Самостійні прогулянки наших діток

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем poputochka, 23 Жовтень 2010.

  1. Pilipka

    Pilipka Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    1.Чи пускаєте Ви своїх діток гуляти самих, а якщо так, то з якого віку.
    2.На Вашу думку - пускати 6-річну дитину гуляти самостійно - це правильно,чи лінь і безвідповідальність батьків ( думки родини і сусідів розділились).
    3.Чи нормально, якщо сусіди, з дітьми яких гуляє Ваша дитина,годуюють їх разом за компанію, якщо дитина без дозволу йде в гості ?
    4. Чи заборонити дитині гуляти самоостійно,якщо вона не виконує встановлених правил?
    1. Пускаю, з 7.5 років у дворі. Там завжди гуляють сусідки з малятами. Мені не подобається, що він гуляє сам, але витауція вимушена - в мене є молодша дитина.
    2. Якщо є можливість - не пускати самостійно. 6 років, на мій погляд, ще маленька дитина.
    3. Сусіди мають зателефонувати батькам і спитати. Я ніколи не приведу додому чужу дитину. Якщо ж приведу з повіжних причин - телефоную тієї ж миті батькам.
    4. Можливо. Чи передивитись правила:)
     
  2. grape

    grape New Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Відпускати малого гуляти почали минулого літа в неповних 6 років. Також вимушено мацьопа сестричка спить вдома, а синочок на вулицю проситься. Виходу не було. Встановили правила(на дорогу не виходимо, до чужих в гості без попередження не ходимо, з незнайомцями не розмовляємо). Спочатку було дуже страшно. Потім трохи заспокоїлася - до пори до часу. Гуляв малий разом з другом таким самим по віку як і він. І от одного разу пішли гуляти - і нема. Дзвоню батькам друга, вони кажуть що теж його нема. Ми біля будинку - їх нема, на майданчику - нема. Я з мацьопою 4 місячною і інші батьки весь район оббігали, дітей всіх питаємося - нема, пропали хлопці. 4 години шукаємо, всіх сусідів обходимо - нема. Чоловік кинув все, з роботи їде, вирішили що як приїде то в міліцію заявляємо, а тим часом ми по району круги намотуємо в пошуках. І тут дивлюся я на тролейбусній зупинці з"являються наші хлопчики - веселі і неушкоджені. Виявилося що вони пішки вирішили в центр до бабусі піти в неповних 6 років з Любінської!!!!!! І дійшли таки до центру, правда кажуть, що трохи змучилися йти і їх біля університету зустріла якась жіночка запитала звідки вони і порадила йти на тролейбус 9 і повертатися додому. Малі знайшли тролейбус сіли і приїхали додому. Я як про це думаю, то у мене до цього часу стигне кров як вони дороги переходили(Кульпарківську, Ст.Бандери, Любінську) в години пік. До цього малі самі жодного разу не переходили дороги - завжди за руку з дорослим, лише на світлофорі, ніколи не відходили далеко від будинку і т.д. Ми їх звичайно покарали, вони ще довго не ходили самі гуляти, і провели виховну роботу чому так робити не можна. Але тих 4 години були напевно найстрашнішими у моєму житті.
     
  3. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

     
  4. Notika

    Notika New Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Я теж вважаю, що треба давати дитині мобільний з собою, але це вже з 6-7 років, мабуть, а до того часу я б не пускала саму. Всі пишуть, що дивляться за дітьми через вікно. А на що ви надієтесь? Це ж одна мить і дитини нема.
     
  5. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    перш за все найголовніше в якому районі міста ви живите, якого типу ваше подвір"я і чим цікавляться ваші сусіди.
    якщо всі три показники люксичні, то хоч би з 3-4 років пускати можна.
    у мене подвір"я напів закритого типу, але близько вокзал і по великому рахунку любий придурок може забігти через ворота на подвір"я і схопити дитину. а від перегляду екстрасенсів, або кримінальної хроніки волосся дибки стає.
     
  6. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    1 Почала пускати цього літа (в 6 років) - гуляли старші дівчатка, і попросили її лишити, обіцяли що приведуть. Восени пішла вперше сама в магазин, на розі нашого будинку, без дороги, я провисіла у вікні весь той час, але думаю - роблю правильно, вчу її самостійності, потім ще раз пустила, почекти нас внизу, але після новин, як в Яворові 7 річна дівчинка впала в люк - не пускаю! мені так спокійніше,гуляємо вдвох.
    2Залежить від двору, сусідів, дороги, друзів/сестер, від того - як мамі спокійніше, я з 5-ти гуляла сама, а свою наразі не пускаю.
    3. В гості без дозволу - неправильно, годування - з одної сторони не дуже, бо можуть нагодувати чимось не тим, але з другої - одна дитина їсть а друга дивиться? Хай про це думає мама, яка годує:girl_haha:
    4. Однозначно! Особливо якщо правила стосуються переходу дороги, розмови з незнайомцями та ін.
     
  7. inka

    inka і.Неrb-то до мене)

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    В мене дитині 5.5р- навіть мови не може бути про самостійне гуляння. Їздять машини, ходять різні люди, також не ясно- де дитина захоче піти- розум то дитячий, а фантазіі- натхнення багато. В мене так було- пішов до хлопчика сусідського ( а вони винаймають квартиру- я їх навіть і незнаю толком)- його мамі скзав, що я дозволила. А я бігала хвилин 20 не могла знайти дитину, яка на 1 хвлинку літом вийшла на спільний балкон ( живу в центрі, то будинок старий, такі балкони довгі- загальні). А як я була мала- ми з коліжанкою на подвір"ї зробили хатину собі в коробці з під телевізора. І казала моя мама- що нас ледь машина не роздавила, вона здавала назад- і водій не зважав на якусь коробку. Прикладів "дитячої мудрості" є море, а як щось трапиться- крайних не знайдеш, навіть,як хто із сусідів- старших дітей обіцяв пригледіти. А ситуаціі- то вже не змінить. Хоч звичайно малий надзвичайно хоче гуляти надворі сам, особливо як бачить самостійних дітлахів.
     
  8. Люша

    Люша Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    1.Почала пускати минулого літа, майданчик прямо перед вікнами, на майданчику купа дітей. Випускала самого лише за умови наявності на майданчику його друзів та батьків хоча б одного з тих друзів. Завжди хтось з сусідів (мами, бабусі) був присутнім на майданчику, досить часто ми просто підмінювали одна одну - зовсім без нагляду вони не лишались. До того ж нікуди з майданчику йти не можна - я позначила діаметр - де може знаходитись Денис на прогулянці, і за перетин його меж - негайно йде до дому. Також на подвір'ї є три магазина, в які Денис періодично ходить за дрібничками - сметана, хліб, печиво та ін. Але там його знають з народження всі продавщиці, і магазини також видно мені з вікна.
    З осені дітей та батьків на вулиці поменшало, тому сам він давно вже не гуляв. Чекає літа.
    2. Я розумію всю небезпеку такого гуляння - але хлопець повинен мати друзів там де він живе, і найкращі друзі - ті що з дитинства. І я впевнена у тому, що якби не був цей майданчик прямо перед моїми вікнами, а також не було б дорослих які відповідально дивляться не тільки за своїм, а і 3-4 сусідськими - на вулицю самого я б у 6 років ніколи його не відпустила.
    3. Наразі ніхто годувати мою дитину не намагався - але він ніколи не з'їсть цукерку яку йому хтось дав, сховає у кишеню і покаже мені. У гості без дозволу поки що теж не ходив.
    4. Так. На деякий час він був би покараний "не гулянням", оскільки вся небезпека порушення правил, не може бути усвідомлена мозком 6 річної дитини - а якось спонукати до виконання правил треба.
     
    Останнє редагування: 20 Січень 2012
  9. Donata

    Donata Active Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    В нас з вікон майданчика не видно, а перед вікнами побавитись нема особливо де, дорога близько, хоч вона і тупік, але машини підїзджають час від часу, тому самих дітей я не пускаю. Син проситься сам погуляти, але має таку можливість лише у моїх батьків, та й він ще не готовий нести відповідальність таку, вітер в голові.
    В нас на подвірї гуляє дівчинка з років 3 сама, спершу ніби з старшим братом років 6-7, але брату було не дуже до неї, тинялось то дитя цілий день, в когось пити попросить, хтось печенько дасть, замурзана вся. Я того не розумію ...
     
  10. олюся_зі_львова

    олюся_зі_львова мамочка чотирьох діток

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    1. мої дівчатка зараз літом гуляють без мене в дворі, зараз канікули багато діток і я дозволяю тільки в дворі, щоб мені було їх видно з вікна. Менша нікуди сама не піде і ні з ким чужим і ні до кого в гості теж- такий характер (10 разів мене запитає), а старша- то може таке вчудити, але оскільки вже була покарана за те, що не сказала, куди йде, зараз такого не трапляється. Майданчика в дворі нема, лише лавочка і пісочниця, ну трава кругом, іноді їм даю коцик, щоб вони бавились на ньому, іграшки ... Старша без мене гуляє з минулого літа, менша разом зі старшою - з цього.
    2.Чи пускати гуляти саму 6-річну дитину, то рішення батьків, і залежить від характеру дитини. Моя старша дуже самостійна і відповідальна на свої неповні 6, так що невеличкий страх є, але я їй довіряю гуляти самій в дворі.
    3. ні, я не дозволяю дітям брати щось в чужих, навіть у сусідів, они завжди в мене запитують, чи можна. (діти або сусіди)
    4. якщо дитина не виконує правил, то треба пояснити, чому їх встановили і чим провинилась дитина,, коли їх порушила, до чого це може призвести, нам тільки здається, що діти не розуміють, - розуміють вони і запам"ятовують все, головне правильно пояснити.
     
  11. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    1. Нам 6 років, самого не пускаємо. Не ті часи, не ті люди, не той район і ще не та дитина, щоб я могла бути за нього спокійною. Поки що. Може, як піде до школи, почнемо випускати потихеньку самостійно..
    2. Можливо, в окремих випадках, це і правильно. Я, наприклад, в 6 вже гуляла сама з 3-річним братом. Але, знаючи свою дитину - не поспішаю. В нашому конкретному випадку з мого боку це було б верхом безвідповідальності. Можу залишити лише під наглядом інших батьків, яких добре знаю, не більше, ніж на півгодини.
    3. Якщо пригощають печеньком на вулиці, то нічого (але малий мене завжди перепитує, чи можна, сам і так би не взяв), в гості без дозволу - не мона, відповідно борщем чи котлетою його не пригощають :)
    4. Не знаю, що Вам порадити.. Я правила час від часу порушувала, мене висварювали добре, але на вулицю таки випускали. )) Я, мабуть, провела б роз"яснювальну роботу, і якийсь час гуляла б разом з дитиною..
     
  12. ckorpionsha

    ckorpionsha Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Ну я не дозволяю телевізор і комп цілий день: мультик ранком і ввечері, решту часу бавлення чи зі мною чи сам. У нас гуляє один малий сам з 4 років (наш одноліток), то мама типу під предлогом" мамочки приглянуть", то потім ті мами жаліються, що примушений обовязок на них навішано. Бо не дозволиш дитині навіть чужій в біду попасти. А ще коли мама якась з своїма трьома і має дивитись за чужою дитиною. Я по свому бачу, що неуважний, може з горки задом впасти(але я недопускаю того), або одного разу біля мене провалився між перила дрибини напівкруглої, застряв головою, я чуть не посивіла чи дорога, буває бачу хлопці манять на інші майданчики і діти, котрі гуляють йдуть радо за ними. Та всяке може трапитись...Читала, що радять пускати дітей самих тільки з 8 років. Мій на селі витворяє всяке-різне біля мене, а тут без нагляду страшно пускати. Не знаю де правді бути
     
  13. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    це якщо тільки один і постійно.
    А якщо в дворі купа діток, і досить різні бувають ситуації. Деколи одна мама вдягне дитину і випустить гуляти до нас, поки сама щось доварює. Іншій треба збігати кудись, на пятнадцять хвилин а дитину не відірвеш від компанії. Ніхто ніколи ні на кого не бурчить. Я можу за Роміковим дружбаном придивитись, бо мамі в Метро треба, а діти так класно бавляться. Почався дощ, і ми з телефонного дозволу мами пішли до нас додому. Не бачу нічого в цьому поганого. Я сама так росла.
    Звичайно якщо одна з трьома, а тут їй ще двох в нагрузку - таке ніхто не робить, це і не тактовно до речі. Але якщо дітиська в пісочниці, яку я бачу з балкону, то можу залишити. Так само, якщо вони під під"їздом на лавочках конструктори розкладають чи ще щось там мудрують, то не стою над ними.
    Якби вікна виходили на інший бік, чи я жила вище, чи була б якась інша небезпека - то не допускала б такого, а так, дитячого майданчика в нас під вікнами немає, як і гірки з якої можна впасти, по деревах Роман не лазить. Є кущі, лавочки, пісочниця і дітиська. Роман чітко знає межі за які заборонено виходити і я це постійно контролюю зверху.
    Звичайно ж я йому не довіряю до кінця, цеж дитина, тому відійти так можу лише, якщо є хтось з сусідів з дітьми, причому якщо ті діти в даний час бавляться з моїм Романом.
     
  14. ckorpionsha

    ckorpionsha Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    купа дітей і купа мам і всі одноголосно говорять про навішаний обовязок..типу Ви пригледіть, а я в магазин збігаю. І потім коменти: що пізніше не можна в магазин чи магазин важливіше за дитину чи разом важко піти?? Ми на 3 поверсі, вікна всі на майданчик виходять, у нас горка, змієвик-горка, дерева, де мій малий сидить, і інші горки то він всюди!!!! плюс собаки в будинку і час від часу на них попадаємо, а собаки без поводка ..мол не кусає. Алкоголіків купа...І я як почитала ще випадок з 4-річним хлопчиком, що сталося..то охолола. Є мами, які у 9 років з дитиною гуляють, а є які вважають, що в 3 вже пора. Кожна мама свою дитину знає, і сподіваюсь мій через рік буде уважнішим. Але дитину на щось підбити, типу та лізь..то не страшно - легко. І всяким-різним діток теж пригощають чужі мами, але кожна мама має якесь табу для своєї дитини... Коротше: не можу я його ще самого пустити надвір
     
  15. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Нє, ну в такий двір я б і в 7 не випустила...думаю...
    Так само на дитячий майданчик ходим лише разом. Бо то таки не жарти, те що вони там витворяють.

    а навіщо погоджуються пригледіти? щоб потім бурчати?
    Я якщо не хочу, то так і кажу зразу, що не можу, або боюсь, або він мене не слухається.
    Проте не бачу і в тому нічого такого складного.
    В сусідньому будинку теж маєм купу друзів-однолітків. Там не залишаю, бо вікна туди не виходять, крім того там є 2 майданчика, де справді може щось і трапитись, але бачу мамусі там теж так чинять. І випускали діток до нас щей раніше, до 3- рочків, поки наприклад мама другу дитину ранньою весною погодує і збере, перша вже бавиться з нами, а не сидить і не париться.

    Але подвір"я-подвір"ю не схоже.
    В нас тут атмосфера щей домашня. Будинки не висотні, всі про всіх все знають.
     
  16. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    десь місяць тому, ще до ремонту, мій малий декілька раз гуляв сам. У нас спокій райончик, площадка виходить в закритому колі з будинків.
    А що робити коли діти сплять в різний час. Старший лягає в обід, встає в 17 і хоче гуляти. А молодший якраз засинає, на вулиці не спить бо дуже діти шумлять.
    Ось так старший і випросив мене впустити його на вулицю, молодший спав, а я весь цей час стояла на балконі і дивилась.
    Але тепер після ситуації з сусідом впевнена що самого не випущу гуляти
     
  17. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

     
  18. Ruana

    Ruana New Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Донька гуляла у дворі з подружками із садка з 5 років (я все бачила з вікна, зазвичай мами подружок гуляли поряд з меньшинькими дітьми). З двору без дозволу ніколи не йшла. У гості лише на чай і з отримання дозволу. Не намагаюсь повністю контролювати дитину, але завжди у ній впевнена (зараз доньці 8).

    Зараз у Львові скрутна ситуація. Двору немає, подружок немає. Сподіваюсь на швидкі зміни до кращого. Зараз вчу доньку в орієнтуванні у новому місті. Переїдемо у інший район (там є двір) вивчимо місцевість і знову відпускатиму гуляти з новими подружками.
     
  19. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    От тільки сьогодні написала допис, що малий гуляє сам, і мала пригоду. Вийшла я з Марком по Сашку, щоб вести його на карате. І тут бац - нема його в дворі...і хлопчиків, з якими він бавиться - теж нема...Я починаю ганяти з візком по периметру, знервовано вишукуючи Сашу по деревах (в нас всі коліна оббиті, лазить по всьому, що бачить), нема ніде....Витягаю телефон, щоб дзвонити чоловікові..Яке вже там карате...А тут якась жіночка питає, чи я часом свого малого не шукаю, бо 3 діток залізли під машинку, в хованки бавились. Ну й мій там був. А ще дуже переживаю, щоб він до когось додому не ходив, бо він вже до нас привів раз 3 незнайоми хлопчиків. Ввечері я йому пояснила, ЧОМУ не можна водити до нас незнайомих діток і заборонила категорично самому отак по гостях ходити.
    З другого боку, в 6 років я вже сама гуляла, але в нас і містечко набагато менше було, й будинки 5-поверхові й сусіди всі одні одних знали...І лазила я по деревах, турніках, й падла ц забивалась і росла отак...Я мам з двору нашого не дуже знаю, тих, що гуляють з 2-3-4 річними дітками, але свого часу, коли Саа був менший, то старші хлопчики теж самі гуляли..Тепер мій підрі і так получається, що мусить гуляти сам. Дома він нудиться, сам бавитись не хоче, хоче , щоб я тоді з ним бавилась, зазвичац це хованки. Мені з Марком такі ігри не дуже підходять. Ще до кінця червня малий ходить в садок, а як я переживу липень-серпень - навіть не хочу думати, бо дати в село - теж не вихід, малий по-перше ревнує, по-друге є плавання й карате, де літніх канікул нема. Випускаю його самого, а сама переживаю (((...
     
  20. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    В аналогічній ситуації старша просто перестала спати в обід (((. Точніше, вона би спала, але я її не вкладала, бо не мала виходу. зЗ 11 до 12-30 спала менша, з 13 до 16 - старша і з 17 до 18 - знову молодша :). Гуляти при такому режимі не виходило. А от коли молодша перейшла на одноразовий сон, вони знову спали разом. Так сплять і до сих пір. Єдине, що я старалася, щоб по часу вони завжди засинали одночасно.
    Стосовно гуляння. Ми живемо в селі, на надзвичайно спрокійній вулиці, де за день проїжджає 2-3 машини ). І мої діти з цього року ходять самі гуляти. Найчастіше всі подружайки збираються у нас на подвір"ї, рідше - дома. Але я не переживаю, якщо вони з подвір"я кудись підуть. Знають межі і за них ніколи ще не виходили. Строго -настрого заборонено виходити на головну дорогу і навіть на сусідню вулицю. Благо, що всі знайомі діти живуть рядом.