Догодовування малятка (2)

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем invisible, 25 Січень 2014.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. invisible

    invisible Well-Known Member

    Початок обговорення тут

    Ознаки готовності до прикорму:

    16650599_1485054124868615_2044467644_o.jpg

    Запис вебінару "Введення прикорму":





    ************************

    Люда, я після гречки і рису вводила кукурудзу, а потім вівсянку. Власне вівсяна, пшенична і т.д. є глютеновими, тому їх радять вводити пізніше, бо незрілість ШКТ може спричинити алергію на глютен. Курагу заварюю разом з компотом з сушки, потім витягую і розтираю через сито (м'якоть перетирається, а шкірка лишається). До сиру давала яблуко сире або печене, банан. Теж не дуже бананам довіряю, але зараз зима, особливого вибору нема. Моя мала зрештою певний час банан взагалі не хотіла їсти. А загалом сир вона більше любить один або вприкуску з компотом:) Можна ще з картопляним пюре.
     
    Останнє редагування модератором: 15 Лютий 2017
    • Подобається Подобається x 1
  2. katysik

    katysik Well-Known Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    Нам педіатр порадила з 5,5 потихеньку починати, бо малий зараз дуже погано ходить в туалет, може по 9 днів навіть не какати, мене то чесно кажучи так конкретно муляє....протримались ми без прикорму майже до 6ти, зараз по-трошки починаємо, сподіваюсь в туалет тепер на ура будемо ходити :)
     
  3. Bulbashka

    Bulbashka Active Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    Почав видирати в мене їжу)) Він постійно сидить з нами коли ми їмо, тож харчовий інтерес проявився дуже рано. За 5 днів до 6 місяців чи рівно в 6 думаєте щось міняє? Це ж не з 5 місяців їмо :girl_smile:
     
  4. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Догодовування малятка

    Я вже писала, що нам педіатр радила з 5-и місяців вводити кашу, ну, але я звісно то пропустила повз вуха.
    Та прикорм вводиться не те щоб рівно в 6. Його вводять за ознаками готовності дитини, але не раніше 6-имісячного віку.

    Хоча то таке... я не хочу сперечатися.:)
    Нехай ця темка буде суто про харчі для наших карапузиків, а все решта справа кожного.:)
     
  5. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    Нам педіатр в 4,5 казала каші вводити.
    Реально почали педприкорм ледь не в рочок.
    Раніше, як виявилось ШКТ Ромчика був просто не готовий до їжі.
     
  6. Brenda

    Brenda Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    Дівчата, а чому не признаєте мороженого?? Як по мені, то краще заморозити з власної грядки овочі чи заморозити сезонні ягоди, типу смородини/ чорниці/ малини і варити з них компотики, аніж давати баночні пюрешки чи купляти гарбуз, кабачок, капусту зараз в супермаркетах, знаючи, що їх сезон закінчився давним- давно. Я маю купу мороженого гарбуза і кабачка, спеціально морозила для доці. То кабачок як кабачок, а от гарбуз смачнющий, солодкий, особливо, якщо робити в пароварці чи пекти в фользі. Я точно знаю, що той гарбуз і кабачок з села мого діда і я сама морозила, морозильна камера файна, то що в тому поганого? А що краще купляти зараз Бог зна який гарбуз чи брокколі в супермаркеті? А на рахунок ягід, то також не розумію, що поганого в компотику з морожених ягід і чому погано дати пару ягідок в кашку? Я особисто пробувала: малина і смородина ( теж з села) досить смачні, їх можна розморозити і так жменею з'їсти:) звичайно, в тих ягодах вітамінів не так багато, як в свіжих літніх ягодах, але принаймні там більше вітамінів, вони більш екологічно- чисті, ніж той самий банан.
     
  7. glasses

    glasses Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    Наталь, супермаркетам завжди є альтернатива:)
    Не смачне, озлізлий кабаок, як резина.
    Даю все тільке свіже.
     
  8. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    старшому в такому віці точно, а може і раніше вже не пам"ятаю, давала чорницю, так мені гарно лопав, особливо сир і каші з нею, сир доречі більше ні з чим неїв тільки з чорницею

    а це как сказать)))) ми ходили гарно завжди, а цих 2 дні ні вкакую, і яблучко печене їв, ніби мав би, а не тут то було.
    В нас педіатри такі порадники, що краще їх не слухати;)))))) Бо зі старшим нам взагалі сказали з 4-х місяців по капельці сочок яблучний вводити(((

    мій видирає ще з 4-х. То домашні вже мучили ну коли, та нагодуй його вже зупою. А я відшучувалась: "Ага вже варю борщ";) Те що видирає з рук їжу, це ще не показник що треба підгодовувати ;) Бо не факт, що буде їсти.


    +1
    шкодую, що цього року заморозила тільки ягоди, щось затупила взагалі)))


    не знаю, завжди морожу, і все в мене як свіже після розморозки, можливо тому що у мене суха заморозка, і як морожу, то все помию, наріжу, і даю трішки висохнути від води, щоб лід не заморожувався, тоді воно файне, бо раз заморозила мокре, то розморозила то всі соки з тою водою повитікали, то дійсно ніяке.
    Цього року мала багато червоної солодкої аличі, то ї теж заморозила, то вона така як свіжа після розморозки, хоча мені всі казали, що те що з кісточками то буде ніяке після розморозки.
     
  9. invisible

    invisible Well-Known Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    Ню-ню. Дівчата, 100 раз писано-переписано тут про перли педіатрів і стару школу....
    Між іншим, якраз після активного введення прикорму (каші і м'ясо) мала навпаки стала мати закрепи, ходила в туалет раз в 2-3 дні (до того було щодня і навіть по 2-3 рази в день) і лише в великій ванні, аж поки до горщика не привчила.:)
     
  10. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    Відповідь: Догодовування малятка

    і в нас таке саме було, вже набридло повторювати, що до 6 міс ніц давати не буду!
    +1
    використовую зараз з морозилки кабачок, гарбуз, цвітну капусту, ще маю купу ягід, але ще не пробувала давати, мабуть скоро буду пробувати;)
     
  11. invisible

    invisible Well-Known Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    Я хурму давала з 8,5. Ту таку м'яку найсолодшу. Але зараз не знаю чи ще така є. Мандаринки-апельсинки - трішки соку капала. Ківі давала полизати. Ніби реакції не було, але після того як вилізла плямка на нозі, то тимчасово перестала. Малина і полуниця ніби алергенні вважаються, але ж можеш з якоїсь мікродози спробувати, чи не буде реакції.
     
  12. Bulbashka

    Bulbashka Active Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    Давала насправді попробувати чи дійсно буде їсти. І скажу що він не їсть, а проглотує, і відкриває рот за новою порцією. Дуже йому смакує, тому і продовжила давати дальше.
     
  13. Amarillis

    Amarillis New Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    Краще нехай буде заморожене але перевірене ніж нітратне. Нам педіатр сказала що навіть мясо попередньо треба буде морозити, бо можуть бути глисти.
     
  14. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    алерген в полуниці є лише там, де є кісточки, тобто у верхньому шарі. Я старшому просто зрізала верхній шар і серединку давала. Навіть коли був лише на ГВ, то я дуже хотіла полуницю, то теж собі так робила і ніколи нас не обсипало.

    м"ясо просто доводите до кипіння, і першу воду зливаєте.
    Ви ж сире м"ясо не будете давати, щоб дитя глисти дістало, а при термо обробці м"ясо обеззаражується.

     
  15. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Догодовування малятка

    А куди ж вони дінуться, якщо заморозити м"ясо? Заморозяться?:pardon:

    ---------- Додано в 13:57 ---------- Попередній допис був написаний в 13:47 ----------

    Тут ще таке, ми власної грядки не маємо, ну, і не всі мають...

    Стосовно ягід- згідна. Дійсно компоти класні виходять і заморожена полуничка/суничка/малинка перетерта з цукром в баночках- то супер продукт. Але стосовно овочів... ну, хоч вбийте, мені як і Олі воно резинове і ніяке.:girl_nea:

    А я нині до нашої улюбленої моркви додала пів чайної ложечки добре розвареної гречки. Тепер стежимо за реакцією. Їв аж прицмокував. Певно буде любити гречку як і мама.
    І що найцікавіше, цього разу я ніц не тру, не блендерую, легенько моркву помняла ложкою і все. Він так ті кусочки тими чотирма зубками старанно жує, аж смішно.
     
  16. Kohaju

    Kohaju Well-Known Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    Дівчатка, маю питання про прикорм. Нам скоро вже шість, кажу зразу ми на ШВ. Я йому вже з тиждень даю печене яблучко, йому дуже подобається, давала 1 раз гарбузик - так собі.
    1.Скажіть, як правильно почати прикорм? Я так зрозуміла що треба один продукт вводити, дивитись на реакцію, а потім додавати до цього можна ще якійсь? То мішати можна, чи вводити кожний наступний окремо? (Планую за 2 тижні почати прикорм, то питаю).
    2. Краще з овочів починати чи немає різниці?
    3.
    якщо наприклад в нас немає зубів, то напевно треба блендерувати? А от наприклад, Жанно, гречку додавали - то ви варили без солі без нічого, і просто таку вже і давали? Чи теж її помняли з морквою? Я просто боюсь, що як немає зубів, то буде давитись. Моя мама казала, що я дуже довго не могла навитись жувати, навіть як вже перші зубки були - мняла все, або заглотувала все не жуючи і давилась.
    4. І ще питання, як варити компотик - просто у воду все покидати, поварити, і злити, правильно я розумію?

    ---------- Додано в 13:21 ---------- Попередній допис був написаний в 13:18 ----------

    І ще, згадала, от ви зразу дали трошки їсти, а потім зразу грудьми догодовуєте, чи скажімо робите все з перервою між годуваннями? (поїв-через півгодини груди, чи зразу?) І скільки оте догодування має бути, якщо нам 6 місяців - раз в день? А потім доводити поступово до 2-3?
    Питаю тут, бо ніхто краще, ніж з власного досвіду не пояснить. Дякую.
     
  17. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Догодовування малятка

    Починаєш з пів чайної ложки (принаймі я так роблю), на другий день чайна і так поступово збільшуєш і стежиж за реакцією.. Будь-що: висипка, проблеми з ШКТ, чи т.п.- відміняєш даний продукт на деякий час.
    В мене один продукт- 5 днів, якщо всьо гуд, додаю інший знову ж таки з половини ложечки.
    Та ніби так краще, але можна собі трохи зкорегувати. Не думаю що то дуже принципово.

    Так, я зварила гречку, просто трошки в більшій кількості води, щоб вона чуточку якби розварилась. Моркву варила окремо, тоді моркву чуть з грубша помняла, додала крапельку гречки і трошки розбавила наваром з моркви.Солі не даю.
    На нині вже з гречкою буде стоп. Тільки спостереження за реакцією до завтра. Решту самі доїмо.))
    Точно як мій старший.))
    Але я то називаю, мама перестаралася, тобіш доблендерувалася.:) Тому тепер в нас ніяких однорідних мас від самого початку прикорму.
    Маю науку.
     
  18. Kohaju

    Kohaju Well-Known Member

    Відповідь: Догодовування малятка



    та власне розумієш, в нас той АД, і толком не зрозуміло, плями можуть з`явитись ы так само пропасти. Не пов`язую то з харчуванням, а з чим не відомо. Чи реакція, це те що зразу, через пару годин? А як через 10 днів вилізе? Чи такого не може бути?

    ---------- Додано в 13:38 ---------- Попередній допис був написаний в 13:34 ----------

    а йому, як думаєш, нічого не буде, що педприкорм своєрідний, а зубів ще немає? Я просто в тому ніц не шарю, то в кого діток вже 2-є. Я просто думаю
    а. чим він буде ті кусники жувати?
    б. чи ясна не псуються?
     
  19. glasses

    glasses Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    Бо зуби, то не основне.
    Найголовніше,то харчовий інтерес, далі зуби, сидіння і т.д.
    Бо на мус дитині давати, то хіба з погрімушками його годувати.
    Нічого поганого не бачу в блендеуванні.
    Ми все блендерували, в 11 місяців за наявності 5 зубів, перестала блендерувати, даємо йому вже так.
     
  20. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Догодовування малятка

    Бо в тебе так не було, як у нас і слава Богу.

    Як? так як є, чи трошки розминаєш?

    Бо мій старший на кожень навіть мікрокусок реагував спльовуванням і то досить довго, бо власне звик, що їжу можна легко просто так проковтнути, відповідно жувати не вмів.
    Ну у нас є два нижніх, а верхні то такі, що лиш на дотик відчутно дзюбчик, зубів як таких повноцінних там ще нема.
    Ну як жує? та шось собі там плямкає. Як на мене головне усвідомлення самого процесу, тобто те, що їжа не має просто так заковтуватися.

    ---------- Додано в 15:36 ---------- Попередній допис був написаний в 15:34 ----------

    Ой, не знаю... то вже краще питати в мамусь, в яких дітки алергічні як і коли воно вилізло.
    Може і краще один продукт на 10 днів розтягнути, але мені якось то не дуже подобається. В разі би чогось буду розгрібати з того, що є.
     
  21. glasses

    glasses Member

    Відповідь: Догодовування малятка

    Я веду до того, що тре знати "золоту серединку", тобто нічого страшного, що немає зубів немає, але то не є ознакою, того, що тре вже догодовуватись.
    Ну, і по-трохи як є зубчики давати пережовувати. Я теж страшно боялась в 11 давати, але по-трохи і йому то так подобається.Я памятала , що ти писала, що твій Святик довго не хотів пережовувати, тому і почала так давати.
    Я ріжу просто дрібніше і все.