Мало молока. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Т@нюшк@

    Т@нюшк@ чекаю...

    трохи не в тему, але більш підходящої не знайшла.
    малій майже 9 міс. вже іноді може не бути за ніч 2-3 прикладання. сьогодні лише раз їла. мені переживати за кількість молока?
     
  2. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

     
  3. Kapitoshhka

    Kapitoshhka Well-Known Member

    не факт, я до року свою вночі сама будила і підсовувала(їла від сили 2-4р)
    тепер так само - і нічого не змінилось( може раз , може 2, а може і всю ніч проспати)
     
  4. Olia Dl

    Olia Dl New Member

    Дівчата, була в поліклініці, 4міс, набрали 340г, ну максимум 400,якщо минулого місяця відкинути 50г,бо не впевнена що дитина тоді важила 5кг, десь близько того.
    Мені здається, що я все перепробувала, навіть подумала, що наші справи пішли на краще, бо годую по колу щогодини, за власною вимогою також, відмічаю, що збільшилась тривалість активного ковтання на приливах, але набрали ми навіть меньше ніж минулі місяці.
    Який алгоритм дій далі? Вводиться докорм?
    Як ви робите тест на мокрі пеленки? Так щоб по мінімуму запісяні ліжка були, крім того як попіси рахувати, коли вони бувають коротенькі та часті? Хіба не правильніше буде взнати кількість спожитого молока, наприклад важити мокрі підгузники? Читала сьогодні, що дитина випісює 50-60% спожитого за добу. І чи показові всі ці тести, коли надто мала прибавка ваги? Сьогодні читала, що основний критерій - вага, а тести не показові, бо попіси можуть бути різними по кількості рідини.
     
  5. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    на панікуйте. дитина весела? тоді все добре.
    клейонку медичну покладіть, а на неї пелюшку. і змінюйте лише пелюшку. дитинка ще ж не повзає? то не буде багато запісяного. ви спочатку порахуйте попіси, а тоді будете думати достатньо чи ні. ясно, якщо дитина попісяла двічі з перервою в 1 хв, то вважати одним попісом. а якщо перерва хоча б 15 хв - то я б рахувала, що то 2 попіси.
    ви отак пишете, як моя подружка кілька місяців тому. дитинка набирала теж дуже мало, вона ззовні намагалась показати, що спокійна, але було видно, що переживає. зараз малюку 6 місяців, лише починає педприкорм. а за останній місяць малюк набрав 600 г!!! як сказала акушерка - в такому віці вже так багато не набирають)))
    я думаю, що ні. бо важлива не кількість молока, а важливо чи достатньо його дитині. наприклад, моя старша їла набагато більше, ніж менша і набирала по нижній межі норми. а менше - їсть дуууже мало, але така пампуха, що дай Боже.
    так само і дорослі: один їсть багато, інший - мало; один товстий, інший - худий - при однаковій спожитій кількості їжі.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Olia Dl

    Olia Dl New Member

    Згідна з вами, на рахунок обміну речовин і я вже трохи заспокоїлась, коли набирали по 500г, але вже тепер і до ВОЗівського мінімуму недотягнула, то вже душа не на місці. Знаю, що навіть консультанти з ГВ вводять докорм при тривалому ненаборі ваги.
    Що стосується дитини, то життєрадісна, активна, смієтья, граєься, от тільки не може ж вона стояти на місці.
    Лікарі кажуть, що просто дитина пдивикла мало їсти, тому не виражає занепокоїння.
    А з іншої сторони, як дати дитині плотної суміші у великій кількості по режиму, то люба дитина поправиться, так як і дорослий.
     
  7. Amilada

    Amilada Well-Known Member

    Мені вчора консультант на зустрічі ла лечі ліги говорила, що кількисть молока дуже повязана з окситоцином який по різному виробляється на фоні стресу. У одних молока рікою, що застоі за дві години, у інших зменьшується- не вичавиш. Отже порадили примотатись в слінг, і релаксувати. Вам потрібено визначитись, чи ви хочете сумішей і порад педітрів, чи професійного консультанта з гв.
     
  8. Amilada

    Amilada Well-Known Member

    Малий теж весь час недобирав. Але я збилась з важення, бо він міг два місяці майже стояти на місці потім за два тижні наісти кіло. Так і вийшло на прийомі в педіатра, що близько 400 гр за кожен місяць набирав. Аби я важила як ви- здуріла б точно.
    Ну і знову ж, на зустрічі були ще дві дівчинки страші за рочок, точно не памятаю. Так одна, набагато меньша за мого малого, друга- ледь не вдвічі більша. Тільки мама експер у своій дитині, можливо вам дійсно потрібна консультація, бо є проблема яку не помічаете.
     
    Останнє редагування: 8 Березень 2015
  9. Lanna

    Lanna Member



    А що то за зустрічі, якісь для мам? Поділіться, де і коли відбуваються?


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  10. Amilada

    Amilada Well-Known Member

    Ланна, так в сусідній темі був анонс. Наступна через місяць.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    а що Вам педіатр каже?
    колись на сайті АКЕВ вичитала про цей спосіб зважування підгузників за добу - норма - не менше 360 г (тобто дається по 30 г на ті 12 стандартних попісів) Хоча Вашій дитині вже 5-й місяць пішов, думаю 12 попісів вже і не є інформативним показником, в такому віці вже можуть пісяти рідше. Знайшла ще у "Вчимось годувати грудьми" таке:
    від 3 до 6 міс. - діти повинні мати 5-6 достатньо мокрих підгузників. Вилийте на підгузник 4-6 ст.л. води, щоб визначити, чи достатньо мокрий підгузник. Сеча повинна бути світлою і мати слабкий запах. І тут же знайшла інформацію про те, що "інколи цілком здорові діти можуть набирати по 113-142 г на тиждень", тобто 450 г виходить мін. (до 4-ох міс.), далі й менше.
    Ще є ознаки зневоднення, гарна стаття у Ньюмена на ту тему, там про стан шкіри, нігтів.
    А ще радила б Вам звернути увагу на центильні таблиці.
     
  12. Olia Dl

    Olia Dl New Member

    Педіатри говорять про негайний докорм, при чому у великих дозах. Дивляться як на ненормальну.
    Ознак зневоднення немає, хоча це певно вже якась крайність, це б вона певно ні грама не додала, вже б і ознаки зневоднення виявили. Останнього разу педіатр, то дитину як в музеї роздивлялась, знімали памперс, видно теж цікавив стан шкіри.
    Загалом дитина занепокоєння не викликає. Вже сміюсь до неї, щоб так ножками не бігла, а то спалює не зайві калорії. Вже й чоловіка не злякала цифра на вазі, видно бачить що в дитини багато енергіі та позитиву.
    А от мої походи на планові огляди, дорого мені коштують, як тільки заспокоюсь, то знову паніка, а вже так гарно і довго ссала, тепер знову ганяєм в холосту і чекаєм молочка. Хоч бери взагалі по поліклініках не ходи.
    --- дописи об"єднано, 10 Березень 2015 ---
    Доречі, десь читала, що з 4 до 6 міс, то на один попіс припадає 60мл рідини, чи все ж таки 30?
    Впринципі, порції ж більшими стають, от і пісяти мали б більше...
     
  13. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    памперсні діти навряд чи збільшують порцію попісу. а висаджувальні - так, збільшують.
     
  14. Olia Dl

    Olia Dl New Member

    Я вже з тими попісами запуталась, 60мл, то певно забагато.
    Дуже вручили мені вагу в поліклініці, взяла, бо самій цікаво скільки з'їдає, коли довго смокче, думала і памперси спробувати поважити, але бачте батарейка сівша була, так і не було часу на вихідних її купити, сьогодні купить чоловік ту батарейку і завтра відвезе віддасть ту вагу.
    А чомусь на попіси,то ціла проблема зробити тест, ми ж по всій квартирі протягом дня і на руках і по ліжках і диванах і на качелі і в шезлонзі, то це все треба пообпісювати, щоб тест получився))
    --- дописи об"єднано, 10 Березень 2015 ---
    А висажування як впливає на кількість попісів?
    --- дописи об"єднано, 10 Березень 2015 ---
    В об'ємному відношенні, звісно
     
  15. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Та що ж тут такого - ну позапісює один день все на світі)))
    Висаджувальні діти вчаться трошки тримати, а памперсні можуть хоч кожні 15 хв по трошку попісювати.
     
  16. Olia Dl

    Olia Dl New Member

    Пробачте, центильні таблиці - це що?
    --- дописи об"єднано, 10 Березень 2015 ---
    А як дітки на це висажування реагують?
    Читала, що уважні мами розуміють по дитині, що вона зараз попісяє, а я не уважна,бо не розумію, бо навіть коли переодягаю її, то вона тішиться, а сама свою справу тихенько робить, як ні в чому не бувало.
     
  17. Almariel

    Almariel Well-Known Member

     
  18. Olia Dl

    Olia Dl New Member

    Дівчата, а є якийсь зв'язок між засвоєнням молочка і вагою?Згадала, що щось подібне говорила мені консультант з грудного вигодовування в он-лайн консультаціі, що мол молока може бути достатньо, але не засвоюється так як трдба, то тоді дитині у вигляді препарату призначають лактазу. Мабуть після додаткових аналізів, що її не вистарчає.
    У моєї крихітки у каках, майже завжди, присутні крихти неперевареного молочка. Думаю чи нормально це для нашого віку?
     
  19. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    це нормально.
    Скільки часу ваша дитина їсть? Як часто міняєте груди? Можливо у вас дитина не достатньо виїдає заднє молоко, тому недобір ваги.
     
  20. Olia Dl

    Olia Dl New Member

    По різному, в середньому 20хв, коли і довше, бо чекаємо наступного приливу,бо ще не наїлись. Їмо по колу, груди міняєм часто, правда вже ссе одну грудь довше, приливи стали більшими. По Н'юмену пробувала стискати, може неправильно роблю, але ссе ще раптом 1 ковток і вимагає іншу грудь. Навіть крізь сон - вимагає. Деколи вдається засунути 2-3рази ту ж саму, а тоді знову іншу. Якщо ми міняєм за годування грудь разів з 10, то думала дотягує до заднього.