Перше причастя

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем kityla, 5 Травень 2010.

  1. Natalysa

    Natalysa Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя

    Бачила мальовані на дереві ікони в магазині "Свічадо". Хоча у Львові їх є багато-той ж Вернісаж, Арсенал, Комерційні Галереї.
     
  2. Indi

    Indi New Member

    Відповідь: Перше причастя

    Що до мальованих ікон, то це дуже дорого.Мабуть дешевше купити золотий хрестик чи медальйон...
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Перше причастя

    Та в Оттаві є і такі, й такі. Тільки мальовані дуже дорогі. Мацьопка іконка (десь до 10 см бо більшому боці) коштує 40-60 доларів.

    Щодо святого, який на іконі зображений, то це має на самій іконі писати, інакше то не ікона.
     
  4. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя

    Не в сім, а в 9-10. Третій клас. З першого до третього катехиза. Останній рік , тобто третій клас, стисле приготування до Першої Сповіді та Першого Причастя.

    ---------- Додано в 18:44 ---------- Попередній допис був написаний в 18:38 ----------

    У Польщі та на Кресах колись на Перше Причастя була традиція дарувати годинник, бо то було щось дуже особливе. А зараз...З кожним роком подарунки все дорожчі і дорожчі, а зміст Причастя все плитший і плитший...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Перше причастя

    А бєжмованє тоді ще за 2-3 роки?

    Значить Перша Сповідь у 7, то тіко в нас. :girl_smile:
     
  6. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя

    А Бєжмованє у 9-10 класі і старше.
     
  7. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Перше причастя

    Дівчата, дякую! в мене похресник йде до першої сповіді через пару тижнів, я б навіть не знала, що треба щось дарувати:shy:

    в мого малого є дуже гарна книжечка "літургія для дітей", то надіюсь знайти подібну і подарувати.

    І хоч вбийте, але не розумію сенсу дарувати дитині золото... яка різниця між золотим хрестиком і звичайним? або дерев"яним? змалечку привчати до поклоніння "золотому божку"? понти?
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя

    Ну чого так? В мене похресник минулої неділі йшов до першого причастя, то я купила срібний хрестик та ланцюжок (золото вважала без потреби йому у такому віці). Він дуже зрадів, бо не сподівався. Відразу в церкві освятили та малий одягнув і носить, не переживають батьки, що хтось знімить.
    А щодо книжечки "літургія для дітей", то йому для піжготовки до причастя таку придбали. Є гарні статуетки, але то, на мою думку, більше для дівчаток.
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Перше причастя

    На мою думку, то не для православних чи греко-католиків. Традиція інша трохи. Краще ікону.
    А хрестик можна навіть дерев*яний чи шкіряний. Не мусить бути з цінних металів.
     
  10. Gala

    Gala Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя

    Моя старша йде до першої сповіді і до першого причастя 5-6 червня.Зараз ходимо на науку 2 місяці ,їй 7 ,а дітки зараз вчаться з нею на науці від 7-10 років.
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Перше причастя

    Як на мене, 7 років - то умовний вік.

    Не всі дітки готові в 7 до першої Сповіді. Декому рано й у 8. Ми за відчуттями щодо нашого Дарка власне й керувалися. Могли дати цього року, але йому зарано ще було. Почне недільну школу у вересні, а перший раз до Сповіді піде тоді, як вже буде мати 8.
     
  12. Gala

    Gala Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя

    Цілком згідна,теж вагались чи давати цього року ,але враховували і її бажання,то підемо.наука їй дається легко.,хоча думаю краще б було 8-9.
     
  13. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя

    Я б сказала, що мало котра дитина готова у такому ранньому віці. Ми вже рік ходимо на катехези, до причастя підемо через два роки. Сподіваюсь, що мої діти вже до того часу морально дозріють і будуть розуміти, який це важливий епат у їхньому житті.

     
  14. Галченя

    Галченя Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя

    В мого похресника перше причастя наступного тижня. Чи дарувати подарунок питання в мене навіть не виникало. Однозначно дарувати. І я вважаю що то має бути щось пам"ятне, цінне і на релігійну тематику. Тому я купила велику дитячу Біблію у 365 оповіданнях. Дуже легко і цікаво читається. Вчора перед сном читала своїй донечці (5років) вона уважно і з захопленням слухала. Зрозуміла що піду ще за одною такою ж Біблією для своєї дитини. Книга велика на 413 сторінок і не погано ілюстрована. Ще купила книжечку-альбом (з примітивними поясненнями, з деякими молитвами, місцем для вклеювання фото та для заповнення різноманітних побажань). Називається "Пам"ятка Першої сповіді й урочистого святого Причастя". Тепер трохи вагаюсь чи потрібний буде цей альбомчик, оскільки чула що буває замовляють проф. фотографа...
    Ще планую купити не великий але золотий хрестик. Нехай дитина має пам"ятку.
     
  15. Mira_SH

    Mira_SH Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя

    Дівчата, а чи нормально подарувати дівчинці 10 років, на перше причастя вишиту сорочку? Бо хрестик чоловік дарував на Хрестини, книжечку релігійну дарував як похресниця приїхала з Іспанії, це було літом, на 10 річчя, теж дарував золото, кульчики. Дівчинка з досить багатої сім"ї, хочеться щоб її було приємно. А ще як варіант бачила срібні іконки богоматері.
     
  16. stira

    stira New Member

    Відповідь: Перше причастя

    Думаю такий варіант буде більш доречним.
     
  17. Gala

    Gala Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя

    Ми(батьки) такі альбомчики замовили усім дітям що йдуть до Причастя і їх їм вручать після Причастя в церкві.Ще буде фотограф професійний який буде фоткати Причастя,то ті фотографії вклеяться потім в той альбом.
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Перше причастя

    Чому ні? Нема вимог щодо того, ЩО подарувати.
    А що це таке? Медалик? Чи дійсно ікони?
     
  19. Mira_SH

    Mira_SH Well-Known Member

  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Перше причастя

    Мені видається, що вишиванка була би кращим подарунком.
    Донька наших друзів мала минулого року першу Сповідь і врочисте Причастя, то ми їй подарували "набір маленької рукодільниці", відповідно до її вподобань. Вона дуже любить різні ручні роботи. Дитина була дуже задоволена подарунком.
    У мене в тому плані думка така, що подарунок має бути для душі, або таким, що сприятиме розвитку дитини, її уяви тощо.
    Такий медалик мені виглядає трохи кічовим, тому таке я би радше не дарувала.