Про життя-буття в Європі

Тема у розділі 'Що у світі чувати?', створена користувачем Almariel, 15 Березень 2013.

  1. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    не Америка і не Канада, а Німеччина. розкажу одну історію.
    їхала я (з донею) з аеропорта додому поїздом, десь 3,5-4 год їзди (літаєм Візейром, тому так далеко). така вже трохи втомлена, на вулиці було дуже холодно, мала 1 чюмадан і ще й рюкзак. десь за пів км від моєї станції поїзд зупиняється і оголошують, що з технічних причин. через кілька хв кажуть, що постоїмо десь 20 хв, через деякий час кажуть, що поломка сильна і невідомо, коли поїдемо далі. очевидно, що нікого з поїзда на колії не випускають, хоча ми стоїмо вже в межах міста.
    далі оголошують, що у зв’язку з таким запізненням напої в поїзді безкоштовні. (правда я була голодна, тому мене ті напої не могли врятувати...). вже стоїмо 1 год, а чоловік в цей час мерзне на вокзалі - прийшов мене зустрічати.
    коротше, сумарно ми стояли 3,5 год. провідники нам роздали формуляри, які треба було заповнити і віддати на вокзалі: оскільки поїзд запізнився більш як на 2 год, то німецька залізниця повертає піввартості поїздки. в абсолютних величинах: 45Є коштував квиток, 24,5 мені повернули.
    про це ми вже забули, пройшло 1,5 місяці, приходить посилочка:

    і з нею лист:
    "вибачте, за незручності у зв’язку із запізненням поїзда такого-то. німецька залізниця дарує вам 20Є знижки на будь-який квиток, які ви можете використати протягом року"

    отже, я проїхала за 4,5Є і отримала суперову коробочку цукерок ручної роботи))
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
    • Безграмотно Безграмотно x 1
  2. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    тут навіть не цукерки і 4 євро... а важливіше, увага, повага, ставлення.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  3. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    головне не втратити клієнта. от мені приємно, і я ще кільком людям розказала. піар.
    я чула, що німецька залізниця - найприбутковіша компанія в Німеччині. бо реально дорого!
    ніхто собі в збиток не працює.
    хоча погоджуюсь, ставлення не до порівняння з Україною.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Коли тільки приїхала з України, то здавалося дорого після українських цін на квитки. А зараз маючи машину, зауважую , що аж не настільки.Особливо, коли подорожуєш один.
    Німецька залізниця справді дуже прибуткова, але не за рахунок високих цін, а тому, що вже багато років мало інвестує в нові потяги, дороги, отримує дотації від держави( хоч і платить високі податки), багато пасажирів отримала після чергового підняття цін на паливо.

    Мене спочатку вражало оте прибуття потягів і автобусів за розкладом з точністю до хвилини- якщо потяг спізнюється на годину , то це чуть не висвітлюється в новинах.
    І чистота- не тому, що не смітять( хоч і смітять менше), а тому, що прибирають.
     
  5. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    а може вам дівки з Німеччини свою темку забацати? теж цікавенько почитати і не буде "компоту"
     
  6. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    та справді дорого, порівняно навіть з іншими країнами. взагалі транспорт дорогий.
    наприклад, у Хайдельберзі (населення 100 000) 1 поїздка в міському транспорті 2,3Є, а в Парижі 1,7Є (в певній зоні, яка знааачно більша, ніж Хайдельберг).

    якщо на годину - то прямо трагедія. але якщо поїзд запізнився на 5-10 хв, а ти мав пересадку і не встиг на свій наступний поїзд - то сиди мерзни на вокзалі, де навіть нема залів очікування.

    дякую за інфу.
     
  7. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...



    От я чогось не розумію - я ніби про якусь іншу Німеччину читаю )))
    За тиждень, проведений в Берліні минулого року я всякого надивилася - один за іншим швидкісні поїзди S-Bahn відмінялися і відмінялися, аварії ніякої - так, якісь профілактичні/ремонтні роботи, і то через день. Сестра каже, в них взагалі як неділя - то транспортний колапс - ремонти без упину, я вже сміялася, що вони тільки ремонтують і просять потерпіти незручності, а коли люди насододжуються тим відремонтованим - загадка повна, бо ремонтують як не відрізок АБ, то БС, як не БС, то ще якийсь черговий клаптик - вічна реновація...
     
  8. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    ага, якщо один десь відмінили чи запізнився - то все інше накочується як лавина. тут розклад до хвилин продуманий і якщо десь збій - то реально колапс.
    і ще важко порівнювати мегаполіси і невеликі містечка. хоча поки що всі мої поїздки у Франкфурт були без запізнень.
    а є люди, які цим користуються: якщо при пересадці твій поїзд запізнився і ти не встиг на наступний, то тебе можуть посадити на найближчий поїзд до твого місця призначення, навіть якщо він вищого класу. один знайомий часто катається в Брюсель. він собі вибрав такий маршрут, що постійно запізнюється його поїзд, тоді його саджають на швидший поїзд і він за ту ж саму ціну швидше добирається до Брюселю, ніж якби він встиг на задуманий маршрут)))
     
  9. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    У нас в найближчому містечку 1 євро по цілому місті( 30 тис. населення), колись , у 2001 році автобус від мого села до цього містечка коштував 2,40 ще в марках, зараз не знаю, бо з 2002 маю права, та знаю, що машина обходиться значно дорожче, але враховуючи, що ті автобуси їздять 2 рази на день( в місто і назад), варіантів вибору не маю.
    І потім- хто часто їздить- купує проїздний, на потяги є знижки з Bahncard- карткою( 25 %,50:wacko:, на вихідних раніше можна було кататися на електричках 5 людям за 25 євро.Студенти часто мають вільний проїзд в якомусь певному радіусі( в різних землях по -різному).

    Ну і Хайдельберг знаходиться на півдні- в цьому регіоні вищі зарплати, вищі ціни на квартири...

    А сперечатися чому в Парижі квитки дешевші ніж в Хайдельберзі, можливо, через часті спізнення вже наперед нараховують гроші, які потім прийдеться відшкодувати?:girl_wink:
     
  10. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    зараз 42 чи то 49Є
    не вільний, а дууууже дешевий (у мене 180Є на семестр)

    так, тут вибір великий. якщо сісти і добре покумекати-порахувати, як дешевше, то можна знайти прийнятний варіант.
     
  11. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Дорого у вас на півдні жити- в мене десь 22 євро був раніше, але я рахувала, що проїзд саме безкоштовний, бо гроші платили всі студенти- чи користувалися послугами залізниці , чи ні.Зараз глянула, то вже 120 євро, але можна на північ аж до Гамбурга, на південь- до Вестфалії .

    ---------- Додано в 01:30 ---------- Попередній допис був написаний в 01:25 ----------

    Хіба це погано, коли дороги ремонтують..
    Тут мусять їх ремонтувати, бо коли стається аварія чи поломка машини саме з вини невідремонтованої дороги, можна подати на комунальників в суд, а тоді буде дорого: відшкодування шкоди,кошти на судовий процес.. Дороги після затяжної зими були не в найкращому стані, а грошей в державну казну надійшло багато.

    ---------- Додано в 01:45 ---------- Попередній допис був написаний в 01:30 ----------

    Згадала.. тут багато людей користуються можливістю поїхати з кимось машиною. Є спеціальна сторінка
    http://www.mitfahrgelegenheit.de/
    Так і вигідніше- наприклад з Бремена до Берліну можна доїхати за 20-25 євро, ну і краще для екології.
    Ми так взяли цього року до Львова німця і українця- і їм добре, і нам , бо трошки зекономили.
     
  12. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    180 - сам семестертікет, а за студак ще 150 на семестр.

    ми теж вже кристувалися цією сторінкою.
     
  13. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    ну без того ніяк, тому і дороги у них такі добрі, бо постійно з ними щось роблять. І впевнена, що про ремонти там завжди повідомляють завчасно і так, щоби всі то знали. А з затримками поїздів на кілька хвилин, у мене таке раз було і той поїзд, на котрий я мала пересідати чекав на приїзд нашого поїзда. У них там ті пересадки теж продумані-ті поїзди поряд встають і видно було, що купа людей пересідає. От в Італії з тим проблема, бо в них можеш приїхати поїздом на 1 платформу і мати пересадку за кілька хвилин на 10тій. Ми з чоловіком добряче наганялися, а мали щось 4 пересадки в різних містах...
     
  14. Raven

    Raven Мама малятка

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    В Угорщині те саме, а ще дубляжу англійською не було, то ми завмирали в очікуванні оголошення поїзда, а потім ганяли платформами, де ж то він є. Добре, що на турнікетах до платформи стояла обслуга і перевіряла квитки. То нам на пальцях пояснювали номер платформи, а номер тору здогадувалися самі.
     
  15. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Які дороги? Я ж про Дойче Бан, швидкісна міська колія - там постійні збої в русі, бо вічні ремонти, які ніколи не завершуються. То значить люди ніколи не матимуть можливості оцінити чудову якість транспорту через перманентні ремонти.
     
  16. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    ніколи такого не було. через те, що один поїзд запізнився, то всі поїзди мають стояти на вокзалі, його чекаючи, і самі відповідно потім запізняться в пункт призначення?
    це випадковий збіг обставин.
     
  17. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    та то про все так можна говорити. Я не можу сказати, бо я як їздила , то не було ніяких ніколи збоїв. Може повезло, але і тут вважаю, що ремонти мусять робитися, бо все псується, то відомо і думаю ті часті ремонти робляться для безпеки пересування.
     
  18. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Можливо в Берліні по-іншому, в нас мали будувати об´їздну дорогу, ця дорога якраз пролягала на шляху залізниці, тому місяць перед я читала в газеті, що з такого по таке з такої станції буде відправлятися автобус замість потяга, 2 тижні знову стаття, в день перед тим і в цей день в новинах по радіо що пів-години..Згідна з Vittoriya

    Німецькі дороги навіть американські актори спеціально прилітають, щоб пооцінювати, бо де ще можна розганятися легально до 240 км/ год.
    А, якщо чесно, то організація тут на високому рівні, люди поводять себе спокійно, бо знають, що це тимчасове явище.
    Якщо якась дорога перекрита, дуже добре позначений об´їзд.

    За залізницю навіть навпаки, люди нарікають, що мало ремонтується, мало вокзалів..
     
  19. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Про життя-буття в Європі

    натрапила на відео. Дуже прошу, не дивіться ті, хто надто емоційні і чутливі і вагітні...
    але вражаюче. Порівняння роботи рятувальників в Німеччині і Росії

     
  20. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Про життя-буття в Європі

    в Німеччині значно більше помічаю людей, вдягнутих не по погоді. при чому, саме вдягнутих занадто тепло. от нещодавно - в тіні 27 градусів, а хлопець вдягнутий у шкіряну куртку поверх футболки, дівина - у футболку і ще светр.
    а ще дуже не по погоді вдягають дітей (але мо таке і в Україні є, а я просто не звертала уваги):
    зимою, на вулиці кілька градусів морозу і вітер - дитина (приблизно 1,5-2 роки) у візочку без шапки чи капюшона, а мама замотана шарфом і в шапці.
    літом навпаки, знову ж таки на вулиці під 30 градусів, а дитя бідне в колготах, двох футболках і кросівках, мама при цьому у футболці і шортах.
    ну ладно, зимою закаляються, можливо. а літом?