Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Гелена, 10 Вересень 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    Тут основні аргументи інші:
    релігійний, моральний та фінансовий. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    проблема в тому що він не для всіх бажаючих
    а треба довести, що є для нього поважна причина
    кому потрібні? :)
    ДН існує в 45 країнах світу, це реальність. це чудова альтернатива школі
    вседозволеність теж розмите
    негативні наслідки - теж розмите поняття
    от ви що саме маєте на увазі?
    це не дає зробити час. дитина дуже стомлюється в школі
    скільки ж можна навантажувати? має і відпочивати після роблення домашнього завдання
    і скільки часу в дитини на все решта?
    я ж сказала - ми працюємо самі на себе, за власним графіком
    дитина може бути вдома, може піти з мамою чи татом в офіс
    хто мені забороняє брати дитину у власний офіс? суспільство? :girl_haha:
    робота не конче в батьків різна, може бути і сімейний бізнес
    коротше, можливі варіанти. я пишу в двох словах
    ну якщо тягати з собою, то вже не "домашня ізоляція"
    бачите суперечність?

    а ризики для здоров’я - ні, не ті, не ті :)
    все можливо :)
    "профессионалы построили титаник, ковчег пострили любители" (с)

    а якщо серйозно, то батьки вдома швидше наставники, та й ніхто не боронить вчитися разом з дітьми, а дорослі діти можуть і самі вчитися, в старшій школі. а ще репетитори і т.п.
    варіантів маса.
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    так, в мене знову глючить цитування, тому

    так, мені теж батьки з-за кордону розказували, що ДН є набагато для них дешевшим

    щодо іншого. на всі питання відповісти не можу за браком часу
    зрештою, яка різниця як собі це уявляю? в кожного ДН відбувається на свій лад
    кому цікаво може прочитати в неті про досвід інших, та й по всьому :)
     
  4. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    ну, ви ж не просто для себе зробили вибір на користь ДН - бо ж можна просто постаратися і зробити все, щоб вам особисто дозволили екстернат - так простіше вам буде.
    ви ж намагаєтеся агітувати за петицію на користь ДН. а замість того, щоб вагомі переконливі аргументи навести, просто глузуєте з тих, "хто в неті про досвід інших 45 країн" не читає.
    це тема - "Підтрмайте петицію про ДН...." - от я питаю - навіщо? а ви глузуєте.
    знов порожні балачки.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Ассоль

    Ассоль Dreams come true

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    Я закінчила школу в 2003.
    Ситуація у мене була така ж як у вас - вчила здебільшого мама, за винятком деяких предметів (фізика, хімія, математика).
    Лілю, я не зовсім розумію суті вашого питання. Я не казала, що не можна було поступити "своєю головою". Я поступала своєю теж, як і мої батьки (а це кінець 70х).
    Суть в іншому - мені особисто (діти особливо гостро таке сприймають) було дуже образливо, що я всі 10 років в школі вчилася, а мої однокласники - ні, а потім виявилося, що половина мого класу має чудові оцінки в атестаті. звідки ж вони взялися? Я достовірно знаю - звідки. Саме це я мала на увазі.
    Я зараз працюю у внз, і знаю "систему" поступання зсередини. Повірте, принаймні у нашому закладі ретельно перевіряли ВСІ довідки, і ніхто "по знайомству" не пройшов (фактично зараз це і неможливо).
    Надіюсь на те, що так буде і надалі.
     
    Останнє редагування: 24 Вересень 2009
    • Подобається Подобається x 1
  6. Ассоль

    Ассоль Dreams come true

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    Гелено, чи можна вам задати особисте питання?
    Можливо, ви вже відповідали, а я неуважно прочитала тему, тоді вибачте за повторення.
    Наскільки я зрозуміла, своїх дітей ви хотіли б вчити вдома? Скажіть, будь ласка, а ви самостійно (себто - ви і чоловік) їм допомагали б, чи все ж винаймали репетитора?
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    1. я прошу підтримати петицію для того, щоб всі батьки в Україні мали право обрати для своїх дітей ДН
    в кожного свої причини вибору ДН, у всіх вони різні. але право на вибір форми навчання має бути у всіх

    ви просите обгрунтувати вам чому має бути право на вибір?
    бо саме це пише в петиції - дати право вибору. таке право яке у батьків в 45 країнах світу. чим ми гірші, що в нас менше прав і свобод, ніж в деяких демократичних країнах?

    до речі, а ви читали текст петиції?
    бо я думаю, що перш, ніж починати дискусію в темі варто прочитати перший пост

    2. Ліля мене спитала про причини обрання ДН. я їй написала наші власні причини обрання ДН
    не причини всіх українських батьків, а лише власні. я не можу відповідати за інших чому їм потрібне ДН, хіба в загальних рисах
    тож я чітко сказала: це мої причини. в інших можуть бути інші аргументи

    а ви виходить кажете, що моє власне рішення, мої особисті причини обрання ДН є не достатньо обгрунтованими для того, щоб у всіх батьків в Україні було право на ДН

    я перепрошую, але перш ніж звинувачувати мене в пустих балачках, тему читати треба уважніше.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    чомусь знову не працює цитування :sad:

    Ассоль, ну звичайно, що дещо бути вчити самі, дещо з репетиторами, а ще гуртки, дитячі центри тощо
    час покаже. нема якось залізного плану, будемо вирішувати проблеми по мірі їх надхоження :)

    тобто, підхід буде гнучкий, як буде краще, як буде необхідно на той час так і зробимо :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    підтримую!

    Основне, що мені в цій ідеї подобається - це більший вибір форм навчання.
    Хочемо йдемо в державну школу, хочемо в приватну, а хочемо - в домашню.

    Цікаво, а в нас є католицькі школи?
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. klen

    klen Well-Known Member

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    Підтримала давно, на ЖЖ побачила посилання на ту петицію.
    Взагалі чим далі тим більше я впевнююся у думці про домашню освіту. В цьому році декілька знайомих віддали дітей у перший клас. Я на то всьо дивилася і думала я у анекдоті "Хорошо, хорошо что єто всьо не уменя". В мене доня ще маленька і до школи далеко, але на разі я для нас розглядаю тільки варіант домашньої освіти, інше не влаштовує
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    Розповіть одної особи (вона під ніком в ЖЖ eloiza_soleil ) як ДН виглядає у Австралії бо тут багато було про те як все ж таки воно виглядає
    Джерело
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    це блог вчительки, яка ніби і не проти дозволу ДН, але говорить, що це неможливо :)

    і багато з тих хто проти, каже, що ДН це чудово, але не для нашої країни
    я не можу з таким аргументом погодитись. ніколи не буває так, що суспільство чи держава на 100% до чогось нового готове
    якщо будемо чекати найбільш сприятливих часів, то вони можуть і не наступити

    в цілому світі ДН є альтернативою школі, тому що школа не всіх влаштовує
    в Україні багатьох батьків не влаштовує низький рівень освіти який дає школа, негативний вплив на здоров’я і безпека, точніше її відсутність дітей в школі. випадки насильства над дітьми частішають, рівень дитячої здочинності росте і т.д.
    не всюди є можливість обрати кращу школу з кількох. тому альтернатива має бути.
    а її по суті нема. мусиш ходити до школи і все. якщо хочеш перестати ходити - доведи, що причина поважна
    а поважність - поняття оціночне. оцінюють чиновники. а вони бувають різні

    в цих умовах хіба не спокійніше всім батькам було би знати, що є альтернатива?
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    цікава стаття про семейное образование, рос. практика
    рекомендую читати тим, хто сумнівається, що звичайні батьки можуть дитину вчити вдома :)

    а ще хочу сказати про наші плани, може комусь знадобиться:
    якщо не зміниться нинішнє укр. з-во, то ми плануємо для своєї дитини (дітей) домашнє навчання в формі екстернату
    поважна причина для зарахування на екстернат - відсутність щеплень
    ну, знаєте деякі батьки бояться, що через відсутність щеплень не візьмуть дитину до школи, а ми якраз і самі раді будемо :)

    екстернат - це єдиний варіант домашнього навчання на даний момент в Україні
    а проблема в тому, що не для всіх.
    але в будь-якому випадку і ДН і екстернат мають багато спільного між собою - дитина вчиться за шкільною програмою вдома, тобто навчальний процес організовують батьки, а іспити і т.п. дитина здає в школі і отримує документ про середню освіту державного зразка. так що тут все в порядку само собою

    тобто, зараз екстернат - це єдина можливість для здорової дитини не ходити до школи і вчитися вдома
     
    • Подобається Подобається x 5
  14. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    хто зацікавлений в створенні законопроекту про домашнє навчання і зареєстрований в ЖЖ, може за це проголосувати в блозі Арсенія Яценюка (він запропонував конкурс на кращу ідею для законопроекту)

    тут було обговорення ідеї: http://arseniy2010.livejournal.com/17163.html
    тут проходить голосування за одну ідею з 5-ти: http://arseniy2010.livejournal.com/
    прошу підтримати №5 "Навчання вдома" :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    А голос із Канади рахуватиметься?
     
  16. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    думаю, що так, бо там лише за ідеї поки що голосують :) дякую :)
    ідея з ДН лідирує, вже інші не доженуть :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    Про нашу петицію в ЗМІ: http://korrespondent.net/ukraine/events/990902, цю статтю передрукувало багато інтернет-видань.

    Також в п’ятничному номері львівського "Експресу" (друкований варіант) вийшла стаття під назвою: "Я до школи не піду"

    І лінк на цікаве дослідження домашнього навчання в США: Домашнє навчання в системі професійної освіти США http://www.lib.ua-ru.net/diss/cont/337908.html

    Хто ще не проголосував за петицію: http://www.petition.org.ua/?action=view&id=22802 - приєднуйтесь!
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    Звичайно право на вибір ДН має бути.. тут я тільки за, але ось що стосується мене особисто, то не побажала б цього своїй дитині.
    Ми - люди - створіння соціальні і перш за все повинні бути в оточенні тих хто з нами +- на одній лавці. Дитина повинна перебувати зі своїми однолітками вчитися разом з ними бути в руслі сучасного життя від якого дорослі відстають як не крути. Нове покоління навідь з різницею 5 років відрізняється один від одного в першу чергу розвитком, способом мислення. Коли дитину закрити домашнім навчанням, то це навмисно вимуровує стіну між нею і іншими людьми її вікової групи.
    Так можливо дитину можна скоріше навчити тим чи іншим речам і програму вона швидше пройде ніж в школі, але що далі? На роботу? Навіщо дитині дитинство забирати даруючи якусь ефімерну свободу яка в неї і так є? Дисципліна це не погано, графік теж.. це вимагає від дитини навчитися організовувати себе, підлаштовуватися, бути гручким, мати здатність приймати умови оточення і знаходити в них найкраще місце - своє. Коли дитина виросте тоді сама собі вирішить чи варто їй користуватися правилами соціального життя, але лишати її цих правил це виховати одинака який не зможе згодом жити з суспільством, бо йому привили, що суспільство з його правилами це зло.. не для всіх можливо, а власне для нього.. але ж сама дитина в цьому не переконалася, бо не спробувала..
    Якщо б в Гамериці Гелено ви сказали що хочете щоб диина з вами приймала участь в бізнесі, то ваші батьківські права були би під питанням. Тому що дитина має право на дитинство і ваші дорослі інтереси далеко не інтереси дитини.. Навідь при можливості ДН гамериканці тестують батьків і дітей дуже жорстко.. Та ж сама програма повинна бути пройдена при чому "графік" навчання і відпочинку дитини є чітко визначенним і якщо ви порушуєте ці права, то не далеко той час коли ви вже не мама..
    Охороняючи своє чадо від стресів ви лишаєте його імунітету.. можливості ті стреси долати і виходити самостійно з скрутних становищ.
    Забезпечити більше місць і більше коло спілкування ви не зможете.. бо школа і ті ж гуртки всерівно більше. Ваша робота для дитина буде цікавої лише на початках.. тото згодом це насильство..
    Одним словом з того що ви написали

    Ви не даєте а забираєте, саджаючи своє чадо в власну теплицю..
    Але це моє ІМХО..
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    А чого відразу "закрити"? Перечитавши ващ допис, складається враження, що ви свою дитину виганяєте до школи на "стреси", щоб вчилася жити, і тут же пишете, що не хочете відбирати у неї дитинство. Де логіка..?


    певно, не лишати, а позбавляти. Уявляєте, є таке слово в українській мові :) В школі про таке розповідають.

    Хто каже, що навчання вдома - це тюрма? Та той час, потрачений на уроки-перерви, можна спокійно використати з користю, віддавши дитину на якийсь гурток, який вона собі вибере...



    Ну і що..? Ви ніби лякаєте... Якщо батьки хочуть навчати дитину вдома, мають бути готові до того, щоб здати ті ж самі іспити, що й дитина. В цьому ж немає нічого поганого...


    А де написано, що такий же (чи подібний, бо підлаштований до особливостей дитини) графік не можна встановити вдома? А на початкаж ще й в ігровій формі, в теплому, затишному приміщенні, а не на тих протягах, і (говорю з власного досвіду) сидячи на такому місці, що через рік вже є готовий сколіоз. А вчителі за тим не пильнують..


    Цікаво, чого б тоді батьків до школи викликали, якби діти всі свої проблеми самі вирішували..?


    Школу можна відокремити від гуртків.


    Ні, направду, наша школа виховує не дітей, а... сама не знаю як то назвати... змін треба, і багато...


    І не варто ставити свою позицію вище за всіх, а потім скромненько так писати "ІМХО" в кінці...

    .
     
    Останнє редагування: 11 Жовтень 2009
    • Подобається Подобається x 2
  20. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Підтримайте петицію про домашнє навчання в Україні!

    Мія, для чого так драматизувати? :)

    вай, мене вже треба батьківських прав позбавити!
    я ж не далі як вчора, вбрала спідницю, високі підбори, взяла дитину на руки і поїхала в податкову
    дитині було цікаво проїхатися-пройтися і побувати в новому місці

    ось це я і називаю "бути при батьках" коли вони займаються своїми справами
    чи ви думаєте моя дитина буде працювати по 14 год на добу на будові чи в полі? про що мова? про експлуатацію?

    скажіть, чого завжди в наших людей в голові лише найгірші думки?
     
    • Подобається Подобається x 3