Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем карапуз, 15 Вересень 2009.

  1. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    Носять-носять, спасає лише те, що носять їх батьки.
    І на рахунок почерку. Кінець першого навчального місяця і я приємно здивована, як у старшого (третій клас) зявився почерк, акуратний і гарний, до цього його просто не було, а було "курка лапою". Тепер треба напевно ще рік зачекати, поки і в меншого зявиться:girl_haha::girl_haha::girl_haha:.
    І ще така маленька вихвалялка: мого старшого вибрали на конкурс Яцика (від класу має йти лиш 2 дітей)
     
    • Подобається Подобається x 5
  2. Svetik

    Svetik Well-Known Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    Моїй малій видали 3 підручника, но рюкзак виходить досить важкий: папка з зошитами, пенал, кольорові олівці (а коли праця або малювання... :8:) А ще окрема папка з англійським (зошит, папка з файлами, ще один пенал, кол. олівці), перезувне і фізкультура. Відчуваю себе ялинкою, коли проводжаю дитину до школи:umbrage:
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. odree

    odree Well-Known Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    аналогічно :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    А в моєї дитини тільки обід важить. А решта - не портфель а пушок. Шкода, що дітки в Україні не мають такого. :sad:
    У малого домашнє завдання - це картка трохи меншого формату за А4, на якій він і вписує слова та речення простим олівцем.

    А цікаво, що мій "вечір тортур", коли ми з ним над кожною літерою сиділи й я пояснювала, як має бути, таки дав результат. Він почав писати дуже старанно й акуратно.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    Карантин починає приносити несподівані плоди: мої діти сидять за столиком і Тереза вчить Аню писати. Це ж як має бути нуууудно бідним дітям...
    Аня дуже старається, але наразі ще не може зрозуміти "принципу каліграфії", а Тереза досить гарно пише, якщо нікуди не поспішає.
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    Нещодавно розмовляла з батьками. Звернула увагу на цікаву відмінність.
    Тут, якщо дитина зробить щось дуже погане, її виганяють зі школи на один чи кілька днів. І то не можна на 50 метрів підходити до шкільної території. По домашнє завдання мають батьки прийти.
    Коли я говорила про це своїм батькам, вони ніяк не могли зрозуміти, в чому ж тут покарання. :xaxa: І лише за якусь мить до мене дійшло, чому вони не зрозуміли. Тут для дітей покарання, якщо вони не можуть іти до школи. У нас покарання - ходити до школи.
    Отакий сумний доволі парадокс...
     
  7. cleonata

    cleonata Well-Known Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    можливо не розвинені мязи кисті!!! це швидше за все, нехай малює "тугими олівцями" кола, вісімки, ліпка з пластиліну!!!! також тугенького, може навіть з пластики краще., ще гарний спосіб такий набір для малювання цікавих квітів ,кіл, узорів: пласмасові кілечка з дирочками, які вставляються в форму і виходять гарні квіточки. помагає, у моєї племінниця таке було тепер нормально пише.
     
  8. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    діти мають не таку координацію рухів як ми - тому їм так складно писати - попробуйте лівою писати /якшо ви правша/ от відчуєте що треба вашій дитині робити. Пам"ятаю як я писала - старалась але якось воно все стрибало... ніколи не знала де право де ліво - мені на парту полоску приклеїли щоб я знала куди букви нахиляти...
    Памятаю чітко - Я МАЛА ПОГАНУ РУЧКУ!!! зрозуміла я це аж в 2 класі... мама пише "жирною" ручкою то і мені таку купляла - я досі такою писати не вмію... мені треба було відразу "шкрабачку" видати - то моя мама так називає ручки що пищуть тоненько... Сторінки і цілі зошити теж дерлись - мама вчителька - пам"ятаю що я сиділа і дивилась на ту розправу над зошитами і думала що мама здуріла... Мені так шкода було своїх зошитів!!! писала я плюс мінус нормально вже, але от креслити любила - не так задачу написала - дві жирні риски і знов "домашня робота"... так могло бути по три рази під ряд... Я вважала що виправляти цифри якось неестетично - як той вчитель потім має читати? Коли мені третій раз порвала мама зошити я збісилась і сказала що хай сама переписує /в 5 класі!!!/ Причому по настоящому взбісилась - пам"ятаю що мама налякалась...
    Чоловік лівша, але пише він правою - навчили... лінійкою по пальцях... і толку - шкребе біднятко так що сам читає а більше ніхто... Тоже батьки вчителі...
    Якось по добру треба той почерк дитині виробляти...
     
  9. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    Маю відповідь на своє запитання,яке хвилювало мене декілька місяців тому.
    І хоче,і може :girl_curtsey:.
    У вересні:
    [​IMG] [​IMG]
    Сьогодні:
    [​IMG]
    Сподіваюсь,що далі буде краще.
     
  10. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    Ой, яка молодчина:girl_claping:! І мама в тому числі:girl_claping:.
    А чи тьотя Кітка не казала:girl_curtsey:?
     
  11. dudja

    dudja New Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    [/COLOR]
    Пише мій синочок гарно:girl_claping:, хоч в початкових класах не дуже виходило,я переживала який буде у нього почерк, бо в чоловіка- жах, а не букви.:girl_in_dreams: Якість капсульних ручок мені зовсім не подобається- чи дешеві чи дорогі, руки в сина весь час в чорнилі. Стільки їх перепробували. Правда їм в гімназії дозволяють писати будь-якими ручками, але я вважаю, що коли писати чорнилом, то кращий почерк.
     
  12. KardaMonka

    KardaMonka Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    Для того щоб дитині було легше вчитися писати необхідно розвивати дрібну моторику рук.
     
  13. Laskava

    Laskava New Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    Матусі, а хто як бореться з тим, що дитина допускає через свою неуважність виправлення і помарки у письмі? Вчора 3 речення переписували декілька разів, однак зовсім чисто так і не вдалося написати. Дитині хочеться швидше впоратися, вона не встигає за думками, що біжать на крок попереду. :girl_in_dreams:
    З математикою те саме, поспішає і пише невірну відповідь. Хоча розумна дівчинка, але підводить неуважність.
     
  14. Jupiter

    Jupiter Well-Known Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    Знову оте 15 вересня, яке змусило Занудку почати тему... Але тепер воно змушує мене її відновити, бо ще з травня ніхто нічого тут не пише. Я теж чомусь через оті карлючки переживаю... Мій школярик теж шульга, і як для шульги, то пише відносно нормально. Але все одно я хвилююся. Сьогодні вже писали одинички, а вони такі кривенькі виходять:girl_haha: Що буде далі - важко уявити:girl_mad::girl_cray:
     
  15. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

     
  16. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    наша проблема.......дремо сторiнки....i далi пишемо .Як боротись не знаю... але пiдозрюю що це через внутрiшнiй стан.... шось вiдволiкае. Чи як? Про чернетки взагалi марно говорити.....то ворог №1. Треба зразу все в чистовик...
     
  17. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    Це даремно,є помилка,виправляємо і пишемо далі.Вони ж перший раз у перший клас.Ще навчаться і без помарок ,і без виправлень.Не заганяйтесь самі , і не заганяйте дитину :girl_wink:.

    А це- правильно.У першому класі ,ніяких чернеток . Як правило, у чернетці дитина напише добре,а на чистовик вже не вистачить ні натхнення ,ні бажання :girl_yes2:.
     
  18. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    мій теж шульга, вчора писав одинички і нижній елемент двієчки, то написав не так як вчителька показала хвилькою, а рівно. Я питаюся чому так, а він каже ти ж так пишеш, то і я так хочу. Я не сперечалася. А з приводу кривульок, то пише простим олівцем, тому якщо виходить дуже криво, стирає і поправляє. Коли питаюся що на то вчителька каже, то каже що хвалила і казала що добре. Він дивлюся і в класі пише не надто рівно, але раз вчителька нічого не каже, то і я не буду. Бачу, що дитина старається, а виходить як виходить, ну то й добре, не всі зразу писали каліграфічно. На все свій час. А робити дитині моральну травму отими вириваннями сторінок і істериками не хочу, мене мама так вчила і ніц доброго з того не вийшло, бо ще в першому класі видбила мені бажання вчитися.
     
  19. tvm

    tvm New Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    Моя доця вже в другому класі, і власне з розумовими здібностями все гаразд. Але через те, що вона сама є імпульсивною і енергійною, то якраз в голові все швидко робить, а на папері спочатку напише і тут же скаже; ой, бо зрозуміє, що неправильно - тобто рука ніби випереджає голову. Я думаю, що тут варто не зациклювати дитину на тому, говорячи "ну що ти постійно таке робиш", а просто підбадьорювати і просити не поспішати (хоча на практиці деколи сама не втримуюсь і сварюся, а потім сама себе картаю, що таким чином я не виправлю дитину).
    Я вчуся разом з дитиною - тільки дитина вчиться писати-рахувати. а я як мама вчуся бути терплячою і розуміючою.
     
  20. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Каліграфічно чи як курка лабою? або пригоди домашнього завдання

    +100% і так званий "пінцетний зажим", тобто давати дитині виконувати вправи на сортування дрібних предметів. Наприклад висипати у мисочку горох зеленого і жовтого кольору і перемішати, попросити дитину поскладати в одну мисочку зелені, а в іншу - жовті. Корисно багато вирізати ножицями. Також є багато простеньких вправ т.з пальчикова гімнастика, яка окрім розвитку дрібної та крупної моторики виконує функцію синхронізатора мовлення, бо такі вправи виконуються під віршик, тобто дитина має узгоджувати свої дії з відповідним словесним виразом.
    Таким діткам корисно давати вправи, які розвивають посидючість (ліпка з тіста чи пластиліну, роболовля, нанизування намистин на ниточку)
    Оце і я так само, вчуся бути терплячою і менш вимогливою.