гроші: спільні чи особисті?

Тема у розділі 'Ти + Він', створена користувачем Гелена, 14 Грудень 2008.

  1. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    Ми також кинули - чоловік палити а я щоденник:xaxa: Вели ми його в електронному виді. Так мені було незручно самій перед собою - виявляється я кожного місяця тратила на солодощі величезні суми, переконуючи себе, що сиджу на дієті. А ще мій бюджет чомусь був завжди в плюсах, бо я частенько перед чоловіком ціни занижувала (на лахи та косметику ),тому дебет з кредитом не сходився:xaxa: а чоловік ще досі думає, що то все програма:8:
     
    • Подобається Подобається x 12
  2. Natalo4ka

    Natalo4ka Well-Known Member

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    а ми на початках розділяли гроші на "твої" і "мої" - ніц з того хорошого не вийшло.
    потім спробували по пів зарплати клати на спільку купку: щоб за комунальні послуги оплатити, на подарунки спільним друзям, на харчі додому...... і вроді все було не зле, поки я не виявила величеньку суму на його кредитці (не оформляйте собі "золотої кредитки" - !!!!!!) у той момент як надумала собі купити новий телефончик (бо старий вкрали, а я розраховувала хоч раз покористатися чоловіка кредиткою). у цей момент всі гроші стали СПІЛЬНИМИ, бо і криза навалилася, і свою зарплату почала забирати кусками :)().
    зате, чоловік тепер відчуває себе "кормильцем сімї" на всі 100%, бо лишень його зарплата приходить вчасно кожного місяця, а я звітую за майже всі свої витрати.
    п.с. найсмішніше виявилося те, що я вважала себе не ощадливою, але при чоловікові виявилося зовсім навпаки :)
     
  3. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    А можете кинути ссилочку на той електронний щоденник...пліз:)
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. IrunkaS

    IrunkaS Active Member

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    А в нас яка була ситуація. Чоловік звик завжди все заощаджувати, жив з батьками, практично нічого не купував. Одружились...постало питання про сімейний бюджет. Спочатку він говорив, що будемо порівно скидатись. Я звичайно була проти, тому, що в нас суттєво різні щомісячні доходи...:xaxa: Старалась і привчала до того, що він голова сім'ї, і повинен дбати за добробут.
    Тьху-тьху, настав той час, що тепер він сам питає, що, коли і для чого...:)
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Victi

    Victi Well-Known Member

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    Ото скоро і мені прийдеться до спільного сімейного бюджету звикати. Ой, як би хотілося щоб гроші були спільні та мої :) Ще до весілля привчаю до того. А ще часто наголошую, що як дитинка буде (а цього хочеться чимшвидше), то взагалі нічого отримувати не буду. Дитинка хоч пару гривень зароблятиме, а я нічого. Тому не потрібно заритися на мою зарплату.
     
  6. Юська

    Юська Well-Known Member

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    Я в декретній відпусці і поки заробляє гроші чоловік, але гроші спільні, хоть чоловікові скільки недай все розтратить,..... хоть занички в нього нема і ніколи небуло,:confused: а я собі потрішки збираю, :xaxa:то десь у кишені щось найду то здача , як завжди,коли нема грошей одіну курточку а там у кишені 10 або 20 грн кльово оце в мене память:8:, тепер чоловік знає, якщо нема грошей то можна пошукати у мене в кишенях,....:xaxa::xaxa::xaxa:.
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    А я от не можу собі й уявити, щоб були гроші "твої і мої". У нас все в спільну купу. Ми на великі продуктові закупи їздимо разом (коли доня була зовсім мацьопа, то їздив чоловік сам), коли йду на базар за якимось дріб"язком, то беру стільки, скільки вважаю за потрібне. Звичайно, якщо постає питання про якусь дорогу річ, то ми разом обговорюємо її доцільність і чи варто купувати зараз, чи почекати.
     
    • Подобається Подобається x 6
  8. Єва

    Єва Well-Known Member

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    Чесно кажучи, я навіть пін кода від свої зарплатної картки не знаю. Гроші завжди чоловік знімає.
    Я також не уявляю окремої каси (чи навіть невеличкої заначки від чоловіка). В нас спільні витрати (кредит, хата, продукти і т.п.), спільна купка з грошима на особисті дрібні потреби. Якісь велкі покупки робимо разом. І ніхто нікому не докоряє, що ти стільки проїв сьогодні, а ти стільки потратила на косметику.
     
    • Подобається Подобається x 4
  9. Таська

    Таська Well-Known Member

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    Як на мене гроші мають бути спільні, і разом вирішувати скільки і куди тратитись. В моїх батьків так колись було, пам"ятаю як завжди обговорювали що придбати, куди поїхати, скільки відкласти,(мені так подобалось) коли мама пішла дикрет і почав розпадатися СРСР вона підробляла вдома(швачка),тоді її гроші стали спільними, а татові-татові. Спочатку я наївна хотіла щоб в нашій сім"ї було все спільним, але з часом я зрозуміла, що мій чоловік звик до того, що грошима керує мати(вона навіть казала щоб ми віддавали свої гроші їй), ось виходить життя все розклало на свої місця.
    Я заощадлива навіть скупа, а мій чоловік навпаки, якщо має якусь копійчину, то обов"язково її потратить(на себе коханого)
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    Спочатку як тільки ми зїхались жити разом, в нас був спільний бюджет. Все ніби-то нормально було, допоки коханий не заявив, що хоче купити собі дорогу захцянку (взагалі він троха транжира - каже шо живе сьогодняшнім днем, сьогодні є гроші тратим. завтра нема - ну той нема). На той час в нас грошей ось так вільно не було, щоб можна було стратити на захцянки, я йому це і пояснила (я рацоналізатор в плані фінансів. скорше відмовлю собі, ніж куплю зайву кофточку). Він вже вліз в кредит (невеликий здається, але по нашим тодішнім зарплатам троха скрутно). А з яких коштів мав би той кредит оплачуватись - зі спільних? ну тоді я троха шкандаль закатала, шо за його захцянки не платитиму, тим більше як купує їх не порадившись. І так десь з рік часу було. За рік я стала заробляти значно більше, а він -військовий в мене, ну тож ясно шо грошей не додалось. І мене постійно муляло, шо свою зарплату він тратить виключно на себе - скидались тільки на оренду квартири, а все решта - їсти, побутова хімія, десь сходити посидіти з друзями - все плачу я, бо ж в нього на це грошей немає. У відповідь отримувала приблизно таке - Ну могла ковбаси і не купляти, я би купив макарони дешевші, не обовязково сидіти в цьому барі, є й дешевші, але ти ж там сидіти не будеш ... Нещодавно я таки знову вирішила зробити спільний бюджет, щоб вільнішими ми обоє почувалися. Поки що про покупки різного роду радиться зі мною. Не знаю чи комфортно мені з тим зараз. Поки я відкладаю велику частину грошей, типу нз. Свою зп він теж приносить до спільної коробочки. Але поки що інколи страшно, що він ці спільні гроші буде транжирити і "пропивати" на пиві з друзяками ще більше, ніж до того, бо тепер є "вільнішим". Не знаю як то буде надалі, але як то кажуть - осад лишився.:confused:
     
  11. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    У нас гроші спільні. Так трапилося, що саме перед весіллям криза з*їла добру частину доходів коханого, а в мене навпаки - пішла віддача за весь минулий рік... Скільки ж я часу потратила, щоб переконати його, що в нас і гроші спільні, і витрати спільні... Та і себе, напевно, теж в якійсь мірі довелося 'допереконувати' :)
    А тепер великі покупки робимо разом, а так ніхто нікого не контролює в плані витрат і їх величини. Просто попереджаємо іноді, що на купці залишається мало грошиків :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. UnLikE

    UnLikE Фотограф

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    звичайно спільні, інакше бути не може
     
  13. bzova

    bzova Active Member

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    питання спільне чи особисті ще лежить також в площині виховання. як в сімї повелося - хто розпоряджається грошима і хто більш ожадливіший- чоловік чи дружина. у нас у сімї завжди мама тримала майже весь баланс -зарплату чоловіка та свою. видавала на його потреби та сімейні. хоча це питання залежить він розуміння та довіри в сімї. якщо дружина при купівлі якоїсь речі занижує ціну, тоді вона за особисті гроші!. у більшості випадків чоловіки, які віддають дружині "усю зарплату", частину все ж таки залишуть собі - рівень довіри можна виміряти. "Бо дружина все ростартить".
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. vitalinka

    vitalinka Well-Known Member

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    заробляємо ми приблизно однаково, бюджет спільний, кладемо на купочку, з неї тягнемо кому на шо треба. але... але маю у конвертику на всяк випадок деякі грошики)
    памятаю час коли після весілля ми приїхали з моря, гроші поставили в банк і не було грошей в хаті! на останні 200 грн накупили продуктів, і так після того я подумала шо треба пару сотень мати десь так на всяк випадок.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    В нас всі гроші особисті... мої. Чоловікові вони до тих пір, поки не принесе додому:xaxa: нам так підходить. Гроші тримаю в себе, бо я вдома, і маю більше можливостей їх потратити: продукти купити, малій щось, оплатити послуги.
    Нагадалась мені моя знайома. У них в сім"ї кожен заробляє на себе. Свої гроші вона тратила на себе (працювала в державній установі з мінімальною з/п), а чоловік (працював на приватній фірмі) тратив на себе+ все дітям. Продукти порівну. Бували випадки коли вона не мала за що заїхати на роботу, то ходила пішки, або позичала в чоловіка і потім йому віддавала.
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    УЖАСССС!!!!!
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Galino4ka

    Galino4ka Well-Known Member

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    в нас гроші спільні, і я по іншому навіть не уявляю :girl_cool:
    а про чоловіка, в якого позичати гроші - тааа, я в шоці...
    хоча, в моєї подруги приблизно таке саме - каже мені часто, що має 20 грн. до кінця місяця і не знає як жити далі ( це при тому, що в чоловіка хороша зп), просить позичити. Я позичити не проти, але нагадую їй про чоловіка, але кожен раз чую, що йому і так важко і теде і тепе. Важко всім, але сім,я є сім,я. І гроші там мають бути або спільні, або хоча б має жінка розраховувати на допомогу чоловіка в разі необхідності :girl_mad:
    В них ще навіть дітей немає, а що буде, коли з,являться? :confused:
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    Сама собі винна, що таке допустила.
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    оте "твоє-моє" в мене в голові не вкладається.
    в моїй сім'ї гроші спільні, хоч розпоряджаюся ними я: зарплати кладемо в купку, частину відкладаємо "на чорний день", а далі я планую витрати, звітуючи перед коханим (ціни завжди називаю реальні); все на цілком добровільних засадах :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: гроші: спільні чи особисті?

    Для деяких людей не працює "спільне", мусять домовлятися й розділяти. То все залежить від характеру людини й її вміння себе контролювати й організовувати.
     
    • Подобається Подобається x 2