як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Galyna555, 13 Лютий 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
Статус теми:
Закрита.
  1. Galyna555

    Galyna555 Well-Known Member

    Привіт дівчата, а під час вагітності можна якось підготовлювати себе до ГВ? Під час першої вагітності нічого не робила (незнала тай ніхто не підсказав) і були проблеми, словом довше 2 міс не годувала. Може ви щось підскажете,,,!!!:)

    **************************************************************************
    Що треба знати - Правила успішного грудного вигодовування.
     
    Останнє редагування модератором: 20 Жовтень 2015
    • Подобається Подобається x 3
    • Корисно Корисно x 1
  2. Chukuliadka

    Chukuliadka Well-Known Member

    Лактолог на Джамбула, рекомендувала змінювати груди кожні 10-15 хвилин, поки не прийде молоко, тобто поки є молозиво. До речі вона мені здалась дуже толковою, цікаво чи ще працює. Допомагала з прикладанням, не сипала перли. Прізвище здається Козлова, на вигляд років 40.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  3. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Чесно, раджу все робити по відчуттях. Я ніколи не засікала інтервали, не вдумувалась, а чи ту, чи ту, просто якщл наприклад Мелася довго нп одніц циці висіла, то наступного разу давала іншу, а якшо так , лиш поцьмакала, то ще давала ту саму. А на початку то взагалі якось і не пригадую, просто з циці на цицю перекладала час від часу. Може то тому, що вона ітак цілий час висіла на грудяхх
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Марта2

    Марта2 Well-Known Member

    От і я так робила з доціком, ніяких тріщин не було,молочко так незамітно прибуло, не було того шаленого розпирання, як першого разу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    фактично, то порада до прибуття молока - на період молозива - по 10-15 хвилин кожною груддю. Мій малий теж так висів безперестанку з другого дня, і молоко прибуло дуже плавно, вже він гарно смоктав і правильно прикладався. А потім, мав би вже інтервал вироблятися довший, але тут залежатиме, чи буде вистачати одної груді, щоб наїстися, чи треба буде дві. Тому, справді, далеко не завжди всі будуть вписуватись в ті ж 2 години, просто намагатись пильнувати за балансом заднього/переднього - я так в якийсь момент зрозуміла, що таки зачасто змінюю, просто то було смоктання нон-стоп і виходило, що поняття "зміни" як такого не було, просто перекладались з боку на бік, тож я вже і не звертала на те уваги. Так що, все одно довелось свої помилки зробити. Потім годувала таки однією груддю хоча б 1 год, а ще згодом вже вистачало на 2. Але в мене дуже довго лактація розганялась.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Не знаю, чи можна тут написати свою історію, бо деякі форумлянки просили. Історія пологів є у відповідній темі, а тут напишу, може комусь мій поганий досвід допоможе у підготовці до ГВ. Я всю вагітність готувалась, читала відповідну л-ру про ГВ, читала форум, більш-менш була готовою, але поки це не станеться з тобою - нічого не знаєш напевне. Так і пишуть всі, що книжка книжкою, а в житті інколи таке трапляється і так закрутиться...
    Синочок народився 7/8 по Апгар, трошки синій, але одразу порожевів, можливо потуги задовгі були (близько 50хв), можливо через підтискання на живіт. Йшов з ручкою і мав одинарне обвиття. Поклали мені на груди, мав чудовий пошуковий рефлекс, але після початку смоктання почав стогнати і педіатр побоялась і одразу забрала. Мене шили, капали, литина була в окремій палаті під наглядом, всі ми регулярно до нього ходили. Не знаю всіх введених ліків, але по розмовах давали Дібазол порошок (вроді від внутрічерепного тиску), глюкозу і вже не пам*ятаю, що ще, якщо щось і було. В ту ніч навіть трошки до кисню підключали, була трохи гіпоксія. Ще на тому кріслі я переживала і одразу педіатру сказала, що дуже хочу годувати, хочу, щоб дитина взяла молозиво. Дитину приносили, молозиво зціджували, він ссати не міг, злизував, вже на 2 чи 3 добу дитина почала ссати і малого залишали біля мене. Поки не було - я, як могла, зціджувала, але то було важко, бо треба було добряче потиснути, хоча перевіряли і казали, що молозиво є. На 3-4 добу і молоко почало з*являтись. Малого там вночі трохи догодовували з пляшечки, мені не залишали, бо багато збльовував, навіть сама бачила, як дитині катетером витягували чи то води чи що, яких він напився. Видовище не з легких... Суміш зригував, молозиво - ні. Все почало налагоджуватись, малий був зі мною, їв молозиво, потім вже молоко (я була з середи до понеділка в пб), зафіксували приріст ваги після годування, хоча то малоінформативне, але все ж. Втратив з 3150 до 3000г чи 2900, точно не знаю...
    Мав трошки з неврологією проблемки: тряс борідкою, але то поступово зникло до 2 місяців.
    Перший місяць набрав 500г, перший тиждень - 250г, педіатр була дуже задоволена і всі медсестри запам*ятали мене як "маму, яка дуже хотіла годувати грудьми":). Перші 4 тижні дитина нормально спала, висів часто, але голодний не був, плакав - давала груди. Потім почались нічні плачі, вдень я майже безупину сиділа-лежала на дивані і дитина їла-спала-їла-спала і так нон-стоп. Ну, думаю, нассе собі потрібну кількість молока, лактація налагоджується і т.п. В 6т важимо - вага така ж, як і в 4 тижні, 3450... Педіатр, вже не з пологового, каже почекати ще тиждень чи два. Народився 20 травня, а вже на початку липня я поїхала в лікарню до завідуючої дит. відділенням. Сказала догодовувати сумішшю, дала схему, як я зрозуміла, яка приведе до виключення ГВ, і приїхати через 10 днів. Тут почалися безкінечні дзвінки-консультації з Ольгою Шлемкевич (автор книги Вчимося годувати грудьми. Вид. Свічадо)... Спершу 30мл суміші, давала зі шприца, ложечки, трубочки, притуленої до соска... Тим часом налагоджувала ГВ. Виконувала всі приписи Шлемкевич і все, що вичитала: теплий душ з масажем грудей в душі перед сном, пила Ширафзу (то вже пізніше трошки), зціджувала, щоб молока більше прибувало, давала дитині сосати, будила весь час, бо малий просто засинав на грудях, пила тепле перед годуванням, щоб стимулювати окситоцин, прикладала малого до двох грудей і після того зціджувала (точніше просто стимулювала соск, бо молоко не дуже йшло вже) ну і валер*янку пила:), бо тоді вже так зривалась, що жах. Всі ніби і підтримують мене, але хочуть, щоб дитина поправлялась, я також того хочу, дитина безупину на руках, в хаті 29 градусів, спекотища... малий був реально худий, мені страшно дивитись на тодішні фотографії... 6 липня важив 3450, щодня ввечері я важила, щоб бачити, чи йде приріст хоч 30-40грамів. 4000г почав важити вже в 2 місяці, після 3 тижнів докорму по 60мл, 3-4 рази в день, потім вже й не писала скільки давала... Той період я згадую з мурашками по тілу. Ну от виконувала я ті приписи, не пам*ятаю точно скільки... може тиждень чи більше, відчувала трошки більше приливи (на ті моменти я слабо їх відчувала, не було такого, як в перший місяць, хибно подумала, що то лактація встановилась:sad: оптимістка:sad:) Все узгоджувала з лактологом, купила навіть молоковідсмоктувач, який мені видався не дуже зручним... І тоді один день одна грудь почала добряче набирати, перед тим я помилково дала малому трошки забагато суміші, він заснув, я пішла вдень вдуш, помасажувала, зробився ще приплив крім того і тут грудь поперло. Ссати таку грудь відповідно важко, цідити важко, шкіра почервоніла, твердне, температура 38, трясе мною, дзвоню знов до лактолога, капустяне листя, траумель, парацетамол, зціджую до покращення, легко масую... Малий ту грудь брати не хоче.
    Цідила її вже не пам*ятаю скільки і тут починає текти молоко, як згущонка. Страшно, чи то не гній! Цідила то все, щоб не прийшлось пити антибіотики, щоб впала т-ра. Благо, що я дала собі раду, але того застояного молока вийшло дуууже багато...
    Вже детально всього не розкажу, що за чим йшло, але основна моя проблема і промах:
    -малий спав на грудях, ссав-ссав трошки, легко, і заснув і так висів ніби, але то смоктання не було активне, думала, що ковтає, а то може просто слину ковтав...
    -в грудях весь час ГВ були корки. Дівчата, то просто жах. Не думала, що таке буває. Спочатку я не вміла добре зціджуватись, або й молоко добре не йшло або й не було... потім коли почала зціджувати, коли зціджувала при лактостазі чи для їди малому - одна за одною виходили пробки: ціджу-ціджу - біленький камінчик у виході застряг, ціджу-тисну - вискочив під тиском. Інколи після того молоко само било фонтаном, без давління на сосок. Для 90мл зцідженого треба було вийти можливо й 10 пробкам. Отаке. Я рахувала. Так почерово забивались різні протоки. Прикладала малюка в різні пози, але ті пробки напевне не давали йому висосати молоко. Пробки робили мені застої. Інколи після 4 пробки могло піти вже солене молоко, застояне.

    Був досвід і масажування акушеркою, Шлемкевич казала когось закликати, щоб не зробився мастит, бо я тоді ще не могла сама добре зцідити, малий не ссав. То до того часу поки вона прийшла, я вже майже все зцідила, вона трохи докінчила справу.

    І так помалу гв почало накриватись. Після тих лактостазів (після однієї тоді і друга грудь затвердла, т-ра піднялась, але я вже знала, що робити, виконувала всі приписи) вже страшно було знову стимулювати лактацію, бо стільки цідити то згущене молоко було вже не сила. Протрималась напевне до середини вересня, прибл. до 4 місяців, давала хоч 1-2 рази груди або зціджене молоко.

    Зробила висновок, що в мене або щось з протоками (вузькі чи якісь закручені) або я не налагодила нормально лактацію, дитина добре не сосала, я вчасно не пвдмітила і не зарадила тому...

    Тепер вдруге не хочу повторити своїх помилок.
     
    • Інформативно Інформативно x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Корисно Корисно x 1
  7. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Вам треба поговорити з консультантами кількома до пологів. Спробувати виявити гіпотетичну причину.
    Може замало води пили?
    Спробувати серед знайомих знайти малюка на кілька місяців старшого, який би вам висмоктав то все добре в разі повтору проблеми.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Тут мені стало реально цікаво. Чи можливо практично виконати останню пораду? Чи візьме малюк постарше чужу цицю і чи погодиться на це мама? Я б не погодилась. Серйозно.
     
  9. Марта2

    Марта2 Well-Known Member

     
    • Смішно Смішно x 3
  10. sunny_girl

    sunny_girl Well-Known Member

    В мене були з першою дитиною такі лактостази кожного тижня. Це тривало майже до року, напевно погано дитина тягнула молоко. І тріщини були регулярно, але добре набирав вагу перші два місяці, тому догодовувати навіть не думала.
    А причини лактостазів не шукала, не кажу, що це правильно, але лікарі зазвичай при такому забороняють годувати. Я годувала і при лактостазах і з температурою, трохи перед годуванням намагалася сцідити трохи молока, щоб було легше дитині груди взяти. Годувала до 2,5 років.
    Зараз з другою дитиною ще не було жодного застою, жодноі тріщини, тому ви не налаштовуйтесь,що все буде так само.
     
    • Подобається Подобається x 4
  11. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Я надіюсь, що все буде краще, бо все-таки досвід і вдруге лактація переважно налаштовується легше...
     
  12. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    я годувала двох не своїх малюків. 10-місячний не захотів взяти чужу цицю. а місячне малятко топтало за дві щоки)))
    я думаю, що до місяців 3-4 дитя візьме чужу цицю. або просто треба малюк, який активно їсть, а не засинає через 2 хв.
    а що, не дали би свого малюка своїй сестрі чи близькій подрузі, якщо їй критично необхідно?
     
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    ну от звідти де я сиджу так виглядає, що ви були нереально стресовані і напружені. Що природньо зважаючи на те що і дитина мала проблеми із здоров'ям спочатку, і оте важення. До речі температура в хаті +29 теж не сприяє набору ваги, а хіба сонливості. Воно все наклалось і сталось як сталось.
    тому може розслабтесь наперед не затискайтесь, поменше сторонніх помічників, бо там коло вас скільки народу - лікарі одні, лікарі другі, консультанти (?), акушерки-масажистки.
    в поліклініку не ходіть, кожен день не важте, попросіть чоловіка щоб нагадував вам розслабитись, покличте помічних помічників - не таких що будуть за пазуху заглядати, а наварять їсти, погодують старшу дитину, принесуть мамі чай, накриють чи розкриють, підлогу помиють. Ну ви розумієте.

    молоко не пробувати - солене, парене - не важливо. І питали про пиття, ви пили достатньо?

    І оте розганяння цідженням мені якесь дуже сумнівне. Бо дитина має розганяти, інакше якраз лактостази і націджуються.

    я би дала і дитину, і чужу дитину б годувала.

    це просто такий час егоїстичний. Колись було як нема молока - то бігом шукали хто бо погодував, бо помре дитина. А тепер є суміш-пляшка-дурак - зате я ж мама, я все сама.

    те що ви погодуєте чужу дитину, чи ваша дитина поможе іншій жінці ваше материнство не відбере, а чиєсь направить.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  14. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    моя коліжанка має молочного брата, вони реально як ря
    рідні, сусіди , дружать все життя і дуже гордяться своєю молочною рідністю. Її мама годувала якийсь час його,бо в його мами були певно якісь проблеми з молоком. Моя сестра двоюрідна годувала дитину в пологовому, каже, ну ащо , якв мене молока хоч на 5ох, а її дитина кричить, бо молочка мало..
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Orman

    Orman Модератор-бомба

    ну тут таке - бабка надвоє ворожила. Як в пологовому мало, то треба прикладати дитину до мами, хай насмоктує "замовлення". Хіба мама сильно і не горіла бажанням годувати.
    п.с. Варвара репетувала капець в ПБ, але я її прикладала-годувала і молоко прибуло - всі задоволені. Ну і вона не від того репетувала, що молока не було. Але це я пізніше зрозуміла, а тоді мене тільки та вся інформація з ДП і тримала.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Свого часу одна наша форумлянка, з якою ми особисто не знайомі, але тісно спілкувалися на дитячі теми, мала проблеми з здоров'ям і могла попасти в лікарню. То вона звернулася з проханням приїхати і погодувати її малечу, якщо виникне така необхідність, поки вона сама буде в лікарню. І хоч до мене вперше з таким звернулися, я була готова помогти, хоч були практичні нюанси, які мені важко уявлялися, як от вкласти спати двох, а як захочуть їсти одночасно і т.д.
    Тоді в мене виникло одне запитання. В нас між малюками пару тижнів різниці. Моєму тоді було десь в районі 1 міс, макс 2. Тобто лактація щойно внормувалась. Якби я декілька днів годувала двох малюків, згодом я б не мала проблем з гіперлактацією?
     
  17. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Так це понятно, але ж не всі то усвідомлюють, то краще вже хай чуже молочко грудне, аніж суміш впарити одразу, а мама сміливості і впевненості за той час набереться.
    То вже було досить давно, тоді ще нету так поголовно не мали. Тої мами уже нема на жаль :sad:, вона чи в автокатастрофі загинула, чи щось таке. А мля сестра завжди тішиться, як бачить ту дівчинку, яку годувала, щось таки відклалось в пам'яті.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Fiancee

    Fiancee Well-Known Member

    А мені от, що прийшло до голови, а може і справді такі зукопорки були із-за частого цідження? Адже, якщо цідили руками, то це ж як не як прикладання сили, перетискання. Чи то я вже фантазую?
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    я думаю там комплекс всього, і те цідження "помогло"
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    так, ще працює. на мене також справила гарне враження. не порівняти з лактологом з Мечникова, яка, таке враження, все робить "для галочки"
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  21. Olyusya

    Olyusya Позитивчик ;)

    @Khrystik я буду на мечнікова родити, а що то за лактолог , не пам"ятаєте? бо чула щоє й хороший, щоб дурно не натрапити на поганого)?
     
Статус теми:
Закрита.