Що має робити перша дружка?

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем Darcy, 31 Січень 2010.

  1. Нифка

    Нифка Well-Known Member

    Відповідь: Права й обов'язки першої дружки :)

    як не брат то дружки, сусіди. я коли перший раз за дружку була в однокласниці, в неї у будинку багато однокласників жило, то однокласники торгувалися, ящик горілки собі вторгували, казали на рік хватило:girl_crazy:
     
  2. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Права й обов'язки першої дружки :)

    букетик для себе і дружби я купувала сама
    а букетики для гостей-молода

    тоті букетики треба ж десь тримати-не в жмені ж :girl_wink:
    ми букетики мали в звичайних кульочках шелепестящих, куди гості за бажанням дєнюжку кидали
     
  3. amurka

    amurka New Member

    Відповідь: Права й обов'язки першої дружки :)

    в нас тоже були в звичайних кільочках по 5коп.

    я і так майже все купляла і робила сама ,тому рішила,шо букетики хай дружки купляють!і ше по можливості дружки купляли шаріки,лєнточки...в зал,а решту я докупляла!
     
  4. Нифка

    Нифка Well-Known Member

    Відповідь: Права й обов'язки першої дружки :)

    такого в нас нема

    я таке робила:
    ходила з молодою: просили мама, просили тато і ми Вас просимо на наше весілля ( чи до нас на весілля) і три рази кланялись. Ходили вдягнуті в національному стилі з букетиками на голові
    купляли букетики для гостей по-різному - одна сама собі купувала, бо в неї грошей не віддавали гості, а ми тоді ще бідними студентками були, вона мої грошенятка економила, деяким я купувала, а тепер останнім часом модно самим робити, як маєте вільний час і натхнення можете попробувати зробити такий подарунок нареченій.
    дружбі і собі купити, дружба грошей трохи підкине.
    машини одягнути зранку, наперед незабути вияснити з нареченою в що і хто має купувати
    нареченій допомогти одягнутись
    торгуватись за наречену, щоб не було примітивно, можна щось оригінальне придумати, доречі мене на одному весіллі спочатку продали ( дружку), а потім знов торгувалися і вже молоду
    пильнувати і мати біля себе: в ЗАГСІ - рушник вишитий, шампанське, фужери (2шт),
    перевірити чи молодий має обручки; в церкві - рушник, хустку на голову нареченій, свічки, (часом образи).
    Стелити рушники, тримати корони, Свічки, букет нареченої.
    Поправляти макіяж, тобто тримати косметичку нареченої у себе і давати малювати губки, що 5 хвилин.
    Допомагати знімати фату
    А ще бути веселою, посміхатися, танцювати, веселитися самій і гостей бавити, краще як тамада:girl_smile:

    ---------- Додано в 14:32 ---------- Попередній допис був написаний в 14:29 ----------

    ми літом кошик маленький організували, в ньому пасочку святили і я і сестри, коли маленькими були. Ми його гарно прибрали і там букетики й тримали
     
  5. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: Права й обов'язки першої дружки :)

    І ще-я кожного разу ,коли йшла за дружку-
    1.йшла до сповіді(то по бажанню,але не хотіла з гріхами бути свідком перед Богом)
    2.допомагала молодій у передвесільних приготуваннях(все,що вона просила,але тепер роблю висновки,що в деякій мірі допомагала забагато,бо хату ввечері перед весіллям вона могла сама прибрати,або хоча б ті,хто з нею там живе:),але то таке:)По мірі можливостей бажано помогти)
    3.Їздили просити на весілля(княгині:))
    4.Малювали плакати
    5.купували з другою дружкою порівну(сума порівну:))букетики гостям,дружбам,батькам і старостам
    6.Продавали сорочку
    7.зранку одягали молоду в плаття,потім були її хвостиками,щоб завжди бути під рукою і допомогти при потребі
    8.А ще на мене переважно спихали турботу про свічки,рушник,бокали,щоб все те не пропало і щоб його ніде не забули,ще треба було не забути молодій хустину білу в церкву,бо молода то переважно за неї не згадує:)
    9.Чи в загсі розписувалась-не пам'ятаю,а от що в церкві-то 100%.
    10.В церкві чемно тримала корону,і підносила священнику хустку
    11.В залі забирала і кудись оприділяла подарунки молодятам,чіпляла букетики,допомагала молодій і т.д.
    12.Потім в кінці допомагала знімати фату,ну і залишалася до самого кінця,щоб при потребі знову допомогти.
    Одним словом трохи є обов'язків :)Якщо щось забула-звиняйте,давно то було :)Вже добрих 5 років пройшло...Ні,скоро вже буде 6 років від останнього дружкування:)
     
  6. Пуся

    Пуся Well-Known Member

    Відповідь: Права й обов'язки першої дружки :)

    Нажаль дружкою не приходилось бути, але ось знайшла великий перелік обовязків дружб і дружок:
    http://www.tamada.lviv.ua/wedding/articles/23.html

    А взагалі думаю, що на сам перед треба все узгодити з молодою Ось я переживаю що сама собі дружкою буду :girl_cray:, а то моя працює і постійно у відрядженнях я її толком і не бачу і як то все буде навіть не уявляю ))))))) Але часу ще багато, треба їй план по ваших дописах написати)))
     
  7. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Права й обов'язки першої дружки :)

    йой, як про мене, була першою дружкою, приїхала на весілля вже з молодим :girl_haha:
    молода сама до всього готувалася, мені по телефону в кількох словах сказала, що я маю робити, я перед весіллям лише букетики для себе і свого дружби :girl_in_love: купувала
     
  8. Нифка

    Нифка Well-Known Member

    Відповідь: Права й обов'язки першої дружки :)

    о точно цитата з вищезгаданого сайту:
    #

    я літом була за свашку.. дружка з сторони молодого, приїхав знайомий з Америки 33 роки, хотів весілля в шалаші ( палатка всередині оздоблена зеленими гілками) так в нас в обов'язки входило всю палатку прикрасити і браму. Хлопці каркаси робили, а ми гілками це все. Оце ми напрацювалися так, що на наступний день(самого весілля) не могли ні рук підняти, ні ніг.)

    о забули про
    ну і наостанок:
    Гості розходяться, тоді можна і випити

    я аж засумувала...
     
    Останнє редагування: 1 Лютий 2010
    • Подобається Подобається x 1
  9. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: Права й обов'язки першої дружки :)

    Впринципі все гарно написано,але про оце
    чую вперше.І ,доречі,хороша ідея.Пам'ятаю які ми були голодні,поки добралися до залу(це коли я вже була не дружкою,а молодою:)),так хотілося їсти,що аж паморочилося в голові,але ніхто не додумався щось перекусити...:)
     
  10. Нифка

    Нифка Well-Known Member

    Відповідь: Права й обов'язки першої дружки :)

    а в мене знайомі заїхали в Макдональс по дорозі( молода його дуже любила) то так наїлися, що коли приїхали нічого не їли ще декілька годин
     
  11. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: Права й обов'язки першої дружки :)

    Останнє особисто я була дружкою цього літа, то робила практично все що мали робити дружби і дружки сама. Так торгувалася за сорочку що аж захрипла)))
    Обов'язки дружки дуже залежать від молодих та їх батьків. Дехто бере дружок (свашок) бо так має бути, а дехто справді надіється що вони зроблять левову роботу по організації свята. Це треба вияснити перед весіллям обов'язково! А ще в кожному селі, місті, та навіть в кожній сім'ї свій погляд на весільні традиції, тому перед весіллям дружки/дружби з обох сторін обов'язково мають зідзвонитись і вияснити що і як буде по порядку, бо буває дуже часто що вже на весіллі сваряться. Або молоді домовляються як має буи і повідомляють своїх дружбів/дружок. В мене наприклад був випадок що як вже привезли сорочку молодому (а я була свашкою, ну тобто дружкою молодого) то свати і дружки з боку молодої не хотіли на подвір'я заходити, ну бо в них традиція що в них на селі торгуються на воротах, а ось мама молодого возмущалася що то за традиції такі що сорочку на дорозі купляти і ображалася що вони до хати не ідуть. А ще ту сорочку потім старша свашка мала гладити і вдівати молодого (про то я теж вже на весіллі взнала, як мені руки тряслися поки я то робила))

    Отож як було в мене. Молодий приходить до мене додому і просить мене бути свашкою. Я чемно дякую і кажу що буду. Попутньо виясняю чи я сама буду все куляти, чи будуть мене знайомити з іншими дружбами/свашкою (бо часто буває що далекі родичі і приїдуть в день весілля) скільки буде людей на весіллі в якому приміщенні весілля, чи потрібно вбирати приміщення ну і чи не потребуєтсья від мене ще чогось (свічки в церкву, рушничок, подушка для молодої і т.д.),левову частку робить старша дружка молодої (в нас саме вона має потурбуватись про подушку для молодої, на якій вона сидить поки з неї вельон знімають а дівчата хороводом співають "Горіла сосна палала...", про рушничок, який стелять в церкві і на який стають молоді, про свічки, які полоді тримають, про кошичок з якої молода цукерки кидати буде як вийде з цекрки і т.д.). Далі я пробувала зідзвонитися з рештою гальорки, але як завжди получаєтсья що маєш все робити сама)). Короче перш за все треба купити букетики з розрахунком +10 чол від тої кількості що вам сказали (діть інколи плачуть і прошуть їм 2))), букетики свашкам і дружбам мають бути значно більші і бажано в одному кольорі (дружбам букетики в нас вішають на комір костюма а свашки в волосся заколюють, зрідка на одяг), також треба купити букетики, що будуть виділятись для батьків молодого(молодої), брата/сестри рідної.НЕ ЗАБУДЬТЕ БУЛАВОЧКИ ДЛЯ БУКЕТИКІВ, а то чим ви їх до одягу чіпляти будете? Ще я купляла букет для молодого, потім молода його відколює, добче добре і приколює той, що сама купила. В нас люди кажуть що то для того, щоб не гуляв)) Ще (особлива часто у Львові) я бачила на дружбах/дружках пов'язані ленти через плече з відповідними надписами, то традиція пішла з тих часів коли ще на укр. весіллях пов'язували сватам, старості, молодим рушники вишиті. Купляти такі ленти чи ні вибирайте самі, але буде негарно коли з боку молодої будуть в лентах а з боку молодого ні, відповідно думайте самі. Там же де купляєте букетики є достатньо надувних кульок, ленточок, серпантину і різних вбрань на машину, номерні знаки з відповідними іменами молодих. Що з того і в якій кількості купляти дуже залежить. Інколи зал, де відбуваєтсья весілля не потрібно вбирати, не дозволяєтсья, інколи зал вбирають самі офіціанти, інколи дружки/дружби, то все треба питати. Так само і з машинами. Інколи всі машини вдягають лентами, шаріками у відповідних салонах, інколи лише машину для молодих, а решту машин мають вбрати дружки. Моя порада: ніколи не вдівайте машини отими ленточками крашеними які роблять з паперу схожого на туалетний, ніколи! Коли машина в тих лентах попадає під дощ, то потім ту краску з машини дуже важко змити, водії після весілля ще дового вас матюкають)) На тому ж таки Краківському бачила досить гарні ленти для машини не крашені, ммм, ну такі як квіти оформляють, готові відрізані для машин, оздоблені бантами, лиш би гроші. Попередньо в молодих взнайте приблизну кількість машин з вашого боку, я наприклад купила на кожну машину ті спеціальні ленти для машин і все вбирання машин в мене займало 1 хв, чистий спокій. Якщо ви дружка з боку молодої дзвоніть до неї і питайте чи треба купляти свічки (бо вона точно забула), там же купуєете свічки , теж достатньо великий вибір з різними квіточками/ленточками. Так, в той же день, бо потім забудете, купляєте моток скотчу(чим ленти до машини приклеювати?), валер'янку (згодиться повірте))), моток міцних ниток (кульки зав'язкувати), а також голку і нитку білу (на сукню молодої часто наступають). А і ще раз можете подзвонити до молодої і запитати чи не забули фужери купити ( в молодих вони мають бути особливі, зв'язані докупи ленточками, щоб все життя йшли разом), а молодого питаєте чи не забув замовити для молодої букет. А ще потрібно таку біленьку хусточку, на якій каблучки в церкві лежати будуть, інколи в церкві є готова, дехто каже щотреба свою мати.. питайтеся, то як де. Не смійтеся, то дуже часто забувають. З покупок ніби все. За день до весілля ви вже по обставинах вбираєте чи не вбираєте зал, подвір'я, робите чи не робите каблук(арка з гілок ялини на під'їздом чи брамою). На каблук обов'язково причіпляють образ і рушник ( і тут вам теж згодиться скотч і нитка). Фух, змучилась писати, то хтось буде читати??
    Так. Ходити просити на весілля. Тут теж є свої особливі традиції. Коли ходять просити, то молода і молодий ні в якому разі не мають зустрітись! То погана прикмета. Молодий ходить з дружбами, молода з дружками. Теж має значення в який день просиш. Зазвичай найближчих родичів просять за тиждень до весілля ( в суботу або неділю), простих гостей раніше. В різних селах є різні дні тижня для прошення різних гостей. Для декого це важливо, дехто навіть не чув про таке)))
    День весілля. Дружки/дружби мають прийти найперші. І бути в бойовій готовності. Перш за все знайдіть батьків і скажіть най наготують маленнький столик, крісло, хліб, сіль, пару чарок і бутилку горілки, вам же торгуватись, нє? Як є брат/сестра най готують гроші, як таких нема то зазвичай обходиться коробкою конфет і ще паро бутилок, то ховаєте десь і знаєте тільки дружби де то є. Приходять люди, дружки чіпляють букетики і в десятий раз кажуть на яку годину шлюб. Зазвичай спершу везуть сорочку молодому, витаскуєте столик, хліб, сіль і починаєте торгуватись. Хто торгуєтсья дуже індивідуально, інколи в торг люблять встрягнути навіть бабульки. Найчастіше то роблять дружби між собою, але деколи дружби такі перелякані що дівки скоріше договоряться. Вважаєтсья поганою прикметою коли сорочку довго не продають, коли дружби не можуть домовитись, коли забирають сорочку так і не сторгувавшись і хочуть їхати назад. Дозволяється пробувати сорочку на дотик: "Чи молода хорошу сорочку для молодого вибрала". Інколи сорочку крадуть, коли хтось заговорює людину що тримає сорочку, інший в той момент підбираєтсья зізаду і краде. З тим треба обережніше, по-перше не всюди то прийнято, дружби можуть образитись і поїхати. Коли сорочку викупили приходить черга іншій стороні їхати до молодої і везти хустку, тут ті самі яйця тільки в профіль. АЛЕ разом з тим кортежем вже їдуть всі гості і молодий, всі чекають по машинах/автобусах коли торгуються за хустку. Для дружок вважаєтся вищим пілотажем коли вони ще й співаночки співають під час торгівлі, а в деяких селах то дуже принципово, і міських дружок люблять соромити тим, що не вміють співати: "Ой чи тут чи не тут хата на горбочку
    Ой чи тут чи не ту дівчина в віночку..."
    "Ой чи тут чи не тут хата золотена
    Ой чи тут чи не тут дівка наречена"
    А також коли вже іде торгівля :
    "А нашая молодая як червона рожа
    А ваший молодий як дишель від воза"
    Інколи гості (старі бабки) можуть засоромити дружок що не співають як на торгівлі, так і вже під час гостини :
    "А чому дружки не спвають, голосу не мають
    Наїлися галушок, сидять позіхають"
    Хустку виторгували, дальше і дуть купляти молоду. За давніми традиціями молодому спершу підсовують неспражню молоду передітого дружбу/дружку або когось із гостей, і тільки тоді коли він скаже: "не моя молода!" і дасть троха більше грошей за молоду виходить княгиня. Вішає молодому свій букет, молодий віддає їй її букет квітів, вони ся кланяють гостям і княгиня каже :"Дорогі гості , просимо до хати". Всі зіваки пхають до хати, молоді по черзі кланяються гостям, спершу ріднішим, потім сусідам, потім всім разом. Особливо добрі сусід розглядають тим часом покої і судять чи багата молода :girl_haha: Під час поклонів зазвичай біля молодого його свашки, біля молодої її дружби, можливі варіацї, інколи обмінюються, інколи беруть по головних від тих і тих. Всім ся покланяли і ідуть/їдуть до церкви. Коли ідуть до церкви в обов'язки дружок входить не дозволити молодим, яких вони ведуть оглянутися, перша іде молода зі своїми, потім молодий. Зізаду (тоже зазвичай бабки які ще не забули традиції) кричать :"Оглянься", "Ми молоду забули". Дружки міцно тримають молодого і не дозволяють оглянутися, то теж вважається поганою прикметою. По дорозі молоді і дружки кланяються всім кого зустрінуть, дуже добре вважаєтсья поклонитися котам, якщо зустрінешься пара кіт і кицька то верх щастя)) В церкві теж залежно від варіацій дружки/дружби тримають корону, підтримують свічки, стелять рушник, тримають хоругви. Коли вінчання закінчено дружки спорять хто буде копати рушничок на якому сояли молоді до порога, то і для молодих вважаєтсья добре (щоб то був єдиний рушничок в їхньому житті) і та дружка скоро заміж вискочить. Дружка також має не забути обов'язково взяти в церкву свічки і рушник! Для того їх є аж 4, з кожної сторони, щоб хтось тримав корону, хтось підтримував свічки, а хтось стелив рушник, а хтось в той момент жене додому бо забули кошик з цукерками :girl_haha:. З основних традицій ніби все. Під час застілля дружки і дружби ся перецілують, бо хтось з гостей обов'язково заспіває :"Ми не будем пити ту гіркую бражку, нехай поцілує старший дружба свашку". І не переживайте, всім заспівають, молодшим дружкам теж. Відповлятися цілуватися не можна, то буде велика образа для дружби. А дружки співають :"Гіркая-гіркая-гіркая вода, най ся поцілує пара молода".
    Такс, найвідповідальніший момент коли молода сідає на подушку (подушку забули! дружка винна :girl_haha:) і молодий має зубами витягнути всі булавки з вельона і одіти їй хустку. Молоді неодружені дівчата водять хоровод кругом а дружки мають заважати молодому в тих маніпуляціях, виривати хустку, заважати зняти вельон, то уособлює небажання молодої розставатися з дівоцтвом. Коли молодий нарешті надіне хустку на молоду і вона стане з вельоном щоб перетанцьовувати з дівками сама спритна дружка має перша сісти на подушку (теж перша заміж вийде). Фсьо.
     
  12. Нифка

    Нифка Well-Known Member

    Відповідь: Права й обов'язки першої дружки :)

    о забули.. старша дружка має купити букети старостам і старостиням... вони бувають різні: червоні, оранжеві, в українському стилі з фіалкамиі маками. Їх або одна пара або дві найчастіше по одній з боку молодого і молодої). Треба узгодити з молодими і незабути їм купити букети. Коштують на Краківському 20 грн штука
     
  13. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    більше того, ви робили ще й те що мали робити молодята або івент-агенція тільки безкоштовно :girl_haha:
    це про свічки, хустинки в церкву, рушник :girl_crazy:....
    то вважається добрим забобоном :girl_devil:

    з власного досвіду скажу, що не було в нас тотої купи забобонів і все відбувалося набагато спокійніше, все було зібрано звечора і ніхто нічого не забував

    всі дрібнички типу букетиків (крім букетів для дружб/дружок) купувала молода, такі як їй подобалися, вже мовчу про келихи, свічки, рушники-то мови немає, мені здається що забути про таке важко
     
  14. Maksutka

    Maksutka Well-Known Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    А це хіба не робить мама молодого??? А молодий тільки сидить і тримає на колінах молоду:girl_in_dreams:
     
  15. Esma

    Esma Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    Я була дружкою 5 разів :)
    Додам деякі рекомендації:

    1) Букетики.
    Вважаю, що коли молода замовляє дружкам які вона хоче букетики то це - негарний тон. По-перше мова йде про матеріальні витрати, по-друге- звичайно букетики це обов’язок..але не виконання забаганок. З огляду різних ситуацій, рекомендую йти на закупи з нареченою!
    Букетики для дружбів - то справа особиста,але обов'язково узгоджувана з другою дружкою.

    2) "Бігання за молодою, поправляння плаття-вельона, зачіски, макіяжу". Справи важливі, але останнім часом в нас таке: Молода пара задіяна в фотографуванні та відео. Професіонали своєї справи часто дуже захоплюються процесом так, що відганяють усіх..щоб ніхто не зіпсував кадр...водять тих молодих полями-лісами-підїздами. Ну не може дружка впильнувати під час якого поцілунку молодий зїв молодій помаду. Тому обговоріть з молодою (хоча вона сама мала б провести інструктаж) що саме ви маєте мати на поготові. Потім за кожен невдалий кадр буде мова..."дружка не поправила".

    3) Традиції. Зараз що не сімя то традиція...то засівають, то цукрують, хтось бє тарілки на щастя, хтось ні... Все наперед розпитайте, особливо щодо завершальної частини. Чула про весілля де молода і її мама в кінці весілля плакали,бо в них традиція що мама сама донечці знімає вельон..а не свекруха.

    4) Квіти. Залишають букет квітів у РАГСі та у церкві. Завжди думала що це добровільно,але виявляється в деяких церквах-примусово :) Зазвичай молодим не до того, тому проконтролювати це мають дружби-дружки.

    5) Гарний настрій! будете надуті...весілля не зіпсуєте,але воно вам треба? :)
    На найкращому весіллі, якому я була - дружка ціле весілля просиділа за столом..і не усміхалася. Бо їй дружба не підійшов :) Не робіть такого...всі дружби файні..треба тільки придивитися, як каже одна моя подруга - Головне щоб без золотих зубів :haha:

    Звичайно що багато залежить від нареченої і від того як вона організовує дружок. Якщо наречена в образі "Я -королева, дружки-прислуги"...то цей наказово-невдоволений тон створює напруження і аж ніяк не дружню атмосферу! Але дружки в будь-якому випадку мають бути нареченій потужною допомогою, бо гостям - їсти-пити, батькам-переживати за організацію, молодий - дивиться закоханими очима і ніц не бачить! Тоді кому як не дружці? :)

    Веселої забави!
     
    • Смішно Смішно x 1
  16. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    Це як я вже писала вище залежить від традицій вашого села/міста/району/родини. В мому рідному селі хустку свекруха одягає молодій в церкві під час служби (просто накидає поверх), священник каже коли. А ось вже наприкінці забави то молодий вельона знімає і хустку одягає.

    Ще згадалось: також дружки слідкують з ким молода перетанцьовує з вельоном, бо бувають весілля, де велика кількість неодружених дівчат, відповідно коли вони кругом молодої і вона з кожною танцює то може забути з ким вже танцювала а з ким ще ні, то все нічого якщо забуде (не знаю з того приводу поганої прикмети)) але бувають малі діти про яких забуде молода, ото вже плачу тоді буде...)))
    НА деяких весіллях існує традиція викрадати молоду і просити викуп (то певно від безробіття та традиція пішла))), то дружби/дружки також мають дивитися щоб її не вкрали, то не означає що ходити всюди за нею, то молодий має робити (до слова в деяких селах не відпускати руки протягом всього весілля), але коли молодий з гостями розмовляє чи відійшов кудись то треба дивитися, бо будете від молодого діставати що не встерегли.
    Також є відмінність в славнозвісному киданні букета: на селах частіше кидає молода вельон, в містах букет, ще десь бачила підвязку що мужчинам кидає (то вже з-за границі мода пішла).
    І від цього теж залежить що молода кидає, бо як залишить букет в церкві то вже буде кидати вельон. Але ,як на мене, то видумане залишати букет. Наскільки я знаю в церкві залишають коровай (велика солодка хлібина прикрашена квітами і лебедями, зазвичай багатоповерхова). Зазвичай на весіллі має бути 2 короваї, від кожної сторони по одному. Ось до церкви несуть 2 короваї на службу, один потім залишають, а інший забирають і ставлять на стіл перед молодятами.
    Звісно тепер не дотримуються всіх традицій, тим більше що багато "не нашого", але бути в курсі треба, бо інколи люди навіть не замислюються, що то може хтось не знати, особливо дружка. Більшість навіть не пояснить що означає дана традиція, просто скажуть що так має бути.
    А щодо того, що дружка має бути хвостиком молодої.. ні, вона має бути дружкою, подругою. З давніх-давен наречена вибирала в дружки найкращих подруг, людей, для яких не буде обузою допомагати їй. І роль дружки вважалася почесною, бо колись не було нічних барів і дискотек, і весілля вважалосся "виходом у світ" молодих дівчат. А дружки, які знали традиції, шанували їх, ніколи не засиджувалися в дівках, бо кожна свекруха хотіла таку невістку.
     
  17. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    Ми у всіх випадках ходили разом вибирати букетики,а келихи, свічки, рушники звісно молода купляла,я просто слідкувала,аби їх не забули:)
     
  18. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    файна фраза:)
    як була дружкою, то для мене то мабуть був настільки ж хвилючий день, як для нареченої, звісно під ногами їй не крутилась,і прислугою не чулась, але розправити сукню, поправити вельон, допомогти сходити в туалет (перепрошую), сказати, що варто щось поправити думаю має дружка, бо хто ж іще? староста?
    зважаючи на ціну букетиків,( і те що гроші практично завжди повертаються) а вона різниться в кілька копійок думаю з того взагалі не варто робити проблему, і не бачу нічого поганого в бажанні нареченої, щоб на весіллі у всіх були букетики в "тему" свята, звичайно якщо мова не йде про якісь дизайнерські витвори мистецтва.( Була на весіллі, де прикрашено все в червоно-золотих тонах, букетики були червоні трояндочки з золотою стрічкою, якби то були сині квітки посипані блискітками ,думаю виглядало б дикувато, хоч хтось на то увагу звертає, а хтось про таке навіть не подумає)
    Коли була дружкою, наречена купила букетики які хотіла, я віддала гроші

    В церкві молодять зазвичай попереджають, що по можливості залишити коровай і букет, але ніхто з рук видирати не буде. Ми залишили коровай і мали трохи казус з букетом (колись букет нареченої залишали в церкві, як перший дарунок Матері Божій, зараз ніхто весільний букет не залишає,тому кладуть будь-який) чоловік ще коли ми на науку ходили загорівся залишити в церкві величезний букет білих троянд і ...забув...перед початком церемонії сказав про це другу і коли прийшов час класти квіти, муж обертається,його тато тиче 3 червоні троянди і ТУТ чоловікове розчарування різко змінюється щасливою посмішкою-друг примчав з трояндами рівно в ту секунду, коли потрібно було:)
    на весіллі мають бути близькі люди, які не будуть задумуватися над тим , що вони щось МАЮТЬ робити, а просто щиро допоможуть коли це потрібно:)
    як я вже писала, дружки і дружби то ж не випадкові люди
     
  19. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    Ще згадалось про гроші за букетики ,що дружки купують: наскільки я знаю за старою традицією дівчата з квітів робили молодій віночок на весілля, а також усім гостям, потім, десяток років пізніше, з тих же живих квітів букетики що приколювали до одягу ну і все те було звісно безплатно, бо квіти рвалися в полі. Ще донедавна дружки купляли десь на гуртовнях окремо квіточки, окремо листочки, окремо ленточки і робили з того всього букетики. Думаю тому і зараз вартість букетиків дружка має взяти на себе, бо за старими традиціями дружки мають їх робити самі.
     
  20. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Що має робити перша дружка?

    за букетики на весіллі всеодно порядні гості гроші дають:)
    а ще дружки машини вбирають, але тут теж як домовляються, я дружкою вранці машини вдягала,але всі прибамбаси наречена купувала, тільки розказала,що куди і як. На нашому весіллі на машинах були композиції з живих квітів, замовляли і прикрашали на фірмі, + так як ми хотіли + і дружкам більше часу для власного марафету:)
    а ще з нами цілий день друзі чоловіка їздили, то хлопці свої машини повдягали як хотіли, одна виглядала як подарунок,бо була великим бантом з фатіну перевязана:)