як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Galyna555, 13 Лютий 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
Статус теми:
Закрита.
  1. Galyna555

    Galyna555 Well-Known Member

    Привіт дівчата, а під час вагітності можна якось підготовлювати себе до ГВ? Під час першої вагітності нічого не робила (незнала тай ніхто не підсказав) і були проблеми, словом довше 2 міс не годувала. Може ви щось підскажете,,,!!!:)

    **************************************************************************
    Що треба знати - Правила успішного грудного вигодовування.
     
    Останнє редагування модератором: 20 Жовтень 2015
    • Подобається Подобається x 3
    • Корисно Корисно x 1
  2. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    @preciosa , колись мені попадалась інформація, що нестача омега кислот може бути причиною дуже частих застоїв. Ну, Ви якраз десь у вагітних темах писали, що плануєте приймати. Але то мабуть все на купу: ви ссобі розганяли цідженням+допустимо справді якась фізіологічна схильність до застоїв і то все до дитини, яка слабо смокче..а нерви і хвилювання навалюють в таких ситуаціях, як сніжний ком, і не по днях, а по годинах.
    --- дописи об"єднано, 26 Січень 2016 ---
    приєднуюсь до гарного враження, вже колись про неї писала. Серед персоналу дитячого відділення, з якими я мала справу, то була єдина людина з адекватними порадами і консультаціями. Хто народжуватиме на Джамбула, радила б саме до неї звертатись, щоб показала, як прикласти і т.п.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    @Olyusya на Мечникова лактолог Ірина. таке враження, що працює по схемі: приходить, щось там зиркне на вас з дитиною, тоді запрошує до себе "розмасувати груди". поки масажує,читає лекцію про груди і ГВ(але якусь таку мало пов*язану з практикою годування грудьми).
    не показувала як правильно прикладати дитинку, як чергувати груди... словом практичних порад і дій я від неї не отримала. зате отримала пачку ксероксів як збільшити лактацію різними травами-муравами, препаратами і т.д.
    якби я не начиталася про ГВ під час вагітності, не взяла з собою книжку "Вчимося годувати грудьми" і не було 100% налаштована на ГВ, то з її "діагнозом"-"у Вас грудь дЄвІчья" і це не альо для ГВ, не знаю до чого б дійшло...
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    ой, тааа, то є "фахівці" із класифікації грудей, бо вони їх бачили тисячі)))
    до речі, то теж така підловка - типу протоки треба розробити. Дуже корисно знати, як самій пом'якшити грудь, якщо вона переповнена, щоб дитина могла взяти - такий легесенький масажик, як роблять перед зцідженням, варто для підготовки подивитись відео на ту тему. Я, наприклад, того би не зуміла зробити, і мені просто пощастило, що прихід молока був плавним, і дитина то все виїдала, інакше мабуть масажу тяжко би було оминути...
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    @preciosa мені не дуже зрозуміла роль Шлемкевич. Які саме були рекомендації? Чи Ви рахували кількість сечовиділень за добу хоч раз? Чи Ви звертались ще до когось з консультантів ? Чи дивився хтось чи добре дитина бере груди? Корки на грудях - то Ви маєте на увазі пробки, що закупорювали протоки чи були тріщини?
    Якщо Ви хочете зрозуміти "технічні" причини, варто з цим прояснити.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Може й замало пила, а ще + спека, літо було нестерпне. Ну то хіба в куми малій вже поза рік буде, вона зараз на грудному (7 міс ) Надіюсь, що все буде благополучніше...
     
  7. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Я писала в пості рекомендації, які виконувала. Ще дзвонила радитись щодо стану дитини, узгоджувала з нею приписи наших лікарів. В малого були підвищені еозинофіли (алергія), лімфовузли деякі... Не рахувала, але почала бачити, що памперси ставали щоразу легші, думала, що нормальні, але потім як став поправлятись - зрозуміла, що ті памперси були напівсухі. Тонус шкіри був слабкий, не було достатньо підшкірного жиру, дитина була голодна, бо плакала або засинала голодна, чого не було в перший місяць. Переписувалась і зідзвонювалась з консультантом з форуму. Пробки, тріщини були після пологового. Якщо довго не забирати пробку із соска в тій протоці робився застій, а бувало, що на соску пробки не було видно, але виходило їх кілька після зціджування.
    --- дописи об"єднано, 26 Січень 2016 ---
    Залежить від жінки і стосунків двох жінок:) знаю випадки, коли старший малюк за 1-2 рази добре допоміг маминій братовій:)
    --- дописи об"єднано, 26 Січень 2016 ---
    Звісно, що коли дитина набирає - то тут все ок. Я б так само робила... давала груди, доки могла. Мої всі ходили і дивувались, бо казали, що Такого б не витримали... Вже половина всього забулося, не пам*ятаю всього по-порядку, але було реально важко і добре, що ще було кому допогти: чоловік, мої батьки...
    --- дописи об"єднано, 26 Січень 2016 ---
    Я знаю, що 6-місячний малюк брав:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Кому допомогти є і було, вареням і т.п. я не переймалась. Психологічний тиск був і частково від рідних, розумію їх, бо переживали за маля... А я і за маля і за ГВ... щоб дати дитині краще. Я б і не важила щодня, якби не та критична вага, бо дитині треба було поправитись, він в той час активно ріс, в рості прибавляв мало не по 1см в тиждень, а от у вазі ні, очались висипання на личку, яких до того не було, щічки зникли. Не хочу згадувати...
    А що було робити, якщо молока не було і дитина на грудях засинає попри моє активне будження? Мусила трошки догодовувати, щоб і йому було добре і собі лактацію збільшити. Шлемкевич казала давати 2 груді і потім (як то правильно: з останньої чи з першої) доцідити, скільки доціджу - стільки прибуде, то логічно, цідити багато не могла, бо не було що. Вже потім рятувала себе цідженням при тих застоях з пробками, бо малий би то ніколи не виссав, важко йшло, груди тверді... А застій спровокувала моя помилка, бо лактацію в той день вже трохи нагнала, ще й в душ теплий пішла, а малого перед тим трохи підгодувала. Він потім спав, їсти не хотів, а я - з лактостазом.
    --- дописи об"єднано, 26 Січень 2016 ---
    а мій синочок через свій стан навіть голосно не плакав, а так пхинькав, вже вдома почав показувати плач.
     
  9. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    А прикладання хтось дивився? Хтось, Шлемкевич чи консультант з форуму (хто це, напишіть будт ласка) казав рахувати попіси ?
     
  10. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    мені якось пам*ятається, що я ще до того всього помічала такі білі цятки на соску. Бувало, що стерильною голкою від шприца забирала то (ну це була така шкірочка), а були і закупорки, але я тоді так не цідила, тому може й не могла їх дістати. Вже стерлось в голові...
    --- дописи об"єднано, 26 Січень 2016 ---
    В пб дивились і наголошували, щоб дитинка повністю ареолу захоплювала широко розкритим ротиком... Потім вже ніхто не дивився, я контролювала, як вміла.
    --- дописи об"єднано, 26 Січень 2016 ---
    Про попіси писала, памперси не були повні, так як мали б бути...
    --- дописи об"єднано, 26 Січень 2016 ---
    Пригадую, що сосав добре, вже надивилась тих картинок в книжках і на форумі. Потім навіть пляшечку брав широко розкритим ротиком, не вмів ссати її.
     
  11. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Ви питали, що зробити , щоб вдруге отримати позитивніший досвід - тому я Вас розпитую про нюанси. Я не звинувачую ні Вас, ні Шлеммкевич, ні інших. Наголошую на цьому, щоб Ви не переймались :)
    Є таке поняття - сонний малюк. От коли дитина не насмоктує молока, засинає при грудях, і багато спить від того, що сил прокинутись немає, виходить замкнене коло. В першу чергу Вам мали би сказати не приблизно памперси оцінювати, а порахувати скільки дитина пісяє за добу. Оскільки це є першими показниками за якими оцінюють чи достатньо молока отримує дитина - кількість сечовипускань за добу ( 10-12 за добу це добре) або набір ваги за тиждень. Я дуже розумію, що мама , в якої дитина не набирає ваги сильно нервується. Якщо дитина перша, то тим більше. І коли лікарі і всі решта в першу чергу акцентують увагу на наборі ваги, а не на виявленні причин, не на усуненні тих проблем, не на налагодженні ГВ, а власне на вазі - це дуже важко психологічно. Ососбливо, коли немає підтримки і відчуваєш себе однією проти всіх. Тому аби не повторити такого досвіду, потрібно на початку знати що робоити і до кого звернутись по допомогу. Викликати консультанта до себе, і намагатись позбутись комплексу вини, знайти собі підтримку.
    Якщо догодовувати - в першу чергу це грудне молоко, а не суміш мала б бути.
    Стискання грудей за Ньюменом радили Вам?
    --- дописи об"єднано, 26 Січень 2016 ---
    Я не про памперси, я про кількість сечовипускань на добу :) - їх рахують без памперсів. Вам про це хтось казав?
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Ні-ні, я навіть не подумала про звинувачення:) А почуття вини мене до недавна мучило, вже якось попустило і пробачила себе, бо знаю, що то не добре так мучитись. Коли вперше запхала пляшечку дитині - ревіла дикими сльозами.
    Я знала про то, не пам*ятаю чи Шлемкевич на тому наголосила, говорили про памперси. На той час не було в кого просити про годування грудьми. Братова вже не годувала та і боялась, бо вже почала їсти все підряд.
    А як викликати консультанта за 100км від Львова? Стараюсь сама всьому навчитись... Перша дитина - це більший стрес у всьому, адаптація і т.п. Думаю, що з другою буде по-іншому.
    Так, стискання радила консультант з ДП і я це робила.
    --- дописи об"єднано, 26 Січень 2016 ---
    Ні:) читала про то, але не робила.
     
  13. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Оплатити проїзд, організувати доставку, приїхати самій до Львова. Скайпом показати прикладання, показати стискання, дитину, захват теж можна.
    Треба шукати можливості :)
    Точніше навіть не так, для початку треба собі сказати - мені потрібен консультант. Тоді можливості знайдуться :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    я дзвонила... може того замало було. Забагато впенена в собі була чи що...
     
  15. Martolina

    Martolina New Member

    При церкві Вознесіння (що на Левандівці) на курсах для вагітних є толковий консультант по грудному вигодовуванню (багато знає, показує, знаходить причину чому не виходить), маю її тел. в ПП п.Олександра.
     
    Останнє редагування модератором: 27 Січень 2016
    Reason for edit: Контактувати через ПП!
    • Корисно Корисно x 1
  16. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    ні, вас забагато ковбасило, і не було можливості сісти і подумати. ги, мене аж на 2 тижні попустило. я вас розумію. особливо, якщо консультуватися з самою шлемкевич, і хто вже краще може помогти і кого то вже везти до такої фігні, як цицька - є ж суміш (то не до вас, то я так коротко про своє)

    ви собі почитайте, що робить стимуляяція і витискання і глюкоза з малюками, які вони стають неадекватні - хтось нєрвний як мій, хтось сонний, як ваш. мусите знати як з тим справлятися - методів є з 20 точно

    також варто запам"ятати, що динаміку ваги варто рахувати тільки через тиждень (!), а не щодня чи що годування, а мокрі пеленки - саме пеленки - то найвірніший показник здоров"я дитини (там ще можна оцінити колір і запах).

    також вам би мали розказати, що треба "гніздуватисяя" з дитиною голенькими під ковдрою, а цідити груди добре при дитині - в них такий нюх, що ту атракцію вони не пропускають, хіба двері закривати, щоб не чули. прикладати спочатку мокрі теплі пеленки, а потім цідити в іншу тканинку. і вилазити з того гнізда тільки щоб помити себе чи дитину.

    і про воду добре писали - на горня гаряячого чаю - 2 горнята теплої води.

    обов"язково перевірити вуздечку.

    і про пози всілякі теж треба подивитися, і годувати дитину там де зручно - вплоть на столі чи у ванній, треба пробувати всюди, де тепло, комфортно фізично, нічого ніде не тисне, і бажано темно

    про протоки - не думаю, що вони у вас якісь закручені чи що. думаю, скоріше цідженням ви їх трохи натискали, а малий слабо тягнув, бо одразу вирубався від першої солодкої водички, а витягнути заднє жирне молоко - то треба напрацюватися так, що дитина часто аж змокріє вся. ну і малому могло бути так що не комфортно було смоктати - навіть через банальний памперс. варіантів є стільки, що мама не горюй, пробувати можна довго і нудно, я вигадувала щост нове кожного годування, але в мене все вийло десь за 1 місць і 1-2 тижні адських мук, бо я не догодовувала взагалі, але то був мій принцип і малий тому був в свій час дуже посприяв, коли взяв груди іншої жінки і дивився на неї ніжним поглядом кота зі мультка шрек
    - він був приречений взяти мої груди, це було питання часу.
     
    Останнє редагування: 27 Січень 2016
    • Подобається Подобається x 3
  17. Марта2

    Марта2 Well-Known Member

    І я годувала малятко, направду, в тому нічого поганого нема, навпаки - мені було так радісно і приємно, що до мене звернулися з таким проханням, бо мама дуже хотіла вберегти маля від суміші, а ще більша приємність в тому, що люди починають усвідомлювати незамінність в ГВ!
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Про ковбасило - погоджуюсь, гормони і емоції накривали... Хоч я така людина, що вміє себе взяти в руки, але багато чого було для мене морально виснажливим. Малий багато зригував, ще і то сприяло втраті ваги, бо і та мала к-кість молока виходила. Перші тижні після пологового, коли ще з ГВ було все відносно нормально - я аж плакала, коли малий зригував... Отаке:)
    Щодо стимуляції. Чесно, зараз не маю точної відповіді для себе. Після пологів капали окситоцин, так як майже всім роблять у нас (десь його колять, але не знаю, чи краще укол чи крапальниця), а от під час пологів - ??? Спочатку я була впевнена, що нічого не капали. Так, систему підготували, катетер вставили, промили, але потім настав час, коли гінеколог, яка сиділа біля моєї правої руки, де була крапальниця, почала кіпішувати, бо я ніяк не могла добре потужитись, в мене почалась паніка, вона починає говорити, що включає крапальницю, я почала кричати, що сама ще раз постараюсь, не треба включати і тут: "Хто тут буде командувати??" То мене закрило, бо в такий момент, коли дитина йде, щось доказувати - нереально, принаймні для мене було. Мені здавалось, що вона все-таки не підключила окситоцин, а почала з акушерками, які були зліва, підтискати на живіт. Я почала дуже старатись, бо то, що я забирала їхні руки - їм то нічого не дало, бо ж вони краще знають, паразити... Тоді прорізалась голівка, передихую, зняли обвиття і тоді ще раз і все ок. От хто мені скаже, чи був тоді окситоцин? Чи міг він подіяти за такий короткий відрізок часу, за який я акумулювала сили+підтискали, що дало мені нагая, бо не хотіла, щоб то довго тривало...
    Після глюкози малого приносили якраз з широко розплющеними очимим, бо так то він був сплячий, сонний і не хотів тягнути.
    В останній день йому вже глюкозу не давали. Витискання - це найбільше, чого я не хотіла, але то сталося зі мною. Педіатр під час пологів говорила гінекологу, щоб та надрізала мене і дитина б швидше вийшла. Не знаю... Може б і проблем тоді менше було...

    От якраз динаміки через тиждень не було, не поправлявся він 2 тижні. Тоді я не дочекалась 3го тижня і пішла до завідуючої. Вага та ж сама, що і в 4 тижні. Ще чекати тижня? То вже моріння голодом, бо реально не наїдався. Період був критичний, тому вкінці дня я важила, щоб бачити приріст ваги. З підгодовуванням він був стабільним.

    Мені пригадується, що сеча була темнішого кольору... Це ніби і є ознакою зневоднення?

    Гніздуватись також пробувала, але під ковдрою в спеку - не дуже полежиш, тому гніздувались, де можна, висів на грудях, спав на руках, до майже 2.5 місяців він у візочку навіть не возився, я сиділа з ним, поки він спав на руках, часто навіть з груддю в ротику.

    Цідила в пеленку, потім в мене то добре виходило. Малий перестава хотіти довго ссати. Видно і втомлювався, бо довго ссати вхолосту - то і сил купу йде.

    А про воду не зрозуміла? То ви маєте на увазі пити горня чаю і туде влити 2 горнята води:) ? Чи як то?

    Годувала найчастіше лежачи на боці або сидячи і малий на руках, а коли треба було застій висмоктати, то вже клала, так як пишуть.
    Може і цідження мені "помогло"... Скільки ж тут нюансів...
    Добре, коли все йде більш-менш безпроблемно.

    Через той неспокій мені і демодекоз загострився, обличчя "цвіло і пахло", аж в листопаді попила протипаразитарне і так очистилось, бо такого обличчя в мене навіть в найгірші періоди до вагітності не було.

    Отака казочка)))
     
  19. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    нє, це мало означати що окрім теплого пиття/солодкого ви потребуєте чистої води, бо кщо жити тільки на замінниках, то молоко і справді може не мати стільки рідини в собі, чи як то правильно сказати, і тяжко смоктати і дуже концентроване.

    тому краще тримати дитинку трохи без памперса в перші тижні, вбиваєтьс багато зайців одночасно. і дитина активна, бо її шкіру стимулює повітря-мама- пеленки, попіси видно, не перегріється, і нервова система стимулюється

    а догодовували ви з пляшечки чи шприц+палець? бо я шприцом гралася, щоб вчився смоктати і далі.
     
  20. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Води майже не пила... в тому мені жирний мінус. Ніколи не любила просту воду, а в таку спеку у нас завжди починає йти вода по запаху, як Нафтуся і то пити неможливо, хіба кип'ячену вже з добавками.
    Ніби ніде не пише, що суто воду пити, тому я то так не взяла до уваги.
    Догодовувала з ложечки, трошки зі шприца, а найдовше з трубочки+пляшечка і трубочка біля соска. Потім перейшла на пляшку, бо і малий починав на то нервуватися і так все склалось.
     
  21. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    взагалі то всюди пише...
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
Статус теми:
Закрита.