Що має робити перша дружка?

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем Darcy, 31 Січень 2010.

  1. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    Дівчата, подивіться фільм "27 весіль", то якраз про дівчину, що 27 разів була дружкою.
     
  2. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    всюди зараз по-іншому,але на розписці 100% вже ніде не треба розписуватися,а от в церкві Михаїла мені дали папірець, щоб ознайомитися зі всіма їхніми правилами.І там є, що свідки мають написати ім'я, прізвище своє і поставити підпис свій.
     
  3. AFRODITA

    AFRODITA New Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    А в мене на весіллі мене продавала сестричка і викуп теж дістався їй!А от дружки на вінкоплетенні(в переддень весілля)продавали дружбам мою корону(і викуп уже дістався їм)!
     
  4. Molecule

    Molecule New Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    ...а я як була дружкою,то крім усьго що тут написано, я в деякій мірі виконувала роль тамади.
     
  5. billuy

    billuy New Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    дружкою не був. був два рази дружбою. дружки з ранку казали що було добре. так що що має робити перша дружка вирішувати їй
     
  6. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    Всі 3 рази, коли я була дружкою, робила все, що казали мені робити наречені :) В однієї, наприклад, треба було вивчити гарну сценку - щоб торгуватися біля воріт її хати (то були різні загадки-естафети для молодого - весело було). Ну то я вчила слова як має бути.
    Інша забажала, щоб букетики для гостей були не звичайні, а якісь там на замовлення... що робити - замовляли :) Крім того, букети для нас і для дружбів мали бути обов'язково без перлин (бо вона їх не переносить) і теж за спеціальним замовленням. Пам'ятаю тоді дружба за букетик дав мені половину того, що я за той букет заплатила :girl_haha: Він - бідолага - не знав, яку дорогу "вешчь" на собі носить.... І оформлення букетів і бокалів мало бути в одинаковій "концепції" - все мало пасувати один до одного. Тоді ж мали вибирати одяг дружки - такий як скаже молода. Вона, звичайно, враховувала що кому пасує, але остаточний фасон і колір сукенок був за нею.
    На третьому весіллі в мої обов'язки найбільше входило вдягати машини, не забути забрати всі речі молодої до машини, а потім на забаві - мило посміхатися гостям і активно приймати участь в різних конкурсах. Передвесільні клопоти мене зовсім не турбували, бо я приїхала з моря за 1 день до весілля.
    Як на мене, всі питання щодо прав і обов'язків треба уточнити в нареченої. Це її свято і завдання дружки - зробити все що в її силах, щоб вона була задоволена. Треба помагати перед весіллям - значить треба, треба на кухні - значить треба, треба квіти в вазу ставити - несемо і ставимо. Бо за дружку найчастіше беруть найближчу людину, і дружки і дружби повинні усвідломлювати ступінь своєї відповідальності (починаючи від підписів в церкві і закінчуючи допомогою прибирати столи після забави).
     
  7. TOlka

    TOlka New Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    Знаю, що у Львові все інакше, але на Закарпатті дружка має поводитися так:

    1.Відгуляти з молодою холостяцьку вечірку
    2.Зранку все ж таки відкрити очі, згадати, куди треба йти, і швиденько зібратися.
    3.Терпляче витримувати, поки сестра або брат молодої продасть другу дружку, потім тебе, а вже потім молоду.
    4.Причепити дружбі бантик, міцно схопити під руку і буркнути на вухо:"Ти сьогодні не п"єш!!"))
    5.Супроводжувати молодят весь день, при цьому слідкувати. щоб плаття молодої не перетворилося в коврик для ніг.
    6.В церкві обходити навколо алтаря разом з молодими. тримаючись за вінець на голові нареченого).
    7.В РАГСі поставити якусь закарлючку на папірчику).
    8.Збирати букети, якими вітатимуть молоду пару родичі, і звалювати їх на свого дружбу.
    9.Весь день фотографуватися з молодими і не відходити від них, крім фотозйомки.
    10.Під час фотозйомки у весільній подорожі сидіти в затишному приміщенні і гостится, поки молоді фотографуються десь там. під палючим сонцем. рясним дощем, лапатим снігом...))
    11.На весільній забаві пити якнайменше, бо фотограф і оператор знають свою роботу, все зуміють підмітити)
    12.Коли співають "Гірко" дружкам і дружбам, не ухилятися від поцілунків).
    13.Коли молоду вкрадуть, віддуватися на конкурсах(хоч мої дружки втекли разом з нами, і віддувалися хлопці =))
    13.Танцювати, відпочивати, гуляти до ранку, підправляючи молодій плаття чи зачіску.
    14.Не забути на другий день прийти на "поправини"(похмільний весільний день))))
     
  8. SuperRhino

    SuperRhino Active Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    Взагалі то бути першою дружкою на весіллі, на мою думку, це робота і відповідальна до того ж :girl_smile: тому що перша дружка в день весілля повинна підмічати все і допомагати нареченій бути гарною. Як правило за перших дружок беруть або найближчих подруг або сестер або когось з рідні, тобто довіряють цим людям бути поруч з собою цілий день. Мені наприклад було приємно коли протягом цілого дня біля мене були мої найкращі подруги і допомагали мені у всьому. І коли я була дружкою на весіллі то також старалась допомогти нареченій коли їй потрібна була моя допомога :)
     
  9. Музик

    Музик Мартуська

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    а рідну сестру можна? бо ближчого нікого не маю. одні кажуть, що будь - кого незаміжнього, а інші, що можна і заміжню, але не сестру...
     
  10. Abraira

    Abraira Чорний пояс по хендмейду

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    Можна, Мартуся ;)
     
  11. TOlka

    TOlka New Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    А я знаю, що рідну сестру не можна. двоюрідну - так, а рідну - ні
     
  12. Arctica

    Arctica Енергійна жіночка

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    Як знаєте причину через що на це "накладено " табу то напишіть будь ласка, бо я не можу зрозуміти причини по якій такого робити не можна (чи тут знову присутній якийсь забобон, тоді і напишіть про нього, просто цікаво знати).
     
  13. zhabusya

    zhabusya New Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    Недавно священик на науках розказував, що дружка найблища вам подруга і може бути одружена. Просто колись давно брали незаміжніх щоб звести її з дружбою)))
    А про сестру це напевне знов якийсь забобон. Їх взагалі стосовно весілля так багато, книжки можна писати.
     
  14. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    У нас теж щось кажуть, що не можна рідну сестру, але це забобон. Звичайно, краще, щоб дружкою була ще дівчина, але якщо такої немає серед близьких, то краще взяти вже заміжню. Але у будь-якому випадку дивіться, щоб то була гарна людина.

    Ще кілька порад: булавочки до бутоньєрок почепіть увечері перед весіллям. І майте 2 торбинки: одну для бутоньєрок, а другу для грошиків, що будуть гості кидати. Для цього можна купити 2 подарункові пакетики (паперові такі)
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    А чим саме краще? То ж не має значення взагалі.
     
  16. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    у нас така традиція. не знаю чому. і священника питали - то саме його слова.
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    А пояснював якось? ;)

    Бо в канонах узагалі ніяких умов щодо свідків на шлюбі не бачила.

    І ще питання виникло: як перевірятимуть, чи ще дівчина, чи вже ні? :girl_crazy:
     
  18. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    та ніяк не перевірятимуть))) то вже на власній совісті.
    не знаю, не питала чому саме так, але думаю, що якщо ще не одружена, але вже не дівчина - то гріх. А якщо вже одружена, то цього гріха не має.
     
  19. Montreal-ka

    Montreal-ka Well-Known Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    А на моєму весіллі дружкою була моя рідна сестра. Спочатку мала бути моя подруга, але так сталося, що за 2 дні до мого весілля помирає моєї подруги бабуся. Вибору особливого такого не було, тому дружкою стала моя рідна сестра. Взагалі-то у нас (я з Київщини родом) можна брати рідних сестер/братів у дружки, а от одружених - ні.
     
  20. zhabusya

    zhabusya New Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    можна не можна) де це таке написано????? Це так просто люди говорять, чи різні традиціії певних регіонів.