Підливки

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Adriana, 4 Червень 2008.

  1. nirvanka

    nirvanka Well-Known Member

    Відповідь: Підливки

    А я якраз з мукою дуже люблю, особливо грибну підливку до вареників.. Ням ням ням! Пані Олю, дякую за рецепти! :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Adriana

    Adriana Well-Known Member

    Відповідь: Підливки


    а можна рецептик?
     
  3. nirvanka

    nirvanka Well-Known Member

    Відповідь: Підливки

    А я просто її люблю :shy: Як готує мама чи баба. А рецепту не знаю. Тому тут і питаюсь як взагалі такі підливки робляться..
     
  4. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Підливки

    Я теж дуже люблю грибну підливку. Особливо із сушених грибів. Аромат, на всю хату! Я вару гриби (окрім печериць, звісно), трохи їх підсмажую з цибулькою і додаю сметани. Без муки! Основне, щоб сметана була домашня, бо магазинна все псує.
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Підливки

    В нас сос з грибів готується кілька разів до року.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Luсky

    Luсky миється в бані

    Відповідь: Підливки

    хочу поділитися з вами рецептом своєї підливки:
    Берете курячі бедра, добре обсмажуєте на олії чи смальці і це все складаєте в кастрюльку і заливаєте кипяченою водою, але небагато, щоб не накривало повністю, солите перците і ставите на маленький огонь тушити. За цей час підсмажуєте муку і перемішуєте її з сметаною. Після цього зажарюєте цибульку з морквою, все це додаєте до курей, нехай так тушиться хвилин 20, а в самому кінці видавлюєте туди зубчик часнику і за 10 хв ваша підливка готова!
     
  7. Trumbumbulja

    Trumbumbulja вперед до мрії

    Відповідь: Підливки

    я дуже люблю підливку.маю два рецепти
    перший: куряче філе порізати смужками та трошки підсмажити.в каструльку налити води та порізати туди цибулю.філе викласти в каструльку, додати спецій і наприкінці сметанки.можна ще дати шампіньйонів.просто сирі порізати тоненькими шматочками.
    другий. з курячих гомілок знімаю шкірку і варю їх.також додаю цибулю порізану і моркву потерту на тертці. коли м"яско зварилось, відділяю його від кістки.на суху сковорідку насипаю 2-3 ложки муки.коли мука починає набирати жовто-коричневий колір, даю ложку олії і склянку холодної води.перемішую, щоб не було комочків і додаю до курочки.
     
  8. Karrizo

    Karrizo New Member

    Відповідь: Підливки

    Недавно експерементувала, вийшла дуже смачна підливка (особливо нам смакує з макаронами). В невеликій кількості води відварюємо дрібнесенько порізані печерички, додаємо лавровий листочок, сіль, дрібненько порізану цибульку. Коли печерички відваряться, надбираємо невелику кількість бульйону і розводимо в ньому плавлений сирок, вливаємо до решти. Також додаємо муку з вершками (їх теж окремо змішую). все це доводимо до кипіння і насолоджуємося смакотульщиною.:nyam2:
     
  9. katrinka

    katrinka Well-Known Member

    Відповідь: Підливки

    я теж часто так роблю підливи. от вчора нашвидкуруч робила підливу, чи то рибка тушена вийшла. стушила на олійці цибульку, кинула туди кубиками нарізане філе окуня(ще замерзле, не було часу розморожувати). довела до готовності, приблизно 10хв, посолила, посипала травами. до пів склянки сметани додала ложку муки, добре вимішала, розбавила водою до повної склянки, влила до рибки. якщо потребує води, влити ще. досолила, прокипіло хв5 і смакота до рисику.
    ніколи до підлив, і взагалі до страв, не додаю кубиків (орієнтуюсь на малого). люблю різні трави використовувати, бульйон, часник, сметану. часом муку смажу разом із цибулькою/морквою/м"яском, тоді розводжу холодною водою(якщо додавати гарячу воду, мука звурдиться і будуть комки) ,добре вимішую, додаю сметанки і щоб прокипіло. можна те саме й зовсім без муки, але вийде ріденьке.
    якщо використовую копченості в підливі, сметану не даю, добре додати томат/томатну пасту/помідор натертий, щоб теж трошки просмажився, до макарон ням-ням.
    люблю курку тушити в сметані без муки, багато цибульки, моркви, селера, зелень/трави. спочатку обсмажуємо до готовності порізану курку, кидаємо цибульку, моркву, щоб просмажились, солю, додаю трави, часничок. сметану трохи розводжу водою заливаю курку. прокипить хв15 кидаю зелень, досолюю і смакота!
    якщо з грибами, їх варю окремо, використовую в підливі бульйон з грибів замість води.
    смачного!
     
  10. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Підливки

    вас обдурили - це не Бешамель


    як на мене то таки рибка тушена :)

    я роблю Бешамель тільки як готую лазанью. Ну і взагалі підливок як таких не роблю, а зараз щось задумалась що варто би - воно швидко і смачно ...

    П.С. оте з олії і часнику в нас називаєтся "саламаха" :)
     
  11. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Підливки

    я нічого не заправляю мукою, і якщо в нас «підливка», то тільки той сік що виділився з мяска і овочів при готуванні в рондельку або духовці. Сказала моя мама що це смак дитинства і кращого бути не може. Тут ми з нею сходимось. Чоловік і бабця люблять сос з великою кількістю смаженої муки. А я терпіти не можу запрашок, це власне те що в нас називається коли засмажуєш муку і робиш на тому сос.
     
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Підливки

    ну то в нас так само, але я то за соус не рахую. Грибну точно буду робити (без муки). Бо мене власне у всіх тих соусах бентежить мука - не бачу в ній потреби і на здоров"я краще.
     
  13. LoveIzabella

    LoveIzabella New Member

    Відповідь: Підливки

    У мене підливки - це "каньок"!
    Готую із мукою і без, на курці, м"ясі (свинині, говядині), грибах, овочах (кабачки, баклажани) і взагалі просто тушу цибульку, морковку, притрясаю мукою трошки, потім води. Заливаю сметаною і до готовності.
    Ще купу варіантів!

    А взагалі, то якби в нашому житті найшкідливішою їжою була підлива на муці - то було б ідеальне харчування! Є набагато шкідливіші речі, а мука в соусі - то лише для того аби підлива не розлізалася і "трималася купи". А її там треба лиш трошечки!!
     
  14. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Підливки

    дівчата, а хто вміє робити підливку з печінки? то смак дитинства! часто таке є в "общепітах-їдальнях", а вдома не вмію зробити...
     
  15. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Підливки

    я роблю просто, тушкую цибулю з печінкою, збиваю окремо блендером воду,сметану та муку і трішки соєвого соусу, заливаю тим печінку інколи додаю ще терте яблучко, солю перчу до смаку, чекаю поки закипить загусне і все. Мені той рецепт подобається, але то як кому.
     
  16. LoveIzabella

    LoveIzabella New Member

    Відповідь: Підливки

    Тушиш цибульку пів кільцями, треш на грубій терці не величку морковку, тушиш.
    Печінку ріжеш маленькими кусками, проготовлюєш окремо.
    Як печінка майже готова, додаєш цибульку з морквою, даєш трохи часу аби пропахлося ароматами, приправляєш (якусь сушену зелень, "італійські трави"). Присипаєш трошечки мукою, гарненько вимішуєш. - 2-3 хв хай побулькає, потім заливаєш на око водою, але лишаєш місце не сметану.
    Як гарно забулькає добавляєш сметану, але бажано домащню - вона гарніше загусне і там точно нема крохмалю.
    Я ще в той момент даю на кінчик ножа куркуми - вона дасть гарний золотистий відтінок;)
    І збавляєш малесенький вогонь!!!І нехай булькає по легеньки:)Так десь зо 30 хв.
    Смачного!
     
  17. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Підливки

    А для чого так довго? Якщо всі компоненти страви вже протушковані поокремо+разом? Як на мене печінку не потрібно так довго варити, якщо вона вже протушкована. Тож не гуляш і не підлива з м"яса, яке треба довго готувати щоб було м"якеньке. Крім цього саме до печінки я стараюсь давати мінімум приправ, якщо вона молоденька та свіженька в ній є свій смак та запах, який прянощі трохи перебивають .ІМХО.
     
  18. Рибка

    Рибка Well-Known Member

    Відповідь: Підливки

    Я теж тушкую мало, все разом не більше 15 хв. Печінку спочатку підсмажую з цибулькою хвилин 5, щоб пустила сік, потім туди сметанку, щоб нею гарно просочилось, і досить. Тоді печінка м"яка і ніжна.
     
  19. LoveIzabella

    LoveIzabella New Member

    Відповідь: Підливки

    То така фішка. У нас так всі робили і мене вчили!Знаєте, хочу сказати, що печінка не втрачає Свого смаку і не вбирає Лишніх запахів - все на місці;)
     
  20. Arctica

    Arctica Енергійна жіночка

    Відповідь: Підливки

    Взагалі печінку готую дуже рідко але помітила, що чим довше її готуєш, тим твердішою вона виходить. І знаю, що ще мої бабусі казали що з печінкою то не той варіант чим довше тим краще (можу і помилятися).