Де ви вчилися готувати

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем pelagiya, 10 Березень 2010.

  1. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    А я перші свої страви готувала по Посиденьках :)))
     
  2. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    Дечого навчилась від мами, коли ще жила дома, до 17 років. Потім потроху пробувала сама, але хіба щось елементарне. Коли вийшла заміж почала пробувати щось складніше, ніби ні разу нічого не викидала, правда з практикою усе удосконалюється.
    Зараз черпаю нові рецепти і поради від свекрухи, вона у мене повар, так що тут проблем немає. Дуже люблю коли ми приїжджаємо до них перед Різдвом чи Пасхою і разом готуємо усе на свята, о тоді я маю можливість чогось навчитися і удосконалити свої вміння.
     
  3. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

     
  4. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    Це звичайно так, але тісто не навчилася робити за мудрою технологією поки не набила собі ґуль. Бо теорія - це добре але часом значно корисніше посидіти біля бабусі коли та готує.
    Я, до прикладу, теорію знаю, але всеодно на практиці готую з того що є під рукою і що смакує домашнім. Якщо бачу що рецепт мені не підходить - сміло міняю складники або технологію. І мені байдуже як господиня назве свої страви, аби було смачно.
    Он днями бисквіт пекла в холодній духовці (хотіла перевірити чи правду пишуть що добрий пляцок вийде), мама з кухні втекла бо не могла дивитися як печу "не за правилами" але ж вдалося смачно.
     
  5. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    Ну добре що у вас є бабуся коло якої ви посидите. А у мене моя бабуся вже більше не готує тай не дуже то вчила мене.

    А хто щось має проти того щоб ви робили так як відчуваєте. Приготування їжі це в першу чергу вкладати душу в те що робите. Он в книжці Дарії Цвек пише пекти при температурі 240 градусів цельсія. Та якби я 15 хвилин потримала крухе тісто при такій температурі то б витягла з братрури вуглика. Я знаю свою духовку і тільки я знаю яка температура буде краще для моїх виробів. Тому правила є і деякі шеф повари дуже притримуються всіх вимірювать до йоти, а є ті які готують на око. І в тих і в інших виходить смачно. Кожен має свою правильність приготування їжі. Кінцевий результат від того чи ви дали жменю цукру а чи 2 столові ложки не міняється, всеодно ви готуєте так як любить ваша родина. Навіть коли шеф-повар відкриває ресторан він готує так як він того хоче і люди йдуть в той ресторан власне для того аби скуштувати такі страви а не інакші.

    А що до назв, то для мене то має значення. Хай навіть воно в результаті буде мені несмачне, хоча я якраз така людина що їм все бо люба страва має в собі щось варте уваги, я всеодно мус назву мусом а пудинг пудингом, ітд, ітп.
     
  6. AlbinaK

    AlbinaK Member

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    Спочатку вчилася від бабці, а коли мені було 17, бабця зламал руку і я почала готувати замість неї, потім рука зажила, але я так і продовжувала готувати, мені дуже сподобалось, але пекти бабця не вміла, тому вчуся сама потроху. Спочатку ще питалася в знайомих рецепти страв, які мені подобались :) Тепер ще деколи беру щось новеньке з нету, розширюю свої рецепти :) В мене все виходить з першого разу добре, крім випічки :) Випічка деколи з 2-3 разу. Моєму чоловікові та донечці подобається як я готую. Правда чоловік деколи може покретикувати нові страви :) Він дуже звикає і деколи не хоче пробувати щось новеньке :)
     
  7. pelagiya

    pelagiya New Member

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    взагалі-то ніякого Олівє Похльобкін не вигадував.

    ---------- Додано в 23:27 ---------- Попередній допис був написаний в 23:21 ----------

    а "холодна духовка" - це яка температура?

    ---------- Додано в 23:33 ---------- Попередній допис був написаний в 23:27 ----------

    залежить, що саме готувати. коли вариш зупу, то не конче зважувати всі інгредієнти, можна овочі й на око класти, дотримуючись певних пропорцій. але коли робиш тісто, то краще все ж зважувати. теорія ж не на порожньому місці виникає. якось я пробувала робити шарове тісто за книжкою Дарії Цвек, довелося викинути. потім перепровірила пропорції за іншою кулінарною книжкою, зясувалося, що таки проблема була не в моїх кривих руках, а в кривому рецепті - масла до тіста треба було класти вдвічі більше і все було б ок.
    хоча цілком може бути що в тих кухарів-"вільних художників" просто окомір добре відрегульований )
     
  8. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    коли вариш зупу, той справді не конче важити складники.

    А ось запитайте любого кондитера то він вам скаже що кондитерська справа вимагає точності, тому коли ви подивитесь на переписи ГОСТу то ви побачите що там навіть яйце важиться і в переписі може писати 2гр яйця... а як його онті грами вирахуєш з того яйця.:girl_crazy:
     
  9. pelagiya

    pelagiya New Member

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    так і я ж про це. десь можна дозволити собі "вільнодумство", десь ні... якщо в бісквіт насипати муку на око, можна отримати в результаті казна-що
    а щодо ГОСТів, то такі мікроскопічні дози інгредієнтів - це скоріш за все в розрахунку на 1 порцію. але ж Ви не будете готувати 1 маленьке тістечко, скоріше цілу тацю. а для таці вже можна взяти не 2, а 20 грамів яйця )
     
  10. Мамусічка

    Мамусічка Well-Known Member

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    Готувати вчилася у мами з 8 років, бо в мене є ще два брати ну і з батьком буде 5 чоловік. Словом готувати треба багато,тож і допомагала. Але все виходить (рецепти) переробила під себе, бо мама все виходить готує по іншому. І коли в гості приїжджаю гостювати то і смак мені не такий - я б оте додала, а того забагато. Але мовчу. Тільки хвалю. Підчитую на різних сайтах рецепти для себе, але знову ж таки адаптую до себе.
    Ще як мені 18 було свекруха хвалила, що я смачно готую. Вона так готувати не вміла в мої роки. Мені було приємно. А такі компліменти від неї, повірте, дорогого коштують.
     
  11. Agrafka

    Agrafka Member

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    Мене вчила готувати моя Мама. Ніколи не сварила мене коли щось зіпсувала, а навпаки разом думали, як вийти із халепи. Дуже вдячна Мамі, що не відбила мені охоту до цієї справи.
     
  12. Відповідь: Де ви вчилися готувати

    Абсолютно не вмію готувати :girl_blush2:

    Скажіть, є у Львові якісь курси, де цього вчать? Ні, я серйозно. Я б пішла.
     
  13. Savchenko

    Savchenko Member

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    мене ніхто особливо і не вчив, спочатку спостерігала як мама готує і мотала на вус))), але до самостійного приготування мама не допускала, вона була головна на кухні) Проживаючи в гуртожитку, в мене вийшли перші голубці, оладки, тушена картопля з м"ясом, "шуба", а різні салати "що є в холодильнику" були постійні і тепер кожен раз один й той самий салат роблю по-різному) Зараз читаю форуми, на "Посиденьках" допомагають фотопереписи та поради досвідчених господинь. Одне лише "але" - це моя випічка, хіба кого отруїти, до неї в мене руки як з одного місця виросли. Зробити щось м"ясне чи салати чи ще щось прошу дуже, все добре виходить, тільки щось пекти вічно якісь аварії і не виходить так як треба((( От цього точно треба в когось повчитись:girl_crazy: Це може прозвучить кумедно, але вчимось з моєю свекрухою напару, бо її свекруха поки не померла, не пускала навіть бульбу почистити, все сама готувала, і у віці 30 років свекруха сама почала готувати і вчитись, то тепер я їй щось раджу щодо деяких нових страв, які вона ще не готувала, а дещо вона показує: як пиріжки робити чи пляцок який. Такі собі курси кулінарів))
     
  14. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    А мене мама не вчила готувати.Казала: "Мене ніхто також не вчив".Хоча,коли щось питала,завжди підказувала.Поки заміж не вийшла, не уявляла собі як це можна кожен день готувати, тай ще кожного разу інше.Але нічого,звикла.А чоловік жартував колись,що вирішив зі мною одружитись,після того,як спробував як я готую:blush:
     
  15. Kryhla

    Kryhla Member

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    І я так само. якось так потрошки всього навчилась. Люблю готувати, коли на кухні нікого нема.
     
  16. marianast

    marianast Well-Known Member

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    Я будучи незаміжньою була абсолютно байдужа до кухні. Не готувала нічого і ніколи. Найбільше мене лякав борщ, бо навіть не уявляла собі з чого його починати. Мою першу рисову зупку досі з чоловіком зі сміхом згадуєм - в ній черпак стояв :) Методом проб і помилок і завдяки і-нету навчилась швидко і без особливих катастроф. Основне мати бажання.
     
  17. Yoda

    Yoda New Member

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    Я вчилась готувати з 10 років сама. Не любила і не люблю нагляду над собою. Перша спроба - вафлі. Було повно диму, але і вафлі їстивні вийшли :). Потім пробувала щось складніше, як щось не виходило, то мене виручав мій перший дегустатор - собака Шарік :girl_yes2:
    А зараз я щось розлінилась..готую мало і щось простеньке...На вихідних їмо поза домом. В будні готую щось простеньке для себе і дитини, бо чоловік дуже рідко вечеряє, а обідає на роботі.
     
  18. MALYSH

    MALYSH New Member

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    Я почала вчитися готувати сама з 16 років коли почала жити тільки з братом без батьків.:ed4d70def841dc74b57
    Скільки було переведено продуктів!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!НЕРВІВ!!!!!!!!!!!!!!!:girl_devil:
    Добре що ніхто того не бачив, а то би ЖАБА ДАВИЛА за ті продукти:suicide:
    В книжному клубі підписувалась на всі серії кулінарії.:crazy:
    За допомогою інтернету навіть навчилася робити закрутки на зиму:girl_dance:
     
  19. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    в нас на кухні гловною була бабуся
    мама (бабусина невістка) була на підхваті. ну і сестру молодшу брали - шоб вчилась
    а оскільки сестра була лінива до читання і вчення, а я шоб тільки яку книжчку взяла - то з мене думали не буде ніякого толку
    але якось помалу - і зараз мама дзвонить спитати - як то ти той салат/зупку/м*яско робила?
     
  20. Amrita

    Amrita Member

    Відповідь: Де ви вчилися готувати

    Спочатку дивилася, як готує мама, бабуся...Допомагала малою, що могла. Потім сама почала пробувати щось готувати - ніколи не забуду звареної мною у 6 років зупи з фіолетової капусти - колір був ще той, як у відьмацького зілля :girl_haha:!
    Та щоразу виходило все краще. Читала різні кулінарні книжки, дивилась кулінарні шоу.
    На моє переконання, щоб готувати смачна, треба, перш за все, любити сам процес приготування їжі.