Кодекс честі і рукоділля

Тема у розділі 'Теревені', створена користувачем Маруся-мама, 30 Червень 2011.

  1. SashaV

    SashaV New Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    І мудрим и стриманним) тому що нікому нічого не доведеш...Хоча я і не претендую на оригінальність своїх робіт, сама багато чого передивилась в неті за 5 років безлімітного))))
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Дівчата, суть навіть не у тому, що вашу роботу копіюють, а в тому, що фото є вашою власністю. Я би просила фото прибрати і все. Ну, бо то негарно, аби брали несвоє фото й викладали в пропозиціях, що зроблять таке саме. Так в ґуґлі купа фото можна знайти, але вони таки мають джерела зазвичай, то можна їх вказати.
    Багато авторів у неті пишуть, що все викладене в блозі можна використовувати для натхнення, але в жодному разі не використовувати фото як своє, ще й без дозволу.

    До речі, у водяні знаки я не вірю. Тобто не вірю, що вони захищають. Єдине, чому вони можуть сприяти, це тому, що якщо фото вашої роботи зберегти, то буде джерело на фото вказане, тобто той, хто буде ліфтити роботу матиме нагоду вказати джерело. Якщо ж на фото ніц нема, то не дивно, якщо людина не вкаже джерела.
     
    Останнє редагування: 1 Листопад 2012
  3. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    але ж саме запрошення вони не робили... то й нема чого показувати.
     
  4. TesTanya

    TesTanya New Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Довго думала, писати про ситуацію, чи ні...
    Сталося таке: десь рік тому я похвалилася роботою своєї дочки http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=1066813&postcount=268
    А ось кілька днів тому вона виявила фото однієї з її робіт(на рожевому фоні) на сторінці "в контакті" однієї рукодільниці, яка пропонує бісерні роботи на продаж. Фото те саме(видно частину фону, на якому я фотографую всі свої роботи), але завантажене не через "радикал", а через "пікасу", і на фото написали ціну!!!
    Дочка влаштувала скандал, що я тут похвалилася її роботою, і дуууже ображена. Що можна їй порадити? Як/чи можна "заставити" через сайт "ВК" зняти те фото (там на фото стоїть дата - травень 2012, а наше фото з вересня 2011)?
     
  5. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    спочатку напишіть рукодільниці. можливо й зніме. як ні, на неї можна поскаржитися розробникам. в правилах порталу це описано, що не можна публікувати чужу інтелектуальну власність.
     
  6. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Дівчата а коли інші майстрині копіюють ідейки мого миделка, над якими я думала, створювала, реалізовувала. То чи мають вони вказувати автора ідеї? Ну так з чисто людської порядної точки зору. Чи просто собі злизати і тішитися тим, як гарно вони вміють повторити чиюсь ідею?
     
  7. Nastylove

    Nastylove Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Ну, мені здається, якщо то точна копія, то дати посилання на "джерело натхнення" необхідно, а якщо просто щось схоже, то не виключено, що автор теж реалізував свою ідею. Давайте фото, подивимось!
     
  8. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    тут фото
    тут і "Спокуса ароматом" і "Серце Кая" і "Лабіринти"
    Ну, а мої варіанти цих милок усім відомі :)
     
  9. Olena-m

    Olena-m Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Ну чому усім, мені наприклад невідомі.:)
    Ви ж не виліпили мила вручну, а залили у готові форми, як і конкурентка. Що злизане, кольори, рецептура? Може я трохи тлумок у миловарінні, і чогось не розумію, але в мережі повно схожих варіантів.
     
  10. Nastylove

    Nastylove Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Схожість звісно є, але як правильно Оленка каже, від форми багато залежить. Бо наприклад сніжинка мені тільки в біло-голубих кольорах і уявляється. Але я так розумію форумлянка робить то для себе, не комерція, тому вже як є. А ось кавові ти) здається робиш скрабуючі (дадаєш самої кави в мильце) на фото форумлянки видно що там більш прозора текстура, тому думаю тут без питань.
    Те яке у тебе "Серце Кая", то тут може і позичила ідейку, мені здається, але треба дочекатись форумлянку, може прояснить для всіх ситуацію.
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Погуглила трохи (російською й англійською). Є форми, є МК різні. А біло-голубих сніжинок у неті просто маса! І з блискітками також.
    Серце в сніжинці знайшла також в одному харківському онлайн-магазині. І то власне ближче до такого, як у Hopic. Заодно натрапила на МК, як то серце в сніжинку запхати. Або сніжинку в серце. Залежить, у кого які форми та формочки.
    Те саме з переполовиненим серцем та стружкою в милі. Теж є таке в неті. І МК є.
    Я не заперечую, що то твої власні ідеї, але зважаючи на те, що ти не єдина з такими формами, то важко говорити про плагіат настільки прямо.
    Я тільки за те, щоби писати про те, хто звідки почерпнув натхнення, але якщо хтось просто переглянув МК і зробив схоже мило чи щось інше, то це не плагіат, бо той, хто робить такий урок, якраз і робить для копіювання.
     
    Останнє редагування: 12 Грудень 2012