Які традиції на весіллі вразили Вас?

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем algo, 6 Жовтень 2008.

  1. Kotice

    Kotice New Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    На нашому весіллі ми спробували проексперементувати з однією іспанською традицією (чоловік звідти), в них під кінець весільної забави краватку нареченого продають на аукціоні. Наприклад, в нас тамада починав з 50 грн., в залежності на якій сумі зупинялись торги, такий шмат краватки і відрізався)))
    Скажу чесно, що краватка окупилась, та й гостям весело було))))
     
  2. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    Я була на весіллі в Коломиї Івано-Франківської області. Там була така традиція: весілля починається ще в п'ятницю з плетіння вінка. Це все йде годин 5-6. Співи, танці, плетіння самого вінка, годування медом, обдаровування молодих і батьків символічними подарунками і т.д. Але саме основне, це - в кінці цього дуже цікавого дійства, правда дуже довгого, в дім заносять ялинку, вбирають прикрасами з паперу (по кілька стрічечок докупи) і цим п'ятничне гуляння закінчується. В суботу зранку знаходять якогось гостя, що поміцніший (ним виявився мій чоловік) і він-бідолаха мусить ту ялинку, десь 1,5 метри в висоту, тягати всюди і не можна ставити, треба тільки тримати в руках впродовж всіх міроприємств аж до того, як всі сядуть за стіл. Потім ту ялинку ставлять ззаду молодих. А в кінці весілля несуть її назад до молодого додому і вішають на якесь високе дерево біля хати. Я вже не пам'ятаю, що це все означає, але сама традиція залишиться в пам'яті надовго!!!
     
  3. amurka

    amurka New Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

     
  4. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    То точно :)
     
  5. Goerid

    Goerid New Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    Ой скільки тих традиції, пів дня читала)))

    Дуже мені сподобалось з тою Долею - плетінням вінка. Нажаль у нас такого нема((
    Є традиції викупу, і подарунку для молодої, і ще купа всього...

    Доречі я з Червонограда, і хочу захиститись за традицію "Мости". Насправді це дуже весело, молодята тим часом фотографуються на природі, а молодь (люди середнього віку і старшого на мости не їдуть) яка добряче проголодалась, ласує цукерками і розслабляється шампанським. Пропонують шампанстке і цукнрки водіям, і маючи велику практику, скажу, що часто відмовляються від алкоголю... Загалом це цікаво, всі знайомляться між собою, уже починають веселитись... Молодята пють по бакалу шампанського, пишуть свої бажання, закривають у пляшку і китають в річку (правда мені це не подобається, Буг і так брудний). Але це все є такою родзинкою в Червонограді, більше такого ніде нема :girl_cool:
    А ще є таке, що молодята мають сидіти на овечій шкірі, до достатку. Але воно вже відмирає...

    І на рахунок пістих конвертів.
    У подруги весілля було на 150 чол і лише один пустий конверт, а в маминих знайомих було на 30, так казали було 2 пустих і в 1 конверті зметене сміття, якесь волосся і пилюка . А кажуть зробити маленьке весілля, деколи і від "найближчих" не знаєш що чекати...
     
    Останнє редагування: 13 Березень 2013
  6. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    а мене дійсно вразила традиція, коли зять миє тещі ноги. не знаю чим так, чи то горілкою чи що.. бачила таке в програмі "4 весілля". то якось так неприємно... бррр...
     
  7. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    ага, добре хоч не заведено обціловувати, щоб мамцю задобрити.
     
  8. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    таке в нас роблять (правда, ми не робили, бо не нра): вже під кінець весілля, коли вже всі добряче веселі миють ноги горілкою, цеглиною, наждачкою і вдягають нові туфлі (які зять купив). але оскільки з туфлями важко вгадати-купити не помірявши, то зазвичай зять вдягає калоші чи валянки чи гумаки і потім танцює з тещею. (після "обряду" теща йде собі спокійно змиває ноги від горілки і перевзувається по-людськи).
     
  9. Fergie

    Fergie New Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    Один раз була на одному сільському весіллі аж 3 години. :) Бо після побачених традицій реально стошнило. Значить то всьо було так: 1. вкрали в молодої туфельку(в них традиція, що перед весільного взуття має обовязково закртий), щоб віддали їй ту туфельку, дружби і дружки повинні налити туда всередину горілки і то випити по черзі. Все б нічого, але молода була без колготок, ноги грязні бо танці відбувались на вулиці на траві. 2. Перший танець - молодий танцював з сигаретою в руці. То реально Кашмар! 3. Церемонія вітання молодих - ті гроші збирали якісь дядьки і цьотки, а молоді сиділи за своїм столом і тупо їли. Ті дядьки і цьотки ходили з підносом на якому стояло 3 чарки, бутилкою з самогоном і 3 літровою банкою для грошей(подарунків). То підходили до кожного гостя, наливали самогонки в ті 3 стаканчики, гість мусив кинути конверт з грошима в ту банку, а потім вибрати стаканчик з якого і треба було випити ту самогонку. Фактично получилось що 80 гостей весілля пили з одного і того ж стакана. Феееее. Більше ні ногою на такі весілля! Тепер маю памятку на все життя.
     
  10. LittlePrincess

    LittlePrincess New Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    Оххх скільки ж всього) а я знаю ще одну штуку. Це і не традиція зовсім, але веселий спосіб розважити народ і грошей заробити) тамада розрізає весільний торт, ставить кусочок на тарілку і робить аукціон за той кусочок. Хто дасть найбільше грошей той не лише їсть торт першим, а має право напротязі одного року після весілля в будь який час прийти до хати молодих, завалитися на диван чи куди йому там зручно і просити приготувати будь які страви які йому хочеться)
     
  11. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    о, мене вражає намагання скосити на конкурсах бабло, хто дасть більше :8:
     
  12. Olka Sherolka

    Olka Sherolka розпатлана посиденька

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    капець, шматок торта і двоє людей в рабство на додаток:connie_pull-pigtail
     
  13. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    Звідси логічний висновок: нема торта-нема проблем!
     
  14. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    Згадала, як на весіллі чоловікової сестри, їй під волосся на потилиці вчепили невеличкий пучечок мирту. Казали, що то т.зв. корона, за якою потрібно дивитись, щоб молодий не зірвав до знімання вельона, бо то типу символ дівочої честі чи щось таке і його не можна порушувати до певного моменту. А за знімання корони наречений мав подарувати коханій золото (того моменту не застали, бо були лише до 11-ї)
    Так от, про ту корону навіть всемогутній гугля не чув, то звідки така традиція? І що воно все ж таки символізує?
     
    Останнє редагування: 9 Червень 2014
  15. Olka Sherolka

    Olka Sherolka розпатлана посиденька

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    моя тітка розповідала: коли вона виходила заміж років тридцять тому, її плаття щедро прикрашали миртом родичі нареченого. Вона цього не хотіла, скаржилась що вона наче ялинка, але така була традиція. Також казали що це символ дівочої честі, і якщо не погодиться на це - буде сором і їй, і всій родині. Чи вплітали мирт у волосся - не знаю, за нагоди спитаю
     
  16. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    Таку традицію зустрічала в багатьох на весіллі. Не розписуюсь до якого регіону то може належати, від багатьох чула. Кажуть символізує честь і вірність дівчини. В більшосьі ховали під фату чи десь в зачіску маленьку гілочку тицяли. Але стосовно того, що його мають викупляти за золото, то не зустрічала такого. Зрештою, то вже кожна родина собі встановлює якісь захцянки.
     
  17. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

     
  18. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    В нас є така традиція (Волинь, Володимир-Волинський район). Пам,ятаю, але не на всі 100% впевнена, що було саме так, бо й сама була малою. Ще бачила варіанти Корони з розмарину, "холодоку" (великий садовий кущ з тоненькими гілочками і дрібними продовгуватими листочками) або й барвінку,
    Весілля було в селі в шалаші. Сиділа моя троюрідна сестра за столом на місці молодих, перед нею короваї, ікони, кругом неї дружки, сестри, подружки. Приїхав наречений з сватом і іншими. Зайшовши в шалаш (думаю, то може бути й хата), почав старший сват Корону читати (отакого я вже більше й не бачила).
    http://www.vashevesillya.com.ua/publ/1-1-0-11 Гарний текст Корони.
    В руках тримав тарілку, на тарілці вишита серветка, а на серветці Корона (гілочки мирту перев,язані білою стрічкою).
    Були там і такі слова:

    А ти, старша дружко, віночок забирай,
    І мені напевно за нього добрий могорич дай.
    Як ти, старша дружко, даси мені рому,
    То я тобі навесні прочитаю ту саму корону.
    ПРОШУ ГРАТИ

    А Ви, мамо, ближче підійдіть, з рук корону візьміть,
    І своїй доньці на голівку наложіть.
    Щоб ти, молода княгине, свій вінок зносила,
    А мене до року за кума просила.
    ПРОШУ ГРАТИ

    А ти, пане молодий, як не хочеш лиха,
    Часто жінку обнімай, буде в хаті тихо.
    А по цій короні тарілку побити,
    З нею не гуляти, а другу купити.

    Тарілка по тому билася, а молоді до шлюбу збиралися. Раніше не було такого викупу, як зараз. Ніхто грошей не вимагав, максимум то була горілка для перепійників (спиняють нареченого, не даючи заїхати до молодої, або не випускають обох до шлюбу). А та Корона дооовгенько читається, часом і до години часу може зайняти :). А ще є гарні приспівки, коли молоду виряджають з нареченим з хати, але.. того вже ніхто не пам,ятає... Забулися ми свої традиції...
     
  19. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    Корона! це справжній кошмар фотографів та відеооператорів!
    вперше я "попала" на Корону в Червонограді. Зранку, перед благословенням, наречена сідає на стілець посеред кімнати, і не пам'ятаю, які там з нею дії відбуваються, але при цьому читають довгого вірша, після кожного стовпчика вигукуючи "Слава цій короні!" І чи то мені повезло, чи так має бути, але той, хто читав вірш, так голосно викрикував ту славу, що перший раз я з несподівнки аж присіла)))
    Вірш довгий, часу забирає може 40-50 хв., але в тісній кімнаті, де набилося купа люду, здається, що три години не менше :girl_crazy:
     
  20. maty

    maty Well-Known Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    о так,та Корона всюди на Сокальщині популярна-чесно кажучи,воно мені на сучасному весіллі вже трошки "не в тему".