Які традиції на весіллі вразили Вас?

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем algo, 6 Жовтень 2008.

  1. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    про традицію з викраденням нареченої: думаю, що традиції змінюють своє значення, і нема в тому нічого поганого. хіба хто зараз думає, що викрадення для згвалтування? так само як і одягають білу сукню, як символ чистоти, але скільки у нас незайманих наречених?
     
  2. Zvizda

    Zvizda Well-Known Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    О"К........

    ---------- Додано в 00:00 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:56 ----------

    Погоджуюсь на всі 100%. А весілля і було десь на 170 чол.
     
  3. Dzvinkalviv

    Dzvinkalviv New Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    таааак, я зовсім запуталася.... то чого ж тоді вам дарування грошей не подобається, а Ви їх даруєте? Якщо людині щось не подобається, то вона робить в більшості випадків так, як їй довподоби!
    А щодо викрадення, то може колись і був звичай з поганими намірами, але тепер, це скоріше всього певний розіграш, і молоду не вивозять десь далеко, а тримають в сусідній кімнаті, або десь близенько. (коли була дружкою, пішла з молодою в туалет, то її брат гостям сказав шо молоду викрали :girl_haha:, ну старші не повелися, а для дітей на 20хв було радості шукати молоду, і ніяких там викупів, згвалтувань і т.д., просто забавка)
     
  4. dydik

    dydik New Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    Викрадання нареченої - в українській весільній обрядоврсті відображена як одна з найдавніших форм одруження. У "Повісті временних літ" повідомлялося, що чоловіки брали собі жінок шляхом викрадення. У ХІХ-ХХст. форма викрадення нареченої стала символічною, як відгомін давніх часів. Це проявляється в тому, що рід молодої обороняє її відсвоєрідного імітованого нападу роду молодого, у "втечі" молодої від дружини молодого перед відходом до дому молодого, коли її повинен зловити (знайти) дружба молодого.
     
  5. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    Загала собі анекдот:
    -Абґам, а что ві палажилі маладим в канвєґт?
    - А что, сам канвєґт значіт уже нічєво нє стОіт?
    Ще не так давно на весіллях на півсела вважалося нормою, що більші суми мають дарувати тільки зовсім близькі родичі, решта 200 чоловік обходилися 5 гривнями.
    В результаті батьки молодих ще довгі роки віддавали борги.
     
  6. Gossip

    Gossip Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    В Прикарпатському селі Орів (Сколівський район) є така трація- весілля святкується 2 дні, але в перший день наречені порізну: кожен в своїй домівці і зі своїми гостями :girl_dance:! побувала нещодавно на такому весіллі і я - ДРУЖКОЮ - КАТАСТРОФА :girl_impossible: (колись бувала тіко гостем, в цььому селі вже 89 років живе моя прабабця)

    все виглядає наступним чином: молодята зустрічаються в суботу біля церкви, поклін, обмін бутоньєрками і до ШЛЮБУ :girl_angel:
    після вінчання наречена з гостями повертається в батьківський дім святкувати, а молодий з гостями - до себе :drinks::drinks::drinks:
    Вбивчим є те що вони ЦІЛІСІНЬКУ ніч свого весілля проводять порізну :wacko1:.. от сидить за своїм столом молода і п"є з дружками, а молодий- квасить :rus: з дружбами. Опісля ж над ранок (на нашому весіллі це було о 6-15) молодий прийшов з викупом за молодою! викупивши, він заберає її до себе додому, але ЗАБАВА ПРОДОВЖУЄТЬСЯ! в нього одні гості йдуть, свіжі приходять, застілля триває... фату ж нареченої зняли приблизно о 17-00 в НЕДІЛЮ... до того часу ані наречені, ані дружби-дружки ока не зімкнули... :girl_in_dreams: .... ранок понеділка був одинаково важким для всіх :girl_cool:
    Повернувшись до Львова я ще довго відсиалась і ділилась враженнями з іншими :girl_phone1:
     
  7. SOLODKA

    SOLODKA Well-Known Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    Не пам"ятаю, чи писала, але мені сподобався звичай у Рогатині-коли гості приходять на весіллля, їх зустрічають батьки наречених,і їм дарують гроші( називається приносне,щоб батьки повернули частину затрат),потім наприкінці весілля дарують молодих ще однією сумою.Це мене дуже дивувало, але ми, львівські гості ,змушені були дотримуватись тих звичаїв.Коли у мене було весілля(у Львові ),гості,які приїхали з Рогатина,також окремо вітали батьків і нас, молодих.
     
  8. altari

    altari New Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    А якщо родина дійсно велика,тоді як робити?Одних-запрошувати,інших-ні?Ще коли з села родина є,попробуй не запроси...Гніватись до смерті будуть!(тіпа:я така сама родина).А на рахунок
    встид!Як так можна?:ireful::ireful::ireful:
     
  9. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    В мене теж родина не маленька, але троюрідних цьоць і якихось там енних сестер кликати не будем. Не той час і можливості, щоб робити весілля на 200 чоловік. Тим більше, що ні до кого з них на весілля чи якусь забаву з порожніми руками не приходилось.
    А щодо порожніх конвертів, то теж від родини чи знайомих, які робили великі весілля наслухались про порожні конверти, якось це не гарно(((
    мамина коліжанка сама з франківщини і розповідала, що в них весілля влаштовують всім селом, але суть у тому, що кожна фактично господиня з хати несе щось на весілля, якусь страву, курку, горілку. Тобто стіл молодятам накривають не тільки батьки, але і всі запрошені. А дарують вже зовсім символічну суму.
     
  10. gaby

    gaby Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    Вважаю, що на весілля треба кликати найближчу рідню і найкращих друзів - тоді і порожні конверти навряд чи зустрінуться і увагу всім можна приділити (зі сторони молодят) та і гроші на забаві зекономляться.
     
  11. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    а в мене найближчої рідні (мамині-татові рідні брати-сестри) уже 70 чоловік, а ще хрещені батьки з сімями - ще +9, а сусіди ще +6, а деякі родичі, з якими гарний тримаємо звязок, бо живуть у нашому місті ще + 25 і разом вже 110 - і це лише з однієї сторони і без друзів.
    але пустих конвертів не було, і таких, що дуже(!) мала сума - теж.

    якби я жила в селі, то це просто застрілиться - весілля на все село, хоча й всі помагають, але....
     
  12. gaby

    gaby Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    так справа ж не в кількості, вони найближча рідня, тому і нема пустих конвертів, взагалі це супер коли рідня така велика, мені б стільки :girl_in_dreams:
    А якби ви покликали ще не найближчу (двоюрідні, троюрідні...) Уявляю собі те приміщення типу футбольного стадіону.
    Але всеодно ви щаслива 70 чол. найближчих родичів!!!!!!
     
  13. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    це дійсно дуже класно, коли маєте велику близьку рідню))) В мене були випадки коли я зі своїми братами-сестрами просто на їх весіллі і знайомилась)))Приходиш на весілля і бажаєш щастя фактично незнайомій людині, досить дивно)))І молодята фактично після підказки батьків вшарюють хто ти))):girl_haha:
     
  14. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    Найбільше мене в свій час вразили гуцульські весілля –

    на одному з них була 12 років тому – 3-денне святкування, молоді та дружби (дружки) їхали до шлюбу на конях в гуцульських строях, молодий перед шлюбом мав показати свій хист – без допоміжних засобів залізти та довгу палицю – стовбурець без гілок (7 метрів), на вершечку котрої були зачеплені червоні шлюбні чоботи нареченої, під час застілля - жінки та чоловіки за окремими столами.
    Суперовий танок голубки (жінки поважно пливуть, а дрібні гуцули швиденько дріботять навколо них) та танці п’яних гуцулів з топірцями...
    На третій день весілля – святкове випроваджання молодої в невістки з запряженими кіньми возами-фірами, повними приданого.

    на другому гуцульському весіллі були 2 роки тому – цього разу достатньо сучасне весілля з 1-денним святкуванням, але дуже запам’ятались дві традиції –

    обряд зав’язування хустки нареченій – тривав певно більше 2 годин – швиденько зняли вельон, дуже довго розплітали зачіску молодої, а потім створювали нову – зачіску одруженої молодиці, у волосся вплітали зерна злакових, зерна яблук, якісь трави, квіти, гроші, і т.д. Розплітанням та заплітанням займались обидві мами – рідна та свекруха, а також вже одружена жінка – «кума», яку наречена пара обрала як свою майбутню куму – хресну для своєї майбутньої ще ненародженої і незачатої дитини. Обряд супроводжувався суперовим традиційним жіночим співом без муз.супроводу, опісля заплетена та зав’язана у хустку наречена не перетанцьовувала з неодруженими дівчатами, а запрошувала до гуцульського дуже швидкого танцю свою родину, прощалась зі своїм дівоцтвом та просила родину привітати її в новому статусі одруженої жінки.

    і друга досить дивна традиція – батьки наречених опісля обряду зав’язування хустки кудись зникли, як мені розповіли в процесі – пішли рахувати подаровані гроші, - опісля повернулись з горами різних за розміром коробок цукерок і почали роздавати їх гостям – кому більшу, кому меншу, кому середню…
    Розмір коробки залежав від ступеня задоволеності подарованими грішми чи подарунком :)
    отака показова меркантильність...
     
  15. Karrizo

    Karrizo New Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    При такому звичаї напевне всі намагаються принести побільше, бо нікому не хочеться отримати маленьку коробочку цукерок. Мені здається якось це не гарно по відношенню до гостей, подарувати маленьку коробочку цукерок - це виходить все одно що сказати "нам ваш подарунок не сподобався?" Мене б це образило.
     
  16. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    це ви так думаєте, чи знаєте напевно?
     
  17. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    знаю точно.
    таке пояснення отримала у відповідь на своє запитання стосовно дуже різного розміру і щасливої реакції новоспечених власників великих коробок цукерок від рідної тітки нареченої.
    Чесно, думаю, що то собі люди щось нове недавно придумали.

    якщо когось цікавить точна географія "традиції" - села Мишин, Ключів (біля Коломиї).
     
  18. shopogolik

    shopogolik New Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    а я би хотіла поділитися з Вами традиціями які є у нас на весіллях у Київі.
    багато хто став вже відмовлятись від звичайних традицій, в нас вже майже не миють тещі ноги, рідко знімають фату(а якщо й знімають, то робить це чоловік зазвичай) бачила ще у знайомих, щоб чоловік попрощявся з холостяцьким життям, під кінець вечора різав свій галстук:eek: (але мені шкода галстук мого майбутньогоо нареченого)
    багато хто відмовляється від викупу нареченої, але якщо він і є то дружки просто проводять конкурси за наречену) також крадуть наречену та її туфельку.
    зазвичай зараз всі проводять виїздну церімонію, а на ній є гарний пісчаний обряд(це коли береться два кольори піску, у нареченої свій а у нареченного свій,та по черзі вони його висипають у сосуд, який потім забирають додому і він тішить їм око)
    оскільки церімонія виїздна гості приїзжають одразу в ресторан, та не їздять з молодими фотографуватися (доречі весілля у нас закінчуються близько 12 ночі інколи і раніше, це при всьому що за стіл ми сідаємо о 18.00) ще молоді відкусують каравай та кому достанеться більше шматок той і голова у родині(часто замість каравая шишки які потім відають гостям) ще модно готувати бонбоньеркидля гостей(це цукерки чи горішки загорнуті у фатін)кидають зазвичай букет молодої, іноді роблять дублер букета. а потім наречений кидає підвязку нареченої. доречі коли крадуть наречену, тут зазвичай її не шукають, чи дають конкурси свідкам чи нареченому, чи розігрують сценку з гостями. жоречі сватів у нас майєе немає,рідко коли можна їх зустріти. останнім часом за свідків почали ставити декілька пар а не одну.
    а коли ми були у селі на весіллі, так там на наступний день катають тещу на візку (нареченому дається можливість познущатися з тещі останній раз у житті, тому він мусить її возити по усім ямам, а в кінці викинути у річку. коли приходять гості їх зустрічають цигани, ці ж цигани йдуть потім по дворам красти кур. ще у селі на наступний день вже дружина повинна була приготувати млинці(але це робить дружка) та продавати їм усім гостям. взагалі другий день це начебто іспит для нареченої, оскільки свекруха дає їй різноманітні завдання, які вона повинна виконувати(наче як на профпригодність)
    ось те що змогла згадати, хоча багато хто у нас вже традицій не дотримуються, і роблять весілля на европейський лад (доречі інколи навіть дуже нудні) але то їх вибір:girl_smile:

    ---------- Додано в 23:14 ---------- Попередній допис був написаний в 23:05 ----------

    о а ще роблять книгу побажань. і всі охочі можуть поздоровити молодих у письмовому вигляді)))
     
  19. sensual

    sensual New Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    В нас тут на форумі, здається в розділі весільні дрібнички теж є зразки книг побажань, дійсно дуже гарна і цікава ідея!
     
  20. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Які традиції на весіллі вразили Вас?

    У нас сорочку несуть до молодого в четвер перед весіллям. Несуть її дружки та ще 5-6 запрошених дівчат і хлопців (переважно з родичів або близькі друзі). Сорочка гарна - у ній молодий буде одягнений у день весілля.
    А найсмішніше і найцікавіше - це карта, яку молода малює з дружками. На цій карті зображено палац молодої і халупка, у якій нібито живе молодий, мовляв, дивіться, яке придане має наречена :girl_haha::girl_haha::girl_haha: Так само схематично зображений і шлях до молодого - через гори-долини, болота і ліси непрохідні :girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy: І вже прийшовши до оселі нареченого, дружки активно починають цю карту демонструвати і бідкатися, як то тяжко було подолати непрохідний маршрут до пункту призначення! А їм у відповідь батьки молодого демонструють аналогічно карту - з тією лише різницею, що там хата молодої - це халупа, а молодий живе мало не у маєтку а-ля дача Януковича в Межигір"ї :girl_haha:
    Після застілля та вручення сорочки посланці молодої, збираючись додому, повинні вкрасти чим більше речей, живності, одним словом, що під руку трапиться. Тому попередньо обирають таємного спільника з оточення молодого :)
    Ті рази, коли я була присутня, то серед найцікавіших викрадених речей були дві ЖИВІ курки :crazy: і навіть маленький телевізор (таємно передав з кімнати брат молодого). Дійство було обидва рази в селі, а там набагато легше заховатися з награбованим "приданим" десь поміж садами- плотами :)
    П.С. Потім це все, звісно, повертають, зате процес цікавий :)