли здавати на авось, якось нашкребли по 130 балів.
    Шкільною програмою я не цікавилася, але відкривши завдання за 2021 рік я була в шоці, як такий елементарний рівень не здати.
    Мене вбило завдання:намалюйте циліндр і проведіть висоту... Все, кінець завдання. Як таке можна не знати? Діти в садочку знають як виглядає циліндр! Я можу зрозуміти, якщо випускники не здали те ЗНО, яке я писала. Але цьогорічне... Це просто важко коментувати. А ще гірше коли всі розказують про надскладні завдання і вищу математику... З тригонометрії цього року дали просто записати формулу і все спрощення,і та формула знаходиться в зашиті, нічого пам'ятати не треба, просто знайти...я в свій час мала розв'язувати тригонометричні нерівності з параметрами, повірте це дійсно вища математика.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    Ви з чимось переплутали, це, напевно, завдання на знаходження об’єму
    Не знайти, а розуміти і вміти застосовувати, а з одним уроком алгебри в тиждень, дистанційно в кращому разі, тої формули ніхто й в очі не бачив

    Ми можемо вміти і знати, але реальність така, що ~30% учнів 5-11 класів не засвоюють програму з математики. Всі дружно «поохають» і підуть далі начитувати нові теми.
    Діти, які не вміють додавати і віднімати будуть вчити логарифми і функції, вчителі мовчати, вішати ярлики «тупості» і всіляко саботувати реформи.
     
  9. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Це завдання з рівня стандарт і формула обчислення обєму подана у робочому зошиті. Ну і намалювавши циліндр (це є окремий пункт завдання), учень отримає частину балів (принаймні колись були такі правила)
    Якщо не бачили до того, то можна передивитися, які формули тобі дали і знайти схожі букви.
    Те що реальність така, це печально :sad:
    Правда за часів викладання у вузі я багато чого надивилися, особливо викладаючи математику на кафедрі соціології. Найбільше відкриття для студентів було те, що математика не така страшна і коли вдавалось пробити могутню оборону "в мене не математичний склад розуму", основи які від них вимагались здавались студентам елементарщиною.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Вчитель мав прийти і особисто тицьнути на ту сторінку підручника, де формула надрукована? Люди, та кам он.


    Реформи в нас щороку. А якщо до 11 класу дитиночка не вміє додавати і віднімати, то це трохи ... дивно.

    ЗНО практично усне. Онлайн там не всі завдання є, але я його за 15 хвилин, їдучи в маршрутці, наклацала на 193 бали. То нічого, що я вчитель. Якби там були завдання, де треба робити багато кроків і дуже думати, я б без листка і ручки того не зробила. Завдань за 10-11 класи було 4 з 34.
    Я за останній рік дуже втомилася від батьків. Люди, перестаньте бавити своїх дітей і вирішувати за них їх проблеми. Може раптом чогось навчаться. Нове відкриття: репетитори більше не панацея. Особисто знаю двох дітей, які мали потужних репетиторів і здали посередньо. Тому що дитина має працювати в школі. Має і крапка. А репетитор - як допоміжний чинник, а не замінник. І ще. Цього року мала на репетиторстві дівчинку з Англії (вони не стягували через дистанційне і мову). Якби наші українські батьки побачили, що і скільки вчать діти за кордоном, які до них вимоги, їм би мало бути соромно за фрази про «складну програму». А ми тут сопельки розводимо.

    В мене цього року є учні, які закінчили рік з оцінкою «3». А є, які взяли призові місця на обласних олімпіадах. Знаєте, яка між ними різниця? Не в талантах. Перші ніц не роблять і я погана, другі працюють стільки, скільки я кажу. І батьки других мають позицію «пані Марічка краще знає, чому в тебе 7 за КР і я розбиратися з тим не буду».

    Я зараз багатьох розізлила, я знаю. Але знайте: в Україні слабка програма з математики. Мало годин, але і програма слабка. І діти переважно просто не вчать. Тому такі результати, і ще кілька років буде йти на спад.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  11. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    Це висновки адекватного нормального вчителя, вони інколи трапляються як «рідкісний вид» :)

    Дивно те, що вони з цим переходять з класу в клас з не дуже низькими або середніми оцінками, і хтось же їх ставить
    Цю фразу батькам у вуста вкладають вчителі, інколи репетитори.
    То двостороння проблема, з одного боку батьки з гіперопікою, з іншого - вчителі, які займаються всім і пхають носа всюди, крім своїх прямих обов`язків
     
  12. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ну от не треба. От такі речі надто часто вкладаються батьками в голови їх дітей. «Адекватний вчитель рідкість». Дуже гарно знімає з дитини будь-яку відповідальність. Я вам не скажу, скільки батьків вважають мене неадекватною, з завищеними вимогами, недостатнім досвідом і поганим підходом :girl_crazy: розподіл вчителів за адекватністю приблизно такий самий, як представників інших професій, просто інші професії не мають справи зі святим - дітьми.


    Ну от я майже вирішила піти з роботи, бо не готова ставити завищені оцінки. Як думаєте: кого не влаштовують низькі реальні оцінки?

    Дивіться. Дитина має вчитися, щоб мати достойне майбутнє. Нехай навіть їй трапився неадекватний вчитель. Вчителя можна змінити, школу можна змінити. Всі ці обставини не знімають з дитини обов‘язку вчитися. Якщо до 11 класу дитина не може набрати 10 балів з 74, виконавши елементарні задачі, це не може бути винною лише програми, вчителя, карантину і метроградного Меркурія. Зрештою, можна просто піти на сайт зно і пройти той тест. Може хоча б питання важкості відпаде.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    Так і є
    Якщо доводиться шукати педіатра, чи гінеколога, чи майстрів для ремонту
    Так цим 30% математика і не потрібна, вони відповідально не вчили, а потім відповідально прийшли і написали, просто раніше їм вісім ставили в своїй школі, і всі були щасливі.
    Тест я проходила, треба ж знати, що очікувати від мого майбутнього випускника :girl_in_dreams:
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    А мені от дивно чому не лишають на другий рік. Типу якщо набирає скількісь там балів, чи там оцінка 3 з 12 балів маєш повторювати програму лише з цього предмету. Ну от як можна перевести дитину в наступний клас, навчати її складного, якщо вона елементарного не знає. Такий підхід думаю стимулював би краще.
     
  15. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Це сумно, насправді. Моя старша не любить англійську і каже, що вона їй не треба. Я вважаю, що на базовому рівні треба все. І так, примушую займатися додатково. Може то вже професійна деформація в мене, але бачу надто багато різних дітей і оте «не треба» дуже шкідливе.


    Ви що! Це приниження гідності)) в молодшій школі вже й оцінки не ставлять. Батьки в «солодкому невіданні», поки їх діти 4 роки бавляться. Скоро певно і в старшій школі заборонять оцінки. До речі, США має дуже негативний досвід з оцінюванням і толерантністю. Суть в тому, що орієнтувалися на слабших учнів в класах, щоб їх не образити. В результаті втратили сильних, а слабкі де були, там і залишилися. Взагалі, в старшій школі я дуже за розподіл. Але так, щоб дитина після 7 класу обрала напрям, але рівень інших предметів тримати на міцному базовому рівні, щоб при потребі в будь-який момент можна було напрям змінити. Я маю таких класних дітей, які вчаться в гуманітарних ліцеях, навіть на музиці, і вони йшли до мене з думкою «та мені просто протримати 7-8 балів, я не математик», а за пару місяців виявилося, що вони на голову вищі за учнів профільних матшкіл. Не треба ставити клеймо «не математика» чи «не філолога». Я в школі була дуже і дуже гуманітарно налаштована. І ЗНО з мови наклацала на 185 балів 16 років після випуску. Не знаю, як то правильно, але дитині варто було б наголошувати, що вчитися - це круто! Немає значення, знадобиться чи ні. Просто людина має природню цікавість до пізнання світу, не можна собі відмовляти в задоволенні бути розумним.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • мімімі мімімі x 1
  16. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Я піду далі. В нас взагалі слабка шкільна програма. Я порівнюю що має знати випускник австрійської школи і що знає наш відмінник, між їхніми знаннями прірва! Я не говорю про дітей, які не планують поступати в університет, такі діти дійсно знають менше, але це їх свідомий вибір.
    Але ця прірва за рахунок не бажання працювати самостійно. Тут виклад матеріалу взагалі не такий як в нас, тобі дають лише основи і ти сам маєш додуматися як застосовувати ту формулу.
    Мене добила теза української матусі: нашо та школа, якщо дитина має ще вчитися вдома... Ви мене вибачте, але я не знаю як можна за 45 хв щось вивчити? Але в нас більшість вважає, що вдома вчитися не треба і всього навчить школа...
     
    Останнє редагування: 25 Червень 2021
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  17. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Ой, за це я б взагалі прибила. Інколи діти навіть не хочуть слухати пояснення, бо вони не математик. Я з соціологами ввела війну з їхнім "я не математик". Я не розумію хто їм то вбиває в голову і навіщо. Яке число більше 2 чи 4,відповідь:" я не математик". Та блін, не заставляю інтеграл брати... Я також не філолог, але мені це не заважає вивчити 2 іноземні мови.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    Тут в мене істеричний сміх..
    Молодша школа : писати «Було» - неправильно, треба «Б.»
    Середня школа: штрихувати різні проміжки в нерівності зверху і знизу числової прямої неправильно, треба тільки зверху... і так далі...
    Так, на базовому рівні треба все, але база - то максимум 9 клас. А далі мав би бути розподіл. Ми побачили картину наближену до реальності.
    На мою думку, якщо розглядати результати ЗНО - то це переважно відповідальність учня, хочеш отримати вищу освіту, напряжися.
    А результати ДПА - це переважно відповідальність вчителів і системи, яка хоче «навчити всіх»
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Hermi

    Hermi Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Це ідіотські вимоги МОН. В тому плані працювати в приватному закладі - щастя. Я маю тих вимог дотримуватися, звичайно, але мозок за недотримання мені не виносять, а дивляться на результати. Але, направду, якщо аж так сильно не підходить вчитель, треба щось змінювати. Вчителі, особливо з величезним стажем роботи, часто не те що перегинають палку, а ще й своїх «вимог» накидують. Але також треба мати на увазі, що окремі вимоги до оформлення корисні в процесі навчання. Чи можуть батьки відрізнити зерно від полови? Нєа.
     
    • Подобається Подобається x 2