Дитина боїться води

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем TASJA, 6 Лютий 2009.

  1. Raven

    Raven Мама малятка

    Відповідь: Дитина боїться води

    Ми навіть спеціальне кріселко для купання дітей у ванну купували.

    Якраз хочемо її в аквапарк зводити, може полегшає.
     
  2. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Дитина боїться води

    я думаю тут вже не переросте, це в дитини психологічна травма якась пов'язана із процедурою купання в ванній. Думаю батькам варто подумати про атмосферу вдома перед купанням, особливо під час і після. Мої хлопці не мали страху перед водою, ми купаємося з задоволенням з перших днів. З миттям голови в Олежика виникали труднощі але ми це все діло швидко залагодили - мамина фантазія і терпіння дали позитивний результат. Тепер і Стратося дивлячись як Олежик гарно дає мити голову, і собі закидає голову, бере свій міні-рушничок (це власне наш захисник і помічник в митті голови) на очка і чемно чекає поки мама її миє. Порадьте своїм нехай куплять дитині, а ще краще нехай підуть разом в магазин з рушниками і нехай дитина обере собі якийсь гарний малесенький рушничок на очка. Мама пояснить дитині для чого він і просто дасть дитині. Мала нехай собі ним побавиться кілька днів, звикне до нього, і звикне до думки що з ним робитиме у ванній. Потім можна приступати до самої ванни. А процедуру купання також можна урізноманітнити. Залежно від того що дитина любить зараз в наявності і іграшки для купання, і пазли, і фломастери, і пластилін, і навіть фарби, думаю жодну дитину не залишить байдужою такий арсенал. Головне емоційний стан мами - якщо вона нервово реагує на страх дитини без терпіння і розуміння, то страх дитини лише посилюється, а якщо мама налаштована позитивно, то думаю проблема з часом зникне. Це неодноразова акція, бо якщо дитина боїться, то щоб викорінити страх вона має зрозуміти що ця процедура приємна і боятися нічого, але вже наступного разу страх і тривога можуть повернутися, тому мамі варто запастися неабияким терпінням і фантазією і налаштуватися на тривалі "акції" приємного купання для дитини.
     
  3. Raven

    Raven Мама малятка

    Відповідь: Дитина боїться води

    Є рушнички, але голову миємо принципово в тазику, в велику ванну не поліземо, а в душовій кабінці то взагалі-крик ні іграшки, ні присутність мами не помагає.

    Навіть столик з розмальовками влаштували, не помогло. Менша племінниця купається без проблем будь-де: і в тазіку за компанію, і велику ванну залізе, і під душем стояти буде.
     
  4. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Дитина боїться води

    може вода у ванній і душі іде сильним напором і з сильним звуком і дитину лякає саме цей звук. А в тазику і в маленькій ванночці вода вже набрана і дитині це більше подобається. Нехай спробують дитину купати у ванній але вже з набраною водою. А коли миють-змивають то душ на мінімум наставляють.
     
  5. Raven

    Raven Мама малятка

    Відповідь: Дитина боїться води

    Пробували і так. А голову тільки зі збаночка зливаємо.
     
  6. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Дитина боїться води

    Якщо дитина раз чогось сильно налякалася, то це не так просто за один раз попробував/дав "супер засіб" і дитина купається знову так, ніби нічого не було. Терпіння кожного разу, при кожній підготовці до купання, під час і після. І більше розмовляти з дитиною, щоб зрозуміти що ж саме її так налякало: може водичка гаряча, може звук, може холодна, може її не вода лякає а саме приміщення ванної кімнати, може є якийсь предмет-пристрій тощо що могло дитину налякати. Якщо не вдасться "побутовими" методами, то можна сходити на консультацію до дитячого психолога. Фаховий психолог під час першої ж розмови з дитиною зможе з'ясувати що саме її налякало і дасть батькам поради з приводу подальших дій.

    ---------- Додано в 11:44 ---------- Попередній допис був написаний в 11:42 ----------

    але не під час істерики в ванній а зранку, задовго до того як дитина йтиме купатися знову.
     
  7. Virginia

    Virginia Well-Known Member

    Відповідь: Дитина боїться води

    А моя Марта так любила купатись, правда, в своїй ванночці, на підставці, хлюпалась, таляпалась, сідала. А в неділю ми вирішили покупати її у великій ванні з бебісвімером. Ми і раніше час від часу її так купали і все було гуд, а тут вона як розплакалась, ледве її заспокоїла. Після того ми пробували купати малу в її ванночці, як тільки садимо в воду, вона починає плакати і явно видно, що вона боїться. :sad: Заспокоюється тільки в мене на руках за декілька хвилин.
     
  8. Asal

    Asal New Member

    Відповідь: Дитина боїться води

    згодна з Вами, але може і перерости. У нас була подібна ситуація, купався з задоволенням, з ванни не можливо було витягнути, а тут в 4 рочки, плач, крик і т.д...
    довго не могли зрозуміти в чому справа, а потім він нам признався чого боявся, виявляється він бачив мультик де рибку змило в дірку в ванній і боявся, що з ним може статися те саме :girl_yes: коли ми йому пояснили і показали, засунувши палець, руку, ногу... він зрозумів, що нічого страшного не буде, розміявся (сам правда поробував) і все стало гуд :girl_yes:
    у нас були окуляри для ниряння, з моря, був період без них в ванну не заходив:girl_smile:
    з дітками ще та фантазія потрібна :girl_impossible:
     
  9. squirrel

    squirrel New Member

    Відповідь: Дитина боїться води

    Моя донечка почала боятися купатись. У маленькому тазічку хлюпається, бавиться але як посадити її в ванночку чи в більший тазік зразу плачі, крик що ледве заспокоюю.Пробувала вже з нею сідати, давала цицю їсти під час купання, іграшки нічого не допомагає. Не знаю що робити.
     
  10. dasha

    dasha Well-Known Member

    Відповідь: Дитина боїться води

    Треба просто перечекати. В нас також таке було і в наших друзів також. В кожного різні причини: дитина трохи посковзнулась в воді, випадково потрапила вода в очі, носа .... Через пару місяців перешло, головне не садити насильно.
     
  11. byrymm

    byrymm New Member

    Відповідь: Дитина боїться води

    Мій малий з народження не боявся води, навіть навпаки захоплювався, але десь в 9 міс. я з ним поїхала до свекрухи на тривалий час в гори і прийшлось звісно його купати в чужій для нього ванні. Так в нього така істерика почалась, коли заліз у воду. Щось його дуже сильно налякало в тій ванні(бо вода не була гарячою) і він так три тижні скільки ми були ні разу не заліз у ванну. Коли приїхали додому ситуація ідентична - не хотів лізти в воду, на обличчі страх і паніка. І я тоді залізла з ним, дала йому грудь, він смоктав, а я його хлюпала у воді і так декілька днів підряд. Потім йому це перейшло і зараз сидить по годині в ванні і неможливо його звідти витягнути, виходимо з ванни з криками:)) Отак за допомогою маминої циці і довіри ми перемогли страх до води))
     
  12. garnazirochka

    garnazirochka New Member

    Відповідь: Дитина боїться води

    Мій як купатися веду, плаче, кричить, опирається як може, а потім як з іграшками сяде в ванну - за вуха не відтягнеш:)) але на морі чи в озері - боїться трохи, хапається за мої руки, весь такий зажатий, не знаю, як навчити його плавати:sad:(
    А в 2-3 ми з інструктором займалися в нашій ванні - і плавав, і масаж, і я ще потім як вона вчила, так само робила доки ванна розміром дозволяла..
    Страх води, полум'я пояснити важко - це інстинкт, в одних людей він більш сильний, в інших менше.. Але погано, коли таких страхів зовсім нема, вони потрібні для виживання;)
    Почекайте трохи, спробуйте потрошку смішити його, і залучати в ігри воду - нехай він побризкає на Вас з водного пістолетика, наберіть водички до рота і спробуйте щось смішно сказати, а потім посмійтеся разом, нехай дитинка побачить, що вода - це весело, і що з нею можна гратися - у нас був період коли син переливав водичку з пляшечки в пляшечку, в пасочки наливав, я потім, правда, підлогу в ванній витирала і килимок сушила, але чого не зробиш заради коханоі дитинки:))
     
  13. squirrel

    squirrel New Member

    Відповідь: Дитина боїться води

    Дівчата допоможіть моя донечка боїться купатися. Як купаємось то дитина кричить не своїм голосом, виривається, намагається вилізти. Пробувала залазити з нею, давати цицю, іграшки але вона як тільки бачить що набираю воду починає плакати, тікає. А от у річку літом залазила і навіть не хотіла вилазити з води. Може хтось щось порадить. Ще хочу сказати що якось після вечірнього купання в моєї донечки стався приступ, були судоми, і після цього дитина боїться купатися.
     
  14. ELEGANCE

    ELEGANCE Active Member

    Відповідь: Дитина боїться води

    Колись давно у мого старшого сина була істерика з купанням. Що я тільки неробила він всерівно боявся води. Ми з ним пішли в магазин і купили дитячу піну для ванни, вінсам її лив потрошки у ванну, дивився на пінку і помаленько ліз у воду. І так страх у нього пройшов. Попробуйте може і вашій донечці таке сподобається
     
  15. Bublyk

    Bublyk Member

    Відповідь: Дитина боїться води

    Нам поміг лише час, бо в малої також завжди істерика була, коли я їй голову мила. Я вже намагалася якомога рідше їй ту голову мити, раз в місяць (добре, що хоч в дітей не так швидко волосся жирніє), але все рівно і для неї і для мене відповідно це був величезний стрес. Спокійніше стало приблизно аж в 4-4,5 роки.
     
  16. squirrel

    squirrel New Member

    Відповідь: Дитина боїться води

    Зараз я ставлю маленький тазік на підлогу в кімнаті. Прошу донечку щоб вона помила ручки, личко. Деколи миє, а деколи знову крик, істерика. Тому зараз її "протираю вологою тряпочкою". Думаю поможе нам тільки час. Дякую за поради.
     
  17. viktoria

    viktoria Well-Known Member

    Відповідь: Дитина боїться води

    Як що дитина не боялась купатися в річкі прийдіть в басейн. В нас богато різноманітних игр, играшок дітки сприймають це як розвіваюче заняття. Є дітки котрі боялися води і період адаптаціі в них був трошкі більший, але зараз нема проблем.
     
  18. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина боїться води

    Мій Михасик (нам майже 3) відмовився купатися... А купався щодня з таким задоволенням.. Тепер з криками мию під душем. Все після того як Марко заліз до нього в ваннуияк той купався і включив джакузі..