Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Koza-Dereza, 23 Лютий 2010.

  1. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    ой, зарано я похвалилась.
    вчора ночувала у нас моя мама. не знаю, чи то присутність бабусі так вплинула, чи що, але Настя вела себе не так, як завжди.
    постійно повторювала, що її ніхто не любить, що мама доглядає братика більше, ніж її і тому подібне.
    вечір був шаленний, бо влаштувала старшій дитині плавання у ванні, плюс голову вимивали перший раз за останні півтора місяці, молодший то все споглядав, ождним словом носилась я по квартирі,як ненормальна.
    і в один момент, біжучи з ванни на кухню, кидаю погляд у кімнату. сидить Сашка в кріселку своєму, Настя на колінах коло нього, одною рукою схопила за голову, а другою пхає дитині з усієї сили Сашкин кулак йому ж у рот. я не можу передати, що я відчула в той момент. Гамма почуттів не передається словами. я з себе витиснула хіба:"Настя, що ти робиш?" і сльози мене здушили, пішла у ванну. мала зрозуміла, полетіла за мною, вішалась на мене.
    потім моя мама з нею говорила. в Насті моєї зразу страшна самокритика. починається розмова такого типу:"Я дура, я не знаю, чому роблю такі страшні вчинки, виженіть мене на вулицю". з такими розмовами старшої я взагалі впадаю у відчай. чим була спровокована вчорашня поведінка - не розумію. вдень гуляли втрьох, увечері приділила уваги одинаковісінько, навіть Насті більше.
    ще сказала мамі :"Я хочу, щоб убло так, як раніше, я, мама і тато".

    якщо присутність мами моєї то викликала, то я собі уявляю, що буде, як свекруушка до нас переїде (на час ремонту у своїй квартирі) :suicide:
     
  2. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    А як ви і ваша мама реагуєте на такі слова? Що робитие, говорите?
    Звідки така лексика? Ви себе критикуєте в присутності дитини? Чи хтось з близьких?
     
  3. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    в тому то й справа, що НІ!!!!!!!!!!! не критикую ні себе, ні дитину, і іншим не даю!!!!!!! маю до того болюче ставлення ще з дитинства!!!! колись мені дівчинка 6-ти років сказала речення:"Всі мають право на помилку, навіть дорослі", це саме намагаюсь любою ціною донести і до своєї дитини.
    коли Настя починає ті свої "не розумію, що зі мною робиться, я дура..." звичайно, що намагаюсь їй ті думки з голови вигнати. звідки така лексика - зрозуміти не можу взагалі. живемо окремо від батьків, вдома спілкуємось нормально, без скандалів, сварок голосних.
    когось вона мені нагадує в дитинстві, ота невпевненість і тому подібне... тому й так мені від того боляче...
     
  4. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    А ви запитуєте: "хто така дура?" Що означає це поняття для неї? Може ви емоційно сильно реагуєте на помилки/невдачі Насті?
     
  5. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    оте моє запитання, що вона робить, взагалі ні на що не було схоже. можливо, й справді занадто сильно переймаюсь всім тим і дитина інтуїтивно то відчуває, не знаю.
    питала її хто така дура, вона не розуміє того значення, але говорить його, як "шаблон".
    Настя моя дуже різна. з одного боку мега позитвна, мега комунікабельна дитина, а за хвилину все навпаки.

    як я б не старалась, але залишити по максимуму все, як було до народження Сашка я не можу. певно, велику роль відіграє наш спільний з Настюхою сон. тепер його нема,і впринципі, рахую поки що його неможливим пісоя випадку, коли, прокинувшись вночі, побачила, що Настя просто вляглась уві сні на малого. зранку вона того не пам"ятала, тобто зробила то не усвідомлюючи. та й Сашку "відселити" від себе - теж не можу, та й взагалі такий варіант не розглядаю.
     
  6. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    можливо, і проблема в тому, що ви хочете щоб все було, як раніше і багато сил та емоцій витрачаєте на неможливе? Бо нереально приділяти той самий обсяг часу в тій же якості старшій дитині, коли є 2-х місячне немовля. Я думаю, що перш за все вам потрібно віднайти гармонію в собі, власних переживаннях, не розриватись на чатини, бо діти все відчувають.
     
  7. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    В мене на такий випадок багато подушок навколо. І ще стараюсь відгороджувати меншого подушкою для годування. Правда Антон намагається на неї першим попою влягтись:girl_smile:. Так і спимо - один на мені, інший поруч але ноги на мені і ще й двох гладити потрібно. Мені б ще пару рук. А ще чоловік часто забирає його до себе спати, а він майже завжди приходить до мене.
    Вчора коли чоловік тримав Діму то Антон вдарив його по руці. Дуже ревнує тата до братика. І ще Антошик почав гризти нігті - під корінь згризає.
    Але саме цікаве, що Антон зовсім не розмовляє з чужими людьми і кричить до них "не буду говорити" і ледь не копається. А тут продавець в магазині спитала хто то в нас братик чи сестричка (я в слінгу була) і малий активно їй розказав, що то братик і який він маленький і як його звати і т.д. Я була здивована.

    А з садочку такого не могла принести?
     
  8. Котя

    Котя Оптимістка :-)

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Женічка, думаю що таке переживають майже всі, просто хтось в більшій мірі, хтось в меншій:girl_yes2:. також зауважила, що такі перли викидають в основному активні діти. Ви не повірите, але моєму молодшому 10 місяців, а я по сьогодні боюсь своїх двох малих залишати в кімнаті без нагляду, бо старший теж постійно провіряє межі больового порогу молодшого ( то вкусить його, то щипне, то десь потягне), на питання навіщо ти так зробив, відповідь одна : " Я не хотів, я більше так не буду, я просто з ним так бавився". З другої сторони він його дуже сильно любить, дуже тішиться, що в нього є братик, і деколи так обнімає Домініка, що той аж червоніє :8:
    Я впринципі це вже якось спокійно сприймаю, просто стараюсь багато пояснювати що можна, а що не можна:girl_in_dreams: Єдине , що моя мама боїться залишатись з ними двома, щоб старший щось не зробив малому поки вона відвернеться (просто були такі моменти:girl_sad:) . І це при тому, що йому приділяється дууууже багато часу, але висновок один ТЕРПІННЯ і ЛЮБОВ:girl_yes2:
     
  9. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    А мій старшенький знаєте що робить? Сідає на горшок пісяти і обпісює свої штани і труси і каже, що він попісявся. Не сварю. Пропонувала памперс вдягнути. Добре що хоть не какає в труси, а то ранок в дитини починається з питання "мама, Діма покакулькав?" (то моя мама так каже)...
     
  10. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    ми то вже пройшли. як і методичне засцикання ліжка, і спроби послинитись (ну, щоб зовсім як ляля бути).
    в усіх бувають такі моменти. тим більше, у Вашої Насті, як я розумію, один зі складних перехідних періодів. а Сашко зовсім крихітка. ще і бабусічки... все на Вашу голову... ще і хворіли нещодавно. тримайтесь, Ви - мудра мама, і завдяки терпінню і любові все стане на свої місця.


    деколи мені хочеться постригти Сергія налисо, бо Дмитрик ледь не піднімає його за волосся. напевно, всі діти так "бавляться" в якийсь період часу. тоді забираю крихітку в слінг, за деякий час Дмитро ходить за мною і просить дати йому "того малого їжака", бо він його "так сильно любить"..
     
  11. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    сиджу, як мішком прибита.
    от що нині заявив Дмитро:
    - я не хочу лялю. я хочу тільки маму. Я ЙОГО БУДУ ДУСИТИ І БУДЕ ТІЛЬКИ МАМА І ДМИТРИК.
    дослівно.
    я в шоці. невже я так неправильно поводжусь з дітьми, що такий перекос у стосунках? і де він взяв слово "дусити"...
    вже ж все було спокійно. а виявляється, у спокої виношувались отакі страшні плани?
     
  12. Asal

    Asal New Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    ого.... напевно йому замало уваги((((((((((

    ні в якому разі не хочу Вас лякати,
    Вам потрібно вияснити причину такої раптової зміни поведінки
     
  13. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    я думаю, тут без впливу дорослих не обійшлося. Не хвилюйтеся з приводу того, бо дитина такого віку ще просто не розуміє суті таких слів, а ваш страх відчує і зрозуміє як можна вами керувати на свою користь. Не звертайте увагу на ці слова дитини, але зверніть увагу на саму дитину. Думаю дитині справді замало уваги і він відчуває що таке життя з братиком йому не подобається. Життя "до братика" було кращим і дитина цього прагне. Просто маєте зараз навчитися не просто приділяти старшій чи меншій дитині увагу, а налагоджувати стосунки між братчиками. Діти мають розуміти що вони не єдині в мами-тата, але мама-тато від цього їх люблять не менше, а навпаки більше і сильніше бо їх двоє!!! ДВОЄ!!! Не один маленький а інший великий а двоє дітей!!! Діти дуже це відчувають. Все має бути справедливо по відношенню до обох дітей.
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Мій у 8 років "деградував" на місяць часу. Попісявся в штани, пив так, що все на себе розливав, вдавав, що їсти не може... А коли щось не подобалося, то не говорив, а відкривав широко рот і кричав "у-а-а-а-а". Потім "деградація" перейшла на більш прийнятний рівень - приблизно 5-річного, то це вже хоч якось можна витримати.
     
  15. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Ліль, а які обьєктивні причини такої "деградації" крім самого факту появи молодшої дитини?
    То так всі деградують на деякий час?
    БО наразі я з малою веду бесіди, про те що буде маленька ляля, що вона буде дуже маленька, дуже потребуватиме мами, циці, що її часто треба буде носити на ручках, годувати, памперси міняти і що Юля як доросла дівчинка буде мамі трішки помагати, і що я чекаю від неї слухняності, щоб маму не нервувала, поводила себе добре і т.д.
    І Юля після тих розмов мені переважно заявляє що вона буде маленькою лялею, я їй пояснюю що вона вже такою маленькою не буде, що вона ростиме і ставатиме більшою, а вона вперто заявляє що хоче бути маленькою.
    То вже тривожні сигнали на майбутнє?
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Психологи кажуть, що це доволі типова річ. Правда, те, що Дарко робив перший місяць не дуже нетипово, а так, то всі дітки за присутності молодших братиків-сестричок таке роблять, тому ціле щастя, що в нього така тотальна "деградація" тривала дуже коротко.
    Я вже десь писала, що єдина незручність, це те, що коли треба, аби хтось посидів з дітьми, то ми мусимо їх "розселяти". Одного завозимо до одних людей, іншого - до інших. Коли Дарко окремо, він поводиться як 9-річна дитина, досить серйозно й спокійно.
    Знаєш, ми навіть із Дарком перестали вживати таке словосполучення, як "дорослий хлопчик". Ми помітили, що то дуже згубно на ньому відбивається. Потім знайшли підтвердження своїх підозр та спостережень і перестали вішати на дитину такий тягар. Вона - не доросла, вона - дитина. І краще не робити порівнянь, бо дитина то може потім використати проти батьків. У нас власне було враження, що Дарко почав поводитися як місячна дитина саме тому, що хотів показати, що він - не дорослий хлопчик, він лише дитина. Так що ми лишилися тої "дорослості" й вирішили дозволити йому бути дитиною, просто дитиною, але трохи старшою, яка трохи більше розуміє.
    І це сигнали для тебе, що ти не на тому наголошуєш. Не оцінюй Юлю і її поведінку. Коли малий уже з'явиться, просто описуй його і його поведінку, запрошуй Юлю до допомоги, якщо вона хоче помагати. Але май з нею особливий час, коли є лише ти і вона. Я мала з Дарком читання книжок, він то дуже цінував. І нам то допомогло перейти важкі перші місяці. Так що ревнощів ми майже не помітили.
    Щодо діток, які тільки мають з'явитися, ми просто розказували, що буде ще одна дитинка, що ми її любимо так, як любимо Дарка, що тепер наша сім'я буде більша (Дарко цим дуже пишався, наприклад) й що ми всі один одного дуже любимо. І не накладали на Дарка ніяких обов'язків (а саме це відбувається зі словами "доросла дівчинка/хлопчик"). Він сам їх на себе накладає, до речі, якщо хоче (буду те, буду те), що ми дуже хвалимо, але якщо він того не робить пізніше, то не нагадуємо, бо то просто його спосіб висловити своє бажання співучасті.
    Єдине, що ми постійно мусимо пояснювати й повторювати - це різницю можливостей Натанчика порівняно з Дарковими. Але стараємося про Дарка не говорити в поясненнях. Ми говоримо тільки, що "Натанчик ще не розуміє", "він ще не навчився", "ще не знає" тощо. І кажемо, що от ми його вчимо і Дарко може теж помогти вчити. І тоді Натусик буде швидше дорослішати, швидше почне щось розуміти, швидше чогось навчиться тощо.
    Ну, і ще один момент, коли обоє хочуть ту саму їду, ту саму забавку тощо. Правда, Даркові 9, тому то простіше. Він без проблем ділиться своєю їдою, напоєм і майже без проблем віддасть забавку чи буде бавитися разом з малим тою самою.
    З досвіду друзів ми побачили ще один момент, якого стараємося уникнути. Не ставити дитину командиром. Наші знайомі так часто говорили своєму найстаршому синові, що він старший, за старшого тощо, що малий почувається як третій із батьків. Настільки, що пробує брати участь у розмовах, які чоловік і жінка мають між собою: кого запросити, яку канапу купити, в який колір пофарбувати стіни тощо. Він не чується дитиною, на жаль. І це досить сумно...
     
  17. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    До речі такий момент згадала - коли Леся ше була дуже маленькою, я дуже багато говорила з Юльою. Навіть в ті моменти, коли дивишся на маленьку лялю і сюсюкаєш - я говорила навіть не з Лесею, а з Юльою ПРО Лесю: подивись яка вона маленька, яка смішна (до речі ми постійно сміялись з того всього, шо робила Леся - їй то було все рівно, а Юля відчувала, шо те і те в неї виходить краще і не так смішно. І ненавязливо, я так думаю, відчувала себе старшою - і шо саме головне - тішилась з того, шо вона старша). Тобто я не акцентувала буквально: ти старша, а у всяких деталях показувала, шо Леся робить всякі дурниці, купу всього не може ше, а ти ж можеш, яка ти в мене молодець і весь час наголошувала (і досі) - як Юля мені помагає, без неї я б не справилась:) Власне гумор нам найбільше помагав і весь час помагає.
     
  18. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    підтримую кожне слово.у нас таку "політику" ведуть бабусі, Настя практчно кожні вихідні йде ч до однієї, чи до іншої на ночівлю, так і до народження Сашка було, тому для неї то звична і улюблена справа. і ще до слова, свекрушка намагається навчити Настю встидатись свого тіла, ну але це не в тему, це просто нагадалось про бабусь.
    наші справи сестричко-братикові йдуть то гірше, то краще. Позавчора стався досить позитивний момент. я вкладала спати обидвох одночасно, що є впринципі неможливо, коли Сашко вважає, що спати ще не час (і я його розумію, бо виспалась дитина через ту погоду протягом дня на всі 100), а Настусі зранку у садочок тре.
    Сашко вередує коло грудей, злиться, нудиться, Настя біля нього теж звичайно, що не спить. і тут малий помічає, що з іншого боку ще є Настя. і почалось. давай до неї сміятись, дуріти. Настю як підмінили, вогник в очах, давай з ним тішитись. то був наш перший раз, коли діти відчули себе одним цілим, а не старшою сестрою і маленьким братом. а я відчула себе мамою, котра споглядає осторонь поведінку своїх дітей і теж на секунду перестала розділяти їх в своїх голові.
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Власне у понятті "старший" загрози для дитини нема. А от у понятті "дорослий" - багато.
    Дарко любить називати себе старшим братом. Після народження Натусика це були Даркові перші слова: "тепер я старший брат". Але в тому понятті для нього нема загрози втратити дитинство, нема загрози, що на нього повішають якісь недитячі обов'язки, чекатимуть недитячих реакцій та поведінки тощо...
    Кажучи "дорослий", ми перекреслюємо купу років зростання й розвитку і ставимо дитину зі собою на одному рівні. А куди їй ще до нього?
     
  20. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    не впевнена.
    думаю, справа не у кількості уваги, а у якості. Потім поясню детальніше, але якщо коротко - думаю, що я чомусь не готова виявилась сприйняти його дорослішання і переглянути свої стосунки з "новим" Дмитриком - кмітливим дошкільнятком, яким він став за останні 2-3 місяці.