Робота за кордоном

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Svjatkova, 2 Лютий 2016.

  1. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Ну так, звичайно, вивчити мову, якиби не так. Знаю такі речі з перших уст, так що не треба. Це реально, звичайно, але дуже важко. Людина, до слова, таки стала лікарем, хірургом, здається, але шлях до того був роками і дуже важкий.
    А в загальному шлях до мрії теж різний, щоб здобути " міфічно престижну професію" і прикладені зусилля різні теж. Ну і представник " міфічно престижної професії завжди може освоїти мануальну, але от навпаки ...
     
  2. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    На мою думку, лікар - не дуже вдалий приклад.
    Бо якраз українські лікарі (не всі, але, на превеликий жаль, більшість) в Україні займаються зовсім не тим, чого вимагають від лікаря в Європі чи в Штатах. І якщо їх санітарами готові брати, то це, напевно тому, що такий рівень.
    Маю знайомого реабілітолога, який переїхав в Європу на постійне проживання 11 років тому. Одразу працював за фахом, але з найменш захищеними верствами населення. Постійно вчився. Спав по 4-5 годин. Не завжди доїдав.
    А зараз має свій приватний кабінет, напрацьовану клієнтуру, потрапити до нього на прийом - справа не з легких, бо всі години розписані на кілька тижнів вперед.
    І дуже непогано почувається. Бо руки з правильного місця, готовність працювати (а не чекати, поки халява з неба впаде) і голова, не зіпсута українським очікуванням хабаря і "по знайомству".
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Подобається Подобається x 1
    • мімімі мімімі x 1
  3. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Тобто людина приїхала, бувши спеціалістом ( я не про диплом, а про вміння), вчила додатково мову, підтвержувала свій диплом і потім свій рівень знань на даний момент, відпрацювала практику при лікарні, і стала врешті знову хірургом? І на це їй пішло більше як 4 роки? Бо це нормальний термін. Якщо ж ні, це або такий рівень знань, або боязнь здавати екзамени, або чекання манни небесної, або небажання дізнаватися що де і як, або звикле "я чудовий спеціаліст відівчився в медичному 7 років, приймайте мене таким як я є, вчитися не буду, я й так всьо знаю". Ніхто нас , отаких милих українців, ніде не чекає, їм потрібні кваліфіковані працівники, а це різні речі, і як всі знають, треба працювати, а не займатися хтозначим, щ в нас назагал прийнято називати роботою. Щоб взяти на роботу, ви ж ставите вимоги, то чому вас дивує, що щоб відповідати таким вимогам, треба вчитися? В наших реаліях достатньо заплатити за місце і мати відповідний диплом, або принаймі вступити заочно на фах, там інакше. Відрізняється держ служба і приватна, в пожній країні кожна з них має свої бонуси і привілегії, але зазвичай хочуть спеціалістів, а не хтознащо
     
    Останнє редагування: 27 Грудень 2017
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  4. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Так у нас теж, щоб набратися досвіду, зарекомендувати себе гарно потрібні роки. А не дати 2000уо, щоб тебе "запхали" на теплу місцинку і дивитись, щоб ще відбити ту суму на пацієнтах(клієнтах). Я знаю багато позитивних прикладів - як вдалося нашим співгромадянам досягти успіху в престижних і не дуже професіях за кордоном. Моя подруга з 2002 року в Лондоні. Спочатку картоплю перебирала, потім була менеджером-консультантом в офісі. Зараз закінчує навчання на юриста і далі працює вже за вищим фахом у фірмі, де вона себе гарно зарекомендувала.
    За кордоном на те, щоб здобути фах і просунутись по кар.драбині йде багато років. То у нас звикли, якщо в 30 не начальник - то вже все, життя марно промайнуло))) Я працюю на під-ві, де буває багато іноземних делегацій, і з Європи, і з Азії. І неодноразово від них чула - О, у вас такі молоді керівники(начальники цехів, підрозділів). І справді - більшість їхніх представників-керівників - люди за 40.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  5. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @HOPIC та все правильно, я трохи не про те. Тут швидше порівняння. Мене трохи заїло порівняння. Якщо хтось розробив меч, яким мавпа вбила дракона, то це нема про що дітям розказати, от зате про роботу сантехніка можна розказувати і розказувати... І от за кордоном укр сантехнік ну просто зорі з неба хапає. Але реально це професії зовсім різного рівня, тут навіть нема що порівнювати.
     
  6. KrystynaM

    KrystynaM Well-Known Member

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  7. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  8. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Ви знаєте, таки трохи хапає, але якось ненаші люди з того не паряться. Як я побачила, що деякі мої канадійські знайомі при потребі не можуть тумбочку скрутмти, в резетці ковирнутися, напевно відкрутити сифон то був би для них вищий пілотаж..коли я так поцікавилася чи їм би не хотілося то вмьо вміти хоть трошки робити, вони на мене подивилися приблизно як на ... нащо, якщо є спеціаліст? І цей спеціаліст приносить непогані грошв, я за стільки років не назву точну суму виклику електрика і перелік робіт, але це така добряча частка зарплати. Так, та людина має ліцензію, дозвіл робити під час монтування будинку і спеціального підключення, платить податки, і голими руками в розетку не пхається. Ну але, це ж не лііікар, ююююрист чи хто там далі. Просто людина, просто робота. В нас он сантехнік з жеку сидить і копирсається в тих трубах, як я в свому печиві, довольний. Хз чи він така вже пря тяглова конячка в сімї, і скільки заробляє я не питала, але професію він вибрав сам, бо досяг все, що міг досягнути з тими можливостями на попередній, сам казав. Тому то таке, сантехнік, електрик це взагалі чари бари для мене, взуттєвик, але в нашій країні важливий диплом, тому так є
     
  9. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Та може не зовсім вдалий, але він якраз найбільш яскраво ілюструє.
    Так, той чоловік, про якого я писала так само як ви пишете дуже викладався, ще й на якісь будови ходив, бо ж жити за щось треба було і якесь навчання, ніби було. Я вже і не пригадую, давно то було. От тільки запам'яталося будова, Червоний Хрест, потім асистент. Таки досяг мети, але шлях ой який не легкий. Я це до того, що з робітничою спеціальністю приїжджають і працюють, а от в інших випадках приходиться дууууже викластися, щоб досягнути бажаного.
    От, наприклад, у мене однокурсниця по грін карті виїхала. Закінчила філологічний. Ну філологічний це ж не юридичний, мова вона і в Африці мова, правила не міняються. Але пробувала той диплом легалізувати, чи як воно там називається, то зарахували щось тільки двачи три предмети і все. Мусіла поступати в коледж і вчитися. А от в ательє, бо шити вміла, зразу взяли, там і працювала, а як вчилася то і мама з Італії помагала і тато десь на заробітках був. Не хочуть іноземців до престижніших професій допускати, треба викластися конкретно щоб чогось добитися. Виняток, якщо на роботу запросили.
     
  10. Fiancee

    Fiancee Well-Known Member

    KAPUCHINKA, та бо ми країна третього світу. Українські дипломи закордом не є дійсні, їх потрібно нострифіковувати, а подекуди і вчитись, як не наново, то частково. Навчання є платним, тому потрібно і вчитись, і працювати одночасно. Так, шлях не простий, але ніхто не допустить до не простої роботи не будучи впевненим у вміннях людини. І тут мова йде не про престижність тих чи інших професій, а про відповідальність у сфері лікаря і у сфері простіших робочих.
    Ну, але правда залишається така, що добрий спеціаліст має бути у будь якій сфері.

    Надіслано від мого MX5, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  11. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Підтверджую. Є знайома, вчилась на паралельному потоці по спеціальності "німецька мова". Вийшла заміж за німця, переїхала до нього в Німеччину. Правда, довелось там підтверджувати свій диплом і додаткову освіту отримувати. Працює економістом.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    @KAPUCHINKA Не хочутьіноземців до престижнішихпрофесій допускати, требавикластися конкретно щобчогось добитися. - це не є так. Ви ж самі визнаєте, що справа не в твоєму походженні. Справа у знаннях і вміннях. Ну не можеш ти працювати на престижній роботі без мови, бо ти елементарно не зможеш якісно виконувати свої обов'язки. А вільно володіти мовою - то не рік навчання на курсах, то набагато більше навчання і практики. Я працюю в сфері ІТ, і тут диплом мало кого цікавив. Потрібно мати знання і вільна мова, бо ти працюєш в команді, щодня звітуєшся, щодня маєш зустрічі і мусиш висловлювати свою точку зору, пояснювати щось і т.д. Ну а лікар чи юрист - я взагалі мовчу. Ви не можете бути гарним юристом в США без мови і без тутешньої освіти. Тому що законодавча база інша, система інша - треба отримувати освіту. Лікар як буде спілкуватися з пацієнтами і колегами? Як він взагалі буде працювати в лікарні тут, якщо тут кардинально відрізняється обладнання, методи, страхова медицина як система? Знову ж - треба вчитися. Ці закиди, що наш диплом не визнається, мають реальне підгрунтя. Бо справа не в дипломі, а в тих знаннях і досвіді, що стоять за тим дипломом. Ніде не легко щось здобувати, треба багато вчитися і працювати. І походження як таке до цього має досить опосередковане відношення.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 11
  13. jylanda

    jylanda занууууда

    Справа не в тому, що не допускають, а в тому, що шукають можливість порівняти різні системи і програми навчання. Ну не можуть вони підтвердити диплом іншої раїни, якщо нема спільної програми. Вчитися складно, треба добре попотіти, але палки в колеса ніхто не вставляє. Вчилася, міняла професію, пахала і рівнялася на місцевих, бо ніхто мені поблажок не робив. А те що взяли одразу кравчинею, то теж логічно, вона ж навики може одразу підтвердити.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @Oleksandrochka ну ви і загнули. Без знання мови. Чи я десь таке писала? Ну це ж смішно. Знання мови, хороший спеціаліст, то вже навіть не обговорюється. Але який хороший не був, всерівно важко. Ну що стосується ІТ то ця професія таки без кордонів, то факт )))
    Але дівчата, справа ж не в тому, просто зовсім нормально не хотіти щоб дитина стала двірником, штукатуром, плиточником, сантехніком, водієм трамваю. Ну хіба ні? Які тут можуть бути притензії? Нащо казати, що в когось результат роботи видно, а в когось це фігня за яку шальоні бакси платять. Шальоні бакси нікому з неба не падають, і на них треба чорно і багато пахати, і та паханина починається ще зі шкільної лавки.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  15. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Ну якби взяли відразу викладати вона б теж відразу навички підтвердила, але ж не взяли.))) Так що є професії де за право працювати в тій чи іншій сфері треба добряче попотіти, а є такі, де просто достатньо бути хорошим спеціалістом.
     
  16. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    @KAPUCHINKA професія водія трамваю (метро, автобуса) в США високооплачувана і передбачає багато пільг. Туди не легко піти працювати, треба вчитися і здавати екзамени.
    Я напевно не розумію вас, а ви мене.
    Палки в колеса ніхто нікому не ставить. Всюди цінять висококваліфікованого спеціаліста. А для того, щоб працювати на гарній роботі, треба відповідати вимогам конкретної посади. Я дуже сумніваюся, що ваша знайома з філологічною освітою могла б на рівні працювати викладачем філології тут, чи де наприклад можна застосувати ще її знання? Філологія, як на мене, взагалі невдалий приклад. В сфері маркетингу і реклами могла б працювати, в видавництві, якщо так супер знає всі нюанси мови, в цій сфері не вимагали б диплом скоріш за все. Як на мене, то для роботи в такій специфічній сфері треба бути носієм мови (якщо хочеш працювати з носіями). Або ж викладати курси для неносіїв. Мені пропонували таку роботу.
    Не варто з вирваних прикладів складати судження про те, що к8огось десь не допускають. Можливості є у всіх, а вихідні дані в усіх різні. І конкуренція є так само.
     
    Останнє редагування: 27 Грудень 2017
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 1
  17. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @Oleksandrochka а що висококваліфікованого спеціаліста в Україні не може бути? Українець не може відповідати вимогам конкретної посади? Може, напевно, але диплом таки не підтверджують. А без диплому ти в прольоті. Впринципі все логічно країна дбає в першу чергу про своїх громадян.
    Палки в колеса, звичайно, ніхто не вставляє, ну але коли тебе там ніхто не утримує, ти мусиш заробити на себе сам, то реально важко ще й паралельно вчитися, при чому навчання не є безкоштовним на нього теж заробити треба і час на навчання виділити.
    До речі, однокурсниця викладач української та сербської мов, думаю, якби той диплом їй визнали, то вона б досить не зле справилася б. Молодий спеціаліст не є автоматично поганим спеціалістом, та й, зрештою кожен висококваліфікований спеціаліст був колись молодим спеціалістом.
    Щось я не впевнена чи по темі пишу, а мені вже попередження прийшло, то писати більше не буду, прикро буде як заблокують.
     
    Останнє редагування: 27 Грудень 2017
  18. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    та може, чого ж не може бути висококваліфікованим. Є певні правила, за якими проводять евалюацію диплому. І ці правила стосуються всіх, хто отримав диплом закордоном. Вони різні, залежно від країни. І певні спеціальності потребують отримання освіти заново (ніяких предметів не зараховують грубо кажучи). Так, ніхто не утримує, якщо не маєш стипендії і не вчишся на PHD. А де мене повинні утримувати? Тут і місцевих студентів ніхто не утримує, так система працює. І я це не вважаю фактором "обмеження" в отриманні освіти-роботи саме для іноземця. Добре-погано - кожен вільний думати, як хоче. Але тут так є. І місцевий студент повинен заплатити за навчання і вивчитися, щоб працювати лікарем, навіть медсестрою. І йому важко фінансово теж. Це ринок. Ми щось тут вже намішали все підряд.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Напишу по темі:в останньому випуску Експресу була стаття про роботу в Ізраїлі. Коротко:Україна уклала угоду про забезпечення 20 тис робочих місць на будову. Потрібні плиточники, кровельники, арматурники і маляри-штукатури. Усе офіційно відбувається через Центри зайнятості. Зарплата десь 42000 грн в місяць обіцяють.Контракт максимум до 5 років, після того назавжди покидаєте країну. Детальніше, якщо когось зацікавить, можете знайти статтю або в ЦЗ взнати.

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
  20. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

     
    Останнє редагування: 28 Грудень 2017