Лідині рецепти (таки вкрала на УЖ :) )

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем zet, 26 Січень 2007.

  1. zet

    zet Well-Known Member

    Re: Зелений борщ
    Відповісти Цитувати
    Іване, а в Миколаївській області таки точно готують без буряка. Тільки томатом і зафарбовують.

    А це ось так я готую борщ.


    Відварюєте м"ясний бульйон. Правда зі свинини борщ найсмачніший... Як вже можна починати кидати овочі, перше кришете дрібненько пів цибулини. Вона розвариться і тільки дасть смак, а самої її не побачите. Тоді ріжете дрібненько одну велику моркву. Тоді вбираєте і ріжете теж дрібно 5-6 середніх картоплин. Кидаєте і після картоплі солите борщ. Все робите за порядком. Я ніколи не навбирую нічого наперед, бо воно так собі по черзі все вариться. Вбираєте два невеликі , або один величенький буряк червоний, трете на грубій тертці і починаєте його підтушувати на олії на пательні. За той час шинкуєте кавалок капустини(залежить, який баняк ви готуєте) і кидаєте до киплячого баняка. Тоді до буряка на пательні додаєте томатний соус. Як маленька баночка, то я даю цілу. Як велика, то пів. Можна замість томатного соусу давати кетчуп, або свіжі терті помідори. Як то вже починає кипіти і трохи пересмажиться, я даю склянку сметани до пательні і помішую, щоб все разом закипіло. Тоді вливаю це в бяняк, даю ще ложку "Вегети", чи якої іншої приправи, ложку цукру, пів пучка петрушки і стільки ж кропу свіжих порізаних. Воно ще все разом закипає, хвилину покипить і відставляю, накриваючи, щоб само доходило. Можна ще з картоплею кидати намочену наперед квасолю. Можна давати намочені гриби. Хто що любить. Але такий борщ смачніший, ніж зі звареного наперед буряка. І колір не виварюється.

    Капустяні пиріжки з грибами

    Склад: На 1 кг білоголовкової капусти - 4 ст. ложки манних крупів, 1/2 склянки молока, 3 ст. ложки жиру, 2 ст. ложки мелених сухарів, 1 яйце, 1 цибулину, 60 г сушених грибів, сіль, перець-за смаком. Для поливання – 1,5 склянки грибного соусу.

    Приготування: Нашатковану капусту добре перетирають із сіллю до виділення соку, тушкують з молоком до напівготовності, додають підсушені манні крупи й тушкують до готовності. Готову капусту заправляють частиною нарізаної ріпчастої цибулі, сирими яйцями, перцем і пропускають крізь м'ясорубку. З підготовленої маси формують невеликі кружальця, роблять у них заглибину, кладуть начинку, краї з'єднують, вироби обкачують у сухарях, надаючи їм овально-приплюснутої форми, й обсмажують з обох боків. Приготування фаршу. Гриби перебирають, промивають, замочують у воді, варять, дрібно нарізують і змішують з рештою підсмаженої цибулі. Подаючи на стіл, пиріжки поливають грибним соусом.

    Час приготування: 40 хв.

    Гречаники
    Склад:

    300 г гречаного борошна, 1 ст. ложка вершкового масла, 2 ч. ложки цукру, 1 яйце, 10 г дріжджів, 1/2 склянки молока, 2 ст. ложки олії

    Приготування:

    У підігрітому до 30 градусів молоці розводять дріжджі, сіль і цукор. Потім кладуть яйце, всипають просіяне гречане борошно, замішують густе тісто і ставлять в тепле місце на 1,5-2 год., аби підійшло. Потім знову вимішують і дають вдруге підійти. Далі тісто викладають на посипану борошном дошку, роблять з нього довгі тонкі прямокутні батончики, кладуть на кондитерський лист, змащений жиром, дають ще раз підійти. Потім батончики зверху надрізають через кожні 2-3 см ножем, змащеним олією, і випвкають в духовці. Готові вироби гарячими добре змащують злегка підсмаженою олією і розділяють по лінії надрізів.

    Гречаники подають по 3-4 штуки із сметаною , або грибним соусам.

    Рулетики з квашеної капусти.

    [​IMG]

    500 г борошна, 2 яйця, 500 г квашеної капусти, 5 ягід ялівцю, 1 цибулина, 5 ст. ложок олії, 1 банка (850 г) почищених помідорів, мелений чорний перець, сіль, 1/2 ч. ложки сухого бальзаму.

    З борошна, яєць і 125 мл води замісити тісто. Тісто розкачати і дати йому полежати.

    Протягом 5 хв. тушкувати капусту з ягодами ялівцю, додавши 2 ст. ложки олії. Викласти на тісто, поперчити, згорнути рулетом. Розрізати на шматочки завширшки 5 см.

    У плоскій формі розігріти 125 мл води, 2 ст. ложки олії, 1/2 ч. ложки солі. Перекласти у форму шматки рулету. Накрити кришкою і поставити на 20 хв. у духовку.

    Для соусу підсмажити в олії нарізану цибулю, додати пом’яті помідори.

    Посипати базиліком, сіллю та перцем. Довести до кипіння. Рулетики подавати із соусом.
     
  2. Відповідь: Лідині рецепти (таки вкрала на УЖ :) )

    Ах, вкрали... И чё, не стыдно совсем? :)
    Я вот без Лидиного дозволу и читать не буду. Вдруг ей неприятно от того, что я прочитаю? Не, не буду!

    ... интересно, что такое "1/2 ч. ложки сухого бальзаму"??? :)
     
  3. zet

    zet Well-Known Member

    Відповідь: Лідині рецепти (таки вкрала на УЖ :) )

    Стыдно, а что ж поделаешь? Буду тырить, пока возмущенная хозяйка разбираться не решится со мной... :eek: :p
    (p.s. Я правда за ней уже соскучилась :sad: )
     
  4. Ivan

    Ivan Guest

    Відповідь: Лідині рецепти (таки вкрала на УЖ :) )

    2 Оля

    Сметану в зажарку я таки більше не кладу - ну якось рука не піднімається... Суто рефлекторно. А от буряк соломкою чомусь зовсім перестав різати. Все на терку йде - до молекулярного рівня... Ото ше привчила! :D :D :D
     
  5. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Лідині рецепти (таки вкрала на УЖ :) )


    Дай тоді руку підтримаю, щоб і сметану давав в зажарку! :D Так ж смачніше! ;)
     
  6. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Лідині рецепти (таки вкрала на УЖ :) )

    Зет, а про зелений борщ забули? ;)

    А моя мама і я тепер готуємо зелений борщ так.

    До бульйону, звареного на свинячих кісточках, додаємо цибулю, моркву, картоплю ( тільки різану соломкою). Після картоплі - солимо.Як картопля напівготова, всипаємо жменьку рису, тоді свіжий, чи взимку консервований щавель і багато зелені. Навіть по пучку петрушки і кропу. А вкінці - склянку сметани. Яйця теж вже в тарілку.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. mavka

    mavka Well-Known Member

    Відповідь: Лідині рецепти (таки вкрала на УЖ :) )

    Олю, напишіть, чи ви використовуєте для цього борщику морожений шпинат, як робить моя знайома... я не пробувала, але щось дуже хочеться. а щавлю німа....:sad:
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Лідині рецепти (таки вкрала на УЖ :) )

    Мавко, ні не використовую, бо росте в мене щавель і на городі і в магазині продаємо. :) Але. напочатку, як ми тільки приїхали, то мама свіжий давала до зеленого борщу. Спробуйте, все ж таки краще, ніж вже перемерзлий. ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. mavka

    mavka Well-Known Member

    Відповідь: Лідині рецепти (таки вкрала на УЖ :) )

    Уявляю, Олю, розкіш та багатство Вашого городу... Треба до Вас Марту Стюарт заслати ;) :) Бо у мене єдине, чого олені не з"їдять, то чорнобривці!... А який з них борщ!?... ;)
     
  10. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Лідині рецепти (таки вкрала на УЖ :) )

    Ага! ;) Лютий надворі, а в мене щавлик і петрушка зеленіють. :) І бурячок червоний не змерз, хоч і морози були трохи...:D
     
  11. Ivan

    Ivan Guest

    Відповідь: Лідині рецепти (таки вкрала на УЖ :) )

    Мдааа... А у нас тут 2 гривні за - тьху! - нема на шо й дивитися... :rolleyes:
     
  12. Myroslava82

    Myroslava82 Well-Known Member

    Відповідь: Лідині рецепти (таки вкрала на УЖ :) )

    Я так роблю, але тоді трохи даю оцту, а ще краще лимонного соку. І чесно кажучи, може я чогось не розумію, але то мені подобається більше, ніж зі щавлем:)