Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Urtica, 16 Січень 2011.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Ось тут є тема про дитячу агресію. От там і обговорюйте.
     
  2. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    бачу що в кожного різне було виховання, і кожен має свої методики виховання. Сказати що сварки\биття це не правильно чи правильно дуже важко.

    Сьогодні стикнулась, мала просто втекла без дозволу бавитись на вулицю, потім порозкидала все і відмовилась прибирати, нахамила моїй мамі - я їй - так не можна, відповідь, ну і що?! ти мені всеодно нічого не маєш права зробити! Подзвонила відразу до її мами, вона почала виховну розмову по телефону, я вступилась, бо думала що малу роздеру. Було мені дуже погано, і прибирати після малої немала сил, і той весь бардак так і залишився. Відмовилась вечеряти - не їж, мені всеодно. Обідилась, ще досі не пішла спати, а я їй сказала - ти доросла - роби як знаєш. Подзвонила Божена, питає що сталось - сказала, або дитина буде нормально поводитись, або забираєте її назад, або вона буде получати за всі свої вискоки. Чекаю завтрашнього дня...

    За таку поведінку я б в дитинстві була б уже бита. І в мене досить часто отакі вискоки були, але вчасне вправляння мозгів піщло мені на користь. А зі мною паралельно, ще виховувались мої двоюрідні брат і сестра. Виховання - дитина ще маленька, кричати не можна, бити не можна. Просто треба словами виховувати. Брат на рік старший - наркоман, в батьків він ще досі синочок і не знають як його з того витягти, а дочка, на рік молодша за мене - пішла з дому до якогось пройдисвіта і в даний момент живу в палатці - хата розвалюється, а додому вернутись гордість не дозволяє!
    І де тут гарантія що до дитини підбереш хороші слова? Я зараз вдячна мамі за ті всі скандали, які я получала. Можливо якби після першого свого нічного клубу я не получила доброго прочухана, то б зараз мала таку ж саму долю як і мої 2-є родичів, вище описаних.
     
  3. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Мені завжди здавалося, що егоїзм - від вседозволеності. А то, виявляється, від того, що вчать дорослості (чит: відповідальності за свої вчинки).
    Бо всі дорослі не йдуть єдиним фронтом, непослідовні. Я прекрасно розумію, якби мама тоді почала сваритися з тіткою за мене, то я би подумала, що не все так страшно. Але так не сталося. Мені всі дали зрозуміти, що за свій вчинок я отримала по заслузі.
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Поясню, про що конкретно мені йшлося. Від дітей змалечку вимагають ділитися своїми речами. Я своїх дітей до того не силую, більше того захищаю їхнє небажання ділитися, бо вважаю, що до певного віку це ненормально. Коли вони є достатньо дозрілі до того, аби розуміти, що то таке й на чому полянає, тоді вчу й пояснюю.
     
  5. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Лілю, хочу зрозуміти. Як може статися так, що від того, що змалечку вчитимете дітей ділитися, вони виростуть егоїстами?
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Ага, особливо, якщо своїх дітей нема й досвіду, як такого, нуль.
    Про елементарні ази педагогіки й дитячої психології (ну раз чужими дітьми займатися йдете, ще й пробуєте їх виховувати) взагалі мовчу.
    Дуже шкода, коли діти повторюють помилки своїх батьків, у даному випадку, вважають, що биття - це нормально.
     
  7. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    мене от цікавить, а чому не варто враховувати характер дитини, темперамент, тут батьки вже мало що можуть змінити.
    Можливо на якусь дитину і варто гаркнути?

    я також була за те що до дитини потрібно через ласку і розмову виховувати. До трьох років все саме так і було. А далі просто почали здавати нерви. Мала практично до всіх, крім своїх батьків отак ставиться! В садочку, в школі. Її от і привезли сюди щоб "осуспільнити". Я на диво можу знайти спільну мову з майже всіма дітьми. А от з похресницею ніяк...

     
  8. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Ви самі відповіли на своє запитання.
    Батьки виховали так, що вони нормальні, всі інші - непотріб. Але так завжди не буває. Якщо в дитині закладено сприйняття інших, як непотребу, то це і на батьків колись перейде. Вже було сказано
    Тим словам тисячі років і вони таки справджуються. Будете бачити. Але це радше буде приводом не для потіхи над немудрими батьками, а для співчуття їм і іншим, на яких це буде виливатися.
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

     
  10. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Давайте не підмінювати поняття. Дітям властивий егоцентризм. І це нормально. З Вікіпедії:
    Їдемо далі:
    З віком і в процесі виховання до дитини приходить розуміння, що вона не центр Всесвіту. Звичайно, якщо все пустити на самотік, то вже тоді можна буде говорити про егоїзм, а так - балачки, не обгрунтовані ні теорією, ні практикою. Завдання батьків виховати особистість, здатну адекватно себе поводити в зовнішньому середовищі, але,для початку, батьки (чи інші учасники процесу виховання) мають самі вміти давати собі звіт за свої дії. А часто не вміють.

    ---------- Додано в 01:15 ---------- Попередній допис був написаний в 01:13 ----------

    Риторичне питання: І кого тоді треба бити?
     
  11. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Може і нормально, охоче вірю. Але в моїй родині він не плекався і його не було. З дитинства най-найбільш раннього мене вчили спочатку думати за інших, а потім за себе. Якщо я з"їла печенько і не запропонувала мамі, татові, бабці, дідусеві (які звично відмовлялася, бо їм того 100 років не треба), то це було приводом для виховної роботи. І я не пригадую зі свого боку егоїстичних вчинків. Нехай це і природою закладено, але я такого не хочу і у своїх дітей викорінювала б егоцентризм якнайшвидше, бо саме він - підгрунтя гордині.
     
  12. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    А нащо його плекати, як він і так є. Ось тут же ж і підтверджуєте:
    Така поведінка властива дитині, комусь більше, комусь менше. І її викорінити неможливо, бо
    Інша справа, що з часом, з вихованням (розмовами, власним прикладом і т.д.) до дитини приходить усвідомлення того, що треба так робити не тому, що мама-тато так сказали і я мушу так зробити, бо інакше дістану, а тому , що сама вважаю так за потрібне, бо так правильно. Признайтесь чесно, в ранньому віці дуже з великою охотою і усвідомленням своєї великої душі ділились останнім шматочком шоколадки? А тепер?

    зауважу, що приклад батьків є важливим. Якщо в сім"ї панує девіз "Все найкраще дітям" і при тому вчать ділитись, то я не вірю в успіх великої справи :)
     
  13. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Так, дуже. Я навіть казала домашнім з"їсти шматочок, бо я наче б-то його не хочу. Завжди хотілося, щоб саме їм було більше. Зараз, коли мислю по-дорослому, розумію, що вони як захочуть, то куплять собі.
    Я себе пам"ятаю із дуже раннього віку. Деякі сюжети навіть із півтора року. Не маю наміру прикрашати, відповіла чесно, як було.
     
  14. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    то таки хотілось Вам того шматочка чи ні? Це важливо.

    Оосбисто я , з молодшою сестрою завжди ділилась і шоколадкою навпіл, і морозиво навпіл розрізалось. Але щиросердечно признатись, що я тої другої половинки абсолютно не хотіла, я не можу, бо таки б із задоволенням з"їла сама. .
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Тобто дітям не давали бути дітьми?
    Ну, от тут батьки тим самим займаються. А потому дитина виростає і в підлітковому віці (а навіть ще раніше) вже нічим не ділиться, гребе все під себе виключно. Навіть дивлюся по Даркових ровесниках, скільки підлості в них назбиралося. І то саме в тих, чиї мами дуже за те, аби дитина завжди ділилася, думала про інших... А дитина то в собі затискає й потому воно боком вилазить.
     
  16. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Поясню приблизно так. Мені шматочка хотілося б, якщо б мама, тато і всі рідні мали по два. Мені радість і захват приносило те, що вони мають. Бо таке бувало, що залишався шматок, а вони казали мені з"їсти і відмовлялися відкусити від нього, то мені він у горло не ліз. Коли, до прикладу, в мене щось було, а в мами ні, то я зразу в сльози. Мусіла знати, що всім не гірше за мене. Жаліслива була :)

    Ні, Лілю, скажу, як є. Дитячості в мені не заохочували. Мене зразу вчили мислити і поводитися по-дорослому. Я брала участь в дорослих бесідах, знала, коли в сім"ї які проблеми, що твориться в країні. З дуже раннього віку. Особливо дідусь мене до дорослості привчав. "Поважним малюхом" він мене зробив. За це його люблю і любитиму завжди. Може, комусь це не підходить, а мені підійшло, я не шкодую, що мене це цікавили ляльки і біготня у дворі :)
     
  17. Alexx

    Alexx New Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    До народження своїх діток ви можите формувати купу купезну думок, як їх виховувати і як з ними поводитись, щоб все було правильно. Але як народяться дітки все зміниться ))))) і повірте, як би там не було, але ваша дитинка буде для вас центром світу і все буде крутитись навколо неї і всі теорії стануть не підходящими ))). Я звичайно "Америки" нікому не відкрила, але деколи згадую свої плани і погляди на виховання дітей, то сама з себе сміюсь ))). Ще вагітною точно знала, що моя дитина буде бавитись тільки іграшками (не баняками, шнурами, телефонами і пультами), а тільки тим чим можна (ха-ха-ха-ха) і що їсти буде тільки на кухні..... (знову ха-ха-ха) і таких догм в мене було чимало )))). На дуже багато речей будете дивитись простіше і своїй дитині дуже багато будете пробачати і не карати за якийсь непослух чи ще там щось )))).
    Такщо до народження дітей краще реалізовувати себе і як можна більше всього цікавого побачити і почути, щоб вже мамою можна було цим всім поділитись. Бо я думаю чим більше реалізовані батьки тим кращу дитину вони зможуть виховати. Тим цікавіше буде спілкування і дітям просто буде хотітися наслідувати батьків і чогось в житті досягати. Ну і відповідно і повага і взаєморозуміння також будуть присутні.
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    А тут тата свого зацитую. Нема гіршого й сумнішого, ніж планомірне старіння.
     
  19. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

     
  20. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Так, це сумно, але всі від колиски прямуємо тільки до гробу. Лише смерть в цьому житті є річчю певною. Не стверджую, що всі мають бути, як я. Особисто за себе скажу, що хіба перші 2 роки випали з мого свідомого життя. Все інше я чітко пам"ятаю. Крім часу, проведеного в школі, який ненавиджу і це період із мого життя викреслений назавжди, просто втрачені роки на безглузде вислуховування нікому непотрібних повчань. А так дорослою себе відчуваю ще з садочка, коли мене, п"ятирічну дитину, посилали до молодших їх одягати і шнурки зав"язувати. Ну така я є, такою народилася, чи мене такою зробили, але я не шкодую :)
    Старіння - сумне, але не найсумніше. Найсумніших речей - цілий стос. Брак любові, поваги, милосердя, миру. Старіння я переживу, а брак того всього пережити важко :)