Кодекс честі і рукоділля

Тема у розділі 'Теревені', створена користувачем Маруся-мама, 30 Червень 2011.

  1. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Вірші - це літературний письмовий твір, а листівка - це твір образотворчого або ужиткового мистецтва, тому специфіка різна (вірш легко скопіювати, а листівку - ні, бо скопіювати в прямому розумінні можна тільки її фото)

    Стосовно віршів - якщо ти розміщаєш у своєму блозі вірш, в тебе одразу виникає немайнове право на нього. Ніхто не може цей вірш опублікувати без вказання тебе (імені, ніку чи псевдо) як автора. Також ніхто не може видати твій вірш за свій власний (плагіат).

    З моменту виготовлення твору
    Але якщо в тебе немає зареєстрованого майнового авторського права, ти не зможеш заборонити публікацію віршів, їх відтворення, оприлюдення, тощо. Тобто хтось зможе без твого дозволу оприлюднити/опублікувати твій вірш (з посиланням на автора/джерело) і опційно навіть заробити на тому певні кошти (видати збірку і т.д.).

    то залежить виключно від моральних принципів та особливостей характеру автора, бо якщо вузько і прицільніше розглянути мотиви - чому рукодільні автори не хочуть/проти копіювання, то ті мотиви - аж ніяк не високоморальні - переважно це его, жадібність та певні комплекси та страхи.

    спробую дуже штучно змоделювати ситуацію на себе - не впевнена, але можливо я б змогла подати в суд, якщо б плоди мого рукодільного авторства були й справді дуже унікальними, я б мала намір отримувати певні дужже вагомі для мене прибутки (то ж була б впевненою в успішності проекту) і я б хотіла залишатись і надалі унікальною зі своїм авторським продуктом бодай в межах певної території.

    Але в питанні літератури я більш категорична - я пишу вірші, і якщо й колись захочу їх оприлюднити більшому загалу чи опублікувати, однозначно зареєструю авторське право, бо явно не хочу щоб їх публікували без мого відома/дозволу.
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    А яка твоя думка щодо того, як пишуть на своїх блогах канадські скрапбукери? Ніякого номера документа чи щось подібного вони не вказують, тобто я так розумію, що вони нічого не реєстрували, а просто трактують дизайни своїх листівок як вірші.
     
  3. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

  4. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    та там зі всіх мождивих сайтів. і Ніфертіті у своїй вишиванці є. і колишня перша леді. ото людина навишивалася
     
  5. Tanyunya

    Tanyunya Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Давайте коментарів наваляємо їй (йому) до того альбому, щоб веселіше "вишивалось". Чи там повитирати можна?
     
  6. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    ну ще там вишиванки Богуцької, та що 49 точно, бо я її міряла...та й на фоні видно,що фото з LFW
     
  7. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    можна, то її альбоми
     
  8. Tanyunya

    Tanyunya Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Ну да. Альбоми її. Вишивки її. Усь єйноє....:girl_devil:
     
  9. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    може то просто так обізваний альбом? зібрана колекція з нету, вона не виглядає на вишивальницю ващє
     
  10. Velana

    Velana Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    та ні, я переглянула - то пише шо вона обшиє бісером/камінням, але самі речі шиє кравчиня...
    мо то собі шо замовити :girl_crazy:
     
  11. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    ага) таку як у Катрусі Ющенко))))
     
  12. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    А я і не знала, що та пані і мені до магазину "вишиває" :))) Правда, їй варто віддати належне - адресу сайту вона на фото залишила. У назві альбому певно малось на увазі "Етнічний стиль ТА мої вишивки", але все одно якось не дуже гарно так відверто пропонувати копіювати чужі роботи по чужих фото...
     
  13. Insolence

    Insolence Living The Dream

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

     
  14. Abraira

    Abraira Чорний пояс по хендмейду

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Якби усім гуртом закидали її коментарями до фот, то вона би видалила чужі роботи.... То вже перевірено. У всякому разі, конкретні роботи 100% би забрала. Ну не закриє вона свою сторінку від усіх форумлянок, нас забагато))))

    Наталя, та їм просто ліньки забирати ті підписи. Той, хто повірить, що то її роботи, і на сайт твій не піде.... Для таких людей "бєз лоха і жизнь плоха"... уявляю, що вона там навишиває ;)
     
  15. Insolence

    Insolence Living The Dream

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    коменти б видалила, та і по всьому.
     
  16. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    та вона шось там вишиває, але воно далеке від БІЛЬШОСТІ фото з альбомів, особливо з колекції Богуцької, сорочок Катерини Ющенко

    та навіть пише, що вишиє сорочку Ірки-Шкірки бісером, але то ж буде двє бальших разніци і бісер займе значно більше місця

    тому говорити про "так само" смішно

    мені її чомусь шкода, особливо після споглядання дійсно її робіт, хоча варто зауважити, що не найгірший варіант, бувають екземпляри покручє
     
  17. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    ВКонтакті можна скаржитись в техпідтримку, реагують дуже швидко і по-злому.
     
  18. Tanyunya

    Tanyunya Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Тут взагалі дитячі сорочки оздоблені вишитою тасьмою, такі як ми замовляли в СП у Козочки.
     
    Останнє редагування: 12 Липень 2011
  19. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Так там напевно її дітки :) або "може зробити такі самі" :girl_haha:
     
  20. Tanyunya

    Tanyunya Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    А таку я "вишила" в магазині на Південному, там ще такі є, фабричні)) Взагалі, якби та пані вишила все, що є в тому альбомі, то певно десь з двох років, як мінімум, почала вишивати, цілодобово. А взагалі ця історія майже цілковито співпадає з тією, що з моїми костюмами була- тіко там понадруковували фоток і показували їх клієнтам з текстом - того зараз нема, але можемо зробити)