Малі німці

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Ascorbinka, 7 Лютий 2008.

?

коли заговорили ваші діти?

  1. до року

    93 голосів
    38,4%
  2. в 2 роки

    110 голосів
    45,5%
  3. в 3 роки

    35 голосів
    14,5%
  4. в 4 роки

    1 голосів
    0,4%
  5. заговорили з допомогою спеціалістів

    6 голосів
    2,5%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. Lamara

    Lamara Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Ми також зі старшим сином її практикували, бо до 2.5 років дуже погано говорив слова, а про речення будувати- навіть мови нема. А от молодший з 8 місяців вже говорив мама. Це все індивідуально.

     
  2. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    моєї знайомої дівчинка не говорить,а їй цього місяця 4. батькам, впринципі, вже не дуже й до сміху. інколи мама просто плаче, бо дитина чи то не хоче взагалі, чи то не може, незрозуміло. Звичайно, такі випадки трапляються, але залишатись спокійним батькам - досить важко.
     
  3. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    То нехай слух в дитини перевірять. В наших друзів так дівчинка довго не говорила, а виявилось, що вона дуже погано чує. Придбали їй слухові апарати і ходять на спец. заняття в чорнобильську лікарню і дитина вже дуже добре говорить.
    А мій малий справжній німець. На своїй "китайській" говорить ще з року. А от повторювати за мною слова почав лише після двох. Але хоче говорити багато і цілимим реченнями, а слів бракує. Серед коротких звуків вставляє слова з яких я здогадуюсь про що він розповідає і так ведемо діалог:girl_haha:.
     
  4. zlatovlaska

    zlatovlaska Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    А Вікторія на свої хрестини, в півтора місяці видала ціле речення, причому не дуже пристойне, це ж не означає, що вона в півтора місяці розмовляти почала :) Просто якось так "язик заплівся".
    Ми повноцінно, так що можна зрозуміти чого вона хоче, реченнями, почали розмовляти з 2 років. До того були окремі слова, іноді словосполучення . Віршиків не хочемо вчити. Казки від недавна почали трошки слухати, іто коротенькі. Ні цифр ні букв не знаємо, лєнтюх моя Віка. Але то таке, вивчить вона ще то все, куди дінеться з підводного човна без торпедних люків:girl_haha:
     
  5. Nyny

    Nyny New Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Нам зараз 1,8 і ми тільки починаємо балакати , правда з роки ми вже говорили пару слів , а так весь час на своїй мові) а тепер вже старається повторяти)
     
  6. manka

    manka Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Мого старшого бабуся в 4 міс. навчила говорити "ко-ко-ко".
     
  7. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Мій синуля в 2,5 знав вже всі букви, а говорив лише пру слів (китайську не рахую).
    При чому букви ми вивчили так цікаво: сіли малювати, він попросив, а я не знала, що ж таке йому намалювати і букви фарбами стала писати і називати.
    Наступного разу, коли сілии, він попросив "букви"....ось так малюючи вивчили всю абетку. Так смішно - купа альбомів буквами списана) Всі дивувалися, що дитина не говорить, а букви знає.
    Зараз йому три і місяць. І от тільки з пару місяців він в мене розговорився, такі перли видає, що я думаю, звідки навчився)))... чому до того не розмовляв - не знаю...але проблеми з того не робила. Думаю, що до трьох років не варто залучати якихось спеціалістів, щоб дитина зоговорила.
     
  8. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    казала моя вчителька, що її онук вже в 2,5 р. читав, але минуло 14 років і він читає на такому ж рівні, тому:girl_haha:не заморочуйтесь
     
  9. manka

    manka Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    аналогічно. Нам подарували хорошу книгу "Перша книга розумної дитини" в 2 роки і він з нею не розлучався. Ще магнітики-букви на холодильник. Я його не заохочувала, сам питав, я відповідала і так вивчив. В три роки почав додавати і віднімати до 12 (також завдяки книзі). Він в мене дуже допитливий і має хорошу пам"ять. Розрізняє десь біля 15 марок машин (ті, які знаю я:girl_flirt:). З 4-ьох пробуємо складати склади і слова, але не маю дуже на то часу, бо є ще мала вереда і літо на вулиці - час для прогулянок.
    Але вважаю, що ранні успіхи дитини не є показником, що вона буде відмінником в школі. Сестри мала в 2 роки знала всі італійські букви (живуть в Італії) і ще багато всього, а пішла в школу, то спочатку навчання давалось не так легко.
     
  10. Lavazza

    Lavazza Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    А мені снилося сьогодні, що мій малий сказав перше слово. І це слово було "Віддай!" - сказане до сестрички, яка в нього щось як завжди забирала. :D
     
  11. TUCR

    TUCR Well-Known Member

    Відповідь: Малі німці

    До року ми щось собі белькотіли, і говорили деякі слова, а вже більше почала говорити в проміжку 1-2 роки, зараз нам 1рік 10міс, то буває речення говорить, але в основному по два слова, знає дві букви А, Б.
     
  12. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Малі німці

    Наш малий до 1,5-2 років говорив, але дуже мало. Коротко озвучував свої потреби :). Дорога родина навіть думала його перевірити у спеціалістів, але я не дала, бо не бачила в цьому потреби :). Потім вивчив купу віршиків, абетку.. В 2 роки його розуміли вже не тільки ми з чоловіком... З того часу і дотепер - ротик не закривається - розговорився не на жарт :)...
    Для порівняння - маємо в родині хлопчика більшого за 2,5 роки, який досі говорить мало і "невразумительно", але його перевіряти вже ніхто не хоче, "бо Павлик так довго не говорив".. Але то вже не моя справа, може й справді немає в цьому потреби, і малюк ще має час, щоб розговоритися....
     
  13. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Малі німці

    Ой, прочитала я дану тему від початку до кінця, бо щось останнім часом трохи запанікувала з приводу свого малого німця.
    Бачу є дітки, які теж заговорили пізно. Але мені навіть трохи важко зі своїм Святославом в плані цього, бо коли йому щось треба він істерить, кричить, а словами, чи хоч якимось словом нічого не пояснює.
    Зараз нам рік і дев"ять, говоримо трохи малувато. Якісь окремі слова, улюблені: "гам" і "пий-пий", "кака", "мама" дуже рідко, ну і ще якихось пару легких слів, словосполучення: "де ти", "циця дай", "тата ляля". Останнє повторюється по тридцять як мінімум разів на день, певно тото наш таки дійсно дуже файний.:girl_haha:
    Якщо серйозно, то я мало знаю знайомих з дітками віку мого, ну в куми молодший на пару місяців хлопчик, то він вже так шпарить, навіть говорить "я їв циці, а тепер вже їм цукерки". :xaxa: А моє чудо при чужих людях хіба окремі букви якісь скаже, а так то хіба кричить, пищить і гонить без упину і передишки і все. Не акцентує увагу майже ні на чому іграшки постільки-поскільки, книжечки хіба малюнки перегляне, віршики, казочки навіть слухати не хоче, обертається і втікає. у мене таке враження що він не має часу на чомусь зупинитися, зацікавитися. Цілий день ганяє, все перевертає і кричить так, що перепонки в вухах вже не витримують.
    Дічата, в когось ще є такі крикуни, бігуни, які говорити не хочуть?
    Думаю якщо до 2-ох рочків в нас таке буде, треба напевно буде звернутися до спеціаліста, бо вичитала тут що це може бути через важкі пологи, проблеми з неврологією. А в нас трохи було проблем такого плану.
     
  14. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Малі німці

    Як про мого Святослава писано. Взагалі мовчить. Рідко "мама-тато". "дід-баба-папа" і "дай". Все. Далі крик і істерика. Але реально все розуміє - кажу викинь лушпиння в смітник - іде, там кажущось принести - несе, але не говорить. І читати не хоче, і теж льотає. Але пологи в нас були дуже легкі, тому чого так не знаю
     
  15. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Малі німці

    ми серед таких

    Обьєктивно, наша мала у віці 1,8 казала дуже мало слів. Ну я її розуміла переважно через жести та інтонацію.
    В 2 роки ми говорили кращє - в плані більше слів знали, але до побудови речень було далеко, хіба щось з 2-х слів легеньке казала.
    в 2,5 речення будувалсиь але так коряво, що лише я розуміла, що те що сказано в 3-4 словах, насправді означало речення повне, але дуже в скороченому вигляді )))
    в 2,10 пішли в садок, і хоча пробули ми там мінімально, можу точно сказати що то після нього нас прорвало. Мала щомісяця почала набирати оберти в плані розмов, причому так, що щотижня буквально видавала нові перли, нові слова.
    Тепер ходить, розсуждає, віршики розказує, спорить, щось мені доказує.... з іграшками говорить якщо я занята.
    Єдине - так це те що дуже багато слів вона гворить по своєму, то в нас так з самого початку було - все зашифровано, так і тепер, але помічаю що чим далі тим кращє вимовляє слова і все частіше правильно.
    Чого тільки вартий "мішка косолапий" який в її виконанні звучить як "Міцька асяпаї" :girl_haha:

    Якщо ще пів року тому я все думала "ну коли ти заговориш нормально". То тепер часом ловлю себе на думці що хочу щоб вона трішки помовчала ))))

    А останніх пару тижнів у нас взагалі на будь яку мою відповідь одразу питається "Аціму" ( почему).... і вот засада чесслово, меня інколи бракує вже фантазії відповідати. Або часом намагаюсь так відповісти щоб вже не було чергового Аціму )))

    Так що є дітки які рано говорять, є які пізніше, але чомусь думаю що якщо є проблеми з неврологією то вони помітні і без затримок у розвитку мови. А якщо лише дитина погано говорить - то просто ще не час.
     
    Останнє редагування: 1 Лютий 2012
  16. Tagonga

    Tagonga New Member

    Відповідь: Малі німці

    Нас "прорвало" в 1,2 роки, зараз спілкуємося словосполученнями, причому застосовуємо достатньо складні слова (тобто намагаємося, тому не завжди можу зрозуміти що саме каже), дуже любимо повторювати все за мамою. Якщо звертається до когось, то називає до кого саме. Ну і кожен день шось новеньке з"являється в нашому лексиконі :girl_claping: Я завжди спонукала малу до освоєння мови (напевно, що з народження, на вулиці ми не спимо з 6 міс, тому завжди їй щось розказую, показую і т.д., і зараз ця звичка є), якщо щось їй даю, то обов"язково кажу, що саме і прошу повторити, якщо чогось не розумію, то також прошу мені пояснити або вточнити. Коротше, ми завжди "в процесі"...
     
    Останнє редагування: 1 Лютий 2012
  17. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Малі німці

    і ми також.
    Мій малий до 2,3 не говорив майже нічого, основними словами були "тато" і "циця". Десь в 2,3 почали робитися спроби щось сказати, той період у нас співпав з початком відвідування садочка.І розмова у нас була за принципом папуги: я сказала, він повторив. З часом кількість слів зростала, але реченнями не говорить ще досі, в основному це або набір слів, які я пов"язую в речення, або цілу розповідь, або словосполучення. Єдине, що у більшості випадків він говорить у правильному відмінку. Зараз зауважую, що починають переважати речення. Деякі слова говорить дуже по-своєму, але навіть чужі його можуть зрозуміти, бо до оригіналу наближено. Розповідаємо 6 віршиків з моєю допомогою, казочку, коли бавиться, то вже говорить виключно словами, і то досить багато. Пробує будувати питальні речення.

    З іншими дітками для себе не порівнюю, не бачу в тому потреби, бо діти дуже різні. Просто має прийти час, коли дитина зможе за допомогою слів формулювати свої думки.

    Зауважу, що в 2,3 ми були в логопеда (це був обов"язковий огляд у лікаря в садочку) і на момент його відвідин малий практично нічого не говорив, то в нас в заключенні записано, що розвиток мовлення відповідає віковій нормі.
     
  18. kostuk

    kostuk New Member

    Відповідь: Малі німці

    Наш синочок до 2-ох рочків говорив буквально декілька слів: мама, тато, баба, дай....Зате потім "понесло"...:girl_haha:Зараз в нього цілий день "рот не закривається": і реченнями говорить, і навіть віршики маленькі вивчив і розказує, і казочки...Це притому, що в садочок ми не ходимо. Мені здається трішки помогли дитячі відео "Вундеркінд з пелюшок", він їх кожен день дивиться. Ну і плюс ми йому читали віршики, казочки...
    Чоловік навіть сміється, що ми так довго чекали, коли синочок почне говорити, а тепер інколи хочеться, щоб трішки помовчав...:connie_pull-pigtail
     
  19. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: Малі німці

    до 2 років я записувала слова синочка в блокнот - було приблизно 20 простеньких слів (півсторінки), значення більшості з них розуміла тільки я. а от після двох - "прорвало", записувати не було сенсу, бо лексикон поповнювався досить швидко. зараз (майже 3 роки) говорить реченнями, при чому досить довгими, розповідає вірші і знає (судячи зі всього) казки напам"ять (бо як я читаю і скажу, напр., "хатина" замість "хатинка" чи не той наголос зроблю - відразу поправляє :girl_in_dreams:).

    а приблизно у віці 2 і 4 в нас почався період "ЧОМУ?". МІЛЬЙОН ПИТАНЬ НА ДЕНЬ!!!...

    ага! мій поки не "докопається" до істини, не заспокоюється...

    бачу по знайомих дітках, що "прориває" на розмову після 2-2,5 років, тому Вам панікувати ще рано...
     
  20. Irusya

    Irusya Well-Known Member

    Відповідь: Малі німці

    Наш набір слів наразі дуже примітивно обмежений... мама, тато, баба, дати, на, а решта нікому незрозуміле белькотіння. Думаю, справа тут зовзім не в кільсті спілкування з дитиною, бо в нас його зовсім не бракує, старша доня почала дуже швидко говорити, близько до року були словосполучення, після року речення, а біля двох - віршики, казочки і пісеньки з досить чіткою вимовою. А меншій ну ніяк з мовою поки що не вдається, все у-у, та й у-уу. Думаю, все індивідуально.