Цікаве про завдаток

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем Bellalife, 10 Червень 2015.

  1. Bellalife

    Bellalife New Member

    Шановні читачі! Хочу поділитися цікавою інформацією про повернення завдатку/авансу. Зазвичай ні музиканти, ні тамади, ні фотографи, ні ресторани не повертають завдаток! Та згідно ст. 571 Цивільного кодексу України - припинення зобов'язання до початку його виконання або внаслідок неможливості його виконання завдаток підлягає поверненню. Таким чином, вище згадувані особи, керуючись людською необізнаністю, використовують це на свою користь. Я вже мовчу про те, що при форс-мажорних обставинах завдаток/аванс повертається в будь-якому разі. Рекомендую підписувати хоча б розписку та попередньо узгодити повернення завдатку, якщо немає можливості укласти договір, щоб убезпечити себе від недобросовісності. Маю надію, що дана інформація принесе користь Вам та не дозволить ввести в оману.
     
    Останнє редагування: 10 Червень 2015
    • Інформативно Інформативно x 4
  2. Yulia Lashkevich

    Yulia Lashkevich Well-Known Member

    На майбутнє треба буде запам'ятати)))
     
  3. marianast

    marianast Well-Known Member

    А я думала, що якраз вся суть завдатку в отому неповерненні. Ну наприклад - домовились з фотографом за пів року до події, 6 місяців людина відхиляла усі інші пропозиції на вашу дату і розраховувала на певний заробіток. А за два тижні до події ви скасовуєте фотосесію і фотограф в повному прольоті.... Завдаток - то ніби компенсація за недотримання домовленості. Тільки фотографа теж треба було б зобов'язати дотримуватись домовленості.
    Кілька років тому, за два тижні до весілля моїх знайомих, відмовились працювати музиканти. Причини не пам'ятаю, вроді щось серйозне було. Дали молодятам довжелезний список колег-музикантів, повернули завдаток, вибачились, але мороки було з пошуком нового гурту:girl_impossible:. Тобто плата за "неустойку" мала би бути двосторонньою. Але має бути однозначно. ІМХО
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  4. Bellalife

    Bellalife New Member

    Цивільний кодекс чітко встановлює підстави відповідальності, якщо відбулося порушення зобов'язання тою чи іншою стороною. Якщо сталося порушення зобов'язання зі сторони, яка замовила послугу, тоді завдаток не буде повертатися.
     
  5. Bellalife

    Bellalife New Member

    Завдаток є грошовою сумою на підтвердження зобов'язання та на забезпечення його виконання.
     
  6. sunday

    sunday Народжена бути щасливою. І БУДУ! ;)

    ну тоді вже договір має бути складений в письмовому вигляді і юридично вірно, а не на "серветці"
     
  7. Bellalife

    Bellalife New Member

    Безумовно договір має бути украдений письмо, крім цього слід чітко в договорі вказати, що сума, яка передана є завдатком. І хочу зазначити, що завдаток за договором стане завдатком за законом (законним) лише в момент укладення основного договору, зобов’язання сторін якого і будуть забезпечені цим завдатком. Таким чином, кошти передані при усній домовленості та передані в рахунок належних з замовника послуг майбутніх платежів, але до укладення основного договору, тоді це буде вважатися авансом. Згідно Цивільного кодексу в разі невиконання зобов'язання, по якому передавався аванс, незалежно від того, з чиєї вини це відбулося, аванс підлягає поверненню особі, яка його сплатила.
    Мені довелося стикнутися з недобросовісними особами, зокрема з директором ресторану, з ведучою на весіллі та музикантами, коли при форс-мажорних обставинах (захворів наречений) була змушена відмінити замовлення.