Кодекс честі і рукоділля

Тема у розділі 'Теревені', створена користувачем Маруся-мама, 30 Червень 2011.

  1. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Дівчата, а чи не зауважували ви що дуже часто хтось користає чужою роботою і не просто користає шаблоном а досконало копією чужу роботу. Отже це плагіат. Чому нема покарання за плагіят? І чи повинно бути таке покарання?

    Адже одна людина вкладала в свої роботи душу, продумувала що зробити і як, які кольори і матеріал підібрати, а тут раптом хтось прийшов на все готовеньке.

    Он недавно була така ситуація з прикрасами, а потім я зауважила і в інших темах подібне. Дуже прикро таке бачити і про таке дізнаватись.

    Чи повинен існувати між рукодільницями кодекс честі?
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Я завжди подаю джерело, з якого позичила ідею. Якось воно "не альо", щоби брати чуже й не сказати. Але стараюся не копіювати цілковито, а міняти й удосконалювати, якщо можу, звичайно.

    Але дуже злить, коли бачу, що хтось безпардонно копіює чужу роботу. Саме копіює, без особливих змін. Тоді мені дуже шкода автора, який дійсно працював, мордувався, мудрував...
    Недаремно Вікторія Абрайра щодо цього розпачала. Чудово її розумію. Але, як можна з таким боротися?

    І ще мені цікаво. Якщо хтось робить ідентичну річ, копію, то чи можна говорити, що це використалося ідею? Я так розумію, що ідея, це коли щось чуже, а щось своє. Чи я зле розумію?
     
    Останнє редагування: 30 Червень 2011
  3. Olena-m

    Olena-m Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Та ніби не зле розумієш, я теж так розумію використання ідеї.

    Я вважаю, що якщо річ виготовлена з комерційною метою (на продаж), то плагіат недопустимий. А якщо для себе, то можна дещо і позичити :).
     
  4. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Звичайно що можна позичити, чому ні але не копіювати все до деталей.

    В неті є багато сайтів які можна переглянути і подивитись на ідеї різних майстринь, але ж творчість тому і є творчість що кожен вкладає щось своє. Он я піду, подивлюсь хто що цікавенького зробив і самій цікаво стає. А тоді сяду і всетаки зроблю по-своєму. Правда, ж?
     
  5. Olena-m

    Olena-m Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Десяток років тому я скопіювала сукню у якогось дизайнера - мала бути дружкою на весіллі (а дизайнера вже й не пам'ятаю, фото побачила в журналі). Фасон був ідентичний , поміняла тільки тканини і додала болеро. Це плагіат?
    А як було весілля в брата, також підгледіла фасончик, але в результаті вийшло зооовсім інакше.
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Ну так.
    Винятком, на мою думку, є використання шаблону.
    Нещодавно говорили з Марусею про те, що люди закривають доступ до шаблонів і починають продавати. І то зрозуміло, бо хочеться, аби твоє лишалося твоїм, а не щоби хтось видавав за своє. А так використав шаблон, сказав чи не сказав відки маєш, але гроші заплатив.
    Хоча, там вони теж правила прописують. Я он нещодавно купила два, то вони просять не розповсюджувати, але робити за їхнім шаблоном і продавати вироби дозволяють.
     
  7. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Але ж ви взяли хоча б іншу матерію. А є люди які б навіть матерію взяли таку саму.

    Ну он як для прикладу є конкурс і дається шаблон для використання. І тут раптом на конкурс попадає дві ідентичні роботи від різних авторів. Думаєте двоє людей вміють думати однаково і підбирати однаково всі кольори?
    Розумію що всі художники починають з копіювання великих майстрів але всетаки великі майстри тому й діляться своїми знаннями бо розуміють, що це для того щоб дати поштовх і якщо людина творча вона скоро почне проявлятись.
     
  8. Olena-m

    Olena-m Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Тут ви, Марусю, праві. Двоє людей однаково думати не можуть. Хтось митець, а хтось "муха-павтарюха".
     
  9. silvia

    silvia Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    а якщо одна з рукодільниць зробила листівку ( шаблон, звісно, взято з нету, чи з журналу), а інша побачивши її, захотіла таку ж, знайшла в неті шаблон та оформила схоже ( ну стрічка інша, ну квіточка відрізняється, але стиль схожий) - це як трактувати?
     
  10. springusha

    springusha New Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Не думаю що хтось з рукодільниць захоче бігати з паперами по судах щоб покарати копіювальниць.Спочатку треба запатентувати свій виріб.
    Все це негарно і неприємно коли хтось краде твою ідею,але з того що я бачила-скопійована робота завжди гірша від оригіналу.
    Тому як вихід треба створювати такі шедеври,які неможливо буде повторити!
     
  11. Xomka

    Xomka Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    А якщо глянути як у вишивці? Схеми ми самі не придумуємо, переважно вишиваємо з купованих чи піратських варіантів. Піратство - це погано, але якщо немає фінансів на оригінальний набір, в якому і є схема, то що ж робити - не вишивати того що дуже сподобалось?((
    Або от чудова ідея з торбинкою на білизну? Я чомусь думаю, що автору приємно, що ще багато дівчат зробили таку красу собі чи на подарунки - але ж теж плагіат...
    Як на мене, це все ж залежить, для яких цілей робиться копія. Якщо для себе, то не вважаю великою трагедією, а от коли вже є претензія як оригінальне виконання від митця, з комерційною метою чи навіть просто видається за свою ідею, то це дійсно неправильно!
     
  12. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Погоджуюся повністю з Хомкою.
    Я так розумію, що мала би йти мова про "честь", коли йдеться про конкурс чи продаж. А якщо я вирішила скопіювати для себе якусь роботу, причому, як кажуть до останнього цвяшка, бо саме таке її виконання і оформлення мені сподобалося, то перед ким мені має бути соромно? І коли мене особисто хтось запитує, чи то я сама таке придумала, то кажу так як є.
    Чи було б мені неприємно, якби мій витвір хтось скопіював? Напевно, мені би було скорше фіалково:)....... Але якби той хтось поставив моє чудо на конвеєр, моя жаба би вилізла і кунькала "гони бабки":xaxa:. Жартую. От випадок Абрайри - то для мене чистий плагіат, а далі... Я не знаю, де можна провести чітку межу.
     
  13. silvia

    silvia Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

     
  14. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Вишивка по схемах то одне... а коли людина втілює в життя свою фантазію, а її нагло копіюють, а часто ще й видають за свою роботу - за таке "расстрел на месте".
    в такому випадку я б спершу запитала дозволу майстрині, а після виконання роботи, якщо розміщую в неті, написала б, що робота - точна копія такої-то рукодільниці.
     
  15. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Ой, дівчата....
    Закінчила я тут недавно маленький один процес, який має бути подарунком. Читаю вашу тему і вже не знаю, що робити. Ідею я передерла з нету, вже і не пам"ятаю де. Колись давно зберегла зображення, бо ще тоді сподобалось, але тоді такого не вміла робити.
    Може і тканина інша, і нитки інші, і чуть-чуть щось змінила, але все рівно стиряла ідею.
    І що ж тепер робити, викинути роботу?
    А результат подобався дуже....
     
    Останнє редагування: 30 Червень 2011
  16. irinkakosiv

    irinkakosiv Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Однозначно дарувати. Я також повністю підтримаю Хомку. Не бачу нічого поганого в тому, щоб скопіювати чиюсь ідею. Але скопіювати і розказувати, що я така майстриня це все сама придумала - це вже ні. Завжди чесно признаюся, передерла з нету.
    Чомусь якщо ми вишиваємо з оригінального набору , то це також чиясь ідея, розробка, але тут нас сумніви не мучать.
     
  17. Аделя

    Аделя Active Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Повністю згідна з цими словами. Свої перші вишиті сердечка я "перекатала" в Тані з "Вечерних посиделок", не питаючись її дозволу (просто так захопилась ними, що навіть про це не подумала), звісно застосувала деякі зміни, але ідея ж була її.... Після тих сердечок мене "понесло" :girl_tender: - сердечко за сердечком, вже всі "мої", в голові крутилось безліч ідей :girl_smile:. Але ті перші стали для мене натхненням і поштовхом, ніколи б не подумала, що так мене накриє :connie_pull-pigtail. Тому згодом написала Тані листа з подякою і фотками своїх робіт, як перших плагіатних, так і тих, які придумала сама, і мушу сказати, що їй було дуже приємно і вона високо оцінила мої творіння :girl_cool:!
     
  18. silvia

    silvia Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    з вишивкою все зрозуміло, а от з листівками?
    Шаблон є загальнодоступним у неті. Одна зробила листівку, приліпила квіточку-стрічечку-метелика, інша побачила таке оформлення шаблону листівки й теж зробила таку ж, але з квіточкою та стрічечкою іншого кольору чи з іншого боку чи на папері іншого кольору. І ?? як трактувати це? Хочеться почути думку автора теми)) і інших "листівкових" майстринь.
     
  19. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    Все вірно:girl_yes:. Але це якщо ти знаєш ту майстриню або маєш можливість її про то спитати (наприклад, зайти на її сторінку) по-перше, а по-друге, збираєшся таки розміщувати в неті. Бо інакше для чого?
    Людина, яка виставляє свої роботи на загальний огляд, має бути готова до того, що вони комусь можуть дуже "сподобатися". І якщо це для неї таке серйозне питання, то може зробити маленьку приміточку нарахунок копіювання. Бо сподіватися на чиюсь чесність, то таке. А той, кому сподобалося, має два варіанти: або спить спокійно і не париться, або вивчить нове слово "плагіат" (а вже з якими насдідками - то як пощастить).
     
  20. Velana

    Velana Member

    Відповідь: Кодекс честі і рукоділля

    скажу одне, стилі схожими не бувають, якщо в різних майстринь однакові роботи-положення паперу, форма деталей, і лише різного кольору квіточка та стрічка то це таки хтось в когось 100% вкрав ідею... ще жодного разу не бачила двох однакових робіт по одному і тому ж шаблону (т.зв.скетчу)... голови і руки у всіх різні :girl_yes:
    шаблон є загальнодустипним (але не плутайте шаблон - це форма листівки у вигляді чогось - квітка, горнятко тощо і сам скетч ;)), але щоб двоє людей зробили однакові роботи по одному скетчу - такого бути не може - то 100%, то хіба котрийсь з цих людей вміє читати думки інших :girl_wink:
    а то шо ви кажете, то називається "ліфтинг - тобто 100% "передерти", скопіювати до дрібниць роботу автора... це допускається звичайно (вказавши шо робота то "ліфтинг" і показавши при цьому "оригінал" і вказавши автора), але я таке не підтримую :) автор думає, створює ідею, працює - а хтось сів, і те що робилось автором годину,день, два (залежить від роботи) - зробив за 5 хв... ще й на тому гроші заробив ;)
     
    Останнє редагування: 30 Червень 2011