Домашня економіка.

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем AilataN, 16 Жовтень 2011.

  1. AilataN

    AilataN жива

    В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід.
    Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо).
    Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п?
    В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає!


    Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
     
    Останнє редагування модератором: 23 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Мацьопа

    Мацьопа Well-Known Member

    Сьогодні в Сільпо вже встановили обмеження на олію - 5 штук на людину. Бо ще як ми заходили, то народ ящиками виносив. За ту олію аж бились:sad: Сумно за тим всім спостерігати. Якийсь мужчина прокоментував, що тих бабульок б на Донбас, вони б там скоро всіх порозкидували:)
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Strekoza

    Strekoza Well-Known Member

    Дівчата, ще розкажіть за гель для прання? Порошки ще маю трошки в запасі з Польщі, треба гель. Не російський, не дорогий, ефективний) Знайшла такий http://irecommend.ru/content/gel-dlya-stirki-power-wash, хто знає - добрий? І яка сьогодні на нього ціна,знайшла за 100 грн 4 літри
    Дякую за наводку на підкладки Белла, буду пробувати, бо олвейси зараз :girl_devil:

    Відносно ашанівської хімії - до туалету мені нормальна (пра, в Польщі купувала, типу туал.каченяти), до миття вікон - може бути (беру її на брудніше і рами, домиваю кліном, він мені найкращий), до миття деревяних підлог - добра. А до чистки килимів хтось має, вартує уваги?
    --- дописи об"єднано, 19 Лютий 2015 ---
    Були з малим минулої пятниці в метро і інтермаркеті (євтротеці) - реально сумна картина, люди в паніці, ходять між рядами, вишукують (( Я крім олії і гречки купила дорогий хліб (випічка метро) і німецьку чололяду (так-так, з візуалізацією - я дівчина на мільйон))), помедитувала біля червоної риби - бо закупи мають приносити задоволення))
    До речі, рибу хто яку купує? /червона наразі в медитаціях)), цікавить дешевша/

    Кури періодично бувають на акції в євротеці/Арсені, я купую, нормальні (питаю в продавця, чи свіжі)
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Arctica

    Arctica Енергійна жіночка

    Можливо хтось до мене вже це обговорював, але оскільки не знаходила такого допису, то перепитаю. З власниками приватних будинків для мене все зрозуміло (це я до того, що є горища, комірки і т.д., тобто є де тримати міхами цукор, крупи і будь-які запаси) а от мене цікавить якщо жити в квартирі, де комірки не має і не має можливості виділити місце для неї, горище теж як таке для зберігання чогось не годиться, то де ви господиньки тримаєте всі запаси і в якій кількості все це купуєте?
    В мене завжди є кілька пачок макаронів, гречки, рису і т.п., кілька пляшок олії також, приміщення добре провітрене, вентиляція справна, купую гречку, пшеничну кашу і рис не дешеві, добре дивлюся дату виготовлення і фасування, але вже кілька пачок круп прийшлося викинути, бо завелися мушки, міль і хробачки. В основному така проблема була із фірмою Жменька. Тож тепер в мене постає питання, чи краще таки купити (бо такий зараз ажіотаж, ніби очікується щось дуже-дуже страшне) чи таки заспокоїтися (бо запас трохи є) і навіть при умові, що ціни знову будуть підійматися, краще на кілька гривень переплатити більше аніж викинути цілу пачку, бо там завелася всяка нечисть?
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Мацьопа

    Мацьопа Well-Known Member

    Я писала вище -
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. Strekoza

    Strekoza Well-Known Member

    Таку ж взяла в Євротеці, мама купувала, каже, нормальна (здається, то та, що була Майола, але не впевнена)
     
  7. Virner

    Virner Well-Known Member

    Напишу про себе - я не закупляюсь, бо:
    1. Не маю де тримати, щоб аж мішок цукру/борошна/гречки тощо
    2. Боюсь отих хробаків/мушок/жуків
    3. Щоб отак закупитись, то треба мати вільні кошти. У мене бюджет розписано...Якщо я куплю 5 л. олії зараз, то мушу на чомусь зекономити. Я, розумію, що наступного місяця вже не треба буде купляти олії. Але ж ще треба цей місяць прожити.
    4. І я більше думаю не як зекономити, а як більше заробити. Так, працювати приходиться більше, значно. Але в паніку впадати і все скупляти - теж не вихід для мене. Думаю, варто просто переглянути споживацький кошик.
    5. Чесно, але мені, здається, що варто трішки обмежити оте споживання їжі. То не всіх стосується, але ми (українці) дуже багато викидаємо в сміття. А після свят, то взагалі...

     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  8. Strekoza

    Strekoza Well-Known Member

    Перекупщики, цілком можливо. Імхо, люди надто панікують і на тому ж перекупщики виграють. Я купила 3 кг муки, але в мене невеликий розхід, тому більше не бачу змісту купувати. Так само, як круп (хоч маю, де зберігати, але і комашки можуть завестись і термін є, зрештою, та й на все життя не накупиш)
     
  9. YeS Svit

    YeS Svit The Good, The Bad and The Crazy

    з олією у нас будуть проблеми...тому хто має можливість закупить...то беріть чим побільше...скоро по 40 грн./літр має бути:girl_mad:
     
  10. Strekoza

    Strekoza Well-Known Member

    +1 :)
    Вже говорили з коліжанкою, що можна і споживання скоротити і знайти заміну деяким дорожчим речам, без особливо стресу) Тому темка- дуже корисна. І давайте старатись бути оптимістами :)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Annyuta

    Annyuta Well-Known Member

    Я теж не бачу потреби купляти крупи,олію запасом більше ніж 2-3 ну нехай 5 кг. Стосовно мушок погоджуюсь та й місця на ті крупи не дуже є. Я розумію сім'ї, де є купа дітей чи дорослих і розхід великий. В нас сім'я поки з двох чоловік, тому піддавшись паніці купила по пару кг. круп,муки, цукру і олії так ніби спокійніше :). Але спостерігаю за собою, що в мене почало з'являтись якесь маніакальне стеження за дешевшими товарами, цінами, акціями взагалі.
    От і я про те!!! А тут ми поставлені в умови виживання, задоволення від закупів зникло обернено-пропорційно до збільшення цін! Сумно... Стримую себе від покупок різних акційних товарів типу"хай буде", "десь використаю", бо це ж реальна незапланована трата грошей.
    Сумно, що перестала придумувати "щоб такого доброго зготувати!", а почала думати - "шо зробити з того шо є?" або з якогось акційного товару. Напевно це не в мене однієї таке...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
  12. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    не більше 5 кг. маю такі типу відерка чи що. туди пересипаю. все просушую в духовці перед тим, окрім муки, звичайно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    все життя мию оцтом. економія і не так смердить страшно.
    мої батьки цукор тримають в хаті (в спальні за робочим столом є куток, де не видно), борошно - на балконі (такий закритий балкон, лоджія, чи що). нічого ніде не завелось. але заводиться у пачках круп, які стоять на кухні в шафці. я думаю, що та моль вже є у пачках. цибуля-часник на сходовій площадці є дерев’яний ящик, там само мішок картоплі. буряк-морква по пару кг в холодильнику (у моїх батьків їх 2 здоровецьких, але навіть коли один вимикають, то місця достатньо)
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Корисно Корисно x 1
  14. YeS Svit

    YeS Svit The Good, The Bad and The Crazy

    саме краще в скляних банках,закриваю в капроновими кришками...і місця багато не займає...в кладовій...також моя мама колись маючи мішечки з тканини,прала їх в соляній воді і так цілий рік ніц не було,тим крупам
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  15. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    тут детальніше. що таке соляна вода? як часто прати?
     
  16. YeS Svit

    YeS Svit The Good, The Bad and The Crazy

    звичайну кам*яну сіль розводите в воді,в співвідношені 5 ст.л./літр,можна і більше,мішечки з тканини занурюєте туди,потім висушуєте і висипаєте крупи,зав*язавши шнурком,хоч зараз для мене актуально скляні банки,яких багато...+економія місця якого у мене не так і багато.
     
    • Корисно Корисно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  17. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    В мене мала приблизно така як Ваш малий, також каші - це проблема, але я вирішила не перейматись тим, не xоче - не даю, періодично намагаюсь перевірити чи не помінялись бажання. На сьогоднішній день ість лише картоплю в будь-якому вигляді, макарони, рис у плові.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    просто горох і пшоно поки самі дешеві. в мене от вже все з пшоном полюбили, а шо дєлать?
     
  19. Sweet kitty

    Sweet kitty Вишивалочка

    вже спробувала,нормальна олія ніц їй не бракує
    так що ще піду пару бутилок візьму
     
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  20. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Ну так, але вже не по стільки аж пачок набирати...
    Чи то в людей вже панічне.:girl_impossible:
     
  21. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Ще є кукурудзяна каша і ячмінна))) перловка
    Сьогодні робила кукурудзяну кашу з овочами:girl_crazy: дуже смачно
    --- дописи об"єднано, 19 Лютий 2015 ---
    Панічне, бо товари скачуть в +5грн. Коли ціна піднімається поступово, то не так травмує психіку
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4