Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Urtica, 16 Січень 2011.

  1. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання


    Коли дитина буде бігати з ножем на зауваження дорослих, буде обпльовувати немічних і самотніх, бити їм вікна, обгаджувати город і лупити по голові палками - отоді всі "прелєсті" демократичного виховання дадуться взнаки. Тільки дай Бог, щоб дітки все це робили з тими, хто їх виховував так, а не з випадковими людьми, яких вони собі вибрали за "жертву".
    Пригадується, як кілька років тому, в Ужгороді, здається, молодого чоловіка забили за те, що зробив зауваження хлопцям на вулиці, котрі знущалися із собаки. То вони його просто закопали до смерті. Мабуть, їх батьки вважали, що їх дитину крім них ніхто не має виховувати. А в покійника, до речі, самого залишилася молода дружина з маленькою дитиною.
     
  2. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    А давайте не будемо змішувати праведне з грішним? Ототожнювати виховання дитини без бійки і вседозволеність - це те саме, що порівнювати мокре і фіолетове. Тільки часто чомусь ті поняття підмінюють одне одним, батьки в тому числі.
    І відколи то биття дитини і крики стали панацеєю від наведених Вами прикладів? Агресія породжує агресію, ІМХО.
    Повага до старших та виховання дитини є результатом постійної роботи над дитиною, власний приклад теж туди ж.
     
  3. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Про що ви говорите??? Запитайтесь в свого брата про всі прєлєсті демократичного виховання. Як можна прирівнювати всеодзволеність до будь-якого виховання і казати, що це демократичне виховання.

    Направду розпитайтесь в свого брата які причини саме такої поведінки онтих підлітків, що ви описали. А той дядько сам винен, що їм звернув увагу. Від неадекватних треба триматись подалі. В нас тут ніхто б уваги не звернув, бо саме таких неадекватів краще не зачіпати, можуть кулю в лоба пустити. Проте ми тут зразу викликаємо поліцію, і тим молодикам було б ой як невесело.

    Ви змішуєте все в один баняк. Треба таки розділяти котлети окремо а мухи окремо.

    Я проти авторитарного виховання і саме за демократичне, і хресна не має права лізти в сім’ю. А ви не маєте обов’язку за мене молитись, а я за своїх прохресників маю обов’язок молитись. Той не плутайте правидне з грішним.
     
  4. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Ні, це Ви змішуєте. Я написала, що Гермі просто ще не знає, як можна дитину привести до тями без бійки. Але те, що вона хоче її привести до тями - це вже добре. Бо якщо її батьки так виховують, то хай собі з ними і поводиться, як з порожнім місцем, а інші такого не заслуговують.



    Ви лише забули, що агресія має вимір не лише фізичний. Агресія може бути і психологічна. Виховання без бійки аж ніяк не є запорукою позбавлення агресії.

    Особиста моя думка полягає в тому, що той, хто пасивно реагує на прояви жорстокості та невихованості, сам чинить злочин. Згадалася притча, коли одне єдине в пеклі місце залишилось, на яке претендували троє. Одни признався: "Я вбивав людей". Другий: "Я вчиняв крадіжки". А третій каже: "Я не знаю, чому я тут. Я ж нічого не зробив". На що отримав відповідь: "Місце в пеклі - твоє. Бо ти бачив, як вбивали і грабували, але нічого не робив."
     
  5. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    а тому треба спеціально вчитись? Я, звичайно, припускати можу, що можна не знати про інші методи виховання дитини, але ж то не означає , що той метод конче треба застосовувати, навіть якщо виглядає, що це потрібно

    Абсолютно згідна, просто биття більше привертає увагу оточуючих. Про психологічний тиск і насилля теж можна говорити безкінечно, про вплив на становлення особистості і т.д. тільки у конкретному випадку розмова торкнулась саме фізичного аспекту, тому й я акцентую на ньому.
     
  6. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    СУПЕР! Довести до тями бійкою, значить свідчити Христа.

    І це я все змішую... Ну так.
     
  7. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Не розумію, де я підтримувала бійку. Процитуйте, будь ласка. Я підтримую намагання людини не допустити хамської поведінки похресниці. І висловила природний протест проти слів про невтручання у виховний процес біологічних батьків. Якщо біологічні батьки рагулі, то що, дати дитині вирости рагулем, особливо, якщо ти хресна? Я за те, щоб кожен отримував таке ставлення, на яке заслуговує. Хочуть батьки, щоб дитина пискувала і плювала на них із десятого поверху - пліз, ю а велком. Я не хочу щоб на мене плювали - то я вживу заходів, щоб так зі мною не поводились. Справедливо?
    А цитати я привела, щоб показати, що хресні ПОВИННІ брати участь у вихованні (принаймні, якщо жити згідно вченням Церкви)
     
  8. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Ні, дитині не треба давати вирости рагулем. Але втручатись у виховний процес треба за умови, якщо ти це вмієш робити, є для дитини авторитетом і т.д. якщо ні, твої методи викликають спротив у батьків, у дитини, і можуть нашкодити, то краще не лізти, або пробувати донести це батькам, нехай самі розбираються з своїм дорогоцінним чадом. (І тут я не говорю про патологічні випадки з батьками, яких треба позбавляти батьківських прав, лише припускаючи , що батьків можна віднести до згрубша адекватних)
    Що ж до мене, я не проти якщо мою дитину міг би хтось навчити чогось такого, чого не можу дитині дати я, але за умови, що то буде здійснюватись нормальним способом і дії людини будуть адекватними, і це прекрасно, якщо це будуть рідні дитині люди, але якби це супроводжувалось якимось насиллям (фізичним, чи психологічним) - то тут навіть не може бути мови, що це б залишилось без уваги моєї.
     
  9. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Вирішила поділитися, дуже доречно буде. Хресну свою люблю до безтями. Як рідну маму (вони сестри, до речі). Хоча вона мене і свого сина раз так лупила, що клоччя летіли. І правильно зробила, бо я на пару із двоюрідним братом з дурощів мало рідній сестрі хребет не переламала, добре, що сестричка залишилась жива і неушкоджена. Якби вона мені ту дурь палицею від віника не вибила, то я би може і далі знущалась над сестрою. І мамі дякую, що їй в тому щиро допомогла. І те, що мені було 6 чи 7 років мене аж ніяк не виправдало б, якби я рідну людину скалічила.
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Угу, а добитися того добра можна, вибиваючи його із нутра дитина фізичними методами, так?
    Поки мама жива - таки менше. Хресна мама має бути помічником, порадником, а не диктатором і палачем.
    Вочевидь, іноді хресна мусить почати зі себе, виховати чесноти в собі, аби потому мати чому навчати похресників.
    При тому власним прикладом. Якщо ж на словах одне, а на ділі - протилежне, нічого така хресна доброго не навчить.
    Співчуваю. Моя хресна для нас усіх була і далі є прикладом правдивої християнки. Вона вірою й молитвою гори переверне. Навіть уявити не можу, аби вона коли на кого руку підняла.

     
  11. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Так, Лілю, станьте і моліться, коли будете бачити, що дитина з дурощів іншу дитину скидає з другого поверху на газові балони.
    Мені співчувати не треба, бо мене вчасно привели до тями. От кого не привели - тому співчувайте. Хоча, мені теж можете поспівчувати, бо купа ніким не вихованих хамів і тотально безпардонних людей щодня псують життя людям навколо.
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Гм. Рідко таке кажу, але в даному випадку аж дуже видно, що досвіду з дітьми немає. Дуже сподіваюся, що ви свою думку зміните ще до того, як у вас будуть діти.

    Діти дуже часто поводяться з різними дорослими по-різному. Удома одна поведінка, у школі інша. З батьками так, з хресною інакше, з сусідкою ще інакше. Вони випробовують кордони кожного окремого дорослого й відповідно до того поводяться. Особливо, якщо вдома з вихованням проблеми, то діти точно будуть випробовувати кожного дорослого. Відповідно, якщо дитина ставиться до когось із дорослих по-хамськи, то є велика ймовірність того, що той дорослий не поставив відповідних кордонів, або ж поставив їх неправильним методом. Дитина вдарила - дорослий вдарив у відповідь і тим самим показав, що битися допустимо, норма. Так що якщо "інші" вважають, що не заслуговують, аби їх трактували як порожнє місце, і що це неприпустимо, то цим "іншим" однозначно треба на дитину впливати власним прикладом, при тому враховуючи, що перевиховати дитину не вдасться, а лише вплинути на її поведінку щодо себе. Перевиховати дитину можуть лише батьки, або опікуни, залежить, із ким дитина живе.

    Якщо дитина скидає з балкона іншу дитину, то треба ту дитину врятувати в першу чергу. Але ту іншу, що скидала, калічити за це - фізично й морально - неправильно. З дитиною треба поговорити. А якщо не доходить, значить бити треба себе, за те, що вже довели дитину до того, що не розуміє людської мови, а потребує, аби з неї "клоччя летіли" від побоїв.
    І вже потому, як діти поснуть увечері, сісти й молитися. Дякувати Богові, що допоміг врятувати дитину, що не дав зігнати свій страх (а вас саме тому вибили, що не зуміли опанувати свої негативні емоції) на дитині, якщо не зігнали його й стрималися, не вдарили дитину. І просити в Нього помочі на майбутнє, аби діти мали розум, аби дослухалися до пояснень, аби вклав в уста дорослого ті слова, які найкраще подіють на дітей і не дадуть їм повторити щось подібне.
    Ото хресна, яка буде для дитини прикладом, й відповідною до тої цитати про обов'язки, що ви навели вище.
     
  13. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Я ні в якому разі не пропагую биття як методу виховання, більше того, вважаю розмови - єдиним методом, яким можна досягти порозуміння між людьми. Але мене дивує одне. Форумлянка описала потворну поведінку маленької людини, але все це чомусь пройшло на нашому форумі непоміченим, натомість основним і жахливим фактом всі визнали те, що вона її десь там тріпнула. Тобто будь-яке звірство і хамство тьмяніє перед загрозою нанести дитині удар. Я вражена. У мене зараз, чесно кажучи, відпали усі питання про те, чому в наш час дитина може вдертися до школи і розстріляти однокласників та вчителів, чому малі бандюки можуть забити до смерті людину, чому можна знущатися над старенькою тільки тому, що вона дивна. Бо це другорядні речі. Вони, як виявилося, не впадають суспільству в око настільки, щоб люди визнали потребу вживати усіх можливих заходів. Будь-який інший факт може перекреслити їхню вагу. Нехай так.

    Знаєте, у мене строге було виховання, навіть Ліля мені співчуває... Зате моїм батькам зараз не співчуває ніхто. Принаймні стосовно трьох їхніх дітей. Бо дурощі з мене вибили в шестилітньому віці. Відтоді я триста разів подумала перед тим, як зробити необережний крок. Зрештою, я дякую за співчуття, бо доводиться жити в суспільстві, де жорстокість і зневага - речі буденні настільки, що навіть уваги нічиєї не привертають. А ми тут про безапеляційні речі...
     
  14. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання



    У мене не було занадто строгого виховання, в сестри моєї також, і в чоловіка з його братом також. На диво (?) нами ніхто не соромиться і не співчуває батькам теж, хоча з нас нічого і не вибивали, і ніхто з родичів руку на нас не піднімав теж. То, може, не там шукаєте?
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Тому що цим вчинком форумлянка показала дитині, що все в порядку. Насилля - яке би воно не було - це ок, оскільки сама ж форумлянка не застосувала іншого методу.
    Якось Дарко в школі (йому було 5 років) зруйнував те, що кілька діток збудували з леґо. Що зробила вчителька? Зруйнувала те, що збудував із леґо він. Вона мені сказала, що таким чином хотіла йому показати, як почувалися інші діти, коли він їм зробив те, що йому зробила вчителька. Думаєте, вона свого добилася? Ні. Дарко довго пам'ятав, що вчителька поламала те, що він збудував, дуже довго. Коли я питалася, чому вона це зробила, він ні разу не міг відповісти на питання, бо не пам'ятав.
    От і подумайте тепер, що пам'ятатиме навіть молодша дитина, яку, як ви пишете, "десь там тріпнули".
     
  16. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Лілю, скажіть, а Ви не ставили собі запитання, чому він не пам"ятав, що він завдав комусь прикрощів, а тільки те, що йому завдали? Бо я як той випадок згадую свій, то болить тільки те, що сестра мало не опинилася в інвалідному візку, а не те, що мені проїхалися по плечах. Бо це неспівмірні речі. Мені хоч було тоді всього 6, і досі сльози навертаються в очах за те, що могла спричинитися до трагедії.
    Ціле покоління росте, сконцентроване виключно на своїх болях, проблемах, потребах. Не на інших, на своїх. Мені від цього страшно.
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Ви не там шукаєте, Мар'яся добре каже. ТАКЕ відбувається не тому, що тих дітей не били, а тому, що ними просто-напросто взагалі НЕ ЗАЙМАЛИСЯ.

    Тому що це дитина. І для дитини нормально пам'ятати те, що зробили їй, а не вона. Із тим, як він дорослішав, він почав розуміти, що він робить зле іншим і як вони це переживають. Недаремно до Сповіді діти йдуть вперше ПІСЛЯ семи років, а не в три.
    Ви на це дивитеся дорослими очима. Мій син би зараз теж інакше аналізував той випадок. Але не тоді.
    Колись один мій наставник казав, що надзвичайно цінною рисою є вміння стояти на тій сходинці віку, на якій стоїть людина перед вами.
    Будете розуміти дітей у кожному відповідному віці, не буде так страшно.
    До речі, зауважила, що тут діти виростають егоїстами саме тому, що у маленькому віці від них вимагають дорослої поведінки.
     
  18. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Я не кажу, що це тому, що не били. Я кажу, що це тому, що нікому це не важливо. Хто тут крім мене висловив обурення жорстокістю дітей, а не тим, що у виховний момент доросла людина на дурницю відповіла дитині тим же? Ніхто... От така картина.
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Ні, у ваших прикладах все чітко. Із вас вибили дурощі, то батьки можуть тепер вами пишатися, а за тих, із кого не вибили, батьки згорають від сорому.

    Ніхто. Може, тому, що читали назву теми? Вона про виховання ніби.
     
  20. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Ага. Наведіть мені чиїсь цитати, котрі б осуджували вчинок дитини, про який розповіла Гермі і ставили під сумнів реакцію батьків. Катма. Всі про побиття.

    Цікаво... А не ті, яким дозволяють робити, що заманеться? Щось нове.