"Комплекс" працюючої мами

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Златка, 16 Вересень 2009.

  1. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: "Комплекс" працюючої мами

    а ти в принципі не хочеш бути "годувальником" чи тільки зараз, поки дітки малі?
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: "Комплекс" працюючої мами

    Я в принципі не хочу. Не люблю чоловічими справами займатися. Заміна ролей корисна хіба на короткий час.
    Я люблю працювати "для себе".
     
  3. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: "Комплекс" працюючої мами



    Лілю, вибач, якщо питання надто особисте, -
    Робота, на котру повертаєшся з вересня, не "для себе"?
    якщо так, то чому? - бо не подобається, бо частково не подобається (повний робочий день, тощо), бо не подобається роль "годувальника"?

    от спробувала уявити себе "годувальником" і мені стало реально дууууже дискомфортно...
    й справді дуже "нежіноча" роль...
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: "Комплекс" працюючої мами

    На тій роботі я була, бо треба було бути "годувальником". Зараз знову йду з тих самих причин. Досвід я там отримала хороший і потрібний, але хочу рухатися далі, а техпідтримка і реклама - то явно не моє. Моє - це колупатися в книжках, словниках, словах. Наразі перекладаю та редагую задурно, волонтером, але маю надію, що по якомусь часі зможу знайти роботу в тій галузі. Маю щодо того плани, але праця заради заробітку до тих планів не входить.
     
  5. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: "Комплекс" працюючої мами

    Дейзі це не оправдання для постійної роботи заради заробітку.
    Тут/там яке це має значення? робота повинна приносити крім грошей ще якесь задоволення, інакше виливається в різного роду проблеми. Я собі не можу уявити свого чоловіка за кермом трака, бо це не є його рід діяльності. Маю товаришку в Торонто. Її чоловік працює на траках вже 10 років. Вона моя ровесниця. Вчився у Львові на ветеринара, трохи вчився в Канаді, але він отримує море задоволення від роботи, в довгі рейси не ходить, кожен день в хаті, робить те, що йому до вподоби.
    У Лілі не така ситуація, Роман не тракер, якщо Вашому товаришу того хочеться, то це його справа
    а що таких багато, що можуть? "не всі"??? з Вашого вислову для мене зрозуміло, що більшість може... я помиляюсь?

    і ще. як у темі про дитячий садок, так і тут, починається підміна понять.
    Я розрізняю для себе речі "ходити на роботу" і "працювати" чи "непрацювати".
    Я працюю. Мій чоловік працює.
    Різниця між цими поняттями в тому, що є люди, котрі люблять працювати, а є такі, що для них нема кращого, як не працювати, а бути домогосподаркою. Між тим є категорія, котрої не розумію взагалі - це такі, які "ходять на роботу", бо так усталено чи то суспільством чи то свідомістю чи просто бо так. З останньої категорії розумію тільки такі випадки як Лілін, коли люди в пошуку, але на даний момент ще не все так, як хочеться, а дохід потрібний.
    Варіанти "канадських приколів" він паше на траках, бо треба ж 2 машини і виплачувати хату, дітей вчити і так далі - не розумію, можете кидати капцями, ну не розумію і все. Хоч вірю, що можливо тим людям і незле живеться, таке собі життя заради матеріальних цінностей.
     
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: "Комплекс" працюючої мами

     
  7. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: "Комплекс" працюючої мами

    В нас так склалось що мій чоловік не має в руках ніякої професії. Я його брала не за те що він праффесор, а просто бо полюбила. Не знаю, ніколи не оцінювала можливості нареченого за наявності в нього великого гаманця з великим вмістом долларів. Я завжди дивилась на те що разом будемо добиватись і дороблятись.
    Неважно. Факт той, що є як є.

    У мене був вибір - або робити аборти, і надалі жити в центрі Манхатану в досить непоганій дво-кімнатній квартирі, в двох кроках від церкви і всього тама. Але тоді мої діти або дитина не мали б можливості ходити в добру школу, за неіснуванням таких в тому районі, і я всеодно б видавала купу грошей на репетиторів.
    Або була можливість зав’язати поясок і переїхати в інший штат, купити хату на виплату, і купити дві машини. Машина тут не розкіш а необхідність, без неї ти нікуди. І не тільки дві машини нераз треба, як тільки діти підростають то потрібно кожній дитині по-машині, бо їм якось треба добратись до школи чи університету. А це не місто, тут автобусів і тролейбусів нема. Тобто є якийсь рейсовий що їде по одній вулиці в якусь одну сторону, а як тобі треба інші бічні вулички то хіба шуруй пішки. А зимою пішки, в сніг? Трошки не надто весела картина.

    Одним словом я МУШУ працювати бо у мене є багато дітей. І мій чоловік працює там де найкраще може і забезпечує сім’ю. За садочок ми платимо величезні гроші і чекаємо коли малеча почне ходити в школу. Принаймі тут школа нормальна і не треба журитись що твоїй дитині щось прироблять, як це може легко статись в славнозвісному Нью Йорку.

    Одним словом, я обрала працювати і мати свою хату з подвір’ям бо так для моїх дітей краще. І я може і не дуже хочу працювати, особливо зараз коли у мене змінився розклад і я зовсім не маю на себе час, бо йду з дому пів дев’ятої ранку а приходжу пів восьмої вечора. І день пропав. Ні туди, ні сюди. А де час на себе, на домашню роботу, на кухню? Так, що я наразі надіюсь що це тимчасово і я знайду няню яка буде водити дітей зранку до школи, бо відмовлятись від того що чоловік тепер по-вечорах вдома не хочу.

    Так. Спокійно. Кажуть, як маєте кидати доллар, то можете його собі затримати. За доллар тепер навіть нічого і не купиш, то я розумію такі розмови. Але не всі таке розуміють.
     
  8. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: "Комплекс" працюючої мами

    Лілю, а чому ви так відмітаєте цей варіант? Вам буде складно оціх кілька днів бути з дітьми без чоловіка? Чи його робота там не відмінятиме ще й вашої роботи?

    Питаю, бо мій чоловік з жовтня 2010 по червень 2011 працював взагалі в іншій області, відповідно жив там, і приїзжав додому лише на 1,5 дня у вихідні, і то бувало що не щотижня. Ну так склались обставии, роботи для нього в той час у львові також не було, а там була.
    Я не кажу що то була ідеальна ситуація, бо було досить складно ( і йому, і нам з малою), але якби він лишився тут у Львові, то на роботу прийшлось би йти і мені, то було б ще складніше з різних поглядів на ту ситуацію.
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    То правда. Тут особливо є потреба в двох машинах. Із їхніми відстанями та громадським транспортом без двох машин важко. Якщо машиною 15 хвилин їхати кудись, то автобусом - годину. А попробуй дітей порозвози по школах-гуртках і ще й на роботу встигни. Та й закупи треба зробити, а до магазину півгодини автобусом їхати. А як хочеш місцеві овочі-фрукти й порядне, не накачане гормонами м'ясо, то й ще довше.

    У нас тут один приятель (не священик) теж на вантажівках працював. Правда, тоді він не мав ні хати, ні машини, але мав троє дітей і 3-кімнатне помешкання. Жінка дуже жалілася, що важко без нього, діти від рук відбилися (3-є хлопців). Минулого року він нарешті отримав роботу, яку давно хотів: капеланом у школі. Контракт на навчальний рік виключно, влітку він безробітний. Зараз має хату, дві машини, п'ятеро дітей, але жінку не лишає, аби на вантажівках їздити. Живе на виплату з безробіття.

    Я теж вважаю, що мати ті всі речі нормально, але... Не ціною сімейного часу, здоров'я (психічного чи фізичного) свого чи дітей. І не тоді, коли не можеш собі це дозволити.
    Я такого теж не розумію. Особливо тоді, коли це робиться все коштом сім'ї. Воно нібито для сім'ї робиться, але вилазить боком. Власне знаю таких і ніколи того не зрозумію.

    Бо його зарплата буде невідомо чи половиною моєї, а це значить, що переїзд буде неможливий, утримати сім'ю на таку зарплату буде неможливо, доведеться ще й няньку шукати на ті дні. Єдиний плюс такої ситуації, що він "зачепиться" в системі, а далі вже буде легше знайти щось ліпше. Тільки щось мені то геть не подобається. Я вже йому пропонувала, що якщо таке щось знайдеться, то переїжджати всім разом, а я зроблю домашній садочок. І зароблю щось, і діти будуть при мені.
     
    Останнє редагування: 25 Серпень 2011
  10. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: "Комплекс" працюючої мами

    ааа, ну тоді звичайно воно того не варте
     
  11. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: "Комплекс" працюючої мами

    у Вашій ситуації це абсолютно нормально, що
    я Марусю говорила про інші випадки, бо і машини різні бувають і матеріальні потреби в людей, а це вже інше ніж просто життєві потреби, згодься.
    Орман, не треба перевертати з ніг на голову. Бо ти собі можеш уявити, що твій чоловік сьогодні заради кращого життя звалив на немилу йому роботу, бо ти хочеш жити в Брюховичах на полі чудес? мало того, що немилу, то ще й таку, що відбивається жорстоко на здоров'ї? Ти що думаєш, що тракер це досить добре оплачувана робота в Канаді просто так? Моєї товаришки чоловік, якому 31 рік!, тракує вже 10 років. 10 років!!! Це був його вибір, а зараз до того вибору додались лікарі... спина має купу проблем, лікування + масажі виносить купу бабла, реально купу і тепер стоїть питання, що тої роботи треба лишатись, купити/знімати менше житло і він таки буде змушений довчитись, щоб працювати в галузі ветеринарії. Товаришка сама працювала до декрету, по контракту, сину 2 роки, планують, якщо буде Божа воля ще одну - дві дитини, то ж на роботу не спішиться, але і чоловіку каже, переб'ємся, буду працювати з дому, а не вали і паши, бо треба жити так і так.
    а не ЖИТИ заради них будь-якою ціною.
    не означає зробити чоловіка рабською силою. Забезпечувати можна ой як по-різному трактувати. Тебе Толік забезпечує, правда ж? але ти не живеш в найкращих умовах з переспективою завтра переїхати в дворівневу новобудову/особняк наприклад чи ні? тобто забезпечення сім'ї забезпеченню сім'ї різниця. А те, що у нас
    це вибір тих поколінь і нічого спільного він з цією темою не має.
    Хто хотів той вибір поміняв.
    Плакси і тюхтії є в кожному суспільстві.
    Вибір "хрущовщиків" означає небажання перебудовувати свою свідомість під сьогодення. Тому порівняння не цілком доречне.
     
    Останнє редагування: 26 Серпень 2011
  12. Daisy

    Daisy Well-Known Member

    Відповідь: "Комплекс" працюючої мами

    Це було наведено для прикладу і я не відправляю всіх на троки крім троків теж є роботи.
    Є різниця коли живеш в Україні і живеш тут, велика різниця, хто не жив- той не зрозуміє.
    Чи ви вважаєте, що ті хто працює на троках, живуть в будинках за мілліони? Помиляєтесь. Ті що приїхали сюди працюють для того щоб жити в доброму районі, мати хату щоб діти ходили в добрі школи, щоб оплатити дітям навчання яке теж не коштує 1 тис$за навчальний рік, а коштує десятки тисяч, а то і зо дві сотні тисяч за все навчання, щоб діти брали на навчання як менше кредитів в банку. Щоб забезпечити собі старість і не чекати на допомогу від дітей.......
    Чоловік має забезпечувати родину і це не значить що від нього вимагають віллу на Багамах, принаймі він має зробити все можливе щоб жінка могла бути вдома з дітьми, хоч би до того часу коли їх можна буде віддати в садок.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Серпень 2011
  13. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: "Комплекс" працюючої мами

    все правильно. цілком згідна.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Серпень 2011
  14. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: "Комплекс" працюючої мами

    перечитала тему - трохи легше стало. дещо стало на місця в моїй голові.
    маю в рік виходити на роботу. скоріше за все будемо водити дитину до няні додому в міні-садочок недалеко від моєї роботи, щоб була можливість годувати на денний сон.
    але лишається кілька питань.
    1. якщо я домовлюсь за 4-денний робочий тиждень, то куди краще той один день вихідного сунути? біля вихідних чи посеред тижня?
    2. краще приходити дитину годувати вдень чи зціджуватися і не турбувати дитину своєю присутністю зайвий раз?
    3. скільки часу на адаптаційний період відвести (від 1 год в день з нянею до 8 год)? місяця вистачить? чи забагато? (бо в мене той місяць має пройти до року, тобто з року вже 8, а то і більше годин на роботі на день)
    4. ті хто брали дитину на роботу з собою, розкажіть, як то виглядало? де дитина бавилась? брали іграшки і коцик з собою? де спали? візок з собою тащити?
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: "Комплекс" працюючої мами

    Я працювала повний тиждень, але коли були довгі вікенди (вихідна п'ятниця чи понеділок), чи я працювала в п'ятницю з дому, то бачила по малому, що він заспокоювався. Тому я би радила понеділок або п'ятницю брати вихідними.
    А вашу дитину турбує ваша присутність? ;)
    Як на мене, подивитеся по дитині. Мій малий дуже тішився тими зустрічам, що ми мали під час обідньої перерви. Коли їх не стало (няня не мала змоги привозити), я відчула, наскільки важливими були ті короткі зустрічі.
    А на вашій роботі таке допустимо? Якщо так, то краще в них питати. У мене наприклад було заборонено.
     
  16. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: "Комплекс" працюючої мами

    ну типу няні кажуть, що дитину потім треба заспокоювати, як мама йде. але буду шукати няню, яка не проти, щоб я приходила.

    я бачила, що приходила одна десь з 3-річною дитиною, але дуже рідко. то я хочу на адаптаційний період брати її трохи з собою.