Потрібно платити?...

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем Salata, 16 Травень 2007.

  1. Salata

    Salata Active Member

    Только вернулась с родительского собрания в детском саду...
    Скоро "выпускной", собирали по 100 грн., потом еще 30 на фотоальбом... Денег не хватает, просят еще по 20, причем толком не могут объяснить сколько не хватает и когда будет достаточно.
    Не такие большие деньги (эти последние), однако меня эта уравниловка за мой счет просто ... слов нет.

    Решили покупать детям пеналы по 35 грн., я лично такие не беру, беру пустой и туда кладу хорошие карандаши, ручку и пр., но это ерунда по сравнению с тем, что на пеналы посчитано 740 грн., а детей выпускается 18 :sad:

    Говорят, в школах еще хуже... Хуже всего, на мой взгляд эта родительская стадность, не узнав что к чему все бросились скидываться по 20 грн., трудно возразить.
     
  2. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    Різниця менталітету і суспільства. В нашому німецькому садку ніхто жодного євро не дасть, поки не виясне нащо. Мене деколи аж совкове сумління мучить: садком задоволені, а ніц туда не носимо. Треба буде хоч якого тортика віднести вихователькам...:rolleyes:

    Причому це не скупість, це такий спосіб життя та мислення. Є в нас в групі дитина з німецької сім`ї заможної, з тих, де зранку за булочками на Порше, а малого в садок на джипі Ауді... То ми недавно на зборах здавали по 1,7? на якісь акційні наклейки. Мама не здала, їй то не потрібно... Я собі, совок, подумав, що могла би й не позоритись...:o А для них це нормально і самособою зрозуміло.

    Та й взагалі подібних зборів я за 1,5 року майже не пригадую. Раз в місяць-два буває на якийсь спільний сніданок, по 0,5-1?, не більше. Причому здачу в центах відраховують скурпульозно... А щоб на якісь альбоми, подарунки - то боронь Боже...:cool:

    Випускних не роблять, бо в групі діти різного віку.
     
  3. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    Салато, в Америці краще. ;) Нема ніяких "родительских собраний". :) Вірніше, батьків ніколи не збирають разом і вони нічого не враджують колективно. Якщо якась забава в класі, то вчителька робить список, що треба і діти приносять додому і ти вибираєш, що ти можеш дати від себе з того списку. Мій малий, то наобіцяє в школі наперед, що він принесе мало не пів списка і ...мама мусить то давати!:D
    А на початку шкільного року всім зі школи роздають списки, що котра дитина повинна мати для повноцінного функціонування в школі. І купуй будь добрий! ;) Але то школа вимагає, не батьки. Добре, що спасають сейли в липні-серпні по магазинах, де всі шкільні причандалля можна купити за півціни, а то й на 75% дешевше. Бо мати 4-х школярів, то можна обанкротитися, якби все купував без тих знижок. ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    В нас на Різдво вчительці діти щось дарують за бажанням. Але то таке - необов"язкове. :) Я часто й забуваю, якщо малий не нагадає..Але то в молодшій школі. В старших такого нема. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    Я вела гурточок при церквi - ми спiвали. Робили одного разу виставу на Миколая. Почали розмову що дiтям якби подарунки треба... треба та й треба на тому i закiнчилось. Я сама пiшла у книжковий, закупила малявкам книги i подарувала вiд гуртка. Всi менi гарно подякували, i менi i дiтям було приємно. На свята люди "жертвували" грошi на нас, тож i на костюми ми грошей з батькiв не збирали. Все якось добре виходило.
    А про свiй випускний я пам'ятаю. I ми грошi здавали на сам випускний, i на подарунки вчителям, i на все що хочеш. А на випускний альбом хто здав хто не здав, i в основному не здали пацани-бугаї, так що бiдний засмиканий фотограф нiц не сказав, взяв те що мiг.
    Але з кассетою ми зробили мудрiше. Нас було 3 чи 4 ми замовили вiдеографа, вiн нам сказав цiну i ми розбили на нас 3-4. I зробили тiльки собi копiї i бiльше нiкому.
     
  6. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    Як немає? Хiба у ваших дiтей в школi немає PTA meetings?
     
  7. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    Є! :eek: Але там індивідуально зустрічаєшся з вчителем і своєю дитиною. 15 хв відведено для кожного учня. Бачу тільки тих батьків, що були переді мною і тих, що чекають своєї черги після мене. Так мені і більше подобається. Нема того сидження всіх разом і вислуховування хвальби одних учнів і відмінювання інших. ;) Кожен за свою дитину слухає приватно.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Salata

    Salata Active Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    Уговорили, "тогда мы идем к вам" :)

    Я по-разному сталкивалась с этими сборами "на подарок" и каждый раз по-своему глупо, но общее - всегда находятся инициативные.
    Причем, даже платные (курсы, школы) от этого не спасают. Все равно у кого-нибудь острое желание быть "как люди", в своеобразном представлении :)

    Сегодня, когда намекнули, что сладкий стол для детей и фуршет для родителей будут скромными, одна была в глубочайшем разочаровании: "Что, праздновать не будем?" Как будто ее кто-то держит накрыть дома стол и позвать людей, которые ей приятны.
     
  9. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    Моя племінниця вчиться у "модній" школі міжнародних відносин. В класі з нею дітки переважно з дуже заможних родин - один перед одним вихваляються чиї батьки вчительці кращий подарунок зробили.

    Як я там вчилася то була звичайна школа з поглибленою англійською імені Ахумбабаєва :) Потім переіменували на В. Стуса.
     
  10. andi

    andi Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    в нашій свідомості дійсно таке є: треба скинутись, заплатити, ну таке інше.
    звичайно, для дітей все найкраще!!!
    але це дуже серйозна проблема, яка плавно у нас переростає у ставлення до школи в загальному і до вчителів зокрема.
    Ну принесуть моїй половинці в школі шоколадку діти на Миколая, (поділяться :))
    то вона може взяти, бо це щиро, і приємно трошки. при цьому не почувається зобов'язаною чимось, чи віддячувати конкретним дітям.

    якщо подивитися зі середини (з точки зору вчителів), ну то завжди є різне ставлення.
    ніхто не заперечить, що подарунки були і напевно будуть, вчителі їх брали, і напевно, братимуть...
    Але в більшості це залежить від батьків (-ського комітету). Реальний приклад: 1 вересня, одна з перших зустрічей батьків першокласників.
    ОДРАЗУ на перед виходить одна мама, і заявляє: Ану увага! ви хочете, щоб вчителька нормально дітей вчила? я ось дізналася через дирекцію, що у неї день народження через 2 тижні, прошу всіх зараз здати гроші - по ... грн (забув, скільки:) чи 10, чи 15). Тобто ініціатива вже з першого дня!
    а потім учень у 6-му класі вчительці на уроці говорить: ну то й що ви мені зробите? я вам цукерки принесу, і ви все поставите!
    які думки?
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Степаныч

    Степаныч Well-Known Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    Ну, які думки... Не будуть давати, не будуть брати. З іншого боку, зарплата наших бюджетників, при цьому усіх, від вчителів-медиків до держслужбовців середньої ланки, не просто мала, вона не дає можливості взагалі більш-менш нормально жити. На сьогодні це головна проблема. Як на мене, держава повинна відмінити УСІ пільги УСІМ, зробити нормальні зарплати і доплачувати за, наприклад, нагороди, участь у БД, ліквідаторам ЧАЕС і т.д. і т.п. А навчання, лікування зробити платним. З якимись винятками і створенням системи страхування, накопичувальних фондів, тощо, звісно. Одним словом, не потрібно нічого вигадувати. Маса країн ці проблеми успішно вирішують.
     
  12. duncan

    duncan Well-Known Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    платити треба...
    всі люблять повагу, а особливо держслужбовці...
    робота вчителя-вихователя відповідальна...
    "друга мама", що вкладе в голову, яке ставлення буде — така й буде дитина...
     
  13. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    Платити потрібно. Але як зауважила Салата - не стадно-бездумно, а дійсно визначити потреби школярів. Вихователям, які гарно відносяться до дітей, і так нічого не бракує. Зокрема в матеріальному плані.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Степаныч

    Степаныч Well-Known Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    Платити потрібно ЗАКОННО! А те, що гарним вихователям "нічого не бракує" по-перше не так, по-друге, принизливо "брати" і далеко не всі це роблять. Хоча залежить ще й від того, ЯК дають.:rolleyes:
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    Степанич, вихователі - хороші вихователі - завжди будуть мати вдячних "клієнтів". Це золоте правило на кожній, особливо державній роботі. Знаю по своїх колегах - дехто думає тільки про гроші - і як наслідок бідося :) Той хто в першу чергу добре виконує свою роботу і гарно себе зарекомендував - тому й фартить.
     
  16. duncan

    duncan Well-Known Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    давати треба (вміти)...
    але давати (гроші) треба...

    бісмарк сказав (зовсім не просто так), що німецьку націю створив шкільний учитель...
     
  17. Степаныч

    Степаныч Well-Known Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    Воно то так. Але ж неправильно, ІМХО. От Ви пишете на ДЕРЖАВНІЙ роботі... Ну це ж взагалі ненормально! Начальник відділу райдержадміністрації має заробітну плату менше 1000 грн. При цьому йому заборонено сумісництво, ненормований робочий день, він не має права приймати участь у страйках і має інші обмеження. Що він робить? Хто ним буде працювати?
     
  18. Степаныч

    Степаныч Well-Known Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    "А без грошей можна? Можна... але результату не буде!";)
     
  19. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    А хто каже, що нормально? Ви думаєте, нормальні люди собі нормальної роботи не знайдуть? :) Знайдуть, але краще щоб робота в першу чергу подобалась. Непрофесійність у любій сфері - катастрофічна.
     
  20. Степаныч

    Степаныч Well-Known Member

    Відповідь: Потрібно платити?...

    Пральна!:) От тому у нашій країні стан хронічної катастрофи.:rolleyes: "І тоннель, сука, не кончается!" (с) Жванецкий.