Самостійні прогулянки наших діток

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем poputochka, 23 Жовтень 2010.

  1. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Не знайшла такої теми, а питання самостійних прогулянок для нас зараз постало дуже гостро.
    Моїй старшенькій зараз шість років,вона ходить у перший клас,і з серпня,після випуску з садочку я пускаю її гуляти самостійно. На це є кілька причин,і зокрема відсутність сторонньої допомоги та наявність молодшої дитини,а також небажання старшої гуляти з нами з візочком - їй тепер цікавіше на подвір"ї з друзями. Але такі прогулянки мають свої плюси - дитина дихає свіжим повітрям навіть коли мама немає можливості з нею гуляти, вчиться самостійності,і мінуси - я не можу повністю контролювати чим займається дитина на прогулянці (результат- подерті куртки,брудна з ніг до голови) і захистити її від небезпек, постійно переживаю.Також насторожує не дуже відповідальне ставлення дитини до заборон - не йти туди, не робити того. Трапляються і конфлікти.
    Тому хотілося б взнати думку форумлян з цього питання:
    1.Чи пускаєте Ви своїх діток гуляти самих, а якщо так, то з якого віку.
    2.На Вашу думку - пускати 6-річну дитину гуляти самостійно - це правильно,чи лінь і безвідповідальність батьків ( думки родини і сусідів розділились).
    3.Чи нормально, якщо сусіди, з дітьми яких гуляє Ваша дитина,годуюють їх разом за компанію, якщо дитина без дозволу йде в гості ?
    4. Чи заборонити дитині гуляти самоостійно,якщо вона не виконує встановлених правил?
     
  2. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    1. Моїй Яні - див. лінієчку. Саму гуляти пускаю від літа тільки надвір, коли приходимо до моїх батьків (прекрасний великий зелений двір, як маленький ліс, з балкона видно, де є дитина), і тільки на короткий час - до години. Час від часу виходжу на балкон дивитися, що вона робить, бо то таке шило - і на дерево може вилізти, і на пеньки великі, і стрибати з них - все-таки трохи переживаю, щоб собі голову не скрутила. Мене саму пускали в двір (з сусідськими дітьми) з 7-річного віку.
    2. Думаю, якщо в такий двір і з іншими дітьми, то нормально. Гірше, якщо батьки невідомо де, а діти по вулицях ганяють самісінькі, на гаражі вилазять, на скейтах по дорозі з гори проносяться і на велосипедах перед самим носом у машин проскакують (неодноразово таке спостерігала).
    3. Цілком нормально.
    4. Загалом так. То ж ще все-таки дитина - 6 років, то не дорослий. Деколи і підлітки всі правила встановлені порушують, аж гай шумить, а тут дитина. Діти ще не до кінця усвідомлюють, які можуть бути плачевні результати їхніх помилкових дій. Тому я з Яною так робила: дитина і сама, і не сама - на майданчику з дітьми ганяє, а я з іншими мамами просто збоку сиджу на лавці в сторонці і в очі не впадаю:connie_pull-pigtail, дитина завжди в полі зору. Або надворі сама або з сусідськими дітьми, а я з вікна через штору час від часу дивлюся, що вона робить.
     
    Останнє редагування: 23 Жовтень 2010
  3. Lavazza

    Lavazza Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    1.Яринці в кінці серпня виповнилося 6 років. Пускаю саму гуляти (не падайте :) ) з 4-х.
    2. Залежно де і з ким. Наш двір невеликий, повністю проглядається з вікна, гуляє завжди багато дітей приблизно одного віку. Спочатку я не дозволяла виходити за межі подвір"я, цього літа вже можна було в сусідній двір, навколо дому і в магазин, але тільки попередивши перед тим. Найголовніше мабуть, чому я пускаю гуляти саму - я знаю, що Яринка без дозволу нікуди з подвір"я не піде.
    3. Стосовно їжї - нормально ставлюся, в гості без дозволу - однозначно ні, я маю знати, де її знайти.
    4. За порушення правил швидше за все, що повністю гуляти без мене не забороню, але на деякий час - так.

    Найбільше я переживаю, коли вона виходить одна гуляти, то пильную з вікна. А коли є ще діти, то і пильнувати не треба, Ярина приблизно що 10 хвилин за чимось бігає до хати, або "мамкає" під балконом.
     
  4. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Мої гуляють самі з першого класу. В першу чергу тому, що їм вже не цікаво зі мною гуляти на подвір"ї. Футбол, ролики, баскетбол, теніс. Взагалі таке, що моєї присутності не потребує. Але я їх бачу з вікна\балкону. Ну і в нас велика площадка з полем, тенісним столом, пауком-драбиною, гойдалками. Відповідно всі друзі їхні сходяться на неї і вони ганяють. Якщо б не було площадки, мабуть би впускала самих пізніше.
    2. згідна Яською
    3. у нас сусіди не годують, в нас дітлахи годують один одного. Наганяються, а потім куплять води (солодкої), нап"ються, а мої діти від неї рвуть. Довгий час воювала, щоб не пили. А якщо печенько якесь там, то нормально.
    для мене це не нормально, сварю і наказую. Вони мають подзвонити в домофон і спитати дозволу. Деколи забувають, то на наступний день на вулицю не йдуть.

    Я забороняю, але не на завжди. Пояснюю, що мусять посидіти дома, щоб запам"ятали правила.
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Хе, відповім і я, бо в нас ситуація "невільна", так би мовити.
    1. Самого гуляти не пускаю, бо це заборонено. Сама дитина може гуляти щойно тоді, коли їй виповниться 12 років. До того часу батьки мають бути з нею, де б вона не гуляла. Сама кілька років тому була свідком того, як батьки ходили гуляти до парку зі старшими вже дітьми, при тому, що парк був через дорогу й батьки могли бачити майданчик через вікно свого будинку.
    Відпустити дитину саму не вийде ніяк, бо інші люди просто спинять дитину й спитають, а де твої мама-тато? Якщо дитина відповість, що вдома чи на роботі, чи ще десь, але не з дитиною, то до вас прийдуть не лише з вашою дитиною, а й з поліцією.
    Пригадую, як у Нью Йорку йшли парком і Дарко вирвався вперед. Попереду його зразу спинили й спитали, де батьки. І біля нього стояли, поки ми не підійшли на кілька метрів ближче, тоді та пара пішла собі далі.
    2. 6-річну дитину я би пускала гуляти в двір, при тому загороджений двір. Коли ми гостюємо в друзів тут чи в Гамериці, то я за дитину тоді не переживаю, бо знаю, що хоч і можуть побитися, але від чужих людей вони захищені. До парку чи до магазину би не пустила. Не вважаю сучасний світ безпечним, та й коли я мала була, теж безпечно не було. Дуже добре пригадую, як мені нераз було страшно, а що як мене в машину затягнуть силою, як я буду відбиватися. Так що я би й своїй дитині таких страхів теж не побажала.
    3. Щодо сусідів, то вважаю, що це однозначно ненормально. Тут таке взагалі не уявляю навіть. Завжди спитають або пошлють дитину спитати, чи можна в гості. Ще й спитають, що не можна дитині їсти.
    4. Якщо дитина порушує якісь встановлені правила, тоді так, однозначно повинна втратити самостійні прогулянки на якийсь час, аби знати, що втрачає, якщо батьки не мають до неї довіри.
     
  6. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    1.Пускаю, з 4х рочкiв але жили на першому поверсi то бавилась прямо пiд вiкном причому зараз iй 7 то бавиться тiльки пiд балкономнавiть як дiти трохи далi то до них не йде....але як у бабусi (там особняк) то перевертають цiлу вуличку))
    2. Залежно куди пускати i яка дитина.
    3. Не нормально без дозволу. Сама не годую чужих дiтей окрiм тих чиiх батькiв знаю дуже добре i близько. Але цукерки печиво виставляю, пригощаються всi.
    4. Заборонити.
     
  7. Aster

    Aster Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    1. З 6 років у двір чи на футбольне поле (щоб видно з вікна), ненадовго
    2. Якщо довше, ніж на 1-2 години і далі, ніж двір - то безповідальність
    3. Годувати нормально, якщо вже в гостях. Але ось без дозволу батьків брати додому - НІ!!!
    4. Так, на деякий час. Потім знову дозволити.
     
  8. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Не пускаю. Мені з вікна дуже погано проглядається двір - заважають дерева, відповідно я не можу бути впевнена у тому де мої діти зараз. Можу випустити їх швидше, якщо вони вже готові гуляти, а ми з Марком ще ні. Але про те, щоб не ходити на сусідній майданчик вони пам"ятають рівно 15 хв. (якщо я вийшла з візком до завершення зазначеного часу, то діти там,де і мали бути, якщо затрималась, то вже сидять на дереві на іншому майданчику :) )
    Я не є мама-квочка, не бігаю крок в крок за дітьми, але наразі ще маю можливість і час із ними гуляти, то ж власне це і роблю. Часи зараз такі, що до чужих діток всім байдуже. Мимо пройдуть і ніхто не поцікавиться чи то є нормально, що якісь здорові коні зачіпають набагато менших дітей і все таке...
    Але мушу зазначити, що у нас гарна компанія у дворі, ми всі здружились із народженням дітей і пройшли вже разом садок, тепер школу і якщо виникає така потреба, то без проблем можемо підстрахувати одні других. Це дуже добре, бо знаєш, що можеш спокійно собі займатись своїми справами у той час, коли твоя дитина гуляє, бо за нею пригляне людина, якій ти довіряєш.
    Часом, щоб приспати Марка, треба зробити "коло пошани", відповідно виїхати за межі подвір"я і тоді я залишаю їх, попередньо повідомивши, що присплю Марчика і скоро буду, щоб нікуди не ходили. То має якусь магічну дію - почуття відповідальності змушує їх бавитись на одному місці поки я не приїду назад. :)
    Все частіше думаю, що всеодно колись треба буде починати оте самостійне гуляння, але мабуть раніше наступного літа ще не будемо такого практикувати.
    П.С. У моєї старшої доні є друг (вони спочатку в садочку страшенно воювали, а тепер дуже гарно товаришують), то він завжди прийде спитати чи можна Терезі разом з ним піти на інший майданчик чи у магазин, і завжди каже, щоб я не хвилювалась, бо він за нею пригляне і прослідкує, щоб все було добре. :) О как! (с) А я боюсь дітей самих пускати, з таким бодігардом! :connie_pull-pigtail
     
  9. Borodinka

    Borodinka Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Цього літа мої дівчата почали гуляти самі (6 і 4 роки). При чому Катрю без Яринки не випускаю. Пильную з вікна, прошу з подвір"я не виходити. Коли ідуть у гості, то завжди попереджають і я телефоную до батьків, коли хто до нас приходить. Гощу дітей завжди! Бо тоді і мої за компанію їдять! Поки ніхто не жалівся :). А з приводу не пускати самих за провину, то я такого не практикую, бо вважаю, що краще, щоб діти гуляли, ніж сиділи вдома.
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Не знаю, як іншим, але мені йшлося, що коли порушили правила самостійного гуляння, тоді наступні 2-3 рази гуляємо разом, а тоді знову дати дитині чи дітям шанс.
     
    Останнє редагування: 24 Жовтень 2010
  11. МарянаК

    МарянаК Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Мій "кавалєр" почав сам гуляти, від тоді, коли в нас з"явилась Андріанця - 4,5роки. При чому ми живем в особняку, і сам гуляє - то я розумію що не на подвір"ї, а на вулиці. Спершу "відвідав сам" всі місця, що були заборонені, тепер вже це йому не цікаво.(Але на початках мені було тяжко і страшно). До сусідів, може зайти , пригоститься хіба солодким (бо вдома трохи обмежуєм солодке). Я багато стараюсь розказувати і пояснювати чогО не можна далеко їхати(на ровері) і як важливо казати куди саме йдеш - деколи памятає про це, але більшість - просто лєнь зайти додому і сказати. Наказувати - а толку: зразу зробить щось "на зло" - краще лишній раз (можливо і сотий) обговорити ситуацію і пояснити... Чим стає старший - "розумнішає" так як би.
     
  12. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Мої самостійно почали гуляти на подвір'ї десь тоді, коли меньшому було 2 роки. А цього літа ми вже дозволяли їм виходити за межі подвір'я, але вказували межі вулиці, куди можна йти. Вони кажуть, якщо збираються йти до когось на інше подвір'я, але було декілька разів, що вони пішли без дозволу, то ми їх не карали, а пояснювали що так не можна робити. Піти до когось до хати - не бачу в цьому нічого поганого, аби я знала до кого, ну і звісно що їх там пригощають це теж не погано, бо там вони можуть з'їсти те, що вдома не хочуть. Але ніхто їм там такого як суп, гарнір не пропонує - переважно щось солодке (печиво, цукерки чи фрукти). Ну і з собою діти можуть виносити печиво і пригощати сусідських дітей.
     
  13. mamaTimy

    mamaTimy ... трохи вредна))

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Ой сину 4,5р.а я не відпускаю. Вроді хочу хоть по пів години,та страхи лізуть в голову.В дитинстві мене просив якийсь мужик в машину сісти,казав там моя мама (я знала що вона дома) було мені років 8-10,потім забіг за мною в під'їзд.Добре сусід вийшов я повз пробігла вище,а той втік.Хто це був досі незнаєм.По сусідах ходити,недобре,але хоч попередити. Пригощаю чимось нейтральним,або як знаю дитину.
     
  14. Sonne

    Sonne Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Моїй майже 3.Можу випустити на подвір"я на 15 хв. швидше (живемо в особняку), поки збираю масю і себе. Недавно побачила останній кліп Океану Ельзи, там де собаку гицлі зловили. Ото вражена була, яїй пояснила, що песик був нечемний, не слухався господаря і побіг далеко, де його не було видно господарю, тому його і піймали погані дяді, а господаря не було поруч, щоб захистити. Тепер на якийсь час проблем нема:)
     
  15. Gala

    Gala Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Старша почала їздити ровером на стадіон десь рік тому.Зараз їй 8.(стадіон через дорогу)Живемо у власному будинку з великим подвір"ям.Мені частина стадіону,де вона їздить видно з вікна,то час від часу дивлюся.Вона і сама довго не катається,бо дітей однолітків нема і їй не цікаво одній.Меньшій 5 років,сама не гуляє і навіть з сестричкою боїться йти.,тільки з нами-батьками.Ще старша може піти в магазин ,який теж на стадіоні.В гості до сусідів самі не ходять...
     
  16. GaykaDesign

    GaykaDesign New Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Может я и параноик,но не могу я выпустить своего ребенка гулять саму на улицу. Через неделю ей будет 8.Девочки мы ж сейчас не при совдепии живем и не в селе на 2 дома где все друг друга знают. Мы вобще в районе вокзала живем,ходят непонятно кто. Буквально этим летом сидела с дочками во дворе,они гуляют я на форуме сижу,и думала про то что они уже подросли и пора оставлять самих. Вечером приходит муж домой и рассказывает про 10летнюю девочку которую увели со двора из кучи детей и изнасиловали в соседнем сквере. Вот и оставляй детей после этого:girl_sad:
     
  17. pushok

    pushok New Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Моєму старшому синочку буде в жовтні 6 рочків,гуляти сам почав минулого літа,коли я сиділа дома з меньшим братиком.Звісно я периживаю кожну хвилину ,а взагалі, я вважаю, дитина сама має вирішити коли вона готова до самостійного гуляння.
     
  18. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Моїй 7 і вона не хоче гуляти сама, хіба що зі знайомими старшими дітьми і так, щоб її було видно. За межі двору не вибігає, хіба що деколи йдуть всі разом через дорогу до технікумівського саду, тоді мені каже, але я все-одно час від часу поглядаю. В гості також сама не піде, а от мала з сусіднього двору мало не з трьох років сама собі бродить, до нас зайшла в гості, коли їй ще 5 років не було, я сама мало не посивіла, думала, що її мама може хвилюватися, а точної адреси або телефону, щоб попередити, не мала, насилу якось вмовила, щоб вона пішла сказала комусь з старших, що буде в нас. То вони навіть не помітили її відсутності!
     
  19. Solomi

    Solomi New Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    Щось 21 століття внесло свої корективи і в самостійне гуляння наших дітей.

    Ми гуляли в дитинстві самі в дворі вже в 6-7-8 років, а тепер настільки це все страшно, що краще перестрахуватись , ніж .....
     
  20. Soneliya

    Soneliya New Member

    Відповідь: Самостійні прогулянки наших діток

    В нас підростає синочок і дуже цікаво довідатися від мамочок зі старшими дітками про їх досвід в плані прогулянок! :girl_wink: