Готуємо паску

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Olenka, 22 Квітень 2008.

Tags:
  1. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Пропоную поділитися рецептами паски.

    Паска з цукатами

    :clapping:
    Смачного!

    Переписи пасок:
    Марусі-мами (паска)
    Баба львівська - Дарія Цвек
    Дани
    Ksani
     
    Останнє редагування модератором: 9 Квітень 2015
    • Подобається Подобається x 19
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  2. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    СОФІЯ -СОНЯ:eek: вас чоловік має на руках носити, я знаю що то таке бо колись у нас так само на всі свята готували, зараз вже поскромніше:):dance:
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. галичанка

    галичанка Well-Known Member

    Буду дуже вдячна за рецепт :)

    Рецепт Паски, який я використовую

    100 г пресованих дріжджів
    1 л підігрітого молока
    3-4 скл цукру
    1 п ванільного цукру
    пару ложок меду
    250 г маргарину
    250 г сметани
    15 збитих жовтків
    приблизно 2 кг муки
    2 стол ложки олії
    ізюм, курага,
    лимонні цукати,
    сік 1 лимону
     
    Останнє редагування модератором: 21 Квітень 2011
  4. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    а я минулого року пекла паску-вийшла смачнюча:), пекла по рецепту Даші Малахової з журналу Вона, на смак вийшла така як італійські пасочки передають.
    Почала я шукати перепис-і не можу ніде знайти:sad::sad::sad:, ото я ворона, нє щоб переписати, а я вирізку десь засунула.
     
  5. Дана

    Дана Well-Known Member

    Вибачте що так довгно заставила чекати, рецепт Свети( в кул.інтенеті Mishelle)
    Панеттоне (Panettone)
    Ранее в теме меня просили поделиться рецептом кулича к Пасхе. Я предпочитаю итальянский Панеттоне - воздушный праздничный дрожжевой кекс. Традиционно его выпекают к Рождеству, но т.к. он очень сдобный, то его рецепт, как нельзя лучше, подходит к Пасхальной выпечке.
    Опара:
    120 мл тёплого молока
    15 г свежих дрожжей
    1 ст.л. сахара
    1 ст.л. муки
    Тесто:
    100 г сл. масла, комнатной температуры
    2 яйца
    2 желтка
    1/3 ст. сахара
    3 ст. муки (предпочтительнее хлебной)
    1/2 ч.л. соли
    1 ст. изюма и цукатов
    1 желток+1 ст.л. молока
    сахарная пудра
    Опара.
    Растворить дрожжи в тёплом молоке. Всыпать 1 ст.л. сахара и муки, размешать.
    Накрыть плёнкой и оставить в тёплом месте на 20-30 мин.
    Тесто.
    Просеять всю муку с солью. Растереть масло с сахаром, добавить яйца, желтки и опару. Постепенно всыпая муку, замесить мягкое тесто. Оно не должно быть очень крутым, но в то же время, уже не прилипать к рукам. Вымесить на столе не меньше 10 минут.
    Положить в смазанную маслом посуду, накрыть и оставить подходить в тёплом месте 1,5-2 часа (тесто увеличится больше, чем в 2 раза)
    Подошедшее тесто обмять и добавить в него изюм и цукаты, предварительно обваленные в маленьком количестве муки. Слегка вымесить.
    Промаслить и застелить дно и стенки 6" (15 см) формы пергаментной бумагой, оставляя "воротничок" бумаги выше уровня формы на 10 см. Можно использовать, таким же образом, и 8" (20 см) форму, тогда кекс просто будет пошире и пониже.
    Выложить тесто в приготовленную форму, накрыть, и оставить расстаиваться, как минимум на 1 час (оно заполнит всю форму и поднимется намного выше края).
    Выпечка.
    Разогреть духовку до 190С. Смазать верх кекса желтком, смешанным с молоком. Выпекать 15 мин, затем уменьшить температуру до 165С и выпекать ещё 20-30 мин, проверяя на готовность лучиной.
    Готовый кекс остудить 10 мин в форме, а затем на решётке. Присыпать сахарной пудрой и подавать.

    По цьому рецепту пекла два роки підряд, моїм рідним дуже сподобалося, єдине що від себе даю цукру більше- майже цілий стакан.

    В мене дуже подібний рецепт:)
     
    Останнє редагування модератором: 21 Квітень 2011
    • Подобається Подобається x 7
  6. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Дано, то я таки щось схоже на то Панетоне і пекла, дуже дякую за рецепт))))
    Правда перша пасочка в мене згоріла, бо температура досить висока, але може через те що в мене електрична духовка?
     
  7. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    :xaxa: я теж пекла по цьому рецепту (тобто того самого автора)

    Електрична духовка краща ніж газова, тепло більш рівномірно циркулює по духовці, тим більше, що зараз газ змішують, то я взагалі не знаю як люди можуть щось в газових пекти.
    Я печу на 180 градусів, дивлюся щоб піднялася :) (десь 15-20 хв) і в цей момент ні в якому разі не відкриваю духовку, а потім знижую на 180 градусів і печу до випікання - потім вже зубочисткою пробую.

    Заглянула і знайшла помилку у своєму повідомленні. вже редагувати не можу. Знижую температуру до 160 гадусів :shy::shy::shy:

    Дано, Софія-Соня, поділіться рецептами печінкового паштету печеного.
    До свого додаю куряче філе, але цього року малий буде то все куштувати, тому хочу обійтися без курки, хіба знайду добру домашню, чи може кролика замість курки дати?

    А ще дівчата, у мене після паски купа яєчок варених, що роботи з ними?
    Які салатики? Може ще щось?

    І солодке...
    Привезли мені з Польщі макову начинку готову.... Що зробити?
     
    Останнє редагування модератором: 21 Квітень 2011
    • Подобається Подобається x 3
  8. Дана

    Дана Well-Known Member

    Я дуже вибачаюся що так довго пишу ті рецепти, в мене як не одне то друге:umbrage: але я зібралася і накарлякала:xaxa:
    Маково - вишневий сирник на пісочно-мигдалевій основі.
    Почнемо з форми в мене прямокутна форма 40х20
    Печу всі пляцки при температур 170 гр з обдувом( духовка електрична
    Для тіста
    150гр муки
    100 гр мелених мигдальних горіхів( горіхи попередньо підсушити на сухій сковорідці, дати вистигнути, і перемолоти через м’ясорубку або змолоти в комбайні)
    100 гр цукрової пудри
    150 гр масла
    2 жовтки
    Щіпка ванільного цукру
    З’єднати муку, мелені горіхи, цукрову пудру ванільний цукор, додати масло порізане з кусочки(з холодильника), руками швиденько перетерти, влити жовтки, замішати тісто, накрити кульком поліетиленовим і поставити в холодильник мінімум на 2 години( я роблю з вечора тісто).
    Начинка макова:
    2,5 склянки маку
    2 білка
    70 грам масла!!!
    0,5 скл. цукру
    За бажанням :
    Горіхи порізані(можна мигдалеві, грецькі, ліщина), або ізюм, і ромова або мигдалева есенція- 2 краплі
    Мак залити окропом і поставити на вогонь варити хвилин 25-30, слідкувати щоб не підгорів, доливати за потреби воду, варити на помірному вогні.
    Мак остудити, перемолоти через м’ясорубку з дрібненьким ситом або перемолоти в блендері( можна в макітрі протерти). Білки збити на круту пінку потрошки підсипати цукор, збивати доти доки цукор в білках повністю не розчиниться. Додати білки до маку, додати за бажанням порізані горіхи, есенцію, ізюм.
    Сиркова маса:
    1 кілограм сиру домашнього солодкого
    1,5 склянки цукру(дивіться на свій смак, щоб не було дуже солодке)
    100-150 гр масла
    2 ст. ложки крохмалю
    4 яйця (окремо білки і жовтки)
    Цедра з одного лимону або апельсину
    1 банка(750 мл) вишні у власному соку.
    Сир два рази пропустити через м’ясорубку. Масло з цукром і жовтками збити на пишу масу, додавати по ложці сиру і збивати, в кінці додати крохмаль,вимішати і наостанок додаємо збиті білки. Все акуратно вимішати.
    Приступаємо до збірки пляцка.
    Розкачуємо тісто( з холодильника), викладаємо в форму змащену жиром і викладену пергаментним папером, кладемо в духовку на 10 хв пр. температурі 190гр.
    На чуть підпечене тісто викладаємо макову масу, на неї проціджені від соку вишні, на вишні акуратно кладемо сиркову масу, розрівнюємо, верх пляцка можна змастити жовтком, печемо в духовці хвилин 40-50, як по кімнаті потягнеться аромат і верх сирника зарум’яниться готово, виключаємо, і даємо вистигнути в духовці(не виймаємо!!!). Холодний пляцок можна за бажанням полити шоколадом, або залишити як є:xaxa:
    Трохи заміток на полях:- основа може бути і чисто пісочною без горіхів, можна зробити свій варіант пісочного який вам до вподоби.
    Пляцок можна зробити і тільки з вишнями-сиром, або мак-сир.


    Оленка, ту макову масу я не раз купувала, я би радила її ще змішати з 1-2 склянки нашого маку, та макова маса дуже багато має есенції, аромат за сильний як на мене, а як змішати з маком виходить досить смачно. Ту масу вже змішану я використовувала для макового пляцка, як начинка для пампухів, можні зробити такий пляцок що я нижче написала, і не обов’язково ще з вишнями, просто тісто, макова маса, сиркова маса.
    Паштет я напишу як тільки рецепт зберу до купи, бо рецептом поділилася моя тітка, але в мене записано в такому вигляді - трохи печінки трохи підгорля, капку того, щіпка того :confused: треба привести рецепт в божеський вигляд:xaxa:
     
    Останнє редагування модератором: 21 Квітень 2011
    • Подобається Подобається x 11
  9. Myroslava82

    Myroslava82 Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Колись в гостях у росіян я їла сирну паску, яку вони готують на Великдень. Смакота смачнюча. Тим більше, що я сир не люблю, а тут їла б і їла б. Може хтось робить таке. Буду дуже вдячна за рецепт. І мої рідні теж, якщо посмакують такий десерт на Великдень
     
  10. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    накінець-то я добралася до посиденьок!
    Отже, Сирна паска по-моєму.
    На 1 кг файного, не сухого домашнього сиру потрібно
    -6 жовтків (можна і 4 цілих яйця)
    - 1 склянка цукру
    - 100 гр масла
    - 200 гр густої сметани, краще сепараторної солодкої
    - родзинки, цукати, ванілька
    СИР перетерти кілька разів через сито ( я лінива, тому розтираю в блендері). Додаємо збиті із дрібкою солі жовтки, розтерту з цукром і ванількою сметану, м"яке масло. Добре вимішуємо і ставимо на водяну баню. Прогріваємо весь час гарно помішуючи, але слідкуємо щоб не закипіло, бо будемо мати домашній солодкий плавлений сирок :). Як тільки з"являться пухирці, знімаємо і вимішуємо із запареними родзинками та цукатами. До речі, куповані цукати я не використовую, тільки свої, вони не тануть як ті штучні.
    Далі роблю ось як: беру кришку від пластикової коробки із торта, роблю у дні дирочки циганською голкою.Вистилаю таку форму марлею, викладаю масу, зверху з"єдную кінці марлі, ствлю тарілочку і півторалітрову банку з водою. Ніч у холодильнику - і готово. А. забула, під дно форми ставим якусь миску, бо зайва рідина буде витікати через отвори.
    Рецепт троха мудруватий, але перепробувавши купу всякого я зупинилась саме на ньому. Завдяки прогріванню довше зберігається і ще я досить насторожено ставлюсь до сирих яєць у готових виробах. А взагалі-то можна і не прогрівати.
    Ще може встигну сьогодні написати свій паштет. І трубочки Маруся колись просила. Я виправлюсь, напишу, я вже дома:):):)
     
    • Подобається Подобається x 8
  11. MUCHACHA

    MUCHACHA Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    СОФІЯ -СОНЯ, розкажіть як ви робите домашні цукати? :confused::)
    І на рахунок тої тарілочки....Ви її ставите поверх сиру, а зверху банку з водою для пресу? Я правильно зрозуміла? А якщо такої пластикової коробочки нема, чим можна замінити, може підкажете?
     
    Останнє редагування: 8 Квітень 2009
  12. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Це розкажу. То швидко пишеться і довго робиться :)
    Беру 5 апельсинів, 5 лимонів і запарюю їх окропом. як охолоне - зливаю, і знов, і знов, разів п"ять через 20-30 хв. Тоді очищаю смужками шкірку і залишаю її в тій останній воді до наступного ранку, тоді воду змінюю і витримую до вечора.
    Варю сироп: на склянку води - 2 склянки цукру і 1/4 ложечки лимонної кислоти. Проварюю в ньому шкірки (порізані добрячими кубиками) до м"якості і прозорості. Треба слідкувати, щоб не розварились, але лимонна кислота тут допоможе. Залишаю знов до ранку. Вранці ще прокип"ячу кілька хвилин ( додаю ще 100гр цукру) - і до вечора. ВВечері останній раз прокип"ячую ( плюс ще 100 гр цукру) і виливаю все на друшляк, щоб стік сироп. Стоїть до ранку. Вранці пересипаю цукром і ставлю у духовку на дечку з пергаментом годинки на 3 , не менше, при 60 градусах. Все :).
    Варю ще із дині, консервованих ананасів.

    щодо сирної паски, то тарілочка і банка з водою для пресу, все правильно.
    А ту пластикову кришку можна замінити круглим друшляком, тільки марлю скласти разів у 4.
    А можна купити морозивний торт, з"їсти. а кришку використати :clapping::):)
     
    • Подобається Подобається x 6
  13. MUCHACHA

    MUCHACHA Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску


    Ого........дійсно довго робиться! Якщо у вас "доходять руки" навіть до такого.....скидаю шляпу перед вами!:clapping: Ви повинні собою гордитись - справжня господиня! Я після опису приготування передумала їх робити - нема в мене ще таких нервів і сили, щоб 2 дні цукати робити. Ви молодці!:)
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    :shy::shy::shy:Та що там їх робити...
    Закип"ятив та й покинув на день.

    ( то я така господиня, бо не ходжу на роботу. скоро то все скінчиться)
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. галичанка

    галичанка Well-Known Member

    Дано, дуже дякую за рецепт! [​IMG] :)
    А можна ще цей... :o
    В мене раніше була газова духовка, тепер виникло питання при якому режимі пекти паску.Для паски добре 180, а через 20 хв 160 - і все з конвекцією?
     
    Останнє редагування модератором: 21 Квітень 2011
  16. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Готуємо паску

    Я взагалі-то купувала готові заграманичні прислані нам з Італії, але сьогодні попробую свої зробити бо валяється купа помаранч в холодильнику :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Дано, там десь того маку майже кіло + ще 2 склянки (граньоні?) то напевно для одного торту буде забагато. Чи зможу я його потім зберегти до другого пляцка?

    Я одного разу таки пробувала зробити цукати... Але на 2-ому дні тої процедури малий зробив шкоду у ванній і поки я то прибирала, цукати згоріли, причому так, що я баняк ледве віддраяла... :8:
    З того часу далі прошу щоб мені цукати моя хресна робила....

    Я завжди дивлюся на тісто. Якщо воно важке (багато цукатів і родзинок) і форма велика, то ставлю навіть на 190 градусів, середня форма, легке тісто - 180 градусів, а для маленьких пасочок-кексиків 175 градусів.
    У мене в духовці є режим "Кондитерська духовка". Він автоматично встановлює температуру 180.
    Спеціально заглядала в інструкцію: "працює задній нагрівальний елемент і вентилятор, які забезпечують делікатне і рівномірне розповсюдження тепла по всіх духовці.". Можна випікати на 3 рівнях духовки.
     
    Останнє редагування модератором: 21 Квітень 2011
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  18. Дана

    Дана Well-Known Member

    Оленка то у тебе напевно більша банка, моя була на 300 гр + 2 склянки запареного і протертого маку+білки збиті на піну і виходив суперовий пляцок. А кілограм :8:, я вдома маю мамин перепис макового пляцка з білковою шапкою, якщо хочеш завтра напишу. туди в приниципі і треба багато маку:xaxa:

    Вам треба дивитися по своїй духовці, я в свої печу якщо просто нижні+верхній тен - 180-190, якщо нижній тен+конвекція то 160-165, інакше в мене верх пригорить а низ буде сируватій, паску печу так -спочатку розігріваю духовку з конвекцією до 170гр, ставлю паску, печу 15 хв, духовку не відкриваю, а температуру знижую до 160 а потім допікаю при 155 вже до готовності. то якщо з обдувом гарячого повітря, але можливо то в мене така духовка, і я пристосувалася до неї, вам обовязково треба спочатку її випробувати на чомусь іншому, наприклад спечіть бісквіт з обдувом і слідкуйте коли почався румянити, як себе веде, і так собі вже визначитисяз температурою для своєї духовки :)
     
    Останнє редагування модератором: 21 Квітень 2011
    • Подобається Подобається x 1
  19. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    той мак - то незапланована покупка (передала мама мого співробітника)
    Тому дуже буду рада, якщо поділешся рецептом :)


    Мене мучає ще одне питання відносно духовки.
    У мене є режим для підйому тіста - класна штука. Але мені не дає спокую така думка: поставлю я паску, там температура при цьомі режимі десь біля 40 градусів, а потім, що робити? витягнути пасочки (і тут вони попадають в холоднішу температуру) чи вже розігрівати духовку з ними (як це на них повпливає)?:ninja:
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Я дуже постараюся завтра не забути рецепт:ninja:
    Оленка ти по тісті пропускаєш один момент, ти вимішуєш в хлібопічці, даєш йому там піднятися, тоді витягаеш, обминаеш, додаєш ізюм, цедру(ну що там у тебе по рецепту) викладаєш у форми в якій ти будеш пекти і даєш підійти у формах, при кімнатній температурі хвилин 20-30, все залежить від пасочки якщо сильно підіймається, стваиш в попередньо нагріту духовку раніше, якщо підйом не дуже інтенсивний, то трохи довше витримуєш при кімнатні температурі, нічого не опадає і не прогинається, :xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 3
  21. галичанка

    галичанка Well-Known Member

    Відповідь: Готуємо паску

    Дякую!
    В моїй духовці також при конвекції потрібно вибрати меншу температуру
    Я використовую різні режими для різного (до духовки є спеціальна табличка): наприклад, хліб печу при 160-170 підігрів низ, верх, піццу 210 - низ,верх, бісквіт - 190, низ, верх, запіканки вже з конвекцією при 160 + підігрів низ, верх.
    Судячи з цієї таблиці (там є куліч і баба - їх пропонують пекти при 160 з конвекцією плюс верхній і нижній тен) і вашого досвіду, думаю, паску також треба з конвекцією :)
     
    • Подобається Подобається x 2